Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi M 365 Mijia - съмнения за некоректни действия при ремонт по гаранция
#1

Здравейте,
при присъединяване на веригата на фара, тротинетката започна да "прекъсва". Закупена е от Плесио, приеха я за гаранционен ремонт. Обясниха ми, че ще я изпратят за ремонт в ИТ Дистрибушън, които са официалният сервиз. Държаха я точно тридесет дни.
Изпратих я за ремонт на 400 км., върнаха ми я на 1200 км.
В протокола е вписано, че е подменено управлението на мотора.
От Плесио обещаха да направят запитване до сервиза за случая, сега чакам резултат.
Служителката от Плесио ми обяснява, че щом е подменен електронен блок, е възможно тези цифри да не са верни. Но това ми навява други мисли. Ако е така, значи подмененият модул е втора употреба. Отделно от това, ми я върнаха със силно износена лява дръжка на кормилото, в рязък контраст с дясната, която е износена, но в нормална степен.
Законовият срок за ремонт е 30 дни, спазен е. Но дали е възможно да ги държат максимално дълго време, през което машинката да се ползва?
Защото колко пък време да отнема диагностиката и ремонта на електронна апаратура?
Доколкото четох, проблема е характерен за модела и е повече от ясно, какво трябва да се направи.
Разбира се, тестовете са задължителни, ама тест в рамките на 800 км.......
Иначе машинката се държи чудесно, оплаквания от самият ремонт нямам.
Кофтито е, че батерията е с ограничен ресурс, който е значително намален, ако тротинетката е ползвана наистина.
По износването на гумите не мога да определя, понеже не знам как се представят с минаването на километрите.
Но по мои наблюдения, при изминати 1200 км, трябва да са значително по-износени.
Вашето мнение по въпроса?


Изпратено от моят 2109119DG с помощта на Tapatalk
Цитирай
Аксесоари
#2

Това с км е много странно, може и друга тротинетка да са ти дали. По сериен номер можеш да видиш дали е твоята или другата. Стопа отзад си е един от най-честите проблеми заедно с калника.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)