Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Тъмен екран S 21 ULTRA
#1

Проблема е следния. Оставихх телефона, и след час като го хванах не се включва. Оказа се, че телефона работи, имам известия, звъни, чуваме се като говорим но екрана стои тъмен. Изобщо няма картина, като го зареждам не святка зеленото кръгче. Опитах да го рестартирам, но не знам какво правя, и всъщност не знам дали се рестартирва. Някой да има идея какво да го правя. Вече попълних формуляр и утре ще го вземат за ремонт, но ако мога сам да се справя , ще  епо добре, щото много ми трябва!

Galaxy S21 SM-G998B Android 12
Цитирай
Аксесоари
#2

Не се опитвайте сам... Начини има, но както казват добрите сервизни техници - само на непознати обяснявам какво да пробват, за да стане по-голяма повредата и да взема повече пари.

Иначе, дори не казвате дали работи тъчскрина, как приемате обаждане - с клавишите за звука ли, то и аз съм направил volume up - answer, side key (power) - end call?

За рестартиране без меню за избор (power off, restart, safe mode ...) - Simply press-and-hold the power/standby and volume down buttons together for 10 seconds. You should feel a little buzz and your phone will reboot, without the need to select any software buttons.
Цитирай
#3

(2022-08-21, 17:12:49)enkov написа:  Не се опитвайте сам... Начини има, но както казват добрите сервизни техници - само на непознати обяснявам какво да пробват, за да стане по-голяма повредата и да взема повече пари.

Иначе, дори не казвате дали работи тъчскрина, как приемате обаждане - с клавишите за звука ли, то и аз съм направил volume up - answer, side key (power) - end call?

За рестартиране без меню за избор (power off, restart, safe mode ...) - Simply press-and-hold the power/standby and volume down buttons together for 10 seconds. You should feel a little buzz and your phone will reboot, without the need to select any software buttons.
Тъча работи и мога да вдигам, само, че не виждам какво правя. Според бутоните означава, че съм го рестартирал, но явно не помага.
Galaxy S21 SM-G998B Android 12
Намери
Android Solar charger

Тъча работи и мога да вдигам, само, че не виждам какво правя. Според бутоните означава, че съм го рестартирал, но явно не помага.
Galaxy S21 SM-G998B Android 12
Намери
Android Solar charger

Galaxy S21 SM-G998B Android 12
Цитирай
#4

Затвори се в банята на тъмно и с фенетче светни срещу екрана от близо, ако поради някаква причина не си включва подсветката ще виждаш иконките и ще можеш да оперираш с телефона. Имал съм подобен случай с телефон с ЛЕД дисплей и след рестарт на телефона се оправи.. Притеснителното в случая е, че тук дисплея е амолед и те нямат подсветки, но е възможно от някаква софуерна грешка да стои супер тъмен... дано да е това , защото другара опция е да е заминал дисплея...
Цитирай
#5

(2022-08-29, 13:03:37)g1kata написа:  Затвори се в банята на тъмно и с фенетче светни срещу екрана от близо, ако поради някаква причина не си включва подсветката ще виждаш иконките и ще можеш да оперираш с телефона. Имал съм подобен случай с телефон с ЛЕД дисплей и след рестарт на телефона се оправи.. Притеснителното в случая е, че тук дисплея е амолед и те нямат подсветки, но е възможно от някаква софуерна грешка да стои супер тъмен... дано да е това , защото другара опция е да е заминал дисплея...

Амоледа няма подсветка.
Безсмислено е това да го прави. Да пробва да го върже към комп или тв с DeX. Ако се закачи и там вижда и оперира с всичко значи някъде има хардуерен проблем дали с дисплей дали с драйвър.

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай
#6

Много вероятно да е лентов кабел - дъно - дисплей .
Може просто да не дава добра връзка и при отваряне да се намести и оправи .
Но трябва отваряне .
Цитирай
#7

Проблема е решен. Гаранцията пое ремонта, въпреки, че бях с Индонезийския.
Сменен e boarswap, display modul, backcover, pba sub, conector, display, mainboard, tape. Сега е като нов. 😀😀😀

Galaxy S21 SM-G998B Android 12
Цитирай
#8

Направо си е нов телефон, честито Smile .
[-] 1 потребител изказва благодарност на martoo за това мнение:
  • Renx_02
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)