Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Избор на нов телефон ... отново!
#26

(2022-08-06, 13:05:25)Legend написа:  Колко да си доволен, попринцип тоя чип е нисък клас и е на 4 години отдавна е остарял и изобщо не знам защо го коментираме. Да беше висок клас поне да има смисъл да се коментира. Напълно посредствен чип.

Щом това мислене те кефи - нямам нищо против.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
Аксесоари
#27

(2022-08-06, 07:41:31)hamilcar написа:  A52s за тези пари, ако човек харесва Самсунг оптималния вариант.
Това, е че тези новите им не ми харесват вече...да имам някаква носталгия по марката, но не трябва тя да е водещата при избора на телефон според мен.
(2022-08-06, 08:52:40)pepy1 написа:  Аз съм за Сони-то
Да, като че ли има доста солиден дизайн, но не знам как са като качество, след SP ще ме е страх да повторя.

Galaxy S1 -> Lumia 520 -> Xperia SP -> Galaxy Young S6310 -> Galaxy J5 -> iPhone 6S -> J5/Young S6310 (временно) -> Galaxy A12
Цитирай
#28

Сонито изглежда добро, провери в интернет за някой фабрични дефекти, на сонитата им се случва отвреме на време. Преди години купувах XA1 среден клас апарат, но цялата серия беше с фабричен проблем. Любимия процесор на колегата "mediatek" така грееше,че излизаха петна по дисплея и тъча спираше да работи на места. Оправия нямаше, всички бройки XA1 бяха така. Дори след смяна на дисплей след известно време проблема пак се появяваше. Проучи го просто, този SONY Xperia 5 II е излезнал септември 2020 ако му има нещо със сигурност ще има информация в нета.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#29

То инфо има, но реално всичките ми от списъка вече ги няма в магазините като Техномаркет и Технополис. При класациите за SAR нива винаги публикуват някакви стари модели, явно самото тестване изисква доста време с което се губи смисъла, защото докато излязат резултатите телефоните вече не се продават. Ще трябва да ги поръчам по Интернет, а това си е риск. Друго е да подържиш модела на място преди да го закупиш, дори после да го поръчаш по нета хубаво е да видиш какъв е интерфейса, копчетата, екрана, как седи в ръката ако щете.

Ако бях видял какви са екраните на новите Самсунги не бих си купил А12, нито който и да е в момента по магазините средно ниво самсунг, че и високо! Текстът при него, както и при по-новите им модели е леко размазан спрямо яснотата, която видях днес. Днес ги проверих в Техномаркет и Технополис и най-ярки и добри екрани ми се стори да има при Huawei и някои модели на Моторола като G71. Sony Xperia 5 III също има добър екран с ясен образ, но ми се стори малък като размер. Sony Xperia 5 II вече не се предлагал в магазинната мрежа, явно това е новата политика на производителите да не се застояват старите модели. До колкото помня преди години май си се продаваше Samsung S3 едновременно с S4, че дори май и трите със S5 се засякоха по едно време, сега не е така сякаш.

Хуауей-четата и G71 на Моторола ми скриха шапката, а този модел на Моторола дори е в среден ценови сегмент, но екранът му и като бързина е като Мерцедес спрямо моя самсунг, който е като опелче. Гледах и по-скъпите самсунги, ами доста са занижили качеството сякаш. Май ще е Хуауей или ще се върна към Моторола. Последната ми беше от ерата на тъпите телефони с копчета, но Самсунг не е това, което беше според мен. Последните им наистина качествено изглеждащи и като изработка телефони за мен са 2019-20 набор, преди тапетите тип прежда.

Ей я моторолата която гледах:
https://www.technopolis.bg/bg/Mobilni-te...iTiEALw_wc

Има Снапдракон срещу Exynos 850 (8nm) при сходен като цена модел на Самсунг. Сега разбрах и защо китайските марки и в частност Huawei продават толкова много. В подписа ми виждате предимно Самсунги, но много скоро ще има Моторола или нещо китайско като гледам какъв ярък и crisp образ вадят екраните им и колко бързо работят. В средния и нисък клас китайците и Моторола според мен помитат пода с предложенията на Самсунг, цяло чудо е, че още не са ги изпреварили по продажби. Young S6310 дори не изглеждаше толкова евтино направен като моят А12, тукещият А13 и няколкото други А-модела, които видях днес. Че и зареждачката му не се разпадна на няколко месеца, трябваха й няколко години да даде фира. След 2019-та някъде quality control-а във фабриките на самсунг явно е спаднал. Нямам търпение да се отърва от това галакси. Huawei и Моторола за същите пари ще са си направо ъпгрейд спрямо А13 например, който е същият траш, но по-нов и с малко по-добри хараткеристики, но даже по-лош процесор, защото моят е Медиатек. Един употребяван, но запазен S5 да си бях взел по-доволен щях да съм.

Galaxy S1 -> Lumia 520 -> Xperia SP -> Galaxy Young S6310 -> Galaxy J5 -> iPhone 6S -> J5/Young S6310 (временно) -> Galaxy A12
Цитирай
#30

(2022-08-07, 20:45:13)Samsung2013 написа:  ... В средния и нисък клас китайците и Моторола ...
Не че нещо, но Motorola Mobility LLC също е китаец от 2015 г. и е собственост на Lenovo Group Holdings.
Цитирай
#31

Да, всъщност така е. Ами значи масово китайците вече предлагат по-добро качество от Самсунг, поне в ниския и средния клас.
Ето я зареждачката на малко ползван телефон на няколко месеца с падащите пластмасови пластини. Дори с зареждачката на Самсунг Янг нямаше такива изпълнения, ако някой каже ама А12 е евтин телефон. Янг беше дори по-евтин ако не се лъжа:

[Изображение: 20220806-114527.jpg]

Galaxy S1 -> Lumia 520 -> Xperia SP -> Galaxy Young S6310 -> Galaxy J5 -> iPhone 6S -> J5/Young S6310 (временно) -> Galaxy A12
Цитирай
#32

Samsung просто си продават боклуците в Европа. Устройствата в Америка нямат нищо общо, за пореден път се е убеждавам.
И не само в процесора е разликата, като цяло качеството е различно, по добро.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
[-] 1 потребител изказва благодарност на Legend за това мнение:
  • Samsung2013
Цитирай
#33

Малко спам в темата, но да попитам защото стана въпрос за Ексинос и Снапдрагон на Самсунг.
Твърдите, че разликите между апаратите в Европа и Сащ са от небето до земята, не само по менюто има добавки, но дори и самата избработка е различна и тази в Сащ е по-добра. А дали имате представа дали и последният модел S22 Ultra и там разликите между Снапрдагон и Ексинос са толкова огромни?

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#34

Според мен да, но пряко няма как да ги сравня в момента.

Иначе е логично да държат много по високо ниво в Америка, там конкуренцията е Apple и не могат да си позволят да паднат ниско, за мен това е и една от причините там да се слагат по хубави процесори и качеството да е по на ниво, също така там изискванията за телефоните са други.

Тук в Европа кой точно им е конкуренция и колко е силна тя.. затова могат да си позволят да продават и боклуци.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
[-] 2 потребители изказват благодарност на Legend за това мнение:
  • Samsung2013, Victormihov
Цитирай
#35

В Европа конкуренция им е Епъл, и е много голяма!

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#36

Колко % е пазара на Apple в Европа спрямо андроид знаеш ли? А знаеш ли колко е в Америка? Провери Wink

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#37

(2022-08-09, 20:05:33)Legend написа:  Тук в Европа кой точно им е конкуренция и колко е силна тя.. затова могат да си позволят да продават и боклуци.
(2022-08-09, 21:32:44)pepy1 написа:  В Европа конкуренция им е Епъл, и е много голяма!

За цяла Европа не мога да кажа, но в България - „конкуренцията“ е ниското ниво на търсене. Масово се купуват „бюджетни“, до среден клас апарати.
Познавам хора, дето ползват модели на по 8-9-10 години, с 1 GB RAM и Андроиди 4 и 5.
За повечето хора - тази тема „Андроид до 2000 лева“ е изхвърляне!

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
[-] 2 потребители изказват благодарност на jhoro за това мнение:
  • L1892, Samsung2013
Цитирай
#38

Големите компании гледат цяла Европа, никой няма да се води по бедна страна като България, никой не го интересува. В Европа масовката е андроид, самсунг държат един мноооого голям дял телфони въпреки, че са с ексинос и ниско качество! Конкуренцията на Samsung с Apple тук е нищожна, а други марки освен някои китайци няма кой знае какви. Huawei им беше станала огромна конкуренция тук, но от както нямат Google, Samsung нямат особена конкуренция съответно могат да си позволят да продават каквото си искат и то за много пари и то ще бъде продадено.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
[-] 2 потребители изказват благодарност на Legend за това мнение:
  • L1892, Marto.g
Цитирай
#39

Аз точно затова съм разочарован. Това с боклуците не важеше по времето на първото галакси S, което имах. Някъде поне докъм S4 или дори S5, т.е. 2013-2014 година като ги тествах си бяха добри за времето, дори ниско бюджетните им модели. J5 също беше адекватен като нов. След това не съм ги следил много, някъде 2018-та и после отново през 2019-та тествах новите в магазина и си бяха доста добри все още, но тествах само високия клас S8 и S9.

Към днешна дата и Моторолите и Huawei с идентични цени на Самсунгите, които гледах работят по-бързо и имат екрани с по-добър образ. Май и Xiaomi ще се окажат по-добри, бях в шок от качеството на екраните и бързината на първите две обаче.

На Самсунг А-клас модели като им сложиш максимална яркост просто цветовете стават по-измити и черното става сиво, а текстът при всякаква яркост си е леко замазан. При S1 и Янг 2013-та година не беше така замазан, но при J5 вече беше. Моторола и Хуавей ми скриха шапката как за толкова малко пари може да имат такива ярки екрани с богати цветове и crisp текст. Определено от това което видях мога да препоръчам Huawei, а за тези, които искат Гугълски неща Моторола. Дават повече за цената си спрямо аналозите на корейците. И Сони, но моделът си беше от по-висок клас. Та, някой от тези ще е или ако намеря запазен като нов употребяван S8, S9, S10 Note.

Galaxy S1 -> Lumia 520 -> Xperia SP -> Galaxy Young S6310 -> Galaxy J5 -> iPhone 6S -> J5/Young S6310 (временно) -> Galaxy A12
Цитирай
#40

(2022-08-09, 22:38:38)Legend написа:  Huawei им беше станала огромна конкуренция тук, но от както нямат Google ...

Липсата на GMS не е сэществен фактор Имат си HMS.
Също и достатъчно места - за сваряне на APK пакети.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#41

Но не е популярно за обикновени потребители!

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#42

(2022-08-10, 19:53:20)pepy1 написа:  Но не е популярно за обикновени потребители!

За кое говориш?
Моят Huawei има и GMS, и HMS. Все тая - не инсталирам приложения всеки ден.

Пп. На Samsung-а имам и Samsung Store.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#43

(2022-08-10, 19:48:31)jhoro написа:  Липсата на GMS не е сэществен фактор Имат си HMS.
Също и достатъчно места - за сваряне на APK пакети.

Сериозно ли сравни HMS с GMS? Се едно да сравниш дачия с S-Class..

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#44

(2022-08-10, 20:04:44)Legend написа:  Сериозно ли сравни HMS с GMS? Се едно да сравниш дачия с S-Class..

Сериозно - усмихнато ... разбирай го, както можеш.

Пп. Ти лично - карал ли си Дачия?

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#45

За съжаление карах (не съм имал лична) пълна скръб е.. каруца с мотор.
И HMS опитах да ползвам горе долу същото изживяване ама в телефон.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#46

(2022-08-10, 19:48:31)jhoro написа:  Липсата на GMS не е сэществен фактор Имат си HMS...

Сами дето липсва нужното ми приложение за онлайн банкиране на УниКредит.
Цитирай
#47

Ами щом са така орязани значи Сони или Моторола ще е
Или флагшип като Note10 на старо, но е голям риск до колко ще е запазен, не знам дали е оправдан.
Надявам се поне високия клас още да държи ниво при Самсунг. Smile

Galaxy S1 -> Lumia 520 -> Xperia SP -> Galaxy Young S6310 -> Galaxy J5 -> iPhone 6S -> J5/Young S6310 (временно) -> Galaxy A12
Цитирай
#48

Note10-ка с Exynos и то втора употреба е абсолютно безмислено да се купува. Или нов от САЩ или по добре друг модел.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
[-] 1 потребител изказва благодарност на Legend за това мнение:
  • Samsung2013
Цитирай
#49

(2022-08-11, 08:19:58)L1892 написа:  Сами дето липсва нужното ми приложение за онлайн банкиране на УниКредит.
Само за и формация (макар и не точно по темата) - Имам един Huawei P40 Pro при мен и сутринта ме извести, че Bulbank mobile вече е налично в техния магазин (AppGalery).

Sent from my SM-S906B using Tapatalk

Samsung Galaxy S II, Lenovo A3000-H, Meizu MX4, Redmi 4 Prime
[-] 2 потребители изказват благодарност на siebel за това мнение:
  • jhoro, L1892
Цитирай
#50

А, това е новина!
[-] 1 потребител изказва благодарност на L1892 за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)