Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Загадка за напреднали андроид-ентусиасти!!!
#1

Загадка за напреднали: Създавате си скрита папка на SD картата на вашият телефон. Знаете как става, като изпишете точка и после името на папката. В тази папка поставяте снимка, клип или какъвто файл Ви хрумне. След това от настройките на "Мойте файлове" включвате опцията "показвай скрити системни файлове" Влизате в създадената преди малко папка и с опцията "преместване" премествате в "Защитена папка" файла поставен в скритата папка. До тук нищо извънредно. Въпросът е, къде в "Защитена папка" се е преместил файла? Няма го, неоткриваем е. Моля, ако някой успее да реши ребуса да ми подскаже. Благодаря.
Цитирай
Аксесоари
#2

Мен ме дразни че тази защитена папка ползва само вътрешната памет, защото имам 128гб карта памет и бих искал там да мога да си поставям някой неща
Цитирай
#3

(2022-07-09, 15:21:44)esil2 написа:  Мен ме дразни че тази защитена папка ползва само вътрешната памет, защото имам 128гб карта памет и бих искал там да мога да си поставям някой неща

Нали идеята да е защитена е да е в устройството заключена на хардуерно ниво. Най лесно е да се криптира файл на външен носител но целта  на knox не е това.

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай
#4

(2022-07-09, 15:21:44)esil2 написа:  Мен ме дразни че тази защитена папка ползва само вътрешната памет, защото имам 128гб карта памет и бих искал там да мога да си поставям някой неща

А когато съдържанието е на външния носител и носителя е извън апарата - как ще стане защитаването?

Линукски дял не се „вижда“ под Уиндоус, ама Андроида си е Линукс - под друг Линукс всичко ще е достъпно.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#5

За защита си има парола а идеята за външния носител е да не пълниш паметта на устройството. Ползвал съм преди Huawei и Xiaomi и там имаше такава възможност да скриваш снимки, видео и така нататък на картата памет.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)