Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Интересува ме телефон за работа .По точно за водене на бележки снимки .....
#1

Здравейте, имам желанието да закупя телефон който да ми спомогне с работата ми .Много е неприятно след като си се прибрал от работа да  знаеш че имаш поне още един час за да си прехвърлиш записите ,снимките от тефтера и телефона в компютъра .За това съм решил да се оборудвам с телефон, който да ограничи съществено това време Smile спрял съм се на samsung s 22 ultra,но не съм сигурен че избора ми е най добрия ,притенсява ме батерията дали ще издържи Smile ,затова моля за мнения.Благодаря предварително Wink
Цитирай
Аксесоари
#2

Не е ли по-добре да си купите един лаптоп с писалка? Например IdeaPad Flex 5. Има и други модели, цените за нов започват от около 1300 лв. Аз нямам голям опит с SGU 22, но съм доста впечатлен от писалката. Няколко дни писах, снимах документи, нямаше проблем с батерията. Държеше до вечерта...

P.S. Имах подобна дилема дали да е телефон с писалка или лаптоп/ таблет...пак с писалка преди време. Затова намесвам лаптопа...

Samsung Galaxy A52s + Samsung Galaxy Watch 4 classic LTE
Цитирай
#3

Ако не се налага да обработваш снимките допълнително, ти трябва облачно пространство и настройка от приложението на облака да се качва всичко снимано и всичко написано и записано. Така ще изразходваш само мобилни данни за качването им. Операцията ще е автоматична, и като се прибереш от работа всичко ще е качено и подредено по дата и час. Ако ще ги обработваш със специализиран софтуер снимките, в споменатия от мен случай, ще се налага да ги сваляш от облака на компютъра. Това ще отнеме време и моето предложение се обезмисля, защото ще е двойна работа. Иначе явно се целиш в апарат с добра камера, което не те ограничава само до сгу 22.

времето е като парите - никога не стига
[-] 1 потребител изказва благодарност на pepy1 за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#4

Аз ползвам OneNote - можеш да си създаваш/добавяш текст, снимки, текст с отметки, номерация, подточки и т.н.
Примерно съм си харесал няколко неща от Kaufland, но вместо да си играя да ги пиша едно по едно - правя скрийншоти и после ги добавям в списъка. Иначе, ако съм пред лаптопа пък правя текст с отметки - така, че ако нещо съм пропуснал/липсва в магазина другите са отметнати.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#5

Точно облачните услуги са идеални за тази цел,бележките и снимките ще ти се синхронизират,например google keep,го има и като добавка за браузър на лаптоп,също и one note-one drive за снимки и документи на уиндоус.

Huawei P30
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#6

(2022-07-05, 03:28:12)pepy1 написа:  Ако не се налага да обработваш снимките допълнително, ти трябва облачно пространство и настройка от приложението на облака да се качва всичко снимано и всичко написано и записано. Така ще изразходваш само мобилни данни за качването им. Операцията ще е автоматична, и като се прибереш от работа всичко ще е качено и подредено по дата и час. Ако ще ги обработваш със специализиран софтуер снимките, в споменатия от мен случай, ще се налага да ги сваляш от облака на компютъра. Това ще отнеме време и моето предложение се обезмисля, защото ще е двойна работа. Иначе явно се целиш в апарат с добра камера, което не те ограничава само до сгу 22.

Една корекция - когато прави синхронизиране само през WiFi - изобщо не хаби мобилните данни.

Ако облака е Google Снимки или One Drive - снимките са достъпли директно на компа, без нужда от нарочно сваляне.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#7

Авторът на темата не отговаря. Иди ми - дойди ми. Още в първия коментар става ясно.

Samsung Galaxy A52s + Samsung Galaxy Watch 4 classic LTE
[-] 1 потребител изказва благодарност на Riger за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#8

(2022-07-05, 23:07:45)Riger написа:  Авторът на темата не отговаря. Иди ми - дойди ми. Още в първия коментар става ясно.

АФторът е пуснал две паралелни теми.
В момента правя почти това, което е описал в първият пост - заснимам обекти, като едно от важните неща е - точни координати на мястото. Снимам с апарат samsung SM-A037G, после си вадя снимката на компа от Google Снимки и директно копирам координатите на снимката. Формата е „ГГ.ММСС“, а точността - 7 знака след десетичната точка.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
[-] 2 потребители изказват благодарност на jhoro за това мнение:
  • DoryanY, Riger
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)