Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Vivo X70 Pro - някой да е ползвал (или ползва) този модел?
#1

Здравейте колеги (и колежки),

Решил съм да сменям P30 Pro-то (батерията му почна да държи все по-малко и то след като я смених преди половин година), та съм се насочил към екзотичен (за нашите ширини) модел. Става въпрос за Vivo X70 Pro. Според мен, вероятността някой от тук пишещите да има (или да е имал) подобен модел е минимална, но все пак ако има такъв човек, бих искал да помоля за мнение за у-вото.
[-] 1 потребител изказва благодарност на imthedevil за това мнение:
  • L1892
Цитирай
Аксесоари
#2

Присъединявам се към темата с интерес, при това и към серия Х80.
Цитирай
#3

Според мен и "VIVO X70 Pro" и "VIVO X80 Pro"са чудесни телефончета.За жалост все още не се предлагат за България,че да имаме повече потребители да изкажат мнение.Мен лично ме кефят,като единствено на втория не ми харесват по големите размери.
"imthedevil" ти от къде си решил да го купиш?Аз го намерих единствено в "https://www.mobilestore.bg/smartphones/vivo-smartphones/Vivo-X-Series",но искат предплащане,чакаш до 15 дни и гаранция-Франция 12 месеца.Виждам,че за сега само 'Технополис" предлагат с гаранция 12 месеца,но само два модела.
Цитирай
#4

(2022-07-13, 13:34:59)cosera написа:  Според мен и "VIVO X70 Pro" и "VIVO X80 Pro"са чудесни телефончета.За жалост все още не се предлагат за България,че да имаме повече потребители да изкажат мнение.Мен лично ме кефят,като единствено на втория не ми харесват по големите размери.
"imthedevil" ти от къде си решил да го купиш?Аз го намерих единствено в "https://www.mobilestore.bg/smartphones/vivo-smartphones/Vivo-X-Series",но искат предплащане,чакаш до 15 дни и гаранция-Франция 12 месеца.Виждам,че за сега само 'Технополис" предлагат със гаранция 12 месеца,но само два модела.

А, ти си го намерил тук (аз тук не съм го търсил въобще, поради екзотичността на модела за нашия пазар). Сега ги погледнах - по нашенски, при тия сладури надценката е с близо 500 лв. Smile Иначе, го има в Giztop (най-ниската цена е там, на стойност $499), но ме притеснява че е с Exinos проФесор (Exinos 1080, за който нищо не знам). X80 вече на мен ми идва прекалено скъп и не съм го гледал. Иначе, като алтернативен вариант гледам (аз от вече доста време го гледам, ама цената му сега е паднала) Xiaomi Mi 11 Pro (490 евра), ама тоя Snapdragon 888 е всичко друго, но не и особено енергоефективен, та честно се чудя. Sad Въобще, искам нещо с телефото (читаво). Бях загледал Самсуняците (в частност Ultra-та), ама като чета отчайващите отзиви за невероятно краткия им SoT и постепенно ги изключих от потенциалните варианти.
Цитирай
#5

И с какво тези телефони са по-добри от завършените и добре премислени пакети в S20 FE Snapdragon/S21 FE? А да не говорим за цените, на които се намират тези Samsung-и и SoT-а на S20 FE...
Ако искаш читав телефон с прилично телефото, можещ всичко - за 750-800 лв S21 FE от OLX с българска гаранция не виждам как горните китайци ще го догонят. Exynos 1080 е боклук, такива телефони се купуват САМО със снапдрагон процесор.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#6

(2022-07-14, 09:53:28)stenlius написа:  И с какво тези телефони са по-добри от завършените и добре премислени пакети в S20 FE Snapdragon/S21 FE? А да не говорим за цените, на които се намират тези Samsung-и и SoT-а на S20 FE...
Ако искаш читав телефон с прилично телефото, можещ всичко - за 750-800 лв S21 FE от OLX с българска гаранция не виждам как горните китайци ще го догонят. Exynos 1080 е боклук, такива телефони се купуват САМО със снапдрагон процесор.
Сега, за конкретния модел Exynos казах, че не съм запознат, така че приемам че е както казваш. Обаче...от телефото 5х да ходя на такова 3х не ме кефи (аз го използвам доста често). Прочее, за S21 FE отзивити за живота на батерията не бяха особено положително, до колкото съм чел. С други думи - ми трябва телефон с телефото 5х или нагоре, да прави прилични снимки (снимам доста често луната).
Цитирай
#7

Разгледай Realme X3 SuperZoom. Има телефото 5х, при него обаче модулът на камерата е на Samsung — GW1. Може да се спреш и на Oppo Reno 10x zoom също.

 
Цитирай
#8

Тва пък точно снима отвратително, мейн сензора на ОИС.
Цитирай
#9

Забелязох,че вече е качен на техният сайт,което може би означава да го очакваме скоро в технополис цък.
Естествено в началото на цена 2К+  Yikes.
Цитирай
#10

На база на предложенията, а в последствие - и на прегледаните ревюта стигнах до един извод. Изглежда, търсеното решение е в погрешната посока. Та реших да сменя подхода и нещта да станат по-скоро така: оставам си с Вейхуя, а за снимки си вземам е примерно това и си снимам луната (и не само) на воля. Поне качеството ще е в пъти по-добро от кой да е телефон.
Цитирай
#11

(2022-07-14, 11:08:23)emzo написа:  Тва пък точно снима отвратително, мейн сензора на ОИС.
Пусни снимки за за видим колко са зле нещата при този модел.

 
Цитирай
#12

Ей ся, точно за тебе.
Цитирай
#13

(2022-07-14, 18:31:00)emzo написа:  Ей ся, точно за тебе.
Защо само за мене? Да съм ти ги искал на лично? Нека и другите колеги на форума да видят снимките, за да видим, че мнението ти за модела се гради на личен опит, а не само на празни приказки и лични пристрастия.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • scorceni
Цитирай
#14

Да, и аз бих искал да видя колко е зле Виво-то, понеже и аз съм се замислил за него.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай
#15

(2022-07-14, 13:34:47)imthedevil написа:  На база на предложенията, а в последствие - и на прегледаните ревюта стигнах до един извод. Изглежда, търсеното решение е в погрешната посока. Та реших да сменя подхода и нещта да станат по-скоро така: оставам си с Вейхуя, а за снимки си вземам е примерно това и си снимам луната (и не само) на воля. Поне качеството ще е в пъти по-добро от кой да е телефон.

Това щях да ти напиша - за зуум снимки е МНОГО по-добре да си купиш някакъв фотоапарат. Може да купиш и 2-ра ръка безогледален с някакъв телеобектив и ще имаш чудесни резултати. Без да даваш една торба пари за телефон с "5х" скапана камера... А и тези китайци са си компромис - със софтуер, с процесинг, с живот на батерията...

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#16

(2022-07-15, 09:12:18)stenlius написа:  Това щях да ти напиша - за зуум снимки е МНОГО по-добре да си купиш някакъв фотоапарат. Може да купиш и 2-ра ръка безогледален с някакъв телеобектив и ще имаш чудесни резултати. Без да даваш една торба пари за телефон с "5х" скапана камера... А и тези китайци са си компромис - със софтуер, с процесинг, с живот на батерията...
Лошото е...насочих се към Nikon Coolpix P1000 (първоначално) - 125x оптичен зуум, обаче хайванчето струва 2к. После, слязох съответно на P950 или P900 (те са модели от 2020, ако се ориентирам правилно), 83х зуум, обаче лошото е че...никъде не мога да ги намеря (нито нови, нито втора ръка). Бях намерил един P900 в olx-а, но се оказа стара обява (писах на продавача разни въпроси и той изтри обявата). В ebay-а има едни-два, но подозирам, ако си поръчам от там, като дойдат тук златни ще ми излязат (имаше обява от UK, една от Япония). А не мога да намеря друга, достатъчно зуум-еста алтернатива, подходяща за лунни снимки. Ще съм благодарен за идеи и предложения. DSLR с обективи не ща - аз съм аматьор и ако трябва да съм честен нищо не разбирам. Ако трябва да търся обектив...то си е цяла нова наука и ще ми окапе ентусиазма. Та някоя турбо-сапунерка като горните по ме устройва.
Цитирай
#17

Друго си е да имаш 5х или 10х в джоба. По всяко едно време.
Цитирай
#18

(2022-07-15, 09:12:18)stenlius написа:  Това щях да ти напиша - за зуум снимки е МНОГО по-добре да си купиш някакъв фотоапарат. Може да купиш и 2-ра ръка безогледален с някакъв телеобектив и ще имаш чудесни резултати. Без да даваш една торба пари за телефон с "5х" скапана камера... А и тези китайци са си компромис - със софтуер, с процесинг, с живот на батерията...

Чак пък "5х" скапана камера, нещо си в грешка.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай
#19

Тук всеки може да разгледа реални снимки и сам да си прецени дали камерата е "скапана" или е "топ".За мен е много добра.Единствения минус според мен е големия размер.
Цитирай
#20

(2022-07-15, 14:13:04)nowhere написа:  Чак пък "5х" скапана камера, нещо си в грешка.

Не съм в грешка Wink. Скапана е сравнено с фотоапарат, не сравнено с еквивалентни смартфони - срещу тях може да е адекватна.
Иначе Vivo-то си е зле - каквито и да са камерите, процесингът от този Exynos 1080 на всички ни е ясно как ще е, оптимизациите на 3rd party софтуера също... Всички ревюта са на Pro+, ама там седи съвсем друг процесор. След толкова плюене по Samsung с Exynos - не знам защо някой би си купил китайски апарат с такъв процесор.
Обмислях да взимам X80 Pro, който вече е доста по-завършен апарат - но от рисърча, който съм направил си има доста трески и е твърде скъп за това, което предлага.
Накратко - софтуерният процесинг не е много добър, въпреки многото хвалебствени ревюта (paid partnership вероятно). И е твърде скъп за китайски апарат, а като дойде сега и при нас ще е още по-скъп и OS за Европа както винаги ще е поорязана, същото като Xiaomi.
Та така, това е моето мнение - никой не е длъжен да е съгласен с него.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#21

По принцип визирах, че при телефоните, най-вече във високия клас, не е скапан 5х зуума, напротив, много си е хубав. Дори и сравнено с фотоапарат от нормален ценови клас. Е, със сигурност на фотоапарата ще е по-хубава, ако кропнеш да си видиш окото, или ако ще принтираш снимка с размерите на чаршаф, но при положение, че 99% от хората гледат снимките без да ги зуумват и то на телефони, монитори и телевизори, разликите биха били пренебрежими и в този ред на мисли предпочитам 5х зуум в телефон, ама чак да казваш, че е скапан, не е.

А за Вивото нямам идея нито как са му камерите, нитп зуума.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)