Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy Watch 4/Watch 4 Classic - Лични впечатления и коментари

Има нова актуализация


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
Аксесоари

Здравейте, банда!

Включих от настройки, цитирам: "Камбана на всеки час", но само вибрира на кръгъл час. Аз очаквах камбанен звън, тип градския часовник или нещо подобно. Часовника е на звук. Не е голяма драма, просто ми е чудно дали може да известява със звук?

LG Optimus 4X HD 1/16 -> S3 Neo 1.5/16 -> Huawei P10 Lite 3/32 -> Samsung A50 4/128 -> Redmi Note 9 Pro 6/128 -> Mi 10T 5G 6/128 -> S23 Plus 8/512
Цитирай

не видях че си на звук, може да се изтрие коментара че аз не успях. още спя явно Big Grin
Цитирай

Има нова актуализация!
   

Samsung S22Ultra 12/256
Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46mm
Galaxy Buds Pro
[-] 2 потребители изказват благодарност на gipso за това мнение:
  • Ivan_Bonev, Mikk
Цитирай

Здравейте, имам часовник galaxy wach 4 LTE със телефон Xiaomi 11 lite 5g NE с приложението Galaxy Wearable свързах го без проблем обаче тука идват проблемите над 10 пъти се опитах да направя софтуерна актуализация и зарежда до 100 и ми изписва, че не е успешно и да пробвам пак по-късно,но без успех. Реших че не става заради това, че не съм със Samsung телефон, свързахме часовника с телефона на приятеля ми, той  е със Samsung s22 ultra и актуализацията се получи, но след това когато аз се свързах отново видях, че има нова която познайте не стана. От тук видях,че има последни 2 актуализации последната е с архивирането. Това не е единственият проблем. Когато получа известие на часовника от viber и instagram мога да отговоря на съобщението през часовника, а когато получа от messenger не се изпращат на часовника ми изписва неуспешно, когато купих часовника точно 2 пъти през messenger  успях да отговоря и до там, а моя приятел успя (както споменах със Samsung е) не знам заради това, че съм с друг модел телефон ли е или има нещо друго.. Някой сблъсквал ли се е с този проблем и има ли оправия?

Здравейте, имам часовник galaxy wach 4 LTE със телефон Xiaomi 11 lite 5g NE с приложението Galaxy Wearable свързах го без проблем обаче тука идват проблемите над 10 пъти се опитах да направя софтуерна актуализация и зарежда до 100 и ми изписва, че не е успешно и да пробвам пак по-късно,но без успех. Реших че не става заради това, че не съм със Samsung телефон, свързахме часовника с телефона на приятеля ми, той е със Samsung s22 ultra и актуализацията се получи, но след това когато аз се свързах отново видях, че има нова която познайте не стана. От тук видях,че има последни 2 актуализации последната е с архивирането. Това не е единственият проблем. Когато получа известие на часовника от viber и instagram мога да отговоря на съобщението през часовника, а когато получа от messenger не се изпращат на часовника ми изписва неуспешно, когато купих часовника точно 2 пъти през messenger успях да отговоря и до там, а моя приятел успя (както споменах със Samsung е) не знам заради това, че съм с друг модел телефон ли е или има нещо друго.. Някой сблъсквал ли се е с този проблем и има ли оправия?
Цитирай

По принцип има проблеми с не-Самсунг телефони, слагат се модифицирани приложения и си работи всичко. С ъпдейтите - да, колегата е с Poco (Xiaomi) и казваше, че често ъпдейта не минава, и след време си минава. Зор е да се подкарат и ЕКГ и BodyMass измерванията. В Reddit и 4PDA/XDA има много теми по въпроса. Аз съм със Самсунг и не мога да дам точни указания, четох ги, че ми стана интересно, когато си купих миналата година Watch 4 Classic.
Най-добре на Самсунг телефона на вашия приятел да направите ъпдейтите и после някак да нацелите известията (м/у др. те са тегава работа и на Самсунг телефон често). Часовника е много добър, аз съм доволен, дано успеете да ги настроите известията. Има оправия, дебне се коя версия на приложението и драйвера са "стабилно хакнати" и се нацелват нещата. Свалят се обаче като арк странично, не са в Play Store.
https://4pda.to/forum/index.php?showtopi...y109008035 на руски език е. Иска ADB и компютър.
https://4pda.to/forum/index.php?showtopi...y108835715 пак на руски език.

За жалост, ако не Ви трябва LTE, най-добре си вземете някой Amazfit часовник, с него няма да имате проблеми.
[-] 1 потребител изказва благодарност на enkov за това мнение:
  • Lia
Цитирай

Благодаря, по принцип galaxy wach 4 lte го взех, заради това,че има бележки те ми трябват да преписвам на изпити  Big Grin иначе си имам и друг часовник на Huawei GT2 pro, но просто това че не може да си ъбдейтвам софтуера и да отговарям през часовника от messenger,  а го има като опция ме дразни  Sad
Цитирай

Колеги има ли начин да се изтрие "кеша и дата" без да се деинсталира определено приложение на часовника?
Цитирай
Wink 

Нова актуализация за часовника


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

(2023-01-31, 13:28:31)mamaeca написа:  Нова актуализация за часовника

Това LTE версията ли е? Моя е BT версия и няма нищо.

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
[-] 1 потребител изказва благодарност на valkov2 за това мнение:
  • Ivan_Bonev
Цитирай

Смених телефона и се наложи да форматирам часовника за да се върже с новия телефон,но имам проблем с инсталирането на вайбър и месенджър.Ако се опитам да ги изтегля от магазина и задам да се инсталират на юасовника въпросните приложения изчезват все едно не се поддържат от часовника ,а аз съм ги ползвал до сега и не е имало проблем.От къде може да идва този проблем?Софтуера е актуален и на часовника и на телефона.
Цитирай

(2023-01-06, 10:28:52)Lia написа:  Благодаря, по принцип galaxy wach 4 lte го взех, заради това,че има бележки те ми трябват да преписвам на изпити  Big Grin иначе си имам и друг часовник на Huawei GT2 pro, но просто това че не може да си ъбдейтвам софтуера и да отговарям през часовника от messenger,  а го има като опция ме дразни  Sad

Аз имах същия проблем описан от теб по рано,включих ГПС и на двете устройства и всичко се оправи.Марката е една и съща!
Цитирай

Нова актуализация!
   
   

Samsung S22Ultra 12/256
Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46mm
Galaxy Buds Pro
[-] 2 потребители изказват благодарност на gipso за това мнение:
  • j95monster, SpLiT
Цитирай

Здравейте, отварям google play на часовника и не намирам messenger нито Facebook пиша ги в търсачката, но нищо... С часовник Samsung watch 4 lte
Цитирай

https://www.samsung.com/bg/support/mobil...h-active2/ Ето тук е описано, просто трябва да разрешиш уведомленията и след това да дадеш на "Всички".

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • sapiora
Цитирай

@Lia
Имай предвид, че приложенията няма да ги намериш в търсачката на Google Play в часовника.
За тези приложения, а и някои други, можеш да получиш съобщение изпратено до теб чрез тях, да отговориш след получаване от часовника, но не и ти да си инициатора на първоизточника на чата.
Надявам се разбираш какво имам предвид.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
[-] 1 потребител изказва благодарност на Monipeev за това мнение:
  • Dowper
Цитирай

Здравейте, имам един въпрос..  Samsung galaxy wach 4 съвместим ли е с iphone? Макар ,че прочетох много статии в които казват,че не е съвместим... попаднах и на такава която казва,че става. Отделно гледах клипове как хора със iphone свързват часовника без проблем! И напълно се обърках, има ли някои от вас който е успял да свърже часовника с iphone? Аз в момента го използвам с android, но ми се иска да мина на apple , но изобщо не ми се взимат техните часовници... Watch 4 е по-красив!
Цитирай

https://screenrant.com/samsung-galaxy-wa...explained/ Не, защото Galaxy Watch 4 е и първият смарт часовник, който се доставя с „Wear OS Powered by Samsung“.  Samsung казва, че „Активирането на устройството е достъпно само след свързване със смартфон, който поддържа Google Mobile Services (GMS).“ От друга страна пък "Смарт часовници като Montblanc Summit 3 и Fossil Gen 6 са сред шепата устройства с Wear OS 3, които работят с iPhone. Това означава, че решението да не се включва поддръжка за iPhone е на производителя."

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

Здравейте, бихте ли ми помогнали в търсенето на ТЕМА, която да предлага секундово тиктакане, както при аналоговите часовници. 
Благодаря Ви многооо  Cool
Цитирай

Пиша тука понеже предполагам че проблема идва от телефона. Имам часовник от серията watch 4 и телефон S23 проблемът е следният като се опитам да набера някой от часовника и телефонът е заключен не иска да набира. Преди имах S23 и такъв проблем нямаше всички разрешения от телефона и от приложението на часовника са дадени. Някой ако е имал подобен проблем и не намерил решение да сподели как да разреша проблема.

LG Optimus 2x > Samsung Galaxy S III  > LG G2 > Samsung Galaxy S6 >  Samsung Galaxy s7 [b]>  Samsung Galaxy s8 > Samsung Galaxy S9 [b]> Samsung Galaxy S10 >[/b][/b]
Цитирай

(2023-03-09, 18:07:04)kali_74 написа:  Пиша тука понеже предполагам че проблема идва от телефона. Имам часовник от серията watch 4 и телефон S23 проблемът е следният като се опитам да набера някой от часовника и телефонът е заключен не иска да набира. Преди имах S23 и такъв проблем нямаше всички разрешения от телефона и от приложението на часовника са дадени. Някой ако е имал подобен проблем и не намерил решение да сподели как да разреша проблема.

Не разбрах преди и след това все с S23 е било това така ли? Или преди е бил друг телефонът? Аз на класик 4 часовник и s23 ultra нямам такъв проблем. Дали е заключен или отключен телефонът, все мога да набирам от часовника.

(2023-03-08, 19:07:46)georgisinger написа:  Здравейте, бихте ли ми помогнали в търсенето на ТЕМА, която да предлага секундово тиктакане, както при аналоговите часовници. 
Благодаря Ви многооо  Cool

Свали си приложението Facer. Има стотици безплатни часовници и там ще намериш своя.

SAMSUNG S24 Ultra Black, 512GB
Цитирай

Нов ъпдейт ми дойде снощи.

[Изображение: Screenshot-20230430-183247-Galaxy-Watch4-Manager.jpg]

Galaxy S24 Ultra
Galaxy Watch6 Classic, 46 мм

[-] 2 потребители изказват благодарност на Mikk за това мнение:
  • Crazy_hatteR, seemore
Цитирай

Здравейте, имам въпрос в момента та ползвам samsung galaxy active 2, заслужава ли си да го сменя със samsung galaxy watch 4 classic с какво е по-различен откъм функции и батерия?
Цитирай

Аз бях пред същата дилема миналата година и не го смених, не си струва според мен. Тази година мисля да скоча на Watch 6.
Цитирай

(2023-06-02, 14:46:56)Толя написа:  Здравейте, имам въпрос в момента та ползвам samsung galaxy active 2, заслужава ли си да го сменя със samsung galaxy watch 4 classic с какво е по-различен откъм функции и батерия?
Аз направих тази замяна и бях пред същата дилема,лично според мен си заслужава и то много,и във всеки аспект.Батерията е същата като при 2 актив.Между 4 и 5 няма разлика имам ги и двата,но между тези двата разликата е огромна.Въртящ се безел който ме кефи много и пази много ползване на навигацията на часовника лично според мен по красив е 4класик, и много други.Но това си е мое мнение.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)