Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Pixel 5a не се зарежда
#1

Помощ, телефончето спря да се зарежда. Не помня да съм го мокрила, може да е паднал, но няма никакви външни белези, с оригинален гугълски калъф е винаги. Вчера ми направи впечатление съобщението "Ok to use USB port", но не му обърнах внимание. Чак сега се усетих, че като го пусна на зарядно не захапва. Нямам идея какво да направя. Евентуално се замислям да не се е намокрил някак, имам бебок на 3 месеца постоянно повръщаш и ако телефона е бил до мене, само това може да го намокри без да забележа. Но пък съобщението е, че вече мога да го ползвам... а не зарежда. Да уточня - пробвах 3 различни зарядни и контаки, както и рестарт на телефона.
Цитирай
Аксесоари
#2

Явно проблемът е в порта на зареждане.

 
Цитирай
#3

Предлагам за подобни ситуации да се ползват тапички. Удобни са и предпазват порта от замърсявания, влага и прах.
[Изображение: S04c42b2ca5ce47a0a527e2cbfc139df58.webp]

 
Цитирай
#4

Както колегата по-горе казва,най-вероятно проблема е в конектора за зареждане,амортизация,има триене.Не знам какви кабели за зареждане ползваш,ама бих ти препоръчал да си купиш нов кабел,ама не от най-евтините.Дори да ти се получи,по-добре си смени конектора.

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)