Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Разрешен] Play Protect засича Теми като опасно приложение
#1

Здравейте, току що стана нещо много странно с телефона ми. Използвам Xiaomi Mi11 Lite 5G и от днес Google Play Protect започна да засича стоковото приложение Теми като опасно, което иска да избегне защитите на Андроид.
Това някаква шега ли е? Нещо фалшива тревога ли е? Или вграденото приложение Теми е опасно? Аз използвам Теми, като от него съм си задал фон на телефона и стил на иконите. Все от безплатните вградени в него опции, не съм теглил някои фонове или икони от трети страни. В момента телефона се върна със стоковия фон, единствено стила на иконите остана.
Някой има ли подобен проблем с вграденото приложение Теми от Xiaomi? Мисля, да питам след малко и във форума на Xiaomi защо така става.

[Изображение: Screenshot-2022-08-13-13-28-52-168-com-a...ending.jpg]
Цитирай
Аксесоари
#2

Деактивирай play protect

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#3

Значи сестра ми ползва Mi 11 Lite 5G NE, майка ми ползва Redmi Note 9. При тях също Play Protect засече Теми като опасни и иска да ги деактивира. Не знам защо е така.
Цитирай
#4

Деинсталирайте последният ъпдейт на Теми  и няма да имате проблем
[-] 1 потребител изказва благодарност на geleto74 за това мнение:
  • truewarrior22
Цитирай
#5

Така стана, благодаря. Явно нещо има в ъпдейта, което се засича като опасно. До колкото разбрах от един модератор от форума на xiaomi всички са получили тоя бъг все едно от модела телефон или версия на андроид. Всеки който ползва техен телефон днес е бил засечен като опасен.
Цитирай
#6

Май е нещо с разрешенията, които ползва приложението. На един приятел с Ми 11т Про също му го забрани пред мен, но не успях да прочета в детайли защо
Цитирай
#7

Просто нямам думи.. на мен ми изчезна приложението Теми. Как да си го върна?  Sad
Цитирай
#8

Отиваш в настройки - приложения
Намираш го в списъка и го разрешаваш
Може да се наложи горе, в десния ъгъл, да се избере да се показват системните
Цитирай
#9

Нов ъпдейт Xiaomi Themes 2.1.0.3-global проблема  е отстранен
[-] 3 потребители изказват благодарност на geleto74 за това мнение:
  • Be6i4, suffer, truewarrior22
Цитирай
#10

На някой някога изобщо свършило ли му е работа PlayProtect,че всички го ползвате? Аз освен да точи батерия докато сканира друго не виждам, тоест нищо полезно даже обратното.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#11

Аз не съм съгласен, че не е полезно. Наскоро слушах презентация на Google относно вирусите и ролята на Play protect.
Захранват го с информация за новооткритите вируси постоянно и съм една идея по-спокоен с него. Не е перфектен, разбира се, но то кой антивирусен софтуер е. Мисля си, че за хората, инсталиращи crack-нати, хакнати, "излекувани" и други подобни приложения си е доста полезно.
Аз лично предпочитам да жертвам малко батерия вместо малко сигурност. Но всеки си преценява сам за себе си, разбира се.

Sent from my SM-S906B using Tapatalk

Samsung Galaxy S II, Lenovo A3000-H, Meizu MX4, Redmi 4 Prime
[-] 1 потребител изказва благодарност на siebel за това мнение:
  • alexbg67
Цитирай
#12

Може и да си прав, ако инсталираш постоянно приложения, просто аз не намирам с какво може да ми е полезен, ползвам едни приложения и не инсталирам нищо ново. Винаги съм го държал изключен и никога не съм имал проблеми.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#13

(2022-08-14, 20:01:20)siebel написа:  Аз не съм съгласен, че не е полезно. Наскоро слушах презентация на Google относно вирусите и ролята на Play protect.

Ама Google кога ще кажат, че тяхна рожба е кофти....?!?

Xiaomi 12
Цитирай
#14

Така е. То не само Google, а всички са така (т.е. си хвалят собствените произведения).
Иначе съм напълно съгласен, че има доста хора, които си живеят щастливо и без Play Protect. Аз просто споделих моята гледна точка, а тя е : Play Protect > нищо.

Sent from my SM-S906B using Tapatalk

Samsung Galaxy S II, Lenovo A3000-H, Meizu MX4, Redmi 4 Prime
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)