Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Vivacom 5G за Samsung 21 Ultra US (g988u1)
#1

Здравейте,
Имате ли представа дали някога S21 Ultra g988u1, който е американски отключен ще поддържа 5G мрежата на Виваком?
От този сайт https://www.phonemore.com/compare/phones...b/18682489 видях, че поддържа SA/NSA/Sub6 (2, 5, 25, 41, 66, 71) и mmWave (260, 261).
Виваком не знам на каква честота излъчват.
Цитирай
Аксесоари
#2

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_5G_NR_networks

N1 и N3

Самите честоти тук https://en.wikipedia.org/wiki/5G_NR_frequency_bands

Телефона във Вас ли е вече? Може и картата да е проблем...
[-] 1 потребител изказва благодарност на enkov за това мнение:
  • zdzdz
Цитирай
#3

(2022-08-31, 08:17:50)enkov написа:  https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_5G_NR_networks

N1 и N3

Преминаха изцяло на n3 виваком и разбира се C-band (N78). Колкото до американския самсунг по-вероятно е 5г да не работи.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
[-] 2 потребители изказват благодарност на batala за това мнение:
  • enkov, zdzdz
Цитирай
#4

Благодаря за отговорите. Имам го вече повече от година и не съм имал 5G никога.
Явно наистина зависи от честотите, които си избере оператора. Те са доста и не може всички да ги поддържа един апарат. Ами жалко. Ще карам с 4G. И 5G при следващия.
[-] 1 потребител изказва благодарност на zdzdz за това мнение:
  • enkov
Цитирай
#5

Ако ще те успокои, аз си карам на 4G и съм си доволен (имам си 5G, моя си е купен от тук S21 FE /eMag - румънски ROM/EUX). Не е само заради по-малко ток (не е ясно колко е по-малко), ами просто 4G ми е предостатъчно за навън (в нас повечето време съм на WiFi 6 към гигабитова оптика).
Цитирай
#6

И аз съм с американски и с теленор хващах 5G(а доколкото знам те използваха мрежата на виваком за 5G). До юли месец беше окей. След това мрежата им нещо се прецака и на нито един от телефоните ни вкъщи 5G не работеше.
Сега не знам как е, но утре идвам в България и мога да споделя.

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet 512GB
Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 512GB
Samsung Galaxy S21 Ultra Phantom Brown 512GB
Samsung Galaxy Note 10+ Aura White 256GB

Цитирай
#7

Ами нито един от телефоните ни вкъщи не хваща 5G на теленор - S21 Ultra (като твоя), Oneplus 9, S22 Ultra (US version). Мои приятели също се оплакват, че нямат.

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet 512GB
Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 512GB
Samsung Galaxy S21 Ultra Phantom Brown 512GB
Samsung Galaxy Note 10+ Aura White 256GB

[-] 1 потребител изказва благодарност на niki1999kir за това мнение:
  • zdzdz
Цитирай
#8

Аз не бях сигурен къде точно е проблемът. Дали в поддръжката на честотите или нещо във фърмуера.
На сайта на Vivacom пише, че за да се ползва 5G трябва тяхното csc или дори bg rom. Ама за американския няма как. Ама ти казваш, че и OnePlus не хваща.
Цитирай
#9

През април като бях пак в България си хващахме 5G и на трите телефона. Проблемът за мен е в операторите.

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet 512GB
Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 512GB
Samsung Galaxy S21 Ultra Phantom Brown 512GB
Samsung Galaxy Note 10+ Aura White 256GB

Цитирай
#10

Мяса наистина от операторите да е, не съм търсил подробно, защото имаха "промоции" на безплатно 5G за всички пролетта и лятото и може да е минала примоцията. И после само според договора, демек (е)сим-картата (договора към нея).
Цитирай
#11

А1 имаха промо с 5г, което при мен изтече и ме върнаха на 4г
Цитирай
#12

То и при Yettel(Telenor) уж, но моя план е с до 150mbps скорост, която те представят в сайта си.
Личното ми мнение(и не задължавам никой с него) е, че 5G освен да точи батерията, друго не прави. Няма кой знае каква осезаема разлика спрямо 4G

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet 512GB
Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 512GB
Samsung Galaxy S21 Ultra Phantom Brown 512GB
Samsung Galaxy Note 10+ Aura White 256GB

Цитирай
#13

Аз имам 5G в плана си, но си го държа на 4G, защото осезаемо грее повече...
Ся това е 100 процентово от честотите и настройките на А1 ;-) защото уж 5G е по-по-най и в консумацията (в смисъл за IoT с ниска консумация), ама както се казва, от 5джи до 5джи има разлика (нюанс, демек - справка вица с мутрата и шефа му и...).
[-] 1 потребител изказва благодарност на enkov за това мнение:
  • naix
Цитирай
#14

Няма как 5г да е с ниска консумация
IoT няма нищо общо
Цитирай
#15

Снощи получих августовски ъпдейт на android. Не знам дали е от него или от Vivacom, но днес имам 5G

[Изображение: ezbn3Bp.jpg]
Цитирай
#16

Когато иконката е плътна - тогава имаш 5г
Това показаното не е
Цитирай
#17

Прав си. Ето снимка на network параметрите. Пише LTE. Пак е нещо. Един ден може би ще има.

Между другото тествах скоростта със speedtest към Vivacom сървър. Стигнах към 90Mbps

И това е добре.

[Изображение: ol6ZaGr.jpg]
Цитирай
#18

(2022-09-15, 20:21:07)zdzdz написа:  Прав си. Ето снимка на network параметрите. Пише LTE. Пак е нещо. Един ден може би ще има.

Между другото тествах скоростта със speedtest към Vivacom сървър. Стигнах към 90Mbps

И това е добре.

На wifi никога няма да закачи телефона 5г. Дай снимка без него. Но неплътната икона само показва, че антената изпраща сигнала за upper layer и телефона явно успява да го приеме и за това показва 5г, но не е.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай
#19

[Изображение: Soo1kqH.jpg]
Цитирай
#20

На антената има 5г, но телефона реално не се закача за него и затова 5г не е в плътна икона.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай
#21

Преди два дни ми пуснаха One UI 5.1 и от тогава май имам вече 5G на Vivacom. Поне иконката е плътна. И достигам около 650Mbps.

[Изображение: Screenshot-20230309-083742-One-UI-Home.jpg]
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)