Анкета: От какъв материал да бъде корпусът на смартфона? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Керамика или стъкло
25.64%
10
25.64%
Лека алимуниева сплав
28.21%
11
28.21%
Нищо по-практично от добрата пластмаса все още не е измислено
12.82%
5
12.82%
Кевлар
10.26%
4
10.26%
Издръжлив алуминий и отгоре хубаво меко на допир покритие - идеален вариант
17.95%
7
17.95%
Друго
5.13%
2
5.13%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

От какъв материал да бъде корпусът на смартфона?
#1

[Изображение: 1452793810-xiaomi-mi-4-wood-back-cover.jpg]
Какъв материал за корпус на смартфона е най-добрият според вас?

 
Цитирай
Аксесоари
#2

От стъкло което не се драска, не се огъва и не се троши никога.
Цитирай
#3

Преди време бях приятно изненадан от едно LG с гумирано покритие,. Моят е алуминиев ,но без гръбче е невъзможно да се ползва.

S21 FE
RN5 AI
Цитирай
#4

С предпочитания към леките метални сплави, но не ползвам телефоните си без кожен калъф.
[-] 1 потребител изказва благодарност на L1892 за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#5

Платина или дъб.
Цитирай
#6

Няма значение. Винаги слагам калъф

Изпратено от моят Redmi Note 9 Pro с помощта на Tapatalk

Няма значение. Винаги слагам калъф

Изпратено от моят Redmi Note 9 Pro с помощта на Tapatalk
[-] 2 потребители изказват благодарност на BlackBone за това мнение:
  • L1892, SE Neo V
Цитирай
#7

Керамика определено за гръб. Преди години ми падна един oneplus X с потрошен дисплейн, надрани страни и идеален керамичен гръб. Иначе нямам нищо против и качествената пластмаса.
Цитирай
#8

кокоши пера, а екрана пластмасов

Samsung GALAXY Z Fold5 5G, Pixel 8 Pro , Pixelbook  & Google Home max
Samsung GALAXY Z Fold2 5G, Pixel 5 , Pixelbook , Galaxy watch 3 LTEGalaxy Note 10+ .Pixel 4 XL,Galaxy S10 +,Galaxy Note 9, Galaxy S7 Edge, Oneplus 3 64GB ; Galaxy S6 edge+;LG G4; LG G Flex; HTC M8 ; Galaxy S4; Nexus 4; Galaxy S2; HTC Dream
[-] 1 потребител изказва благодарност на fernando за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#9

Не че е по темата но общо взето чакам екрана с сапфирен кристал. Тогава носенето на каквато и да е слюда става абсолютно безсмислено.... друг е въпроса с крехкостта и цената

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай
#10

@gazibarev HTC имаха подобен телефон със сапфирен екран HTC U Ultra Limited Edition https://www.gsmarena.com/htc_u_ultra_sap...-24890.php
 


Аз искам да е от здрав алуминий с някакво покритие да не се хлъзга,така или иначе нося телефона с калъф,да не се хлъзга и да пази телефона,че с тези стъклени гърбове се чупят много лесно.

Huawei P30
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • Bavarche
Цитирай
#11

Ако е от "ВлОжА",значи е женски или джендърски !!!

GP8P
Цитирай
#12

А кой го определя това, че ми стана интересно?

времето е като парите - никога не стига
[-] 1 потребител изказва благодарност на pepy1 за това мнение:
  • Compare
Цитирай
#13

(2022-08-10, 17:27:28)DoryanY написа:  @gazibarev HTC имаха подобен телефон със сапфирен екран HTC U Ultra Limited Edition https://www.gsmarena.com/htc_u_ultra_sap...-24890.php
 


Аз искам да е от здрав алуминий с някакво покритие да не се хлъзга,така или иначе нося телефона с калъф,да не се хлъзга и да пази телефона,че с тези стъклени гърбове се чупят много лесно.
Това HTC ме порази. Не го знаех. А е модел от преди 5 години. Блестяща идея, направо революция, но потъна заедно с марката. Ако го бяха рекламирали както трябва, ама не са. Потънаха, жалко!

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
[-] 1 потребител изказва благодарност на Bavarche за това мнение:
  • DoryanY
Цитирай
#14

Стомана. Кат бия жената да мога да го ползвам.
Цитирай
#15

Аз имам смартфон изцяло от карбон. Лек е все едно държиш макет. Който го хване и не може да повярва. Наистина уникално усещане в ръката.
https://www.carbonmobile.com/de/carbon1/
Преди доста години имаше една Моторола от кевлар , също нещо наистина премиум с реален Уау ефект и същевременно несравнимо лек. За съжаление, такива бижута не блестят с флагмански характеристики и няма как да се наложат на пазара. Защо големите играчи не ползват този прекрасен материал, не знам . Флагманите станаха толкова скъпи, че едно карбоново тяло няма да се усети като надценка.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#16

Нямам конкретни предпочитания от какъв материал да е направено едно устройство, само да има премиум усещане при ползването му.

 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)