Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Moto G100 Mobile Network Standby
#1

Здравейте, имам посочения модел, с последна версия на Android и security patch от 1-ви юли. Каквото  и да правя телефона, Mobile network standby изяжда батерията. Изразходва по едно 5-10% на нощ, като телефонът не може да влезне в deep sleep. Пробвах на 5g, 2g на какво ли не, няма подобрение. Направих factory reset - нищо. Някой има ли идея какво може да се направи?
Цитирай
Аксесоари
#2

Това не е ли нормално?

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#3

Не е нормално. Никога не е било така. Линията на използване на батерията си стоеше хоризонтална нощем.
Цитирай
#4

Някое приложение се свързва постоянно.
Тази настройка така ли ти е? 
   

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#5

Така е настройката, да. Мога ли да разбера кое е това приложение?
Цитирай
#6

Утре сутрин качи скрийншот на същия екран, като моя да видим минутите.Иначе 5% е нормално, вече ако е 10% и нагоре търси проблем.

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#7

Жълтеникавата снимка е от снощи. Другата от сутринта.


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай
#8

Имам наблюдения на различни телефони от известно време на Виваком си точи батерията.Няма ли карта батерията държи повече.

Xiaomi 11t pro 5g 128GB/8GB
Цитирай
#9

Аз съм на Yettel.
Цитирай
#10

При мен е така на g200. Екрана в по-голямата част е на 50% че го ползвам нощно време. Случайно в девелопър сетингс да не ти е включена опцията данните да са винаги включени?
   

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#11

Включени са. Сега ги изключих да оронвам.
Цитирай
#12

Най-вероятно е това. Рестартирай телефона и тествай 2-3 дни. Така или иначе тази опция върши работа само в специални случаи.

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#13

Връщам се с обратна връзка Smile Спадна до 3-5% на нощ, обаче нерядко стига до 10-12%. За сравнение, преди беше около 10-те. Решил съм да направя едно фактори тия дни. А някой знае ли без руут дали има приложение, което да следи разхода на приложенията и процесите откъм ресурси - интернет на заден фон (upload/download) и тн подробности?
Цитирай
#14

Има, тествай я с Wakelock Detector или BetterBatteryStats.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • rodi1i
Цитирай
#15

Здравейте, в крайна сметка, това което направих е профил в Tasker, който изключва локацията, когато дисплеят е изключен и я пуска, когато светне. Това ми свърши работа - на нощ губя по 2-3% от батерията. Не знам какво общо има с network standby, но е факт, че работи. Благодаря за вниманието и помощта.
[-] 1 потребител изказва благодарност на rodi1i за това мнение:
  • fu4ko
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)