Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

От Poco F3 на Galaxy S20 FE Exynos
#1

Здравейте, колеги. В момента ползвам Poco f3 и като цяло смятам, че телефона наистина е добър за цената си. Обаче това, от което не съм толкова доволен са основната камера (стария ми HTC U11, който още се мотае вкъщи определено има по-добра камера) и софтуера (MIUI си е бъгав и това е). Та според вас заслужава ли си смяната от Poco f3 на galaxy s20 fe 4g, като основните ми аргументи в полза на самсунга са по-добрата камера и по-добре оптимизирания софтуер, а също и това че е физически по-малък ?
Цитирай
Аксесоари
#2

Заслужава си не ами отгоре. Махай тая тояга. Не съм фен на самсунг ама е класи над покото. Само търси със снапдракон
Цитирай
#3

Ако ще търсиш S20 FE, обезателно гледай да е версията със Снапракон, иначе не си заслужава, ако е с Ексинос. СД версията е с обозначен с G780G, a Ексинос с G780F. Отделно, че повечето от бройките с Ексинос са от 2020 година, снимат по-лошо и живота на батерията е по-кратък. Всяко от устройствата си има + и -, спрямо другото. F3 има по-хубав екран, който има реално динамично опресняване, докато при Самсунг е или 60, или 120; има функцията DC dimming, която намалява видимото трептене на екрана и дразненето на очите; по-бързо зареждане.
S20 FE печели с по-компактни размери, доста по-добри камери, слот за карта памет.
Относно софтуера ще си изложа личното мнение, без претенции за експертност и меродавност.
Доста години ползвах MIUI, кефеше ме да ръчкам, да настройвам и т.н. Но в един момент просто ми писна, след всеки рестарт или обновление да се налага да правя едни и същи настройки, телефона да има необяснимо странно поведение; С всяка следваща версия вместо да става по-изпипан и оптимизиран софтуера ставаше все по-бъгав и тромав в сравнение с първоначалната си такава. Затова и след известно колебание между One UI и Oxygen UI, избрах One UI на Самсунг. По мое лично мнение и усещане софтуера е добре оптимизиран, бъгове се срещат по-рядко и системата като цяло работи по-добре.

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
Цитирай
#4

Да, както казват колегите отгоре - S20 FE Snapdragon задължително. Батерията държи много, всичко му е доста добро за цената, на която ще го придобиеш. Exynos-а дори не го мисли.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#5

Благодаря за мненията колеги. Варианта със Снапдрагон наистина е по-добър, но се намира по-трудно, а пък цената понякога достига нелепи нива- около 1000лв нов. Смисъл такъв, новия модел Galaxy S21 FE е около 1100лв.
Цитирай
#6

(2022-07-25, 18:05:47)Алекс21 написа:  Благодаря за мненията колеги. Варианта със Снапдрагон наистина е по-добър, но се намира по-трудно, а пък цената понякога достига нелепи нива- около 1000лв нов. Смисъл такъв, новия модел Galaxy S21 FE е около 1100лв.
От това, което съм гледал по ревютата, батерията на Galaxy S21 FE е покъртително зле.
Цитирай
#7

Проверявай редовно ем*г, често го пускат на под 800лв. (СД версията).
С преподпусване на оператор може да се хване и на под 700лв.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

LG G4
Цитирай
#8

(2022-07-25, 18:05:47)Алекс21 написа:  Благодаря за мненията колеги. Варианта със Снапдрагон наистина е по-добър, но се намира по-трудно, а пък цената понякога достига нелепи нива- около 1000лв нов. Смисъл такъв, новия модел Galaxy S21 FE е около 1100лв.

Какви 1000 лв... в момента в Емаг има бял за 825 лв, а го пускат и на промо за 699 лв. От ОЛХ можеш да си купиш ползвана хубава бройка за около 550 лв...

Даже е 799 лв новата версия.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
[-] 2 потребители изказват благодарност на stenlius за това мнение:
  • ganchev, TheWalking
Цитирай
#9

(2022-07-25, 18:05:47)Алекс21 написа:  Благодаря за мненията колеги. Варианта със Снапдрагон наистина е по-добър, но се намира по-трудно, а пък цената понякога достига нелепи нива- около 1000лв нов. Смисъл такъв, новия модел Galaxy S21 FE е около 1100лв.
Снапдрагон версията в момента даже мисля ,че тя се продава почти навсякъде. Ексинос версията в никакъв случай не я купувай освен ,ако не си мазохист и искаш да си причиниш изключително неудобство. Имах я точно за една седмица преди година и нещо и замина веднага в ОЛХ. Това беше най-лошата ми покупка тогава. То не бе греене, дори при малко натоварване, батерията беше ужас. Един ден не може да изкара.
21FE е същия боклук. Послушай ,какво са ти казали хората по-горе . За мен FE20 4 или 5G версията със Снапдрагон си остава един от най-добрите телефон на Самсунг заедно с S10 Lite.

Sent from моя китайчок Realme GT2 using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
#10

Послушах ви колеги, поръчах един със Снапдрагон от Olx. Най-трудно ми беше да намеря такъв с гаранция, но успях. Утре ще пристигне
[-] 1 потребител изказва благодарност на Алекс21 за това мнение:
  • TheWalking
Цитирай
#11

Белият днес е 699.99 лв:

[Изображение: 2022-07-27-12-15-06.png]

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#12

(2022-07-27, 08:25:54)Алекс21 написа:  Послушах ви колеги, поръчах един със Снапдрагон от Olx. Най-трудно ми беше да намеря такъв с гаранция, но успях. Утре ще пристигне

Поемаш риск, ако е лизингов и спрат да плащат оператора ще го заключи. 
Цитирай
#13

Купен е от Технополис

Тази сутрин го взех. До тук всичко изглежда добре. Модела е Galaxy S20 FE Snapdragon 4G. Имам въпрос относно зареждането - понеже оригиналното зарядно е 15W, си мисля, че бих могъл да го зареждам с някое от другите, които имам. Едното е 18W от HTC, а другото 33W от Poco. Според вас с кое би било по-удачно и най-важното, по-безопасно да го зареждам ?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)