Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Избор на нов телефон до 700лв.
#1

Здравейте,

Дойде време баща ми да сменя телефона и настана голяма чуденка. Стария му телефон е Xiaomi mi 9T. Като цяло предпочита да е с MIUI отново, защото е свикнал вече, но съм готов и да сменя марката. Амолед дисплея е задължителен. Иска да прави хубави снимки, колкото и субективен фактор да е това. Бих казал, че харесва да са с "по-напудрени" цветове. Игри не се играят.

От тия новите Xiaomi-та незнам кое да избера. Гледам Samsung a53 5g - камерата с OIS и 5 години подръжка е супер.

Кой модел Ви се струва подходящ?

Благодаря



Изпратено от моят Redmi Note 9 Pro с помощта на Tapatalk
Цитирай
Аксесоари
#2

Бих погледнал Redmi Note 11 Pro, REALME GT Master Edition или POCO X4 Pro. Успех в избора!

 
Цитирай
#3

Redmi note 11 pro и Poco X4 pro не са ли едни и същи на практика ?

Изпратено от моят Redmi Note 9 Pro с помощта на Tapatalk
Цитирай
#4

Имат разлики в основната камера.

 
Цитирай
#5

(2022-08-30, 08:40:38)BlackBone написа:  Гледам Samsung a53 5g - камерата с OIS и 5 години подръжка е супер.

Всеки път когато нещо правя на него ми се струва, че работи дразнещо бавно. Не знам на какво се дължи но предполагам, че процесора му е слабичък. Всичко друго е добре - екран, снимки, звук, батерия. Вибрацията е отвратителна. Купих го на майка ми и според нея е прекрасен апарат.
Цитирай
#6

За тия пари не виждам нещо по-добро от Realme GT Neo2. Супер бърз телефон , с добра камера и според мен един от най-добрите процесори SD870.

Sent from моя китайчок Realme GT2 using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
#7

Аз Realme с добър OLED екран не съм виждал. Дори флагманите им са зле. Това е достатъчно да се пропуснат като избор.
Вярно е че и парите, които автора на темата е определил са малко но дори Xiaomi използват по качествени и калибрирани матрици.
Цитирай
#8

(2022-08-30, 10:12:57)ganchev написа:  За тия пари не виждам нещо по-добро от Realme GT Neo2. Супер бърз телефон , с добра камера и според мен един от най-добрите процесори SD870.

Sent from моя китайчок Realme GT2 using Tapatalk
Моделът е с добри параметри, но за 700 лв. не се намира лесно.

 
Цитирай
#9

Ако трябва да стане бързо - Samsung A52s. С малко повече търпение се намират нови или много запазени бройки от S20 FE.

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
Цитирай
#10

Poco F4 - ois, 3 андроид ъпдейта, сд870. Гледах го в нета за 740на лева.

Samsung a52s става, но a53 е трагедия доколкото знам с този Ексинос.

Huawei Honor 8 4/32 -> Pocophone F2 Pro 8/256 + Amazfit GTR 2
Цитирай
#11

Ако решиш, че може да вдигнеш бюджета до 800 и нещо, може да погледнеш Google Pixel 6A. Лошото е, че не се продава официално в България, но според мен си заслужава затруднението да си го вземеш от Германия например.


6,1 инча 1080p, 60 Hz OLED дисплей с добра яркост. Може да се каже, че е компактен по днешните стандарти. Доста добра point and shoot камера, типична за Pixel-ите с два сензора широк и ултра широк, 4400 mAh батерия, чист Андроид с гаранция за ъпдейт до три нови версии и пет години секюрити ъпдейти и бъг фиксове. Google Tensor процесор, който е във флагманите им, NFC, защита от прах и вода IP67 и т.н.

Недостатъците са, че няма безжично зареждане и бързото им зареждане а само 18W, защитното стъкло над дисплея е вече старото Gorilla Glass 3, отзад корпуса с пластмаса, а не стъкло, скенера за пръстов отпечатък в дисплея, не е от най-бързите и точните. Сензорите на камерите са старите, които използват в моделите от предните години, а и няма оптичен зуум, но въпреки това снимат страхотно. Дисплея е 60 Hz, няма 90 или 120 Hz опресняване.

Но според мен всички тези компромиси си заслужават, предвид цената. А и отговаря на основните ти изисквания OLED дисплей и добра камера.
Цитирай
#12

Благодаря на всички за мненията. Не видя какво ще измисля в крайна сметка и ще пиша за финалния резултат.

Изпратено от моят Redmi Note 9 Pro с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на BlackBone за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#13

(2022-08-30, 19:00:12)greenandroid написа:  6,1 инча 1080p, 60 Hz OLED дисплей с добра яркост. Може да се каже, че е компактен по днешните стандарти. Доста добра point and shoot камера, типична за Pixel-ите с два сензора широк и ултра широк, 4400 mAh батерия, чист Андроид с гаранция за ъпдейт до три нови версии и пет години секюрити ъпдейти и бъг фиксове. Google Tensor процесор, който е във флагманите им, NFC, защита от прах и вода IP67 и т.н.

Недостатъците са, че няма безжично зареждане и бързото им зареждане а само 18W, защитното стъкло над дисплея е вече старото Gorilla Glass 3, отзад корпуса с пластмаса, а не стъкло, скенера за пръстов отпечатък в дисплея, не е от най-бързите и точните. Сензорите на камерите са старите, които използват в моделите от предните години, а и няма оптичен зуум, но въпреки това снимат страхотно. Дисплея е 60 Hz, няма 90 или 120 Hz опресняване.

Ако се замислиш - тези недостатъци ... изобщо не са такива!
  1. Безжичното зареждане е гъзария, а бързото зареждане съсипва батерията.
  2. Защитното стъкло (протектор) е екстра - може и без нея.
  3. За отзад се ползва кейс - по избор.
  4. Високата честота на опресняване влияе върху много малък процент потребители.
Единствено липсата на оптичен зуум е минус, но малък.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#14

Тия пиксели и те нещо не успяха да се наложат, не знам защо.
Уж много ъпдейти, много бърз, добра камера, чист Андоид, една и съща фирма прави Софтуер и Хардуер като Епъл, пряк конкурент на тях и трябваше уж да ги изместят заради свободата на операционна система, но нищо не стана, никой не ги купува.
Що така?

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
[-] 1 потребител изказва благодарност на Victormihov за това мнение:
  • DoryanY
Цитирай
#15

Щот скъпи, не се продават навсякъде, чистия андроид грозен, дефекти......
И те така Smile))))
Цитирай
#16

Бъговете са заради глупавия тенсор. Ако бяха продължили със snapdragon щеше да е друго.
Цитирай
#17

(2022-09-01, 12:01:32)Victormihov написа:  Тия пиксели и те нещо не успяха да се наложат, не знам защо.
Уж много ъпдейти, много бърз, добра камера, чист Андоид, една и съща фирма прави Софтуер и Хардуер като Епъл, пряк конкурент на тях и трябваше уж да ги изместят заради свободата на операционна система, но нищо не стана, никой не ги купува.
Що така?
Ами така. Pixel не  е от брандове, които да бълват по 10-20 модела всяка година. Не се продават много и тук обяснението частично се крие в особено голямата конкуренция в най-високия сегмент на смартфон пазара. От Google никога не са поставяли още спускането на първия си модел през 2016 г., че основната им цел е да се наложат на всички световни пазари, защото те основно се специализират в търсенето в интернет, имат си подразделения за изчисления в облак, електронна поща (Gmail), уеб приложения за географски карти, сканиране и архивиране в дигитален вид на книги и много други. Да не забравим тук и приходи от рекламите, YouTube, както и платените приложения в Google Play. Това им е напълно достатъчно. И това, че серията се предлага в доста малко държави и страни е още едно доказателство, че за корпорацията Пиксела не самоцел да се наложи като основен производител на мобилни устройства по света, а е просто тяхна визия как трябва да изглежда и работи чистия Android и нищо повече.

(2022-09-01, 13:52:08)vaso22 написа:  Щот скъпи, не се продават навсякъде, чистия андроид грозен, дефекти......
И те така Smile))))

(2022-09-01, 15:30:43)Sho Gun написа:  Бъговете са заради глупавия тенсор. Ако бяха продължили със snapdragon щеше да е друго.
С кой модел на Пиксела сте в момента? За кои дефекти и бъгове става въпрос? Споделете личните си впечатления, може и в профилната тема, за да не спамим тук.

 
[-] 2 потребители изказват благодарност на NoMaD за това мнение:
  • greenandroid, Victormihov
Цитирай
#18

Със стар пиксел XL съм. Сензора за отпечатъка е доста смотан. Жиро-то за завъртане на екрана също. Този за осветеност също е леко неадекватен. При софтуера нещата са по-добре, но и там си има кусури. Не че има телефон без такива, но аз не мисля да повторя с пиксел. Последните модели са по-зле от старите, но ти това си го знаеш
Цитирай
#19

В крайна сметка днеска купих Samsung A53. Гледах някакви ревюта, че с ексиноса има подобрения в AI за снимките, което беше едно от главните изисквания. Обещаните софтуерни ъпдейти също наклониха везните много, с оглед, че баща ми не обича да си сменя телефона често. Дали съм се прецакал ще знам скоро. Ако искате може да дам мнение след месец примерно ... Благодаря на всички.

Изпратено от моят Redmi Note 9 Pro с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на BlackBone за това мнение:
  • nanobanano
Цитирай
#20

Фърляй се на един Самсунг А53, това е телефона!

Pixel 8
iPhone 15 Pro
Цитирай
#21

Много добър избор, Самсунг са добри вече в средният клас. Като цяло фирмата дръпна напред.
А53 има добра батерия, процесора не е Snapdragon като миналогодишният модел, но ако не се играят тежки игри, това не би трябвало да е проблем.
*Самсунг има нещо много важно което средните и дори някои високи класове китайци нямат и това е ip67 водоустойчивост, нещо което е важно при избор на телефон според мен.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#22

(2022-09-03, 06:05:39)Victormihov написа:  Самсунг има нещо много важно което средните и дори някои високи класове китайци нямат и това е ip67 водоустойчивост, нещо което е важно при избор на телефон според мен.

Ако тези апарати (средните и високите класове) имаха и удароустойчивост ...
Ама нямат!

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#23

След няколко дена с апарата всичко ми харесва с изключение на вибрацията както каза колегата @magic1. Ще трябва да се свиква ...

Изпратено от моят Redmi Note 9 Pro с помощта на Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)