Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy Watch 4/Watch 4 Classic - Лични впечатления и коментари
#51

Ясно че с зарядни на самсунг са съвместими , но ме учудва че като го рекламират че е с безжично зареждане би трябвало да се зарежда от всички ,нали вече са унифицирани.Като сложа тел. Note 10 + върху mi 10 се зарежда а часовника не ще.

ex Note 4 : ex Note 10 +: S 23 Ultra
Цитирай
Аксесоари
#52

Доста  харчи батерията при всичко изключено. Представям каква ламя е LTE  версията.
Ползвам го само като часовник. Даде грешка за невъжможност за синхрон на контактите от Гугъл.
За кръвното иска калибрация с истински апарат.  Big Grin  Без телефон не може да се мери. Инстарират се разни приложения за целта. 
 Бе, бошлав работа.

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
#53

(2021-09-02, 22:05:00)airbus написа:  Доста  харчи батерията при всичко изключено. Представям каква ламя е LTE  версията.
Ползвам го само като часовник. Даде грешка за невъжможност за синхрон на контактите от Гугъл.
За кръвното иска калибрация с истински апарат.  Big Grin  Без телефон не може да се мери. Инстарират се разни приложения за целта. 
 Бе, бошлав работа.

по ревютата казват че от последния ъпдейт от преди ден два се била подобрила батерията и вече изкарвала 2 дни

ex Note 4 : ex Note 10 +: S 23 Ultra
Цитирай
#54

Обнових го вчера. Какви два дни, едва 24 часа ще направи.
Снощи към 2200 го изключих след пълно зареждане.
В 90% от времето е с изключен gps, wifi, bluetooth...
Остават 29% от батерията.

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
#55

Е това са за 12ч 70% батерия, 24ч няма да изкара. Това не може да е вярно!
С 44мм или 40 е това?
Цитирай
#56

(2021-09-03, 10:45:33)rumo написа:  Е това са за 12ч 70% батерия, 24ч няма да изкара. Това не може да е вярно!
С 44мм или 40 е това?

С 42мм Класик. Остават 21%. И AOD е изключен.

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
#57

E толкоз де

Малкия -денонощие
големия почти 2.
Цитирай
#58

(2021-09-03, 13:13:04)emzo написа:  E толкоз де

Малкия -денонощие
големия почти 2.

Ама друг път. Хвани тествай.

Samsung says the 42mm model's 247mAh battery and the 46mm's 361mAh cell offer up to around 40 hours of juice on a charge.
Watch4 Classic lasted 29 hours with normal to heavy use and the always-on display disabled before its battery dropped down to 5% and I put it back on its charger.

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
#59

Тествам де, 46 класик от емаг, ама го пазя като очите си, че ще го връщам Big Grin
Пълна трагедия.

Без гпс-и, без тренировки. Не може да направи обещаните 40 часа.
Но го ползвам с хуавей телефон, нямам самсунг , за да сравня.
[-] 1 потребител изказва благодарност на emzo за това мнение:
  • airbus
Цитирай
#60

(2021-09-03, 13:29:47)emzo написа:  Тествам де, 46 класик от емаг, ама го пазя като очите си, че ще го връщам Big Grin
Пълна трагедия.

Без гпс-и, без тренировки. Не може да направи обещаните 40 часа.
Но го ползвам с хуавей телефон, нямам самсунг , за да сравня.

Жалко всичко друго ми харесва в часовника само батерията не,май ще си остана с Актив 2 ,прави си 3 дена без проблем .Както
е тръгнало всеки следващ модел да е с по слаба батерия Уоч 5 ще върви със допълнителна батерия да си го до зареждаш през деня.

ex Note 4 : ex Note 10 +: S 23 Ultra
Цитирай
#61

Интересно active 2 е с по-малка батерия от уоч 4 46 мм класик,а има по-голяма автономност.

Samsung Galaxy S23Ultra,Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE
Цитирай
#62

Ем, това е момци от батерията на Класик 42мм.
GPS - изключен
WIFI - изключен
WEATHER - синхро изключен
BLUETOOTH - няколко минути за синхро
WATCH CALL TEST - секунди.
DISPLAY TIME - 15 секунди
HEARTH RATE - ръчно

Единствен товар е меренето на десетина ръти кръвно налягани:
и мазнини. Кръвното го дава с 10 единици по-ниско от апарат. Пулс става що-годе +- 5 удара.
Довечера ще включа повечето нещо и да видим.


[Изображение: 20210903-154818.jpg]

[Изображение: Screenshot-20210903-154718-Galaxy-Watch4-Plugin.jpg]

[Изображение: Screenshot-20210903-154751-Galaxy-Watch4-Plugin.jpg]

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
#63

Е, все още се обучава часовника. То си и пише. Дай му време, ще се оптимизира донякъде. Поне деня трябва да ти изкарва.
П.П Какво означава блутут "няколко минути за синхро"? Нали е вързан към телефон?
Цитирай
#64

(2021-09-03, 14:56:19)airbus написа:  Ем, това е момци от батерията на Класик 42мм.
GPS - изключен
WIFI - изключен
WEATHER  - синхро изключен
BLUETOOTH - няколко минути за синхро
WATCH CALL TEST - секунди.
DISPLAY TIME - 15 секунди
HEARTH RATE -  ръчно

Единствен товар е меренето на десетина ръти кръвно налягани:
и мазнини. Кръвното го дава с 10 единици по-ниско от апарат. Пулс става що-годе +- 5 удара.
Довечера ще включа повечето нещо и да видим.


[Изображение: 20210903-154818.jpg]

[Изображение: Screenshot-20210903-154718-Galaxy-Watch4-Plugin.jpg]

[Изображение: Screenshot-20210903-154751-Galaxy-Watch4-Plugin.jpg]

До тук разбрах само,че си си купил смарт часовник за 800лв с куп екстри,а го ползваш като часовник от 20лв взет от битака Smile абе ползвайте ги като хората и го зареждайте и 20 пъти ако трябва

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

[-] 2 потребители изказват благодарност на Sokolchev за това мнение:
  • divna, sapiora
Цитирай
#65

(2021-09-03, 15:30:18)any9 написа:  Е, все още се обучава часовника. То си и пише. Дай му време, ще се оптимизира донякъде. Поне деня трябва да ти изкарва.
П.П Какво означава блутут "няколко минути за синхро"? Нали е вързан към телефон?

Ръчно го пуска за няколко секунди за синхро. Няма какво да учи. Видя се какво може и не може
Довечера ще включа повечето неща.

(2021-09-03, 15:59:41)Sokolchev написа:  До тук разбрах само,че си си купил смарт часовник за 800лв с куп екстри,а го ползваш като часовник от 20лв взет от битака Smile абе ползвайте ги като хората и го зареждайте и 20 пъти ако трябва

По принцип не нося часовник. Е, няма да му робувам всеки ден. Тeла го разреждам на 2

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
#66

Неща които не ми допадат.Уж е  с OС, Tizen ли е , Wear ли е, обаче не може да инсталира Viber, Skype, Youtube и тн.
При свързване с WiFi , никъде не се визуалира икона или друго.

Зарядното е с usb, което налага носенето на второ, осван да се зарежда от телефона ревсивно.
Как можаха страничните копчета да са цъкащи - издаващи звук.
Този път направи цели 25 часа.

GPS - включен
WIFI - изключен
WEATHER  - синхро включено
BLUETOOTH - включен
WATCH CALL TEST - секунди.
DISPLAY TIME - 15 секунди
HEARTH RATE -  на 10 минути



[Изображение: 20210904-193144.jpg]

[Изображение: Screenshot-20210904-193100-Galaxy-Watch4-Plugin.jpg]

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
#67

Не е добре за мен батерията ако резултатите са такива.
Не са оптимизирани споменатите приложения за работа в часовник. От Вайбър следва да се четат и отговаря на съобщения, без да е инсталиран на часовника. Да, не могат да се инициират съобщения от него( смисъл преди да си получил такова към ъеб), именно поради липсата му в часовника. Ако ми остане време ще опитам да го инсталирам на часовник с Wear OS, по начина по-долу, за да видя резултата.
Иначе би могъл вероятно да ги инсталираш желаните приложения, които официално не се появяват в Play Store, но през ADB.
Друг е въпросът доколко ще се визуализират нормално на кръгъл дисплей.
Качвал съм желано от мен приложение, но е трудна работата с него, поради недотам добрия достъп до необходимите бутони в него.
Въпрос на гледна точка.
Постепенно ще подобрят поддръжката на модела за повечето неща. Днес например имаше актуализация на приложението Watch maker, което дава възможност за инсталиране на безброй циферблати за часовник, като беше добавена поддръжката именно на Galaxy Watch 4.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#68

Интересува ме възможно ли е провеждането на разговори чрез Viber,WhatsApp,Messenger?

GT-I5500,Star A3000,Galaxy S,Galaxy S5,Note 4
Цитирай
#69

По Viber може, по Messenger НЕ, WhatsApp - нямам за да пробвам.

Galaxy S24 Ultra
Galaxy Watch6 Classic, 46 мм

Цитирай
#70

Не намирам възможност за разговор от часовник по Viber. Може би е налична за LTE.

Само това изписва на часовника.
[Изображение: Screenshot-20210905-144700-voip.png]

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
#71

Да, не може да инициираш разговора ти, от часовника, но ако ти звъннат по Viber може да отговориш, и да проведете разговор.

Galaxy S24 Ultra
Galaxy Watch6 Classic, 46 мм

Цитирай
#72

Тотално ме отказахте да го купувам тоя часовник!
Цитирай
#73

Не заслужава парите. Много е надценен с твърда гумена каишка и някакъв алуминниев корпус биещ на пластмаса.
На Скайп дори не звъни на входящо повикване Big Grin
Бедно откъм приложение в Playstore.
Екранът сивее спрямо китаец Амолед от 40 долара, който прави по-добро черно и е модел преди 2 години.
Вдругиден заминава към Самсунг. Откъде дошло - там и отишло.

П.П. Два реда за слушалките им Buds 2 by AKG:
Горе-долу добре свирят, но по-лошо от жичните AKG в комплекта на S20 +
Басовете не са така дълбоки, както при жичните слушалки. Високите тонове прекалено свистят и липсва вярност при възпроизвежането. Няма плътност на звука.
Шумопотискането е добро при музика. На разговор не съм тествал.

П.П2. Самсунг май остана само лидер по най-ярките Qled панели. Колко са качествени е друга тема Smile

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











[-] 2 потребители изказват благодарност на airbus за това мнение:
  • pezilink, TNTKZ
Цитирай
#74

(2021-09-03, 13:29:47)emzo написа:  Тествам де, 46 класик от емаг, ама го пазя като очите си, че ще го връщам Big Grin
Пълна трагедия.

Без гпс-и, без тренировки. Не може да направи обещаните 40 часа.
Но го ползвам с хуавей телефон, нямам самсунг , за да сравня.

Може би има някакъв проблем при теб. С абсолютно всичко включено, пулс, кислород в кръвта, АОД, Следене на сън, запис на хъркане, Всичко на постоянно, както и постоянни ГПС, WiFi, АБСОЛЮТНО ВСИЧКО включено, на 24тия час съм с около 45-49 % батерия. Установих обаче, че ако циферблата ти е фейсър на пример или някакъв друг, тотално мачка батерията. Просто не са за този модел. За сега карам на фабричните и съм мега доволен от батерия. С предишния уоч всяка нощ беше на зарядно. Ако ползвам страва или с-хелт да записва тренировка, нещата се променят, но това е нормално.
[-] 3 потребители изказват благодарност на vladdark за това мнение:
  • Dowper, duron, sapiora
Цитирай
#75

Да подкрепя @vladdark, на предишния ми Wear OS часовник с различни от оригиналните циферблати наистина дърпаше много от батерията. Лошото е, че фабричните са по-малко от тези при Tizen.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)