Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Помогнете при избора на телефон.
#1

Здравейте!
Налага ми се да си сменя телефона,но от както гледам за нов оставам с впечатлението,че няма или не мога да намеря с по-добри параметри от стария (Samsung Galaxy M21 от 2020 година.)
Искам да е с 6000mah батерия.
Трябва ми за нощни снимки,разбира се не държа да са супер професионални,но с прилично качество поне.
Бюджета ми е 400лв.
Единственият телефон който намерих с 6000mah и да влиза в бюджета е Xiaomi Redmi 9T мненията за него са доста противоречиви, дали бихте ме ориентирате дали си заслужава този модел?

До скоро имах за временно ползване Samsung Galaxy A32 батерията дори ден не издържа,а е 5000mah, бързото зареждане отнема час, камерата е под всякаква критика.

Бихте ли ми препоръчали добри телефони с тези условия?
По възможност без Huawei.

Благодаря!
Цитирай
Аксесоари
#2

Motorola G60, на реклама камерата е добра, но в дейсквителност трябва да я пробваш или да гледаш ревюта.
Xiaomi Redmi 9T, по-лошия избор от двата
за този бюджет е това, 1,5 годишни апарати съответно с аднроид 11 и 10. До колко може да се обнови - не знам.

времето е като парите - никога не стига
[-] 2 потребители изказват благодарност на pepy1 за това мнение:
  • jhoro, TheWalking
Цитирай
#3

Като начало си увеличи бюджета - инфлация!

После - защо мислиш, че голям капацитет на батерията означава по-дълго време на работа?

Пп. Ето втори вариант - Motorola Moto G60 128GB - 399 лв.

(2022-08-27, 17:28:39)pepy1 написа:  Motorola G60, на реклама камерата е добра, но в дейсквителност трябва да я пробваш или да гледаш ревюта.
Xiaomi Redmi 9T, по-лошия избор от двата
за този бюджет е това, 1,5 годишни апарати съответно с аднроид 11 и 10. До колко може да се обнови - не знам.

Браво - изпревари ме.

За качеството на камерите - можете ли да дадете (всички) - ясна и точна дефиниция.
А не - на мен ми харесва тади, на теб - онази, на трети - нукоя друга.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#4

Виж Realme 9,камерата ще е по-добра от на стария телефон,и батерията я дават доста издръжлива https://www.gsmarena.com/realme_9-review-2448p3.php

Huawei P30
Цитирай
#5

(2022-08-27, 17:28:46)jhoro написа:  За качеството на камерите - можете ли да дадете (всички) - ясна и точна дефиниция.
А не - на мен ми харесва тади, на теб - онази, на трети - нукоя друга.
Да ти кажа, лично виждане е това за камерите. Това е като да кажеш това е красива жена. На тякои им харесва, на други не. Всеки си има предпочитания и виждания.  Аз лично с моя телефон снимам племеника, и работата ми преди и след. Ако искам професионални снимки, ще си купя някой DSLR.

времето е като парите - никога не стига
[-] 1 потребител изказва благодарност на pepy1 за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#6

Явно за виждането от към работата на камери трудно ще се даде обективно мнения,но поне от към батерия някакви предложения?
Няма да възразява и за по-стари модели примерно от 2020 - 2021 година. За съжаление бюджета няма как да се дигне особено много... 
Дори батерия да не е точно 6000mah поне ме насочете към телефон, който може да изкара поне ден и половина в най-добрият случай два дена, защото сегашният Samsung Galaxy A32 пишеше,че два дена държи,ама друг път... Ползвам го основно за музика и Фейсбук,но нищо натоварващо.
Цитирай
#7

(2022-08-27, 22:40:13)delreys написа:  Ползвам го основно за музика и Фейсбук,но нищо натоварващо.

Ако спреш фейса може и да изкараш Big Grin
[-] 1 потребител изказва благодарност на solo5 за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#8

(2022-08-27, 21:27:41)pepy1 написа:  Да ти кажа, лично виждане е това за камерите. Това е като да кажеш това е красива жена. На тякои им харесва, на други не. Всеки си има предпочитания и виждания.  Аз лично с моя телефон снимам племеника, и работата ми преди и след. Ако искам професионални снимки, ще си купя някой DSLR.

Точно това ми беше мисълта и цитирах твоят пост, само защото беше „на точното място в точното време“!
Иначе няма никакво лично отношение.
(2022-08-27, 22:40:13)delreys написа:  Явно за виждането от към работата на камери трудно ще се даде обективно мнения,но поне от към батерия някакви предложения?
Няма да възразява и за по-стари модели примерно от 2020 - 2021 година. За съжаление бюджета няма как да се дигне особено много... 
Дори батерия да не е точно 6000mah поне ме насочете към телефон, който може да изкара поне ден и половина в най-добрият случай два дена, защото сегашният Samsung Galaxy A32 пишеше,че два дена държи,ама друг път... Ползвам го основно за музика и Фейсбук,но нищо натоварващо.

Батериите на телефоните и резервоарите на автомобилите (давам лесно разбираем пример) си приличат по едно - проектирани са, да изкарат определено време (километри).
Затова апарати - близки по други параметри, единият е с голяма (Motorola G60 6000 mAh), а другият - с малка (Samsung S21 е с 4000 mAh).
Ако музиката я слушаш онлайн и гледаш клипове във Фейсбук - може и един ден да не изкара!

В момента ползвам и Samsung A037G с 5000 mAh батерия. Ако не го ползвам много - издържа по цяла седмица. Но тръгна ли на път и да включа Wase - трудно изказва деня.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#9

Motorola G60 това е твоя телефон

времето е като парите - никога не стига
[-] 2 потребители изказват благодарност на pepy1 за това мнение:
  • jhoro, TheWalking
Цитирай
#10

Моторолата на времето беше много зле,поне от предишния опит,който имах сега,като гледам имат добри параметри,но дали са се развили качествено. 

Идеята за поста ми беше да може да ми препоръчате телефони,който сте ползвали или ползвате и сте доволни.Така като гледам никой нищо не предлага...
Цитирай
#11

(2022-08-28, 12:35:57)delreys написа:  Моторолата на времето беше много зле,поне от предишния опит,който имах сега,като гледам имат добри параметри,но дали са се развили качествено. 

Идеята за поста ми беше да може да ми препоръчате телефони,който сте ползвали или ползвате и сте доволни.Така като гледам никой нищо не предлага...

Как да ти предложа нещо - по твоите критерии:
  • Искам да е с 6000 mah батерия;
  • Трябва ми за нощни снимки, не държа да са супер професионални, но с прилично качество;
  • Бюджета ми е 400 лв;
  • телефони, който сте ползвали или ползвате.

При положение, че ...
  • не ползвам и не съм ползвал апарат с толкова голяма батерия (макс. 5000 mAh),
  • не правя нощни снимки,
  • не се мъча да правя „от нищо нещо“ (ограниченият бюджет).

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#12

(2022-08-27, 22:40:13)delreys написа:  Явно за виждането от към работата на камери трудно ще се даде обективно мнения,но поне от към батерия някакви предложения?
Няма да възразява и за по-стари модели примерно от 2020 - 2021 година. За съжаление бюджета няма как да се дигне особено много... 
Дори батерия да не е точно 6000mah поне ме насочете към телефон, който може да изкара поне ден и половина в най-добрият случай два дена, защото сегашният Samsung Galaxy A32 пишеше,че два дена държи,ама друг път... Ползвам го основно за музика и Фейсбук,но нищо натоварващо.
Телефона който ти предложих с 5000 mAh батерия има 5 часа повече за сърфиране от на Samsung A33 със същата батерия,не знам ти какво повече търсиш,във форума има раздел на модела и потребителите са доволни https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=102653


Прикачени файлове Миниатюри
   

Huawei P30
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#13

(2022-08-28, 12:35:57)delreys написа:  Моторолата на времето беше много зле,поне от предишния опит,който имах сега,като гледам имат добри параметри,но дали са се развили качествено. 

Идеята за поста ми беше да може да ми препоръчате телефони,който сте ползвали или ползвате и сте доволни.Така като гледам никой нищо не предлага...
Навремето моторолата беше най-добре откъм обхват! А това беше важно тогава, казвам го от личен опит.

времето е като парите - никога не стига
[-] 1 потребител изказва благодарност на pepy1 за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#14

Търсиш P40 pro с някаква остатъчна гаранция за 500 или малко отгоре( с голям пазарлък) и ако намериш черпиш тук няколко виртуални бири. С тези изисквания за бюджет и снимки...... няма какъв друг съвет да ти дам.
Цитирай
#15

(2022-08-28, 21:28:57)pnnlv написа:  Търсиш P40 pro с някаква остатъчна гаранция за 500 или малко отгоре( с голям пазарлък) и ако намериш черпиш тук няколко виртуални бири. С тези изисквания за бюджет и снимки...... няма какъв друг съвет да ти дам.
Нека автора ми пише. Имам перфектен P40 Pro който отговаря на част от изискванията. Да пише на ЛС , може и да се разберем

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на mitkoandroid за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#16

Пичове, Вие четете ли, или само си запълвате времето? Автора на темата е написал по възможност без хуавей!

времето е като парите - никога не стига
[-] 1 потребител изказва благодарност на pepy1 за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#17

От година и малко ползвам Poco x3 nfc с две сим карти,доста раговори,мейли,соц.мрежи и накрая на деня винаги имам 30-40% бартерия.С една сим карта ще ти изкара ден и половина,два.Снимките са му доста прилични.
[-] 1 потребител изказва благодарност на retyrn за това мнение:
  • jhoro
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)