Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Motorola Edge 30 Ultra - Лични впечатления и коментари
#1

[Изображение: Copy-of-Copy-of-motorola-edge-30-ultra-B...6x1536.png]
Motorola Edge 30 Ultra разполага с 6.7” FHD+ 20:9 pOLED дисплей с честота на опресняване до 144Hz, изобразяване на над 1 милиард цвята и поддръжка на HDR10+ съдържание. Отпред и отзад има извити стъклени панели от Gorilla Glass 5, а между тях се намира метална рамка.
На борда си разполага с чипсет Snapdragon 8+ Gen 1, който е допълнен с 8/12GB RAM и 128/256/512GB външна памет за файлове.
Тройният модул на камерата предлага 200МР главен сензор и система за оптична стабилизация. Сензорът може да комбинира 16 пиксела в един за подобряване на светлочувствителността. До него има 50MP сензор с ултраширокоъгълна леща (114° FOV), който поддържа комбиниране на 4 пиксела в един и се ползва и за макроснимки. Конфигурацията се допълва от 12MP сензор за портретни с снимки с 2х телефото приближение. В портретен режим са достъпни три фокусни дължини – wide (35mm), standard (50mm) и close up (85mm). В допълнение устройството предлага 60МР селфи камера с опция за сливане на 4 пиксела в един.
Edge 30 Ultra има батерия с капацитет 4610 mAh и поддържа бързо зареждане с мощност до 125 W, като съответното зарядно идва в комплекта. Батерията може да се зарежда и безжично с мощност до 50 W, а освен това телефона може да зарежда безжично други устройства при 10 W.
Смартфонът използва Android 12 с малките и полезни добавки на Motorola в интерфейса My UX. Устройството ще получи 3 основни ъпгрейда на операционната система и 4 години с регулярни поправки на сигурността. В България ще e налична версията с 12/256GB памет на цена 1899 лв.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • L1892
Цитирай
Аксесоари
#2

На хартия изглежда добре, остава да видим детайлни ревюта и съпоставки с конкурентни модели.
Цитирай
#3

Motorola Edge 30 Ultra Unboxing.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • кром
Цитирай
#4

Здравейте,
Явно съм първия с този телефон.
Взех го като наследник на OnePlus 9 PRO.
Само от ден го имам и ще споделя някои впечатления.
За скоростта на телефона, няма какво да кажа. Много плавен и всичко е доста бързо дори да го сравнявам с предния ми телефон.
Очаквах екрана да ме разочарова, но е супер, въпреки резолюцията с която бях свикнал.
Усещането в ръката за млмемта ми е леко странно. Сякаш държа някой NOTE.
Има една особенност когато го държите в ръка. Усеща се сякаш дисплея и гърба са му с една трета от милиметъра по-тесни спрямо рамката. Предполагам е направено умишлено при изпускане на ръб или рамка да не удря директно стъклата.
Всичко за камерите което ще напиша е строго субективно.
Камерите на телефона, не са това което ми се искаше. Нито една от камерите не ме впечатли. Ултра широката камера е просто ОК. Зуум камерата е напълно безсмислен сензор за мен. Ако беше с по-сериозен зуум, добре.
За нормалната камера за момента впечатленията са ми смесени. Не снима лошо, но не снима и по-добре от OnePlus 9 PRO. Със сигурност обаче Моторолата снима доста по-бавно. Пробвах какви ли не настройки на камерата и не се получава.
Когато телефона не е стабилен (подпрян чак или на статив), фокусирането не му се получава, особенно при видео. OIS не ми харесва за момента.
Ако трябва да избирам камерите на кой телефон правят по-добри снимки, без съмнение щях да кажа ОnePlus 9 PRO.
Батерията на телефона е нещото което е страхотно. Зареждането е ясно. Живота на батерията е страхотен. Ще успее да направи 8 часа СОТ. Единствената опримизация която съм правил е да пусна тъмната тема.
Всичко това е с последната актуализация към днешна дата.
Ако имате въпроси, оставам на разположение.

Изпратено от моят Motorola Edge 30 ULTRA с помощта на Tapatalk.
[Изображение: 1b0a005446f4a4e146eb20c5eef140a2.jpg]
[-] 4 потребители изказват благодарност на dary96 за това мнение:
  • divna, ganchev, scorceni, stenlius
Цитирай
#5

Здравейте. От няколко дни съм с телефона, честно казано съм със смесени чувства...
Камерата е средна работа, голия андроид е пълно дърво и има доста трески за дялане, още търся вариант за читава програма за заключване на приложения. Стереото е ясно, че го има колкото да бъде вписано към екстрите на телефона, батерията и бързото зареждане са добре, но също не са сред топа. Другото което лично мен ме дразни е липсата на светодиодче, така си бях свикнал...
Следващото недодялано нещо е лицевото разпознаване, което е реализирано посредством предната камера, няма инфра камера и съответно не сработва на тъмно. Също пръстовия отпечатък е разположен ниско в долната част на екрана и ако си с по-малки ръце мисля ще е проблем. Надявам се поне ъпдейтите да са редовни и читави и да отстранят някои от софтуерните пропуски.

Ще бъда благодарен ако някой сподели от къде мога да намеря читав стъклен кейс, който да приляга добре по целия екран.

Като цяло телефона става, но не и за тези пари за които се търгува в момента, лично аз съжалявам, че избързах а не изчках да доставят ксиоми 13/13 про.
Цитирай
#6

Хубави стъкла има само при китайците.
И то са само с УВ лепилото.
Около 10-15лв струват и се лепят трудно, но става чудесно и покриват извивката на екрана. Моето е на близо 3 месеца и не е тръглано да се разлепя, дере или пука. Само олеофобното покритие вече не е толкова добре на стъклото. Довечера ще изпратя линкове.
Цитирай
#7

(2023-01-01, 20:17:20)TiL написа:  Като цяло телефона става, но не и за тези пари за които се търгува в момента, лично аз съжалявам, че избързах а не изчках да доставят ксиоми 13/13 про.

Според мен китайските телефони са компромис - струват си само ако цената отговаря на качеството на софтуера, хардуерно са добре. Аз за себе си го разбрах по трудния начин, ксиоми не са лоши апарати, ако само се рови из интернет, но ако се опитам да печатам нещо, печата само първата страница, след това принтерния апп се килва от системата. Всъщност ако търсим проблеми ще намерим много.

Специално за Моторола - това е супер висока цена за това, което се получава и вместо Моторола, Самсунг s21 FE си струва много повече, да не говорим че преди Коледа беше и много изгоден, като цена. Имам големи съмнения, че и ксиаоми 13 ще си струва - камерата, въпреки мегапикселите ще е средно ниво, софтуера и поддръжката ще са под съмнение.
[-] 1 потребител изказва благодарност на p_v_a за това мнение:
  • scorceni
Цитирай
#8

Здравейте,

Някой ползвал ли е Ready for функцията. Предстой ми преподписване и сравнение между нея и Dex ще ми помогне.

Изпратено от моят moto g 5G plus с помощта на Tapatalk
Цитирай
#9

(2023-01-21, 22:00:40)GodPetar написа:  Здравейте,

Някой ползвал ли е Ready for функцията. Предстой ми преподписване и сравнение между нея и Dex ще ми помогне.

Изпратено от моят moto g 5G plus с помощта на Tapatalk

Функцията работи много добре на телевизор Самсунг и лаптоп Хуауей. Това имам на това съм пробвал.

LG G2; HONOR 6; Mate 10 lite; HONOR 20; Moto EDGE 30; Honor 90
[-] 3 потребители изказват благодарност на ivoli77 за това мнение:
  • Be6i4, GodPetar, кром
Цитирай
#10

Здравейте група. От днес и аз се нанизах с един ултра.,. Препоръчайте ми някой хубав стъклен протектор.

Android addictive 
Цитирай
#11

(2023-01-25, 23:50:58)кром написа:  Здравейте група. От днес и аз се нанизах с един ултра.,. Препоръчайте ми някой хубав стъклен протектор.

Здравейте,
И аз си мислех така (EDGE 30), но като му сложих Майкрософтски лаучар и True Pfone за телефонен указател, съм супер доволен! Например заключване с почукване и много глезотийки ми доставят удоволствие при ползването му.
Камерата е ОК, за редакция ползвам Snapseed.

LG G2; HONOR 6; Mate 10 lite; HONOR 20; Moto EDGE 30; Honor 90
[-] 1 потребител изказва благодарност на ivoli77 за това мнение:
  • кром
Цитирай
#12

(2023-01-26, 18:20:50)ivoli77 написа:  Здравейте,
И аз си мислех така (EDGE 30), но като му сложих Майкрософтски лаучар и True Pfone за телефонен указател, съм супер доволен! Например заключване с почукване и много глезотийки ми доставят удоволствие при ползването му.
Камерата е ОК, за редакция ползвам Snapseed.

Не сте ме разбрал. Аз си го обичам телефона. Отдавна ми се целя. Само исках съвет за лед и стъклен протектор.

Android addictive 
Цитирай
#13

(2023-01-26, 21:01:41)кром написа:  Не сте ме разбрал. Аз си го обичам телефона. Отдавна ми се целя. Само исках съвет за лед и стъклен протектор.

Явно наистина не съм ви разпрал.
Два пъти слагах хидрогел, но интересно взе да ми се избутва на ляво, защото ползвам жестове!! Не виждам друга причина.
От "Калъфче" сложих някакво ново поколение стъкло, което пасва идеално, а и предпазва дори и предната камера. Доволен съм!

LG G2; HONOR 6; Mate 10 lite; HONOR 20; Moto EDGE 30; Honor 90
[-] 1 потребител изказва благодарност на ivoli77 за това мнение:
  • кром
Цитирай
#14

(2023-01-27, 09:13:36)ivoli77 написа:  Явно наистина не съм ви разпрал.
Два пъти слагах хидрогел, но интересно взе да ми се избутва на ляво, защото ползвам жестове!! Не виждам друга причина.
От "Калъфче" сложих някакво ново поколение стъкло, което пасва идеално, а и предпазва дори и предната камера. Доволен съм!
Помните ли модела? Какъв калъф ползвате. Ще съм ви благодарен ако споделите?

Android addictive 
Цитирай
#15

(2023-01-27, 12:11:59)кром написа:  Помните ли модела? Какъв калъф ползвате. Ще съм ви благодарен ако споделите?

Само един вид стъклен протектор предлагаха, поставиха го, хареса ми и платих. Не се интересувах от марка. Защитното гръбче взех от друг магазин, най-обикновен , силиконов, матово син, със защита от отпечатъци и защитен ръб за камерите. Почти няма за Edge 30, но за Edge 30pro има по-голямо предлагане!

LG G2; HONOR 6; Mate 10 lite; HONOR 20; Moto EDGE 30; Honor 90
[-] 1 потребител изказва благодарност на ivoli77 за това мнение:
  • кром
Цитирай
#16

Здравейте, някой ползва ли безжичното зареждане и ако да - от коя марка?

Motorola Edge 30 Ultra
POCO X3 NFC
Nokia 7 plus (TA-1055)
Samsung Galaxy Tab A 9.7 (SM-T555)
Samsung Galaxy NOTE II stock (GT-N7100)
LG Optimus L7 Slimbean
Цитирай
#17

Хайде да бъда полезен.

Стъклен протектор взех от този търговец от алиекспрес, пасва много добре!

https://a.aliexpress.com/_mLJvI2E


Калъф тип тефтер взех от този, пасва перфектно, но някак си съм отвикнал от подобен род калъфи и го върнах в оригиналния кейс Wink

https://a.aliexpress.com/_mOApxv4


Безжично зарядно съм тествал 1-2 пъти, аз лично нямам. Метнал съм мерака на ето такова, от този производител, защото винаги съм оставал доволен от марката.


https://a.aliexpress.com/_mOR9ZNG



Едит: Ако сте любопитни... на запитването ми за дата за предсроящия ъпдейт ми отговориха така от Motorola

Цитат:Здравейте! Ще получите ъпдейта през последната седмица на април или началото на май, но за момента не можем да се ангажираме с точна дата. Smile Поздрави!
[-] 1 потребител изказва благодарност на TiL за това мнение:
  • кром
Цитирай
#18

(2023-02-11, 03:01:08)TiL написа:  Хайде да бъда полезен.

Стъклен протектор взех от този търговец от алиекспрес, пасва много добре!

https://a.aliexpress.com/_mLJvI2E


Калъф тип тефтер взех от този, пасва перфектно, но някак си съм отвикнал от подобен род калъфи и го върнах в оригиналния кейс Wink

https://a.aliexpress.com/_mOApxv4


Безжично зарядно съм тествал 1-2 пъти, аз лично нямам. Метнал съм мерака на ето такова, от този производител, защото винаги съм оставал доволен от марката.


https://a.aliexpress.com/_mOR9ZNG



Едит: Ако сте любопитни... на запитването ми за дата за предсроящия ъпдейт ми отговориха така от Motorola

Относно ъпдейтите до А14 има публикуван списък с апарати (не мога да го намеря в момента) и че ще се случи през Q2, т.е. Април-Юни.

LG G2; HONOR 6; Mate 10 lite; HONOR 20; Moto EDGE 30; Honor 90
[-] 2 потребители изказват благодарност на ivoli77 за това мнение:
  • TiL, кром
Цитирай
#19

Днес ми дойде още един кейс. Пасва перфектно, май само него ще нося.

BGN 4.69  40%OFF | Case for Motorola Edge 30 Ultra 5G X30 Pro Luxury Translucent Car Magnetic Ring Phone Cover Moto Edge 30 Ultra X30 Pro 5G X30Pro
https://a.aliexpress.com/_mraFfGS
[-] 1 потребител изказва благодарност на TiL за това мнение:
  • кром
Цитирай
#20

Благодаря ви за помощта и аз ще си поръчам такъв.

Android addictive 
[-] 1 потребител изказва благодарност на кром за това мнение:
  • TiL
Цитирай
#21

(2023-02-11, 12:30:42)ivoli77 написа:  Относно ъпдейтите до А14 има публикуван списък с апарати (не мога да го намеря в момента) и че ще се случи през Q2, т.е. Април-Юни.

Те още Андроид 13 не са пуснали а вие за А14 мечтаете. Моторола са известни с бавните си ъпдейти и лоша софтуерна поддръжка. Никога не публикуват срокове за бъдещи ъпдейти, така че този отговор с планирания А14 е по-скоро заблуда. Най-вероятно ще бъде пуснат Април-Юни ама другата година. Може да погледнете на официалният им форум в секцията за конкретния модел и от всичките 15 страници ще разберете за какво става дума.
Цитирай
#22

https://themobilehunt.com/my-ux/motorola...13-update/ Има списък.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#23

Ето, какво ми отговориха.


Прикачени файлове Миниатюри
   

Android addictive 
Цитирай
#24

С тази неадекватна софтуерна подръжка сами се цакат. Бързат да пуснат нов флагман, а не се стремят да пущат нови версии и оптимизации на софтуера. Лично аз съм минал от айфон към ксиоми и сега към моторола... определено на ксиомито софтуера е много по-оптимизиран и определено си глезят потребителите с чести софтуерни ъпдейти. Може на някой да му е смешно, но МИ 8 с 6гб рам прави повече време ъптайм без да цикли/да се бъгва спремо ейч 30 ултра. Определено няма да повторя с устройство от същата марка...

Едит: някой ако проявява интерес към покупка на ейч 30 ултра с около 20месеца гаранция и в перфектно състояние... да драска лс.
Цитирай
#25

Пичове здравейте. След преминаване към Андроид 13 ми изчезна опцията за промяна на навигационните бутони. Бек бутона ми е отляво и искам да го сменя отдясно. Някакъв бъг от ОС ли е това или са премахнали опцията. Сигурен съм, че с 12-ката беше налична.
P.S. Намерих решение в един форум. Явно менюто е премахнато в Андроид 13 и трябва да се отвори чрез Уиджет. Ето и линк:
https://forums.lenovo.com/t5/motorola-ed...-p/5261630
[-] 1 потребител изказва благодарност на shikera за това мнение:
  • кром
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)