Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Приложението на ОББ не работи на custom ROM
#1

Здравейте,
Имам Xiaomi MI A2, който последната година стана изключително бавен. Толкова бавен, че пропускам обаждания, защото не може да зареди екрана с обаждането и бутоните навреме. Реших да му дам последен шанс, тъй като визуално си е перфектен и батерията все още му държи и му сложих Lineage OS.
Всичко ОК, гледах гайдове, отключвах bootloader и успях да го преинсталирам. Сега е една идея по-добре и би ме изкарал още известно време, стига да ми работи приложението за онлайн банкиране.
Инсталирах UBB Mobile, но при включване получавам съобщение: 
"Внимание. Вие работите от устройство с премахнати системни защити. Съгласно общите условия, бла, бла, банката не носи отговорност" и като цъкна ОК приложението се изключва.
Какви защити трябва да включа и изобщо може ли да работи това приложение на custom rom? Телефона не е руутнат. Нещо не успях да го руутна, но при включване имам надпис Unlocked.
Цитирай
Аксесоари
#2

Преди време имах подобен проблем с приложение на ДСК. Имаше обновяване, и тъй като е на банката го обнових. Обаче никъде не пишеше какво включва ъпа( аз поне чета тези неща), и че няма да работи на по ниска версия софтуер. Обнових го и до там. Наложи се да сменя апарата, 4 годишен телефон вече, дал е всичко от себе си. Освен това сега по събирането на 2 банки ще има още промени. Тя иска да гарантира сигурност, но твоя къстъм ром я компроментира и тя отказва(чрез приложението). Време е за смяна на апарата, явно ще го правиш принудително! Няма друг начин.

времето е като парите - никога не стига
[-] 1 потребител изказва благодарност на pepy1 за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#3

Малко е извън темата , но Lineage OS по лек ли е от Андроид ?
Имам Xiaomi Mi Note 2 което стана доста бавно . Удачно ли е да се сложи Lineage OS и лесно ли става или е занимавка .
Цитирай
#4

Сега е по-бърз в сравнение със стоковия Android One

Явно няма да го бъде този телефон и го оставям за резервен. Поръчах си Poco F3. Другата седмица ще го видим и него.
Цитирай
#5

(2022-08-12, 10:33:21)drakkar написа:  Малко е извън темата , но Lineage OS по лек ли е от Андроид ?
Имам Xiaomi Mi Note 2 което стана доста бавно . Удачно ли е да се сложи Lineage OS и лесно ли става или е занимавка .

Lineage OS е Android, по лесно казано, чист андройд.

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#6

Това ще е заради отключването на буутлоудъра, защото реално с това му махаш security flag-овете дори да не е руутнат. Банковите приложения не го обичат това и го примат за риск, примерно гореспоменатото на ДСК в последния чейнджлог дирекно си казват с руут до тук. Отделно режат някои функции според верията на Андроид, примерно с моя, който на Андроид 10, нямам AI банковия асистент.

Zenfone 9 | GTR Mini
[-] 1 потребител изказва благодарност на VikeZ за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#7

Префлашни го на чисто без да го рутваш, заключи буутлоудъра и пробвай пак с приложението. Преди време с къктъм ром се закачах на първа без проблем.
Цитирай
#8

Приложението на Първа работи, но основната ми карта не е там.
Телефона не е руутнат. В нета пише, че ако се опиташ да заключиш bootloader при инсталиран къстъм ром, брикването на телефона е почти сигурно.
[-] 1 потребител изказва благодарност на ivanpop за това мнение:
  • Be6i4
Цитирай
#9

Приложението RaiPay след последните ъпдейти не ми работи заради включени Developer Mode, след изключване тръгва.
Xiaomi MI 9 Lite -Europe. С нормални и последни ъпдейте за телефон. Заключен е. Ако може с нещо да ти помогне тази информация.

:: respect
[-] 1 потребител изказва благодарност на userworx за това мнение:
  • Be6i4
Цитирай
#10

(2022-08-13, 06:47:30)ivanpop написа:  Приложението на Първа работи, но основната ми карта не е там.
Телефона не е руутнат. В нета пише, че ако се опиташ да заключиш bootloader при инсталиран къстъм ром, брикването на телефона е почти сигурно.


Заключването се прави при самото префлашване .


Цитирай
#11

(2022-08-13, 11:22:20)userworx написа:  Приложението RaiPay след последните ъпдейти не ми работи заради включени Developer Mode, след изключване тръгва.
Xiaomi MI 9 Lite -Europe. С нормални и последни ъпдейте за телефон. Заключен е. Ако може с нещо да ти помогне тази информация.

И на Samsung беше така около 2-3 седмици, но след пореден update пак работи с включен Develeper mode.

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
[-] 1 потребител изказва благодарност на Чо :) за това мнение:
  • userworx
Цитирай
#12

Рутваш го с magisk и в самото приложение има функция magisk hide която крие от дадено приложение че телефона е с отключен буутлоадер или рутнат .
[-] 1 потребител изказва благодарност на niggaz_nature за това мнение:
  • Be6i4
Цитирай
#13

Рутни си телефона,инсталирай Magisk Manager,от настройки си скрий рут за даденото приложение.В момента телефона ми не е рутнат,но преди две години го използвах за Google Pay и по тоя начин си работеше.На теория,би трябвало да ти се получи.Потърси в Гугъл,има доста информация,напиши в търсачката: magisk manager banking app
PS:Не съм видял горния пост.
Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk

OnePlus One,Xiaomi Mi4
[-] 1 потребител изказва благодарност на mastodon за това мнение:
  • Be6i4
Цитирай
#14

благодаря за отговора предварително, не мога да вляза в мобилното приложение след въвеждане на вси

чки данни, когато остане само пин кода, издава това


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#15

Иначе всички банки са първите, всички имат най-добрите приложение, и всичките им приложения са най-функционални. А опреш ли до съпорта се почва/обадете се в работно време, сега ви прехвърлям на колегите..../личен опит/Затова четеш по форумите или питаш някой ползвател на същата банка как стават нещата.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#16

Най-новото известие от приложението е на снимката и като натиснете ОК, приложението на ОББ се затваря....!
   
Спасението било в заключване на буутлоудъра, но при инсталирана LIneage OS, тази функция за OEM отключване-заключване в опциите за програмисти на телефона ми Samsung SM-G903F липсва...
За сведение на телефона си съм инсталирал [ROM][UNOFFICIAL][s5neolte][SM-G903F][11.0.0_r43] LineageOS 18.1[13-Sep-2021]
Цитирай
#17

Revolut дали работи?
Цитирай
#18

(2022-11-21, 09:19:18)ros57 написа:  Най-новото известие от приложението е на снимката и като натиснете ОК, приложението на ОББ се затваря....!

Спасението било в заключване на буутлоудъра, но при инсталирана LIneage OS, тази функция за OEM отключване-заключване в опциите за програмисти на телефона ми Samsung SM-G903F липсва...
За сведение на телефона си съм инсталирал [ROM][UNOFFICIAL][s5neolte][SM-G903F][11.0.0_r43] LineageOS 18.1[13-Sep-2021]

Magisk Hide използвай и ще ти работи после приложението.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#19

Инсталирах Magisk-v25.2.apk и го руутнах успешно. После скрих успешно Magisk. Инсталирах му модулите Zigisk и Universal SafetyNet Fix. После в Magisk от Konfigure DenyList избрах банковото приложение. Рестартирах, но не и не...

Що се отнася до Revolut, инстлирах го, стратирах го и...
   
После го добавих в Konfigure DenyList и тръгна, но след като си изписах имената, както са по личен документ, опцията ПРОДЪЛЖИ си остана НЕактивна...
Цитирай
#20

При мен последно работеха по този начин, но дефакто нямам root на телефона от няколко месеца. И може наистина сега да има проблем...

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


[-] 1 потребител изказва благодарност на Be6i4 за това мнение:
  • ros57
Цитирай
#21

Г-н Божидар Бешич, при мен проблема се случва още при прясно инсталиран къстъм Ром, свален от 
https://forum.xda-developers.com/t/rom-u...1.4292703/
и после след всички първоначални настройки инсталирам само приложението на банката - UBB Mobile.
Искам да кажа, че проблема е от това, че буутлоудъра ми си остава отключен, заради инсталирания TWRP-3.4.0-0-s5neolte.
Сега остава да чакам един ден поне, за да влезе в сила написаното, след като активирах ОПЦИИ НА ПРОГРАМИСТА / ДЕАКТ. НА ВРЕМЕТО ЗА ИЗЧАКВАНЕ ЗА УПЪЛНОМ. НА ABD
И дали ще се появи опция за деактивация на ОЕМ остава да чакам, защото фактически такава опция ми липсва. Правих гимнастиките от тук
https://clickthis.blog/bg/kak-ispravit-o...h-samsung/
но опцията за ОЕМ така и не се появи...
Писането в терминала на командата fastboot oem lock също не помага - изписва ми - not found
Цитирай
#22

Дали има прогрес с последния линк към YouTube?

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


[-] 1 потребител изказва благодарност на Be6i4 за това мнение:
  • ros57
Цитирай
#23

(2022-11-23, 08:35:22)Be6i4 написа:  Дали има прогрес с последния линк към YouTube?

Нищо...! Там, както във видеото, така и в линковете под него има упътвания само, как да си скриеш руута от приложението Magisk. Това е лесно, в смисъл скривам го лесно, а и има доста упътвания за това из нета...
Нищо няма относно custom ROM, на който по принцип му се губят системните защити още при създаването му от разработчиците...
Май започвам да събирам пари за SAMSUNG GALAXY S22 PLUS 128GB+CASE GLASS... Лошото е, че на тези нови телефони не им се свалят батериите, а аз съм свикнал при преинсталация и други операции да я свалям, както и след три-четири години, като започне да се скапва, трябва да го нося в сервиз да ми я сменят, а иначе е безкрайно лесно сам да си я смениш...
Вчера си инсталирах отново фабричния ром Андроид версия 6.0.1, който е последен фабричен ром за този телефон (Samsung Galaxy SM-G903F) - сега приложението на ОВВ си работи нормално, проблема е, че ми трябват приложения, които не работят на този ром, а на предишния ром работеха, макар и потребителски - lineage-18.1-20211128-UNOFFICIAL-s5neolte...
Цитирай
#24

(2022-11-24, 21:13:39)ros57 написа:  Нищо...! Там има упътвания само как да си скриеш руута от приложението Magisk. Това е лесно, в смисъл скривам го лесно, а и има доста упътвания за това из нета...
Нищо няма относно custom ROM, на който по принцип му се губят системните защити още при създаването му от разработчиците...
Май започвам да събирам пари за SAMSUNG GALAXY S22 PLUS 128GB+CASE GLASS... Лошото е, че на тези нови телефони не им се свалят батериите, а аз съм свикнал при преинсталация и други операции да я свалям, както и след три-четири години, като започне да се скапва, трябва да го нося в сервиз да ми я сменят, а иначе колко е лесно сам да си я смениш...

По принцип вече всички които правят къстъм ромове отбелязват в описанието дали потребителите ще имат проблеми с банковите приложения. Виж от където си го свалил дали няма отворена тема и дискусия относно това!
Има ромове на които по никакъв начин не може да се ползват банкови приложения, но има и такива на които всичко бачка без врътки, като криене, пачове и т.н.
Цитирай
#25

Или ползвате root с magisk и в приложението маркирате да скрие root а от банковите приложения и портфейли . Така ползвам телефон с моднат ром и с рут права .
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)