Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

S21 въпрос за разделителна способност на дисплея
#1

Здравейте днес закупих въпросния модел
но в опциите на дисплей не намирам смяна на резолюцията на дисплея ,стария ми S20 и S10 имаха .Кажете така ли е или това е някаква реплика
Цитирай
Аксесоари
#2

S21 е с намалена резолюция спрямо 10 и 20
И не може да се променя
[-] 1 потребител изказва благодарност на Sev за това мнение:
  • emo_841
Цитирай
#3

(2022-08-29, 14:20:52)Sev написа:  S21 е с намалена резолюция спрямо 10 и 20
И не може да се променя

Чух нещо подобно но незнаех че изобщо я няма тази настройка
Цитирай
#4

Няма я, S20 FE, S21, S21+, S21 FE, S22 и S22+ работят на Full HD+ резолюция и динамично 120hz опресняване, като само то може да бъде настроено до стандартните 60hz. Резолюцията им не се сменя, няма и нужда.

S20 и S20+ бяха с екрани WQHD, какъвто е и на S20 Ultra, но масово се ползваха на стандартния Full HD+, който е зададен и фабрично заради 120hz опресняване, което при тях не работи на най-високата резолюция. 120hz и WQHD може да намериш в S21/S22 Ultra.

Аз визуална разлика обаче не съм забелязал, не знам как трябва да се пулиш в телефона , че да видиш някакви пиксели. Излишно точене на ресурс и батерия. Смисъл може би има само при S22 Ultra , който е по-широк и голям, има и писалка е добре да я има тази детайлност ако чертаеш няакви схеми с писалката, макар, че пак е един плюс, но в никакъв случай не е нещо, дето ще го забележиш. Ползвах си и предишните на Full HD и 120hz, просто не виждам особен смисъл от тая огромна резолюция в 6 инча.
Цитирай
#5

(2022-08-30, 10:10:35)Ivanov_1994 написа:  Няма я, S20 FE,  S21, S21+, S21 FE, S22 и S22+ работят на Full HD+ резолюция и динамично 120hz опресняване, като само то може да бъде настроено до стандартните 60hz. Резолюцията им не се сменя, няма и нужда.

S20 и S20+ бяха с екрани WQHD, какъвто е и на S20 Ultra, но масово се ползваха на стандартния Full HD+, който е зададен и фабрично заради 120hz опресняване, което при тях не работи на най-високата резолюция. 120hz и WQHD може да намериш в S21/S22 Ultra.

Аз визуална разлика обаче не съм забелязал, не знам как трябва да се пулиш в телефона , че да видиш някакви пиксели. Излишно точене на ресурс и батерия. Смисъл може би има само при S22 Ultra , който е по-широк и голям, има и писалка е добре да я има тази детайлност ако чертаеш няакви схеми с писалката, макар, че пак е един плюс, но в никакъв случай не е нещо, дето ще го забележиш. Ползвах си и предишните на Full HD и 120hz, просто не виждам особен смисъл от тая огромна резолюция в 6 инча.

Незнам аз осещам разлика някак си е по как да го кажа ,по не красив и ясен дисплея
Цитирай
#6

E, по-различен е, друг тип е дисплея и иска свикване.
Може и друг производител да е, друга технология.

Аз бях 2.5 години с Note9 и го ползвах повечето време на FHD+, не на WQHD. Разлика не забелязвах, затова често го оставях на FHD+.
На сегашния ми S21 FE наистина е с други настройки и яркост и по друг начин е blue light филтъра (свикнах и го държа постоянно включен, не само нощем, още от Note9).

Ако не те кефи - сменяш с друг модел. Разбира се, че топ моделите са по-по-най.. (най-вече в цената)

А, и да допълня по спомени от Note9, като бях проучвал за резолюцията, WQHD я правят с трик, не са реални тройки пиксели, а с по-малко зелени пиксели по хоризонтала или нещо такова. И изобщо при компютърни дисплеи, различни от CRT (вкл. на телефона OLED/IPS/TN) е най-добре да си седи в реалната резолюция и толкоз. Всичко останало е "измама" и преизчисляване, май затова се отказаха от тия неща със смяната на резолюцията. Не казвам, че съм 100 процента прав, нямам време да проуча. При CRT се варира големината на точката (лъча) и стъпката на обхождане и пак при тези с точкова маска е ограничено и там.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)