Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Смарт часовник за възрастен човек
#1

Здравейте!
Има много подобни теми, но или са стари, или акцента е върху други показатели.
Ще се радвам, ако можете да предложите/препоръчате апарат, който има възможност за дистанционен мониторинг през мобилната мрежа.  Да се наблюдават GPS координати, пулс и кръвно налягане (евентуално) и другите неща, които може да измерва. Като екстра - възможност за провеждане на разговори.

Идеята е - да се ползва от възрастен човек, който не е под постоянно наблюдение, но е в рискова група.
Предварително благодаря, на всички отзовали се.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
Аксесоари
#2

А въобще има ли някой модел, който може да измери сравнително точно кръвно налягане? На повечето изрично пише, че на са медицинско изделие и показанията са приблизителни.

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
[-] 1 потребител изказва благодарност на valkov2 за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#3

Аз наскоро търсих часовник който измерва кръвно. От една страна открих само два модела - на Самсунг и едно копие на iPhone. От друга страна показанията са им доста произволни. Самсунга даже работи единствено с телефон от същата марка.
[-] 1 потребител изказва благодарност на SXS за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#4

(2022-07-10, 11:45:49)valkov2 написа:  А въобще има ли някой модел, който може да измери сравнително точно кръвно налягане? На повечето изрично пише, че на са медицинско изделие и показанията са приблизителни.

Не се търси точно, а приблизително.
Когато покаже „120/50“ - значи е паднало, при „180/100“ - значи е високо. Плюс-минус 10 единици не е проблем.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#5

(2022-07-10, 12:50:40)jhoro написа:  Не се търси точно, а приблизително.
Когато покаже „120/50“ - значи е паднало, при „180/100“ - значи е високо. Плюс-минус 10 единици не е проблем.

Жената ми подари този модел PowerLocus PW3 ( от румънците), около 78 лева струва. Мери кръвно, но все ми го изкарва около 120/80, въпреки че го усещам да не е такова. За другите функции нямам идея, дали ги поддържа. Може да получава уведомления и да си видиш съобщения от Вайбър и Месинджър.

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
[-] 1 потребител изказва благодарност на valkov2 за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#6

(2022-07-10, 14:14:18)valkov2 написа:  Жената ми подари този модел PowerLocus PW3 ( от румънците), около 78 лева струва. Мери кръвно, но все ми го изкарва около 120/80, въпреки че го усещам да не е такова. За другите функции нямам идея, дали ги поддържа. Може да получава уведомления и да си видиш съобщения от Вайбър и Месинджър.

Въпроса тук е, че според мен въпросния часовник е хубаво да има някаква свързаност дори и навън (до колкото разбирам човекът си е подвижен, просто е в рискова група) и трябва да се реагира и изпозлва дори и когато е излязал на разходка или да си пазарува, а не само у дома. 

Има едно устройство, което за което съм чувал в чужбина, казва се Medical Guardian’s MGMove Watch. Недостатъка е, че няма примерно като екстра fall detection, а и има някакви абонаменти за някои от екстрите му, а и нямам идея дали се използва в България. Актуалната му информация се гледа през приложение, може и през уеб браузър. Можете да хвърлите едно око. Другото което е, че батерията му държала 24 часа, което за мен е малко, но когато едно такова малко устройство е наблъскано с фичъри, нормално е живота на батерията му да не е нещо УАУ. Ако чуя нещо допълнително като медицинска техника от този вид, ще споделя тук. Наистина би било полезно такъв тип техника да навлезе в България за да можем да следим какво се случва с хората в рисково положение.

iPhone 15 Pro Max White Titanium / Apple Watch Ultra 2
[-] 1 потребител изказва благодарност на bobbymarinovv за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#7

(2022-07-29, 12:12:09)bobbymarinovv написа:  Въпроса тук е, че според мен въпросния часовник е хубаво да има някаква свързаност дори и навън (до колкото разбирам човекът си е подвижен, просто е в рискова група) и трябва да се реагира и изпозлва дори и когато е излязал на разходка или да си пазарува, а не само у дома. 

Има едно устройство, което за което съм чувал в чужбина, казва се Medical Guardian’s MGMove Watch. Недостатъка е, че няма примерно като екстра fall detection, а и има някакви абонаменти за някои от екстрите му, а и нямам идея дали се използва в България. Актуалната му информация се гледа през приложение, може и през уеб браузър. Можете да хвърлите едно око. Другото което е, че батерията му държала 24 часа, което за мен е малко, но когато едно такова малко устройство е наблъскано с фичъри, нормално е живота на батерията му да не е нещо УАУ. Ако чуя нещо допълнително като медицинска техника от този вид, ще споделя тук. Наистина би било полезно такъв тип техника да навлезе в България за да можем да следим какво се случва с хората в рисково положение.

Благодаря!
Не толкова за конкретният модел, а че сте вникнали в същината на проблема.
Да - някой хора от рискови групи, не могат да се контролират на 100% и е добре, поне да се знае къде са. Опциите за физиологичните параметри са екстра.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
[-] 1 потребител изказва благодарност на jhoro за това мнение:
  • bobbymarinovv
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)