Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

ROM Redmi Note 11 pro 5G
#1

Здравейте. Някой пробвал ли се е да флашне къстъм ром на този телефон? Интересуват ме стъпките и информацията за отключване на буутлоудъра и т. н.

Xiaomi Redmi Note 11 pro 5G 
Цитирай
Аксесоари
#2

Стъпките:
Трябва да имаш ми акаунт, който се "заявява" желанието за отключване на телефона през developer options в настройките и след седмица (минимум) отключваш(с Mi flash unlock) и можеш да си правиш каквото искаш.

Developer options се отключват в Настрой - my device -  All specs - 7 пъти натискаш на miui version

Опцията се появява в Settings - additional settings
Вътре се слага отметка на Allow oem unlock и се логва Ми акаунта в Mi unlock status.
На мобилни данни (вероятно телефонът ще си го каже)

След това телефонът трябва да е във fastboot (power+VolDown)
Закача се за комп/лаптоп и се пуска ми флаш ънлок:
https://en.miui.com/unlock/download_en.html

Оттук нататък (след успешното отключване) за всеки ром си има инструкции
[-] 3 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • andreti013, Be6i4, Koko1976
Цитирай
#3

Стъпките за отключване са като на всеки Xiaomi телефон, по важното е след това да намериш подходящото TWRP recoveri.
П.П. Тема за отключване:
https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=82205
[-] 1 потребител изказва благодарност на milstan за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#4

Засега Pro 5G се флашва през фастбуут. Най-читавият ROM е XiaomiEU. Пиша от личен опит.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Georgi121270 за това мнение:
  • kstavrev
Цитирай
#5

Свалих програмата за отключване, Mi Unlock, Влязох си в профила и на двете места (телефона и програмата) за отключване. Изписа ми, че трябва да минат 168 часа и да не аддвам акаунта отново, че ще се занули всичко и пак ще се чака. Окей,ще изчакам, но ако ми го поиска отново? Smile
Сега тук,отново ли иска руут, за да се флашне ром? Рекавърито е ясно.
П.п, Преди се изискваше да бъдат инсталирани ADB драйвъри, за да може да се работи с подобни програми. Пак ли е така с Xiaomi?

Xiaomi Redmi Note 11 pro 5G 
Цитирай
#6

Рикавъри няма за нашите телефони, флашва се само през фастбуут. Трябва си ADB, иначе няма как да стане.
Цитирай
#7

В заглавието пишеше друг модел телефон.
За Redmi Note 11 Pro:
TWRP:
https://4pda.to/forum/index.php?s=&showt...=112880022
Цитирай
#8

Колега, аз че съм кьорав, кьорав съм но си пише Pro 5G.
Цитирай
#9

Разликата в постовете(първите ни) е 6 часа, не искам да разводняваме темата, но в началото пишеше съвсем друго, даже Xiaomi беше написано май Hiaomi или нещо такова. Заглавието е редактирано преди около 2 часа. Даже не пишеше Note.
Цитирай
#10

(2022-08-15, 17:55:50)milstan написа:  Разликата в постовете(първите ни) е 6 часа, не искам да разводняваме темата, но в началото пишеше съвсем друго, даже Xiaomi беше написано май Hiaomi или нещо такова. Заглавието е редактирано преди около 2 часа. Даже не пишеше Note.
Нищо не съм редактирал. Телефона е Redmi Note 11 pro 5G.

Xiaomi Redmi Note 11 pro 5G 
Цитирай
#11

То си пише кой го е редактирал. Ако ти не знаеш какво бешв написал в заглавието, аз съм безмълвен.    
Цитирай
#12

(2022-08-15, 19:13:12)milstan написа:  То си пише кой го е редактирал. Ако ти не знаеш какво бешв написал в заглавието, аз съм безмълвен.

Има ли значение?

Xiaomi Redmi Note 11 pro 5G 
Цитирай
#13

Аз го редактирах.
Пишеше Hiomi Redmi pro 5g

За фастбуут инсталацията не трябва нищо освен драйвъри, които компа си хваща сам в повечето случаи, а и щом работи ънлокъра ще мине и флаша през фастбуут
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • Koko1976
Цитирай
#14

Също да попитам, къде може да се видят и избера РОМ за този телефон?

Xiaomi Redmi Note 11 pro 5G 
Цитирай
#15

MIUI: https://4pda.to/forum/index.php?showtopic=1041377
Но няма много избор.
Вероятно ще избереш xiaomi.eu
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • Koko1976
Цитирай
#16

(2022-08-16, 14:32:31)suffer написа:  MIUI: https://4pda.to/forum/index.php?showtopic=1041377
Но няма много избор.
Вероятно ще избереш xiaomi.eu

Благодаря. Тегля го в момента. Но с Mi Unlock ми остават още 145 часа.
До колегата kstavrev. Кутията със съобщения ти е пълна и не може да получаваш такива.

(2022-08-16, 08:29:26)suffer написа:  Аз го редактирах.
Пишеше Hiomi Redmi pro 5g

За фастбуут инсталацията не трябва нищо освен драйвъри, които компа си хваща сам в повечето случаи, а и щом работи ънлокъра ще мине и флаша през фастбуут

Предполагам, няма как да се направи Wipe Data, както беше преди през рекавърито? Директно си флашвам новият РОМ, чрез програмата?
 Отделно не виждам нищо за GAPPS. С него как стоят нещата, в самият РОМ ли си е или се флашва отделно?
[

Xiaomi Redmi Note 11 pro 5G 
[-] 1 потребител изказва благодарност на Koko1976 за това мнение:
  • kstavrev
Цитирай
#17

В Самия ROM има 2 бат файла. Единия е за чиста инсталация, а другия за ъпдейт седмичен. Пусни си пълната инсталация. Всички google Apps са си вътре в Xiaomi EU ROM.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


[-] 2 потребители изказват благодарност на Be6i4 за това мнение:
  • Koko1976, suffer
Цитирай
#18

Гледам че вече имаме Android 12 , някой пробвал ли го е вече? Може ли да се флашва върху 11.
Цитирай
#19

(2022-08-23, 08:39:11)Georgi121270 написа:  Гледам че вече имаме Android 12 , някой пробвал ли го е вече? Може ли да се флашва върху 11.

С ъпдейт файла (не този за чиста инсталация) трябва да може да се флашва върху 11 без проблем.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
[-] 1 потребител изказва благодарност на batala за това мнение:
  • Georgi121270
Цитирай
#20

Всичко мина перфектно,отключването на буутлоудъра, самият флаш на РОМ-а и вече съм с MIUI 13.0.14.
 В РОМ-а има и ъпдейт 13.0.2.0. Флашнах и него. Но си помислих, че е стара версия и пак се върнах обратно. Някой да каже, ако греша.
Сега остава въпроса С Root-а. Ако някой го е правил, ако може да сподели.

Xiaomi Redmi Note 11 pro 5G 
[-] 1 потребител изказва благодарност на Koko1976 за това мнение:
  • Be6i4
Цитирай
#21

(2022-08-23, 13:45:29)Koko1976 написа:  Сега остава въпроса С Root-а. Ако някой го е правил, ако може да сподели.

Най-лесния начин пачнат boot.img (трябва да го има във fastboot пакета на еу рома) през Magisk приложението и после го флашваш през fastboot режим. Гледам колегата @suffer ти е дал линка във 4пда за телефона там в спойлъра за инструкции има таква за руутване точно с пачнат boot.img.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай
#22

(2022-08-23, 13:51:30)batala написа:  Най-лесния начин пачнат boot.img (трябва да го има във fastboot пакета на еу рома) през Magisk приложението и после го флашваш през fastboot режим. Гледам колегата @suffer ти е дал линка във 4пда за телефона там в спойлъра за инструкции има таква за руутване точно с пачнат boot.img.

Благодаря. Стана от раз.

Xiaomi Redmi Note 11 pro 5G 
Цитирай
#23

(2022-08-23, 13:45:29)Koko1976 написа:  Всичко мина перфектно,отключването на буутлоудъра, самият флаш на РОМ-а и вече съм с MIUI 13.0.14.
 В РОМ-а има и ъпдейт 13.0.2.0. Флашнах и него. Но си помислих, че е стара версия и пак се върнах обратно. Някой да каже, ако греша.
Сега остава въпроса С Root-а. Ако някой го е правил, ако може да сподели.

13.0.2.0 e андроид 12.
По-стар е като MIUI версия, но е андроид 12.
Цитирай
#24

Засега полетът е нормален, единственото което забелязвам е че, като че ли по-бавно отключва с отпечатък.
Цитирай
#25

(2022-08-24, 14:01:06)Georgi121270 написа:  Засега полетът е нормален, единственото което забелязвам е че, като че ли по-бавно отключва с отпечатък.
С ъпдейта само, минах към него, Андроид 12. Но после, когато връщах отново на Андроид 11 MIUI 13.0.14 не успях (само с ъпдейта) и ме вкара в рекавъри, ако не се лъжа. Наложи се пак да флашна. Но пък ми беше интересно да опитам. 
Има ли някакъв, по-добър мод на камерата? Ако някой е флашвал или инсталирал?

Xiaomi Redmi Note 11 pro 5G 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)