Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy A13 - един от най-евтините телефони - мнения
#1

Samsung Galaxy A13 е един от най-евтините телефони на компанията от линията Galaxy A през 2022 г. Може би само A03 го води по отношение на цената, но отсъпва доста в хардуерно отношение.

Причината да взема A13 е, че спешно ми трябваше телефон буквално за няколко дни ползване, съответно бяхготова да преглътна неудобствата на евтините телефони, но пък за моя изненада Galaxy A13 не се оказа толкова неудобен, колкото очаквах. Избирах между A13 LTE, A13 5G, A12 и A03. A13 LTE ми с видя най-балансиран, като характеристики и цена, а и не ми се даваха над 300 лв за 2-3 дни ползване. Имах възможност поне да си го избера в хубав цвят - светло син.

Като дизайн ми допадна - не евтинее. Изненадах се, че задният панел и рамката са сляти в монолитно тяло. Изглежда здрав, за моя изненада и с метален гръб, но е пластмасов, разбира се:

[Изображение: Samsung-Galaxy-A13-v-raka-1.jpg]

Няма сензор за околна светлина и за опцията адаптивна яркост използва предната камера. Имах опасения дали това ще работи изобщо, но работи. Правя кратка демонстрация във видео ревюто, към което ще дам линк след няколко дни. Все още не съм го завършила. Изненадах се, че по подразбиране адаптивната яркост не е включена, да го имате предвид, ако закупите телефона.

Не поддържа висока опреснителна честота, но визуално не насича, а очаквах лаг или видимо насичане. Олекотен му е софтуера и предполагам по тази причина липсва това неудобство.

Ето и няколко симки с телефона:

[Изображение: 20220704_135415-1.jpg]

[Изображение: 20220709_180803-1-edited.jpg]

[Изображение: 20220704_142546.jpg]

За повече детайли: Ревю на Samsung Galaxy A13 – евтин телефон с добри камери – мнение, характеистики и цена

Над силата е само умението да я владеем!
[-] 4 потребители изказват благодарност на divna за това мнение:
  • Be6i4, stihlkata, vovalinder, _nib_
Цитирай
Аксесоари
#2

Някой може ли да предложи читав вариант за ползване на Olways on Display на A13 5G. Слагах няколко от Google Play, но са малко тромави.
Има ли шанс с бъдещ ъпдейт да се пусне фабрично или е само за AMOLED дисплеи?
Цитирай
#3

Дори и да се включи по някакъв начин - батерията ще пада много бързо, затова е подходящ за AMOLED екрани. Там ще светят само включените пиксели, докато при LCD екраните - и един пиксел да трябва да свети - ще се включи подсветката на целия екран.

При A33, който е с AMOLED дисплей - функцията също е забранена стоково, вероятно за да е с нещо по-малко от А53.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)