Анкета: Допадат ли Ви новите iPhone 14 Pro/14 Pro Max? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Да, имат все повече опции за персонализиране, а вече и AOD
10.00%
7
10.00%
Да, даже се замислям да си купя един от двата
5.71%
4
5.71%
Да, но в този клас бих избрал Samsung Galaxy S22 Ultra, OnePlus 10 Pro
21.43%
15
21.43%
Не, твърде скъпи са, а не се различават много от iPhone 13 Pro/13 Pro Max
31.43%
22
31.43%
Не, очаквам премиерата на Google Pixel 7/7 Pro
4.29%
3
4.29%
Не, вече интересът ми е насочен към сгъваемите телефони
2.86%
2
2.86%
Друго
24.29%
17
24.29%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Допадат ли Ви новите iPhone 14 Pro/14 Pro Max?
#1

[Изображение: 796346.jpg]

Допадат ли Ви новите iPhone 14 Pro/14 Pro Max?

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
Аксесоари
#2

Гласувах с друго, защото чакам сестра ми да се сдобие с него и ще го разцъкам

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#3

Не са лоши, но зависи и на каква цена ще ми го предложат с подновяване на договора Yettel към края на годината (горе долу тогава ще има и налични бройки в online магазина) + трябва да продам стария и да добавя още около или над 1000 лв.
В краен случай, ако не ме устройва цената (с подновяването) или нямат налични бройки, докато дойде време да подновявам договора ще сменя само батерията на стария.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#4

НЕ, не се интересувам от тях и не желая да чета за тях и в АНДРОИД форум!
[-] 10 потребители изказват благодарност на DxV_pRo за това мнение:
  • cosera, etog, fu4ko, gazibarev, jivkojj, kefaes6efa, milenvn, milss, Victormihov, zarere
Цитирай
#5

Нищо значимо като ъпдейт не предлагат. Ъпдейта е единствено в цената...


Sent from my iPhone 13 Pro using Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на whitehart за това мнение:
  • Marto.g
Цитирай
#6

14 plus го гледам, че е 2600 лв. за 256 гб. Това е лудост за 60hz, дисплей и чип на 1 година, колкото и да е добър. Да не забравяме и бавното зареждане, липсата на AOD, ноча..... Да не изреждам, че телефон за 800-1000 лева с Андроид ще ги засрами.
Естествено това ще е най-продаваният модел от тази генерация.

Изпратено от моят M2007J3SG с помощта на Tapatalk

Huawei Mate 20 lite 
[-] 1 потребител изказва благодарност на kostastam за това мнение:
  • fu4ko
Цитирай
#7

С Pro-то започнах да се замислям дали да не си взема iPhone най-сетне да го пробвам. Но като long time android user и четене на много мнения не знам дали няма да съжалявам.

Двуомя се с Fold 4. Общо взето искам по нормален CPU и живот на батерията.

Sent from my SM-G991B using Tapatalk
Цитирай
#8

Бях близо година с Iphone 13 pro max, който смених с Samsung Galaxy S22 Ultra.
Какво ми харесваше:
-невероятна батерия, кара поне 2 дни със средно натоварване.
-супер плавна работа на менюта и скролване.
-перфектен стерео звук, обажданията са ясни и чисти.
Защо го смених:
-Супер масивен и тежък телефон, въпреки, че съм с с големи ръце, си беше тухла.
-Софтуерно е много орязан, примерно нямаше проценти на батерията на хоумскрийна,
нямаше AOD и всеки път го включваш за да видиш дали имаш пропуснато обаждане, липса
на дуал месинджър, Apple Watch не показва повиквания от Viber, Whatsapp, Messenger,алармата не показва колко часа имаш до събуждане.
-Камерата просто бива, не е нищо особено.
-Рамките на дисплея са си дебелички за телефон 2021г.
-Не е моята мобилна система.

Samsung Galaxy S22 Ultra 
Samsung Galaxy S10 Plus,Prism White
Samsung Gear S2 Sport Watch
Huawei P20 Pro
[-] 1 потребител изказва благодарност на Nilson за това мнение:
  • stihlkata
Цитирай
#9

Пуснат ли серия, при която бих имал такъв достъп до телефона, какъвто имам сега под Андроид, може и да го погледна за сравнение, но едва ли.
Цитирай
#10

Харесват ми много и изпитвам носталгия към тях, мисля, че са направили страхотна работа с "ноча", бях повече от 10г с Айфон, но ми липсват 2 неща.
Type c и youtube vanced (има някои методи за инсталиране, но като цяло са много гимнастики и след 7 дни приложението не работи отново).
На този етап не бих си взел новите модели, не знам, може и да се пречупя по някое време.

Въпреки, че ползвам Андроид от близо 2г, работата при Айфон все още е по-плавна, камерата според мен е също по-добра, за живот на батерия, само 13 про макс има добра батерия и телефона тежи 240гр, всички други Айфони са с посредствени батерии.
Като огромен плюс на Андроид бих казал СВОБОДАТА, просто правиш каквото си искаш и когато си искаш.
Дали си струва 3000+ лв? Разбира се, че НЕ.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#11

И Samsung като продават S22 със същия сензор като от предходната година, а години наред го караха на по 12MP проблем имаше ли?
iPhone 14 и 14 Plus са модели не за хора, които са имали 12 или 13 преди това а за нови в системата, единствено екраните наистина можеше да са 120hz, но явно се оставя за следващата година.

Иначе не виждам какъв е проблема да има тема за iPhone в Android форум - това не е Левски vs. ЦСКА, стига с това деление. Ползвал съм и едното , и другото. AOD така или иначе никога на нито един смартфон не съм ползвал та ми е все тая има ли го или не, не съм го намирал за нужно. Часовника ми също не е на AOD режим. Цъкам и виждам часа или тапвам по екрана - какво сложно има? Смисъл, има хора, които го ползват ама на мен не ми е бил нужен.

Имам чувството, че само тук го има това деление - BMW срещу Audi/Mercedes, Левски срещу ЦСКА, Android срещу iPhone.... все нещо трябва да се дели.
Щете или не, iPhone е смартфона който промени индустрията завинаги и това не може да се отрече. Android от онези години е пълна гавра, някаква още по-постна версия на куция Windows Mobile. iPhone беше нещо наистина уникално и промени бих казал дори света (защото всичко вече е touch) завинаги. Щото докато Google се чудиха къде да сложат поредната реклама и как да ти пробутат дамски превръзки чрез AdWords то iPhone вече имаше десетки страхотни приложения в магазина си, единствен по рода си тогава. Android Market с тръгването си се напълни с некачествени "ала" Java приложения пълни с реклами и бъгове, повечето от които зле работещи и тая традиция се запази и до днес за разликата от контрола в App Store.

Не съм фен нито на едното, нито на другото но факта си е факт. А за процентите батерия - сваляш вдясно лентата и ти показва процентите. Нищо сложно. Аз имах iPhone 12 за около 5-6 месеца и останах очарован. Единствено липсваше 120hz опресняването, но всичко друго си беше на място.

14 Pro е вълнуващ - много готина разработка на notch-а, не е нещо сложно но е измислено изключително добре, със вкус и функционалност. LG се мъчиха да слагат едни подобни дисплеи над основния за инструменти и не знам си какви глупости, Apple в действие показват как се прави "екран в екрана". Браво! Функцията за SOS Call също е много полезна. Да, факт - след 2-рата годината се плаща, но то няма нужда от хора, които са предимно в градовете да се абонират. Това е чудесно за хора, които ходят из планината, из отдалечени райони и т.н. (аз това не го правя) и наистина може да помогне в крайни ситуации. Същото важи и за crash detection в който (да не дава Господ) се е случило така, че не можеш да си помръднеш ръката и да звъннеш на спешен (нещо я е притиснало, примерно, пак казвам Господ да пази).

За цените няма какво да коментирам - не виждам Samsung да са си намалили цените, пък темата за S22 Ultra пълна само с говорене за бъгове, платки, лагове, рестарти и т.н. Сега пак се обсъжда поредния му бъг със сензор за близост след ъпдейт. То затова вземах Plus-а (и заради камерата, защото тоя 108MP е тотална гавра, както цялото семейство HM).

Та на въпроса - да, допадат ми! Ще си купя ли? Преди два месеца си купих S22 Plus, така, че надали поне до края на догодина мисля да сменям апарата, супа няма да правя. Ако ми предстоеше покупка обаче - не бих се замислил.
Цитирай
#12

Само да те поправя, че проценти на батерия вече има за Айфон с ios16, не за всички модели които поддържат ios16, но за последните ПРО модели има проценти.
И двата лагера имат огромни плюсове и минуси, мен и Айфон ме е изкарвал извън нерви със забивки, рестарти, все едно е телефон за 100лв, нещо което при Андроид флагманите никога не ми се е случвало, нещата не са черни и бели, човек, ако иска пълен кеф е най-добре да ги има и дватаSmile

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#13

Всеки си има плюсвете и мненията, 2022 година сме стига с това деление. Всеки купува каквото му харесва. Аз лошо не съм видял нито iPhone, нито от Android. Като цяло имам късмет с у-вата, като изключим един дефектен S21U , който ми смениха по гаранция на следващия ден.
Цитирай
#14

Това не е тема, а анкета и никой не бива да се чувства длъжен да коментира.
@Nilson вече с iOS 16 ще има процентите на батерията, а новите Pro и Max имат AOD.
А за рамките, от iPhone X са супер тънки, за разлика от Android по това време, не знам защо си останал с такова впечатление.

Забиване и рестартиране не съм имал с нито един iPhone досега.

@Ivanov_1994 Много адекватно мнение и за Samsung Galaxy S22 Ultra, и за деленето и за iPhone моделите.
Браво.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#15

Не изглеждат никак лошо, но са няколко пъти над психологическата граница, до която съм склонен да дам пари за телефон.

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
Цитирай
#16

Ivanov_1994, не споря, че Apple промениха разбирането за Iphone. Просто съм споделил на мен какво не ми допадна в техните телефони.
За всяко нещо си има чалъм, тапваш тук, сваляш падащото меню там и т.н. Но защо трябва да се прави, когато има вече измислени и работещи приложения. Ти може да не ползваш AOD, но аз ползвам. Затова си има и функция за включване и изключване на AOD, който иска го ползва, който не иска си го изключва. Но за мен комбинацията Iphone с Apple Watch, който не получава известие за входящи разговори от Viber, Whatsapp , Telegram, Messenger и др. си е тотална глупост. Трябва да си светвам екрана телефона през минути за да видя дали някой не ми е звънял ли или трябва всяка година да ъпгрейтвам към най-скъпият модел, защото Apple са решили да пускат нещо на час по лъжичка.

Samsung Galaxy S22 Ultra 
Samsung Galaxy S10 Plus,Prism White
Samsung Gear S2 Sport Watch
Huawei P20 Pro
Цитирай
#17

(2022-09-11, 21:25:55)Ivanov_1994 написа:  ..........

Иначе не виждам какъв е проблема да има тема за iPhone в Android форум - това не е Левски vs. ЦСКА, стига с това деление. 
..............

Щете или не, iPhone е смартфона който промени индустрията завинаги и това не може да се отрече. 
...............

Проблема е, че това е АНДРОИД форум. Аз не стъпвам в IOS форумите да пиша за Андроид. Да започнем да пишем за кулинария, бременност, Истанбулската конвенция, ......... . Ще задминем "Бг мама"  Lol .

Кодак са пионери във фотографията. Още през 1888 "Кодак" пуска на пазара първия фотоапарат за масова употреба, в продължение на десетилетия фирмата се смяташе за икона на фотографията, за безспорния "номер едно". Ако не се лъжа обявиха фалит преди 10 години. Така, че любимите Apple на едни и Samsung на други може да последват LG някой ден.

Аз лично няма да повторя грешката да за заложа на силно ограничена OS каквато предлагат Apple. Не съм гласувал в анкетата, защото няма отговор, който да съдържа само "Не".

1916 
Цитирай
#18

Е, какъв е проблема, че е Android форум? Една темичка е, не цял раздел. Все пак и едното са смартфони, и другото са смартфони. В BMW форума мислиш, че няма дори цял раздел и за други марки ли? Примерно. В Mazda форума пък редовно питат някакви истории за Skoda.

Това е една темичка, нито ще изяде някой, нито нищо. Стига сте се превъзнасяли. 

Аз толкова не ме е кефел iPhone от доста време, 14 Pro изглежда убийствено добре. При 12 никога не ми е пречил notch-а, все ми е тая с него или без. Но е факт, че нямаше момент в който да не ми познае лицето - отстрани или дори наведен над у-вото, в пълен мрак и в каквито си искаш условия. Просто ме познава. Никой Android не разпознава по този начин лице, Face ID е абсолютна машина. Брутално.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Ivanov_1994 за това мнение:
  • tishomen
Цитирай
#19

(2022-09-12, 18:06:28)Ivanov_1994 написа:  Това е една темичка, нито ще изяде някой, нито нищо. Стига сте се превъзнасяли. 

Аз толкова не ме е кефел iPhone от доста време, 14 Pro изглежда убийствено добре. При 12 никога не ми е пречил notch-а, все ми е тая с него или без. Но е факт, че нямаше момент в който да не ми познае лицето - отстрани или дори наведен над у-вото, в пълен мрак и в каквито си искаш условия. Просто ме познава. Никой Android не разпознава по този начин лице, Face ID е абсолютна машина. Брутално.

По точно анкета. Ще го преживея някак си  Cool . Само не виждам къде се превъзнасям, за разлика от теб. То голямо хвалене на "иновациите" на Apple, които китайски марки с Андроид за по 400 - 500 лева имат от години.
В по - горен твой пост ни убеждаваш колко ненужен е AOD - "Цъкам и виждам часа или тапвам по екрана - какво сложно има? Смисъл, има хора, които го ползват ама на мен не ми е бил нужен." В пълна сила това Face ID важи за мен - напълно ненужна функция на фона на всички ограничения на IOS спрямо Андроид.

1916 
Цитирай
#20

Само да вмъкна и аз като черна станция за да се поддържа спора, че и Face ID не винаги разпознава лицето, много пъти си ме праща направо на парола.
С последните няколко версии имаше много бъгове, беше си като Андроид преди 10г.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#21

Iphone е инструмент за доене, нали ги знаете тия апарати дето се слагат на вимето на кравите. Е кравите са феновете Smile. Не ми допада, не ми е допадал и занапред не очаквам това да се промени. А междувременно може би най-накрая ще ни признаят като нация в ios16 и жена ми ще е доволна че има БГ меню...

Изпратено от моят SM-A528B с помощта на Tapatalk

Samsung GT-I9105P  Android 6 AOSP rom 32gb A-DATA
Lenovo A536  Android  4.4.2  MIUI 7   8gb SanDisk Ultra
[-] 1 потребител изказва благодарност на bullyboy за това мнение:
  • greenandroid
Цитирай
#22

Признаха ни след 16години, заедно с Казахстан, даже македония е по-важна страна за тях от нас.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
[-] 1 потребител изказва благодарност на Victormihov за това мнение:
  • Sho Gun
Цитирай
#23

(2022-09-12, 18:26:11)milss написа:  По точно анкета. Ще го преживея някак си  Cool . Само не виждам къде се превъзнасям, за разлика от теб. То голямо хвалене на "иновациите" на Apple, които китайски марки с Андроид за по 400 - 500 лева имат от години.
В по - горен твой пост ни убеждаваш колко ненужен е AOD - "Цъкам и виждам часа или тапвам по екрана - какво сложно има? Смисъл, има хора, които го ползват ама на мен не ми е бил нужен." В пълна сила това Face ID важи за мен - напълно ненужна функция на фона на всички ограничения на IOS спрямо Андроид.

Чак кой знае какви ограничения няма, а сега дали е анкета или все тема - нали пак се обсъжда в нея, много пунктуален пък си бил ти. 

Въпросните иновации на Apple не виждам китайци да ги имат - нито Dynamic Island, нито сателитната връзка, а за иновациите...съжалявам, но ако не бяха иновациите на Apple и Android-а ти нямаше да изглежда по начина по който сега изглежда. Всичко правено след iPhone - дори стигайки до интерфейсите на автомобилните мултимедии, как изглеждаха до 2007-2008 и как изглеждаха днес - с тъча, големите икони и т.н. ? Не ти харесва iPhone, но ако не беше той и Android-а ти нямаше да е това което е. 

Да не говорим, че първия Galaxy S беше абсолютно копие на iPhone 3G, ама сериозно. 

И аз си харесвам Samsung-а , но да отричам иновации няма да стане. 

Пък за дойните крави - то и S20 Ultra едва фокусираше, мажеше и конкуренцията беше на 120hz при QWHD (за сметка на FHD+ при него), батерията беше мизерна ама струваше 2700 лв. при положение, че сензора му HMX се намираше в едно Redmi за 1/5 от цената. 
S22 Ultra също е брутална иновация - Note 20 Ultra с новия Exynos , куп дефекти и пак същата HM3 камера. Само на иновация ми бие...
Цитирай
#24

Направиха по - грозен ноч и го кръстиха Dynamic Island. Голяма иновация.
Липсва им пълноценен файлов мениджър.
Няма нито едно приложение за IPTV.
Спирам да изреждам липсата на функционалност, че няма да ми стигне цял ден. Не искам да си губя времето за огризка в Андроид форум. За мен IOS e нефункционална и ограничена OS. Още по - неприятно ми е когато нямам обхват чичко Кук да ми казва, че не знам как да си държа телефона правилно.
Най - голямата иновация на Apple (за съжаление я последваха почти всички) е премахването на зарядното в кутията.

1916 
[-] 4 потребители изказват благодарност на milss за това мнение:
  • Be6i4, greenandroid, milenvn, Victormihov
Цитирай
#25

Няма да се учудя ако китайците го изкопират.
https://tweaklibrary.com/best-iptv-apps-for-apple-tv/ Тук откривам 10 приложения за iptv.
Не всеки има нужда от файлов мениджър, например аз.
https://mobilebulgaria.com/news/potrebit...-s-obhvata iPhone 4 е имал такъв проблем за последно. 
Всеки има кирливи ризи и Samsung също с Note 7, неговите проблеми бяха далеч по опасни.
И едните и другите ни взимат парите, така че.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)