Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 3.8
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy Watch 5/Watch 5 Pro - Лични впечатления и коментари
#1

[Изображение: gsmarena-001.jpg]

Заедно с двата си сгъваеми смартфона днес Samsung представи и новите си смарт часовници. Моделите Galaxy Watch 5 и Galaxy Watch 5 Pro предлагат по-издръжливи батерии, по-бързо зареждане и по-устойчиви корпуси, като екраните им са защитени от сапфир кристал.

[Изображение: 3-087-kv-galaxy-watch5-main-2p-HI.jpg]

Galaxy Watch 5 се предлага в два размера - 40 и 44 мм. По-компактният има 1.2" дисплей със Super AMOLED панел с Always On Display и резолюция 396 х 396 пиксела. 44-милиметровият пък е с 1.4" екран със Super AMOLED панел, Always On Display и резолюция 450 х 450 пиксела. И в двата случая покритието е от сапфир кристал, за който Samsung казва, че e с 60% по-твърд външен слой. Това всъщност са първите смарт часовници на компанията с такава защита на екраните.

[Изображение: a8a5c88bf5b0fdd72025313790d9b703-L.jpg]

По-малкият модел тежи 28.7 грама и има конструкция от Armor Aluminum, който компанията използва и при смартфоните си. Наличен е в графитено, розово злато и сребристо. По-големият часовник е с тегло 33.5 грама, тялото му е от същия материал, а цветовете са графитени, сапфирено и сребристо. И двата идват със спортна каишка, която може да се сменя и имат висока защита от вода до 5 АТМ, покриват стандарта IP68 и военния стандарт MIL-STD-810H.

[Изображение: 3-073-ecosystyem-galaxy-zfold4-graygreen...ite-HI.jpg]

Galaxy Watch 5 има 13% по-голяма батерия спрямо Watch 4. Тя е 284 mAh при 40 мм и 410 mAh при 44 мм версия. Зареждането е с 30% по-бързо и зарядното завършва с USB C, като за 30 минути батерията се запълва до 45% (30% при миналогодишния Watch 4).
Galaxy Watch 5 разполага с BioActive сензорa на Samsung, който беше въведен миналата година с Watch 4. Той използва един чип, комбиниращ три сензора за измерване на здравословни показатели – оптично измерване на сърдечния ритъм, отчитане на електрическата активност на сърцето и биоелектрически импедансов анализ, предоставяйки данни за сърдечния ритъм, нивата на кислород в кръвта и нивата на стрес.

[Изображение: 3-062-family-galaxy-watch5-graphite-pink...ver-HI.jpg]

Потребителите могат да проследяват своето сърдечно състояние чрез измерване на кръвното налягане и ЕКГ. Тези екстри се предлагат и в България, както и сензорът за измерване телесната температура, който използва технология с инфрачервени лъчи за по-прецизно отчитане независимо от промените в температурата на заобикалящата среда.
Samsung посочва, че благодарение на увеличената контактна повърхност с китката, Galaxy Watch 5 проследява здравословните показатели с още по-голяма точност в сравнение с Galaxy Watch 4.

[Изображение: NIX03188.jpg]

Акцент при новите модели са и функциите за следене на съня. Galaxy Watch 5 идва с функцията Sleep Scores, която проследява фазите на съня наред с нивата на хъркане и на кислород в кръвта. След това предоставя напътствия за по-добър сън в Sleep Coaching, които предлагат и месечно ръководство и програма, съобразно индивидуалните данни и специфики на потребителя. Чрез свързването с приложението SmartThings, Galaxy Watch 5 автоматично задава на свързаното осветление, контакти и телевизори предварителни настройки, които създават оптимална среда за сън. Часовникът има и подобрена функция за разпознаване на падане, която уведомява лице за контакт при спешни случаи.

[Изображение: 3-048-hands-on-galaxy-watch5-sapphire-HI.jpg]

Часовниците все така използват чипсет Exynos W920 с двуядрен процесор на 1.18 GHz, имат 1.5 GB RAM и 16 GB вградена памет. Базират се на Wear OS 3.5, която Google и Samsung разработиха съвместно, а покриващият я интерфейс е One UI Watch 4.5.Лошата новина за собствениците на iPhone е, че никой от новите смарт часовници Watch 5 на Samsung не може да работи с телефона на Apple. Те могат да се свързват само с Android модели с версия 8.0 или по-нова, които имат поне 1.5 GB RAM.

[Изображение: 3-090-kv-galaxy-watch5pro-1p-HI.jpg]

Днес Samsung представи и нов модел за портфолиото си - Galaxy Watch 5 Pro. Той е с 45.4 мм размер и има 1.4" Super AMOLED дисплей с резолюция 450 x 450 пиксела, покрит от сапфир кристал. Различното е, че корпусът на този часовник е по-устойчив, защото е от титан, а не алуминий. Каишката също е по-специална и нова за Samsung - нарича се D-Buckle Sport Band и както тя, така и самият часовник се предлага в цвят Black Titanium или Gray Titanium. Този модел е значително по-тежък - 46.5 грама, а дебелината му е 10.5 мм, спрямо 9.8 мм за стандартните версии на Galaxy Watch 5.

[Изображение: 3-065-family-galaxy-watch5pro-blacktitan...ium-HI.jpg]

Pro версията на Galaxy Watch 5 е насочена основно към хората, които обичат забавленията на открито, като например преходи в планината, каране на велосипед и други.
Galaxy Watch 5 Pro разполага с най-голямата батерия в часовник Galaxy досега. Тя е с 60% по-голяма от тази на Galaxy Watch 4 и е с капацитет 590 mAh, което според Samsung е достатъчно за повече от 3 дни време на ползване.

[Изображение: NIX03229-copy.jpg]

Моделът за първи път при часовник на Samsung има GPX и позволява на потребителите да запишат и споделят маршрута си с други в приложението Samsung Health с Route Workout. Има възможност за сваляне и запазване на маршрути за преходи и колоездене, както и за детайлни насоки по тях. Galaxy Watch 5 Pro идва и с функцията Track back, с която човек може да се върне обратно по установения и минат вече маршрут.

[Изображение: NIX03216.jpg]

Galaxy Watch 5 ще се предлага на стартова цена от 579 лв. за Bluetooth версията и 679 лв. за LTE версията. Предварителните поръчки започват от днес, 10 август, а продажбите - от 26 август.

[Изображение: 3-069-ecosystyem-galaxy-zfold4-beige-spe...hite-H.jpg]

Galaxy Watch 5 Pro излиза на стартова цена от 899 лв. за Bluetooth версията и 999 лв. за LTE версията. При предварителна поръчка на Galaxy Watch 5 Pro, потребителите могат да го получат с Galaxy Buds live на цената на часовника, като важат същите дати.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 4 потребители изказват благодарност на hazART за това мнение:
  • Be6i4, bobbymarinovv, sapiora, TNTKZ
Цитирай
Аксесоари
#2

Поръчах един Watch 5 pro black от техномаркета

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
[-] 1 потребител изказва благодарност на TNTKZ за това мнение:
  • ultravioletsf
Цитирай
#3

И аз поръчах една бройка в Yettel - SAMSUNG Galaxy Watch5 Pro 46mm LTE Gray Titanium . Ще ми е първият Самсунг часовник и много се вълнувам!  Big Grin Интересното е, че като дата на доставка ми дадоха 16 август, а това не знам дали и как е възможно. В онлайн магазина им пише, че е наличен. Но пише и за Fold-a и Z-Flip-a, че са налични, така че нищо не се знае. Но няма значение, чакаме ги и така.  Big Grin

iPhone 15 Pro Max White Titanium / Apple Watch Ultra 2
Цитирай
#4

Пише, го няма в наличност

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
Цитирай
#5

(2022-08-11, 09:11:23)TNTKZ написа:  Пише, го няма в наличност

Yettel - наличност 

Не знам какво го пише при теб, но ето това виждам аз.  Visslar

iPhone 15 Pro Max White Titanium / Apple Watch Ultra 2
Цитирай
#6

(2022-08-11, 09:36:43)bobbymarinovv написа:  Yettel - наличност 

Не знам какво го пише при теб, но ето това виждам аз.  Visslar
 Този е lte версията, искам само с блутут

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
Цитирай
#7

Хубаво, че искаш само с блутут, но модела и случая който коментирах аз беше за модела, който описах горе в първия си пост тук по темата, т.е с LTE. А за него пише, че е наличен.
Както и да е, няма да задълбаваме.

Чакам с нетърпение да чуем някъде някой отзив за батерия и т.н, защото според мен този модел и особено с LTE трябва да избутва по 2 дни плътно, повече не искам от него.

iPhone 15 Pro Max White Titanium / Apple Watch Ultra 2
Цитирай
#8

И аз мисля да го поръчам, но се чудя коя версия. Сигурно въпроса е тъп, но при LTE версията трябва ли часовника и телефона да са свързани с блутуут или чрез e-sim някак си са свързани? Малко ме дразнят Самсунг с измишльотината си за пре ордър да дават подарък слушалки, а не примерно титаниевата каишка. Гледах клипове в youtube и с нея телефона изглежда супер, особено сивият.

Galaxy S3 ---> Note 4 ---> Note 9 ----> S22 Ultra
Цитирай
#9

С премахването на въртящия безел ме губят като лоялен клиент, минал през Galaxy Gear S3, Gear Sport, Galaxy Watch, Galaxy Watch 4... поредното разочарование от страна на Самсунг, предполагам не само за мен...

Sent from my SM-S908B using Tapatalk
[-] 2 потребители изказват благодарност на SpLiT за това мнение:
  • OliQueenBG, viktord
Цитирай
#10

(2022-08-11, 21:10:20)SpLiT написа:  С премахването на въртящия безел ме губят като лоялен клиент, минал през Galaxy Gear S3, Gear Sport, Galaxy Watch, Galaxy Watch 4... поредното разочарование от страна на Самсунг, предполагам не само за мен...

Sent from my SM-S908B using Tapatalk

Няма да ми липсва много, и без това рядко го ползвам

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
[-] 1 потребител изказва благодарност на TNTKZ за това мнение:
  • sapiora
Цитирай
#11

Не мен лично много повече ми харесва без това въртящото се. С него прилича на часовник, който ти се е паднал от Зрънчо Smile

Galaxy S3 ---> Note 4 ---> Note 9 ----> S22 Ultra
Цитирай
#12

Безела си беше и удобен и функционален, а и си е отличителна черта на моделите още от първият галалкси уоч.
Много по-удобен от разните въртящи коронки. Пазеше и дисплея. Сега като го няма физически, отдолу се вижда черната рамка около дисплея- хич не е естетично при светъл циферблат.
На всчички класически дайвърски часовници има такъв въртящ безел и не изглеждат да са от зрънчо.
На мен ще ми липсва.

От 4-ка до 5-цата нещо не виждам нито разлики, нито смисъл да се ъпдейтва.
От 5 до 5 про също е малка разликата - общо взето едните 200мач батерия, срещу 300лв разлика. Да трябваше да дават и титаниевата верига с про-то, но предполагам ще я дават срещу още едни 300лв
От 4 до 5 про обаче разликата в батерията е доста и според мен само такъв ъпдейт си струва

5 про би трябвало да изкарва 3 дена без много спестяване, а аз лично се надявам и на 4 иначе ми е дразнещо и не бих го взел.
Към момента няма реални ревюта и не мога да преценя. ако няма да кара 4 пълни дена, то бих взел една чиста 5-ца с 2 зарядни, както си бях на 3-ката. Едно вкъщи и едно на служебното пс. Така не ми липсваше никога заряд. 
Едно зарядно е 30-на лева, не е 300. 

Някой знае ли докога е промоцията? По-точно при опеаторите, ако го взимам ше е оттам 

Пс:Иначе се колебая силно и за един T-Rex 2, който някак си по-ми прелича на реален часовник и има 18 дена живот на батерията.
Но и него още никъде го няма в бг магазините да го видя наживо
[-] 6 потребители изказват благодарност на rumo за това мнение:
  • Compare, divna, kerenski, OliQueenBG, sapiora, slavia_13
Цитирай
#13

До 25-ти са офертите навсякъде, със слушалките. От 26'ти започват доставките

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
[-] 1 потребител изказва благодарност на TNTKZ за това мнение:
  • ultravioletsf
Цитирай
#14

Дано в 6-то поколение да върнат въртящият безел, че сега прилича на китайски часовник. И тази рамка която са оставили на Pro версията около дисплея е недопустима. Иначе като функционалност не виждам смисъл за ъпгрейд на хората които притежават 4-ката. Общо взето като телефоните трябва да се сменят през поколение.

Samsung Galaxy S23 Ultra Cream 512GB
Garmin Forerunner 965 Carbon Grey
Sony WH-XB910N 
[-] 2 потребители изказват благодарност на OliQueenBG за това мнение:
  • divna, milss
Цитирай
#15

Според мен трябва да се види на живо за да се дават оценки. Аз след като видях Watch 4 classic на живо и се отказах да го купя, особено след като преди това бях гледал GT3 PRO на Хуауей, разлика от небето до земята по отношение на дизай. Новия дизайн на WATCH 5 PRO се доближава, но съдя за това само от видеа в YOUTUBE, особено в едното, където е с титаниева каишка/верижка.

Galaxy S3 ---> Note 4 ---> Note 9 ----> S22 Ultra
Цитирай
#16

И аз се хвърлих на едно Pro. Определено не мисля, че си заслужава ъпгрейда от 4 на 5, то и на 5 Pro не знам колко ще си заслужава де, единствено батерията се надявам да е доста по-добра, ама да видим.
[-] 2 потребители изказват благодарност на any9 за това мнение:
  • TNTKZ, ultravioletsf
Цитирай
#17

Батерия, мат'риали, здравина - затова ще си го взема. Безелът няма да ми липсва изобщо

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
[-] 1 потребител изказва благодарност на TNTKZ за това мнение:
  • any9
Цитирай
#18

От Технополис започнаха с доставките. Аз получих моят Watch 5 Pro вчера заедно с безжичните слушалки.
[-] 9 потребители изказват благодарност на nsshark за това мнение:
  • Bavarche, Be6i4, bobbymarinovv, Dowper, enkov, OliQueenBG, sapiora, TNTKZ, ultravioletsf
Цитирай
#19

(2022-08-18, 10:11:40)nsshark написа:  От Технополис започнаха с доставките. Аз получих моят Watch 5 Pro вчера заедно с безжичните слушалки.

Честито, аз май набутах при техномаркет. Казаха, че доставките почват след 26-ти

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
Цитирай
#20

Аз поръчах Pro Titanium без Lte в деня на примиерата.
Вчера го получих.
Това става в Германия през сайта на Самсунг. Сега очаквам изненада и с Fold4 , но да видим. В Германия няма подаръци но имаш 50 евро бонус върху оценката на върнат стар часовник. Аз им давам моят едногодишен 4 classic LTE за 200 или 220 евро, не помня точно.
Впечатленията ми за 1 ден са:
По пъргав е, по плавно и безгрешно отчита докосванията. 4 никак не беше добър с това - лично мнение. Особено ако го сравнявам с Apple Watch.
Дебел е но е лек и на моята ставнително тънка китка си пасва удобно. Каишките от стария би трябвало да пасват и тук , но като пробвам ще пиша.
Сега няколко дни ще нося и стария и новия и да видим какво още ще открия.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
[-] 7 потребители изказват благодарност на Bavarche за това мнение:
  • any9, Be6i4, enkov, OliQueenBG, sapiora, TNTKZ, ultravioletsf
Цитирай
#21

Titaniuma при нас след 25-ти. Черния по-рано. Това от Самаунг ми го казаха, че и аз чакам един Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на any9 за това мнение:
  • ultravioletsf
Цитирай
#22

Пращат и сивия. Току що ми пристигна от А1
Цитирай
#23

В Технополис в София има бройки вече в Младост и Парадайс. От вчера съм с черен Watch 5 Pro. Ще споделя впечатления до ден-два, за момента батерията е доста добре! Пуснах го и беше на 88% вчера в 18:00 часа, докато нарпавя целия сетъп, активирах всякакви екстри автоматично да си следи съня, пулса и т.н, без always on режим е, пусната е и екстрата да следи съня, аз спя с часовник на ръката и в момента батерията е на 68%. 

Относно Bezel-a, видях неволно, че има опция Touch bezel, който тествах и е доста удобен, въпрос на време е човек да свикне. Така, че за феновете на bezel-a, екстрата не е изцяло изгубена.  Cool

iPhone 15 Pro Max White Titanium / Apple Watch Ultra 2
Цитирай
#24

И при мен току що пристигна новия Samsung Galaxy Watch 5 Pro Gray LTE версията. Личните ми впечатления са супер удобната каишка. Макар да изглежда голям и масивен е впечатляващо лек. Говорителите и микрофона са добре, чуват ме добре нямам забележки към тях. Не загрява по време на разговор (25 минути разговор). Засега не ми е бъгвал или забивал. И да усеща се липсата на въртящия се безел, ако си бил преди това с Watch 4 Classic. Но с пръст около рамката може да се върти дисплея. Има функцията Touch Bezel. Смартчасовникът Pro версията е за предпочитане към хора, които често спортуват и са спортна натура.
[-] 1 потребител изказва благодарност на nnmish за това мнение:
  • ultravioletsf
Цитирай
#25

Браво. Ще чакам мнения тогава Smile Моя го поръчах от Самсунг Експериънс Стор и по техни думи, ще е наличен след 25-ти. Когато дойде - тогава Smile Важното е батерията да е читава
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)