Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

нулиране на фабричните настройки на Android устройство?
#1

Играех си със стария си galaxy S7 и докато го правех, завърших в режим на възстановяване. Там нулирах телефона си, без изобщо да ме питат за парола или нещо подобно.

Означава ли това, че ако загубя телефона си с Android, всеки, който го получи, може на теория да изключи принудително, да рестартира телефона в режим на възстановяване, да го изтрие и да го използва, сякаш е негов телефон, или да го препродаде?

Дори да призная, че успях да заключа телефона дистанционно, как това ще устои на действия, които се извършват извън нормалната софтуерна среда (режимът на възстановяване е независим от софтуера, който използвате, както и принудителното изключване)?

Честно казано никога не съм мислил за това, но сега съм малко притеснен. Знам, че след като телефонът ви бъде откраднат, почти сте приключили с него и нулирането на фабричните настройки е може би най-добрият край, но все пак.
Цитирай
Аксесоари
#2

След като е бил отключен телефона е нормално да може да се reset-не от менюто с настройкте .

Ако се reset-не през Recovery менюто, ще остане заключен към Google акаунта.
Но вече има методи за премахване на FRP (Factory Reset Protection), които осъвременяват с по-новите bootloaders.
(Малко котка и мишка.)

Хубавото е, че няма вариант* да се доберат до данните, ако нямат кода за откючване.

*П.П.
Всъщност има много скъп, но там трябва нещо за тероризъм да е замесено.

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
[-] 2 потребители изказват благодарност на Чо :) за това мнение:
  • Be6i4, tsvetan24
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)