Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

MIUI 13 за Xiaomi Mi 9
#1

Наблюдавам темата в xda от известно време. С две думи това е MIUI 13 базирано на Android 12 за Mi 9. Като цяло май е доста сполучлив порт, но нотификациите не работят и за това нямам никакво намерение да го качвам. Ако някой е достатъчно ентусиазиран може да пробва. Cool

В друга тема пък чета, че може да ни огрее и официално MIUI 13 (вероятно базирано на Android 11 обаче):
"Hello, We will receive MIUI13 next month (talking about Global version)", "Yes, probably. I see the Mi Pilot news including our device".

Някой да е чел нещо по темата?

Xiaomi Mi 10T, Xiaomi Mi 9, Xperia Z Ultra White
[-] 1 потребител изказва благодарност на rampageBG за това мнение:
  • Be6i4
Цитирай
Аксесоари
#2

Преди време бяха пуснали съобщение, че има вариант за MIUI 13 с андроид 11 официално, но така и не се случва.
Аз съм с Mi 9 Lite и даже не получих втория си системен ъпдейт поради че съм съм европейска версия.
И там се говореше, че ще има MIUI 13 с Android 11, но засега само глобален ром с 12.5 а11 Sad
Явно е по важно да бълват всеки месец нови модели и поддръжката замина Smile

:: respect
Цитирай
#3

Като изключим, че ми 9 лайт и ми 9 нямат нищо общо за Mi 9 lite Може да си свалиш стабилен xiaomi.eu, да отключиш буутлоудъра и да си го ползваш със здраве.
При отключване може да смениш и на всеки друг официален ром, като само за китайския не трябва да се заключва буутлоудъра, за да не се брикне устройството
Цитирай
#4

Грешно съм се изразил, не съм искал да сравнявам телефоните, просто отбелязах, че явно Xiaomi си ги правят тия работи. Smile
Принципно се имам за човек който доста човърка и т.н., но честно не ми се занимава да отключвам, заключвам и сменям ромове.
При условие, че си закупил телефона и там е споменато, че ще получиш два системни ъпдейта, не им прави чест. (коментар за моя случай)
И по темата, ще е хубаво да ни огрее за Mi 9 и други телефони с по актуални ъпдейти.

:: respect
Цитирай
#5

Да попитам нещо пак. Видяло се е, че MIUI 13 няма да ни огрее. Китайците обаче са получили 12.5 Enhanced - това включва Liquid Storage и Atomic Memory. На мен лично Liquid Storage ми е важен, понеже искам да му запазя флаш паметта по-"свежа" за по-дълго време. Така де, UFS 2.1 не е чак толкова бърз флаш, а вече използвам телефона над 1 година и малко или много има някаква деградация.

В нета намирам инфо как да флашна телефона от китайски към Global ROM, но не и обратното. Ако някой предостави линк с информация как да извърша въпросната конверсия ще съм благодарен.  Smile Телефонът още е в гаранция, после нали има как да върна стоков Global ROM, да заключа bootloader и да го изпратя за гаранция при евентуален проблем? Доколкото четох, при China ROM-овете трябва ръчно да сваля Google Play, нещо друго трябва да свалям и инсталирам ръчно?

Xiaomi Mi 10T, Xiaomi Mi 9, Xperia Z Ultra White
Цитирай
#6

Според мен направо си сложи Xiaomi.eu

Иначе флашването си е флашване. Просто отключваш глобалния и му флашваш китайски, като внимаваш да не заключиш буутлоудъра.
Губиш мигновено Google pay и другите неща, които изискват сертифициран Play Store И минаваща проверка на Safety net

Така че - xiaomi.eu - там всичко ще е ок

xiaomi.eu_multi_MI9_V12.5.6.0.RFACNXM_v12-11.zip 2021-12-01
това е последното, което намерих
Цитирай
#7

Така е да, най-добре сложи Xiaomi EU V12.5.6.0 - https://sourceforge.net/projects/xiaomi-...p/download

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


[-] 1 потребител изказва благодарност на Be6i4 за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#8

Благодаря за отговорите. Аз къде съм гледал, че само китайски ROM съм намерил.  Bu Трябва ли да отключвам bootloader за да флашна EU и ако е така, после трябва ли да го заключвам или го оставям ънлокнат?

Този tutorial за отключване актуален ли е още и ето този за флашване също?

Xiaomi Mi 10T, Xiaomi Mi 9, Xperia Z Ultra White
Цитирай
#9

Всеки различен от глобалния ром оставя буутлоудъра отключен.

За отключванто ти е актуален буутлоудъра, а за xiaomi.eu си има инструкция в заглавната страница на стабилния ром
Флашваш TWRP триеш данните, слагаш рома Smile

Защото втората инструкция, доколкото се ориентирах, е как да върнеш глобален от xiaomi.eu
Не се изискват умения там. Слагаш ми флаш и флашиш Smile

Може да видиш дали автоматизирано няма да стане процеса с Xiaomitool v2
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)