Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Poco M3 - няма IMEI и WIFI
#1

Здравейте!

Ситуцията е следната - балдъзата има Poco M3, който в един момент изгасва. Включва го но нито може да се свърже с WiFi мрежи, нито може да се обажда на други номера. Телефонът е все още в гаранция, но тя решава, че трябва да го даде на случаен сервиз. Причината - има "важни неща" в телефона, а при гаранционно обслужване може да ѝ дадат нов телефон или да ремонтират нейния, но да изтрият всичко. В случайния сервиз, след 1 месец "опити за ремонт", ѝ казват, че телефона си е изгубил IMEI номера. Могат да ѝ сложат нов IMEI, но ще трябва да чака, защото нови номера излизали в някакъв сайт, а в момента там нямало подходящи IMEI номера.

Попитах я, защо не са сложили оригиналните IMEI-номера, които ги има записани поне на опаковката на телефона. Отговор - Аз от къде да знам, че ги пише някъде. Защо техникът, който се е опитвал да ремонтира телефона не го е направил също не знам.

Телефонът няма да се носи в оторизиран сервиз за гаранционно обслужване, защото вече е отварян - така е решила балдъзата. От друга страна телефонът вече е с фабрични настойки - всичката "важна" информация е изтрита.

В момента телефонът е при мен(балдъзата е далече).

Търсих из нета информация - видеа и разни уроци намерих, но използват разни файлове, които нямам.

Някой може ли да помогне да оправим телефона? Чудя се дали инсталирането на custom ROM ще реши проблема, но нямам никакъв опит с подони неща, затова реших да попитам тук.

MIUI Global 12.0.11.0 Stable (QJFIDXM)
Android version: 10 QKQ1.200830.002
Model: M2010J19CT
Kernel: 4.19.95-pref-g4173e5f
Цитирай
Аксесоари
#2

Най-добре пусни заявка за отключване на bootloader и после му налей стоков ром с mi flash. Може да се надяваш да се появи така IMEI

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#3

Благоадря. Балдъзата реши да го връща пак на предишния техник, но този път да му даде IMEI номерата, а той да си свърши работата.
Цитирай
#4

С на баща ми телефона се случи същото нещо, само че е Poco F3. Не е в мен телефона да видя какво е, но при него има IMEI. Просто няма телефония. Сим картата работи в друг телефон.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)