Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Компютъра не опознава Motorola G41
#1

Здравейте! Първо да помоля да ме извините ако пиша на неправилното място! И така, да споделя проблема си и да помоля за съвет как да се оправя!... Днес си закупих Motorola G41. Радвам му се, че е много по-бърз от стария ми телефон и реших да му кача мелодията за звънене с която съм свикнал. Тъй като няма опция да я изпратя от стария си телефон чрез Блутуут, свалих звуковия файл от стария си телефон на компютъра. Да, но когато включих Моторолата, компютъра не можа да му намери драйвър и в момента новия телефон, макар и включен в компютъра, не мога да го видя и да го отворя за да му кача звуковия файл! Моля ви за помощ или съвет какво да направя, че Моторолата да се види на екрана на компютъра! Предварително благодаря за съветите ви!

Аз имам ябълка и ти имаш ябълка. Ако си разменим ябълките, пак ще имаме по една ябълка! Но ако аз имам идея, ти имаш идея и си ги разменим, вече ще имаме по две идеи!  Idea
Цитирай
Аксесоари
#2

А в падащото меню на устройството, не се ли появява опция за прехвърляне на файлове след включването му към PC?

 
Цитирай
#3

(2022-09-09, 21:05:07)liusien написа:  Здравейте! Първо да помоля да ме извините ако пиша на неправилното място! И така, да споделя проблема си и да помоля за съвет как да се оправя!... Днес си закупих Motorola G41. Радвам му се, че е много по-бърз от стария ми телефон и реших да му кача мелодията за звънене с която съм свикнал. Тъй като няма опция да я изпратя от стария си телефон чрез Блутуут, свалих звуковия файл от стария си телефон на компютъра. Да, но когато включих Моторолата, компютъра не можа да му намери драйвър и в момента новия телефон, макар и включен в компютъра, не мога да го видя и да го отворя за да му кача звуковия файл! Моля ви за помощ или съвет какво да направя, че Моторолата да се види на екрана на компютъра! Предварително благодаря за съветите ви!

Не сте казали - каква ОС има на компютъра?
Ако е под Mac и Windows - може да си инсталираш Motorola Device Manager.

А за прехвърляне на файлове - има много други варианти. Например през облак или „споделяне наблизо

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#4

Не, няма никаква реакция нито на телефона, нито на екрана на компютъра! Допълвам отговора си - ОС на компа е Windows Ultimate 7 X 64

Аз имам ябълка и ти имаш ябълка. Ако си разменим ябълките, пак ще имаме по една ябълка! Но ако аз имам идея, ти имаш идея и си ги разменим, вече ще имаме по две идеи!  Idea
Цитирай
#5

Когато свържете телефона и компютъра с кабел - влезте в настройките на телефона - напишете в търсачката на настройките "USB" и ще Ви излязат настройките. По подразбиране е за зареждане. Ако желаете и пренос на данни - трябва да дадете разрешение и от телефона.

Би следвало, като дръпнете щората - да Ви излезе и запитване, но не е нещо, което се вижда, ако човек не знае. В това видео накрая на 41:31 - се вижда как:


Над силата е само умението да я владеем!
[-] 1 потребител изказва благодарност на divna за това мнение:
  • liusien
Цитирай
#6

(2022-09-09, 22:42:59)liusien написа:  Не, няма никаква реакция нито на телефона, нито на екрана на компютъра! Допълвам отговора си - ОС на компа е Windows Ultimate  7 X 64

Я провери кабела - да не е само за зареждане.

(2022-09-09, 22:48:04)divna написа:  Би следвало, като дръпнете щората - да Ви излезе и запитване, но не е нещо, което се вижда, ако човек не знае.

Така обясни, че и аз се замислих.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
[-] 2 потребители изказват благодарност на jhoro за това мнение:
  • divna, liusien
Цитирай
#7

(2022-09-09, 22:48:04)divna написа:  Когато свържете телефона и компютъра с кабел - влезте в настройките на телефона - напишете в търсачката на настройките "USB" и ще Ви излязат настройките. По подразбиране е за зареждане. Ако желаете и пренос на данни - трябва да дадете разрешение и от телефона.

Би следвало, като дръпнете щората - да Ви излезе и запитване, но не е нещо, което се вижда, ако човек не знае. В това видео накрая на 41:31 - се вижда как:


Безкрайни благодарности, divna!!!!!!!!!! Получи се от първия път! Малко де забавих, че се насметох, като реших да направя втори опит да свържа телефона с компютъра! При второто му включване, компа "видя" телефона, но нямаше нищо когато отворих папката на телефона... Отново прочетох какво сте ми написала, влезнах пак в настройките на телефона и видях, че отново е маркирана опцията без прехвърляне на данни! Когато я промених, че искам да се прехвърлят данни, всичко отново си дойде на мястото! Още веднъж - ОГРОМНО БЛАГОДАРЯ ЗА НАВРЕМЕННАТА ПОМОЩ ОТ ВАС!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 

Аз имам ябълка и ти имаш ябълка. Ако си разменим ябълките, пак ще имаме по една ябълка! Но ако аз имам идея, ти имаш идея и си ги разменим, вече ще имаме по две идеи!  Idea
[-] 2 потребители изказват благодарност на liusien за това мнение:
  • divna, jhoro
Цитирай
#8

Чудесно! Много се радвам Smile Със здраве да го ползвате 🙂

Над силата е само умението да я владеем!
[-] 2 потребители изказват благодарност на divna за това мнение:
  • jhoro, liusien
Цитирай
#9

(2022-09-09, 23:22:00)divna написа:  Чудесно! Много се радвам Smile Със здраве да го ползвате 🙂

Благодаря Ви! Не случайно я имаме приказката, че със хора се живее! Имаше една сентенция.......... Малко помощ, но навреме, малко приятели, но истински, малко любов, но желана и т.н.  Smile  А аз.... Продължавам да разучавам какво може новия телефон. Ако има възможност да открия опция за прехвърляне на инсталирани програми от стария ми телефон, ще е чудесно! Зора ми е да опитам да прехвърля навигация, която имах на предишния си телефон, защото е много добра (поне за мен). Но, да не Ви притеснявам повече, че часът напредва...... БЛАГОДАРЯ!!!!!!!!! Ще го напиша хиляди пъти!!!!!!!!!!

Аз имам ябълка и ти имаш ябълка. Ако си разменим ябълките, пак ще имаме по една ябълка! Но ако аз имам идея, ти имаш идея и си ги разменим, вече ще имаме по две идеи!  Idea
[-] 1 потребител изказва благодарност на liusien за това мнение:
  • divna
Цитирай
#10

Какъв е старият Ви телефон?

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#11

(2022-09-09, 23:36:22)divna написа:  Какъв е старият Ви телефон?

HTC Desire 530

Аз имам ябълка и ти имаш ябълка. Ако си разменим ябълките, пак ще имаме по една ябълка! Но ако аз имам идея, ти имаш идея и си ги разменим, вече ще имаме по две идеи!  Idea
Цитирай
#12

(2022-09-09, 23:34:13)liusien написа:  Ако има възможност да открия опция за прехвърляне на инсталирани програми от стария ми телефон, ще е чудесно! Зора ми е да опитам да прехвърля навигация, която имах на предишния си телефон, защото е много добра (поне за мен). Но, да не Ви притеснявам повече, че часът напредва...... БЛАГОДАРЯ!!!!!!!!! Ще го напиша хиляди пъти!!!!!!!!!!

И старият, и новият са с Android и имат GMS. Достатъчно е да си влезете с Google акаунта в Google Play - от телефонаили от компютър - и ще видите всички приложения, които сте инсталирали преди.
Имайте предвид, че някой може да са били налични за единия апарат, но да не са - за другия.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
[-] 1 потребител изказва благодарност на jhoro за това мнение:
  • divna
Цитирай
#13

Хм, той е доста стар - по-добре си я изтеглете наново директно на Моторолата. Аз съм прехвърляла с Google акаунта - но не между всички марки става. За целта на стария телефон трябва да влезете в настройки >>> акаунти и архивиране - да изберете архивиране на Google Drive. След това, като стартирате новия телефон - още в самото начало пита дали да възстанови данни от стар телефон. То вероятно и на по-късен етап може. Между Samsung и Huawei (с GMS) работеше отлично. С Xiaomi - не.

За телефоните Samsung ползвам Samsung Switch - тяхно си приложение за целта.

Има разни приложения за клониране на телефон, но не съм ползвала друго от горе описаните за тази цел. Пак ми се вижда най-добре - да си изтеглите приложенията от Google Play и да ги инсталирате на чисто.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#14

Мхм....... Има нещо странно за мен. Незнайно как, някои програми са се качили на новия телефон. Телевизията на Булсатком, акаунтът ми в Лидъл плюс, ФБ лайт, PhotoStamp Camera, регистратор на повикванията, но навигацията я няма! Може би, защото тя беше от външен източник и не е сваляна от Гугъл Плей?! Май си намерих занимание.......

Аз имам ябълка и ти имаш ябълка. Ако си разменим ябълките, пак ще имаме по една ябълка! Но ако аз имам идея, ти имаш идея и си ги разменим, вече ще имаме по две идеи!  Idea
Цитирай
#15

Да, част от приложенията, които са инсталирани от магазина на Гугъл - са се прехвърлили с акаунта Ви.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#16

(2022-09-10, 00:10:47)divna написа:  Да, част от приложенията, които са инсталирани от магазина на Гугъл - са се прехвърлили с акаунта Ви.

Моля се да не съм досаден вече, но отново ще попитам... Вчера успях да кача от компютъра мелодията за звънене с която съм свикнал. Когато я качвах от компютъра на телефона, ми излезна съобщение, че тя ще бъде конвертирана (Препоръчително) във Мр3 вариант. Поставих мелодията в папка Ringtones. Като отворя от телефона папката с мелодии за звънене, виждам моята мелодия, но като я маркирам, не се чува никакъв звук!!! Какво да направя? Не знам в какъв вариант да я конвертирам мелодията за да може телефона да я възпроизвежда, или да опитам да кача някакъв плеар, който може да възпроизвежда Мр3 звук???

Аз имам ябълка и ти имаш ябълка. Ако си разменим ябълките, пак ще имаме по една ябълка! Но ако аз имам идея, ти имаш идея и си ги разменим, вече ще имаме по две идеи!  Idea
Цитирай
#17

Пробвай да я зададеш за рингтон, въпреки, че не я чуваш опри избора и виж дали когато някой те търси, телефонът звъни.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#18

(2022-09-10, 13:41:58)divna написа:  Пробвай да я зададеш за рингтон, въпреки, че не я чуваш опри избора и виж дали когато някой те търси, телефонът звъни.

Направих го, но няма звук.
Да напиша какво направих... След много и различни опити се сетих, че в много случаи даден проблем не е така голям, както си мислим, а решението му просто ще ни извади очите! На първия Онлайн конвертор който ми попадна, качих звуковия файл като го конвертирах от 3GP в Мр3... Свалих преработеното файлче, качих го на телефона, а старото го изтрих! Готово!!! А аз ви губя времето с мойте глупости...........

Аз имам ябълка и ти имаш ябълка. Ако си разменим ябълките, пак ще имаме по една ябълка! Но ако аз имам идея, ти имаш идея и си ги разменим, вече ще имаме по две идеи!  Idea
[-] 1 потребител изказва благодарност на liusien за това мнение:
  • divna
Цитирай
#19

3GP е аудио-видео контейнер и няма как да бъде зададен за звънкане.
Мотото го знае това, затова е предложило да (изтегли само аудиото и да) го конвертира в правилен формат.
[-] 2 потребители изказват благодарност на stern за това мнение:
  • divna, liusien
Цитирай
#20

(2022-09-10, 17:08:43)stern написа:  3GP е аудио-видео контейнер и няма как да бъде зададен за звънкане.
Мотото го знае това, затова е предложило да (изтегли само аудиото и да) го конвертира в правилен формат.

Да, така е. И точно това ме подведе, защото при прехвърляне на 3GP файла, в прозорец на компютъра, ми излезна предложение файла да се конвертира в Мр3 (Препоръчително). Съгласих се, но в папката на звуци за звънене се виждаше иконката на моята мелодия, но когато я маркирах, нямаше звук! Определих я като звук за позвъняване и при набиране на номера ми, отново нямаше звук! Вече се чудех как да се оправя... Тогава жена ми ме подсети, че на нейния телефон като си го купи наскоро, аз и качих нейна мелодия! Тогава ми мина през ума аз да конвертирам моя файл със звук в Мз3 формат. Направих го, след това махнах файла, който беше в телефона и качих конвертирания от мен файл! При първото ми докосване на новия файл, се чу звука - перфектен!!! Маркирах го като звук за звънене и го пробвах. Телефона е без проблем в това отношение!!! Сега ми остана да измисля, как да си прехвърля една навигация IGO LUNA и някоя програма за запис на телефонни разговори, която работи добре с Android 11 !!!!!!!!!!

Аз имам ябълка и ти имаш ябълка. Ако си разменим ябълките, пак ще имаме по една ябълка! Но ако аз имам идея, ти имаш идея и си ги разменим, вече ще имаме по две идеи!  Idea
[-] 2 потребители изказват благодарност на liusien за това мнение:
  • Be6i4, divna
Цитирай
#21

Да питам някой дали е подкарал VoLTE на въпросния модел, че не работи на Йетел. Има я опцията в менюто активиране е и на картата но по време на разговор не работи. В сайта на Йетел гледам и че модела G31 също не поддържа VoLTE което е много странно понеже всички Мотороли имат Global IMS т.е. подържат всички мрежи по света с въпросната функция. Пуснах запиване към Йетел но досега не са ми отговорили.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)