Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Google Pixel 6a - Лични впечатления и коментари
#1

[Изображение: Google-Pixel-6a-750x422.jpg]

Google Pixel 6a  е с 6.1" OLED екран с Full HD+ резолюция и само 60 Hz опресняване (90 Hz при Pixel 6 и 120 Hz при Pixel 6 Pro). Запазена е алуминиевата рамка, но вече е с пластмасов гръб и с по-слаба защита на екрана. В дисплея има скенер за пръстови отпечатъци и е предпазен от стъкло Gorilla Glass 3. Моделът разчита на чипсета Tensor, който Google разработва за своите устройства и въведе за първи път с Pixel 6/Pro. Към него има 6 GB RAM и 128 GB вградена флаш памет. Камерата залага на 12.2 МР с широк обхват + 12 МР с ултраширок обхват. За селфи камерата, която е изрязана в дисплея, са заделени 8 MP. Батерията е с капацитет 4410 mAh, като зареждането е максимум 18 W, но в комплекта няма зарядно. Собствениците на смартфона ще получават ъпдейти за сигурност в продължение на пет години. Смартфонът има двутоново оцветяване на корпуса с рейтинг IP67 и се предлага в цветове Chalk, Charcoal, Sage.

 
Цитирай
Аксесоари
#2

Добра новина за тези, които обмислят как да закупят продукцията на Google оттук. Отскоро всички предложения, както и Pixel 6a, вече могат да бъдат поръчани от официалния Google Store в Amazon.de.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • icho
Цитирай
#3

От месец съм съм с телефона и съм напълно доволен.Батерията ме изкарва спокойно един ден,екран и камера са идеални.
Цитирай
#4

(2022-10-10, 09:04:36)waspa написа:  От месец съм съм с телефона и съм напълно доволен.Батерията ме изкарва спокойно един ден,екран и камера са идеални.

Забелязвате ли някои от проблемите, които известен брой потребителите имат, като прегряване (и забавяне на самия телефон/thermal throttling), лош обхват, зле работещ пръстов отпечатък? Уж би трябвало да са оправени с последния септемврийски ъпдейт.

Samsung Galaxy A52s
Цитирай
#5

На 4PDA има доста мнения на потребители за модела, може да попиташ и там - Тап

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • sando99
Цитирай
#6

(2022-10-12, 20:48:53)sando99 написа:  Забелязвате ли някои от проблемите, които известен брой потребителите имат, като прегряване (и забавяне на самия телефон/thermal throttling), лош обхват, зле работещ пръстов отпечатък? Уж би трябвало да са оправени с последния септемврийски ъпдейт.
При мен проблем с пръстовия не съм имал.Игри не играя а относно прегряването не съм забелязал нещо фрапиращо.Ползвам есим на глобул и проблем с обхвата нямам засега.Другия ми телефон е iphone 11 pro и смея да кажа след ъпдеита прегряването е осезаемо.Ако имате други питанки с радост ще ви отговоря.Моя пиксел е от Щатите и е с Андроид 13.
[-] 1 потребител изказва благодарност на waspa за това мнение:
  • sando99
Цитирай
#7

(2022-10-13, 08:07:22)waspa написа:  При мен проблем с пръстовия не съм имал.Игри не играя а относно прегряването не съм забелязал нещо фрапиращо.Ползвам есим на глобул и проблем с обхвата нямам засега.Другия ми телефон е iphone 11 pro и смея да кажа след ъпдеита прегряването е осезаемо.Ако имате други питанки с радост ще ви отговоря.Моя пиксел е от Щатите и е с Андроид 13.

Като цяло как се представя телефона, имате ли някакви по- сериозни забележки или проблеми?

Samsung Galaxy A52s
Цитирай
#8

(2022-10-15, 22:32:02)sando99 написа:  Като цяло как се представя телефона, имате ли някакви по- сериозни забележки или проблеми?

Ами засега съм изцяло доволен.Ползвам го най-вече за разговори,малко нет и е ок.Чета по други форуми,че загрявал,дисплея не бил много добър,но или те са много критични или аз се задоволявям с малко Smile.Засега за парите си напълно оправдава очакванията ми.
Цитирай
#9

Устройството колко СОТ прави, а батерията?

 
Цитирай
#10

(2022-10-19, 08:45:01)NoMaD написа:  Устройството колко СОТ прави, а батерията?

На моето ползване/с два телефона съм/ два дена спокойно изкарва.Щерката като го вземе да гледа клипчета и т.н. забелязах,че 6 часа екран му е направила.
Цитирай
#11

А иначе тези прословути 60 херца реакция на екрана как се усещат в ежедневната работа с телефона?
Имам предвид при навигиране в менюто, отваряне и затваряне на приложения, браузване и прочие???

Pixel 8
iPhone 15 Pro
Цитирай
#12

При мен на 60 херца не наблюдавам никакво забавяне и лагване при навигиране в менюто, отваряне и затваряне на приложения, браузване. Системата си е отзивчива и всичко си върви мазно и гладко.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • scenic
Цитирай
#13

Излезе видео с тест и класация за най-добрите смартфони по отношение на мобилната фотография. Данните са от проучване сред последователите на MKBHD, като в него са се включили над 20 милиона души. В слепия тест участват много устройства, общо 16 модела, включително Google Pixel 7 Pro, Samsung Galaxy S22 Ultra, Apple iPhone 14 Pro, vivo X90 Pro+ и Huawei Mate 50 Pro. Най-интересното в случая е, че на първа позиция застава Pixel 6a. Има и други победители в отделните секции, но Pixel 6a оглавява цялостната класация.
[Изображение: Screenshot-1-2-large.png]
Източник

 
Цитирай
#14

Интересно .... ако са сравнявали само основната камера .... може, иначе не виждам как ще се класира.
Цитирай
#15

Докато има кой да им чете глупостите,ще има и кой да ги пише.Това е телефон с посредствена камера.Който иска може да види и истинско ревю със снимки цък.Снимките са леко казано мазньоч.Една Nokia от преди 2008 година си го слага в малкия джоб.Пак някой е броил едни пари за реклама. Big Grin Big Grin Big Grin
Цитирай
#16

"Леко" казано говориш глупости.
[-] 1 потребител изказва благодарност на vaso22 за това мнение:
  • greenandroid
Цитирай
#17

(2022-12-23, 12:14:12)cosera написа:  Докато има кой да им чете глупостите,ще има и кой да ги пише.Това е телефон с посредствена камера.Който иска може да види и истинско ревю със снимки цък.Снимките са леко казано мазньоч.Една Nokia от преди 2008 година си го слага в малкия джоб.Пак някой е броил едни пари за реклама. Big Grin Big Grin Big Grin
Може би изказването ви е преразказ по картинка. Не спират да ме учудват хора съставящи си мнение по ревюта и картинки. Ако си с този телефон най - вероятно е от Али Експрес. Весели празници.
Цитирай
#18

(2022-12-23, 12:14:12)cosera написа:  Докато има кой да им чете глупостите,ще има и кой да ги пише.Това е телефон с посредствена камера.Който иска може да види и истинско ревю със снимки цък.Снимките са леко казано мазньоч.Една Nokia от преди 2008 година си го слага в малкия джоб.Пак някой е броил едни пари за реклама. Big Grin Big Grin Big Grin
Ползвал ли си Pixel 6a, че даваш такава оценка?

 
Цитирай
#19

Явно в този форум мнения различни от тези на "спецовете" (промитите мозъци) са неудобни.Не,не съм ползвал такъв телефон и нямам и намерение да ползвам.И слушалки от Китай не купувам.Пазарувам от битака в Димитровград.
Лека вечер и Успех.
Цитирай
#20

Не виждам необходимост тогава да критикуваш нещо, което не си имал възможност да ползваш и да имаш лични впечатления от него.

 
Цитирай
#21

Пречи ли ви, че не може да се ползва 5G в България с телефона?
Цитирай
#22

На мен лично - не, ползвал съм 5G с друг телефон, разлика никаква, само дето мобилните мегабайти се навъртат по-бързо.

 
Цитирай
#23

(2022-12-27, 10:20:59)innerhollow написа:  Пречи ли ви, че не може да се ползва 5G в България с телефона?

От личен опит не! Аз съм с карта на вивак0м и при тях само на двата им най скъпи тарифни плана евнтуално някъде ще имаш по високи скорости от LTE.
Цитирай
#24

(2022-12-27, 10:20:59)innerhollow написа:  Пречи ли ви, че не може да се ползва 5G в България с телефона?

Не. Ползвал съм на друг телефон 5G, не виждам разлика в бързината. Поне с моя начин на ползване.

OnePlus X - Pixel 5
Цитирай
#25

(2022-12-27, 11:17:25)user32 написа:  От личен опит не! Аз съм с карта на вивак0м и при тях само на двата им най скъпи тарифни плана евнтуално някъде ще имаш по високи скорости от LTE.

Ясно. Аз също съм на Виваком с план Smart L. Януари месец влизам в периода за преподписване и съм се насочил към план unlimited 10. Смятам, че за моите нужди ще е добър ( фейс, туитър, тайдъл, малко ютуб, месенджър, вайбър, сигнал, гмейл, малко ровене в гугъл фото и драйв).
За телефон все още карам с оригиналния Huawei P20 Lite от 2018 година. Мисля за нещо ново и се колебая между Pixel 6A и Samsung Galaxy A33.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)