Анкета: Допадат ли Ви новите iPhone 14 Pro/14 Pro Max? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Да, имат все повече опции за персонализиране, а вече и AOD
10.00%
7
10.00%
Да, даже се замислям да си купя един от двата
5.71%
4
5.71%
Да, но в този клас бих избрал Samsung Galaxy S22 Ultra, OnePlus 10 Pro
21.43%
15
21.43%
Не, твърде скъпи са, а не се различават много от iPhone 13 Pro/13 Pro Max
31.43%
22
31.43%
Не, очаквам премиерата на Google Pixel 7/7 Pro
4.29%
3
4.29%
Не, вече интересът ми е насочен към сгъваемите телефони
2.86%
2
2.86%
Друго
24.29%
17
24.29%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Допадат ли Ви новите iPhone 14 Pro/14 Pro Max?
#76

Hotspot грее на Samsung-а когато покритието не е добро а трафика е голям или клетката е далеч (или няма добра връзка с нея). На добро покритие има затопляне първоначално след което се оправя и няма проблеми. С Часове съм го ползвал и телефона е студен, изкл. първите 20 минути да речем. Той и да не е на hotspot ако теглите нещо обемно и покритието е лошо пак грее. Hotspot не му е фактор на Exynos доколкото радиото и обхвата. С А1 нямам проблеми на тази тематика, имал съм с Vivacom.
Цитирай
Аксесоари
#77

Имах едновременно 13 и 14 про. Цената им като нови е със 100 до 200 евро разлика. Абсолютно същата е и разликата в качествата - почти никаква. 13 Про се справя перфектно със всичко, вкл. и камерата. Големия проблем на Айфон е , че за тия много пари можеш да имаш Андроид флагман , който да ти предложи вълнуващи и наистина нови изживявания. Особено пък сгъваемите.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#78

(2023-04-26, 01:28:06)Bavarche написа:  Големия проблем на Айфон е , че за тия много пари можеш да имаш Андроид флагман , който да ти предложи вълнуващи и наистина нови изживявания. Особено пък сгъваемите.

Без да се заяждам, кое е това вълнуващо изживяване на Андроид, като практиката на Samsung и Xiaomi беше да копират iOS. Дори като аппове, все още най-качествените са за iOS. Нещата които се сещам са - къстомизация на началния екран и къстом ром.
Сгъваем екран добре, но този ръб по средата е ужасен.
Цитирай
#79

А това изаканото черно петно на iphone не е ли ужасно?, И жалкия им опит да го скрият

Изпратено от моят SM-S916B с помощта на Tapatalk

Samsung GT-I9105P  Android 6 AOSP rom 32gb A-DATA
Lenovo A536  Android  4.4.2  MIUI 7   8gb SanDisk Ultra
Цитирай
#80

Като напишеш black spot и отпред сложиш Samsung, Huawei също излиза, даже Huawei си имат официално изявление в сайта им затова, а на Samsung е коментирано в техния форум, та никой не е застрахован.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#81

От година и 2-3 месеца съм с нахапана ябълка, 13 про. Преди това съм ползвал над 20 андроид смартфони и винаги съм мислел, че Епъл са някаква секта - прехвалени, надценени смартфони със заблудени фенове, даващи луди пари за нищо. Купих една 13-ка за жената, че нейния Xs беше взел да остарява, пък и малко да я поглезя, и временно взех да ползвам стария й айфон. По това време бях с едно LG Velvet, което обаче дадох на майка ми, че нейното Шайоми сдаде багажа, и близо месец ползвах стария Iphone Xs на жената. За това време реших, че всъщност хич не са толкова зле тия ябълки, я да си взема и аз да видя как ще е, поне държат цени и ако не ми хареса, лесно ще го продам. Та взех си 13 про и сега просто не мога да се реша да го сменя с нещо друго. Много, ама много искам да се върна в Андроид лагера, но нищо не ми харесва. Самсунг не понасям от едно време още, антипатични са ми, и аз не знам защо. Бях фен на LG и HTC, ама вече ги няма. Сони мъждукат едва-едва с техните нишови 1-2 модела годишно. И то какво остава - некви китайци. Шайоми имам резерви към тях и най-вече към софтуера им, УанПлюс навремето съм ползвал 7Т и беше супер телефонче, после май се взеха много насериозно и взеха да правят уж флагмани, ама доста недоизпипани. Чудя се все пак за 11-ката им, но май с чуденето ще си остана. Та по темата - какво харесвам в айфона - стабилност, бързина, плавност, сигурност, изключително лесен за ползване. Правен е за тъпите американци - всичко е максимално опростено, улеснено, вадиш го от кутията и го ползваш. Искаш добра камера - няма грижи, вадиш и снимаш, вярно, нямаш тонове ръчни настройки като при Сони, ама те 99% от хората и не искат това, искат просто да насочат и снимат. Face ID е изключително удобно нещо, не бих се върнал към телефон с пръстов отпечатък, затова и съм решил ако ще си взема някой андроид, да има истинско лицево разпознаване, с 3д сензор. Нещо от сорта на Honor Magic 5Pro примерно, ама той в момента е абсурдно скъп.
Какво не харесвам в айфона - затворената екосистема. Колкото и да разправят, че можеш да правиш почти всичко, което и на андроид, не е баш така. Примерно на анроид обичах да си сменям често иконките, темите, различни лаунчъри и т.н. Тука няма такава възможност. Просто Ios не е толкова customizable, колкото андроид и това малко ме дразни, но на фона на всички други предимства засега мога да го преглътна. Та тва е като цяло - от die hard андроид фен минах на другия бряг и засега толкова ми харесва, че не мога да събера смелост да се върна обратно, хахах...
Цитирай
#82

(2023-04-26, 09:02:17)bullyboy написа:  А това изаканото черно петно на iphone не е ли ужасно?, И жалкия им опит да го скрият

Изпратено от моят SM-S916B с помощта на Tapatalk


Същото което андроидите изкопираха веднага ли?
Цитирай
#83

Копира я една така или иначе безлична компания, която лежи на дизайни на Samsung, Apple и още един куп производители. Донякъде е тренд, Xiaomi започна така, не е като Самсунг да не са копирали Епълски идеи, включително и доста неадекватни такива.
Който и производител да погледнем, все ще има минимум една невероятна глупост, която е сътворена. Епъл са царе на нелепите дизайни, но не защото толкова могат, а защото имат такава политика, която очевидно работи. За мен това е равно на успех.

Не ми допадат 14P/PM. Първо, защото са прекалено близки до 13P/PM. Второ, защото само в чистият 14 е оправено недоразумението със стъкленият гръб, струващ колкото нов телефон. Трето, защото продължават да налагат антипотребителската стратегия, да забраняват подмяната на части от трети лица, без това да заключи един куп екстри на телефона.

Би било огромна стъпка напред, 15P/PM поне да възприеме дизайна на чистият 14, с лесно подменяемото задно стъкло.

Samsung Galaxy S23 Ultra + Samsung Galaxy Note 9
Цитирай
#84

Сега, като се почне с това копиране... топлата вода вече е открита, всеки от някъде нещо е гледал и е видял. Това е правоъгълник с екран отпред - каквото и както да го правиш, със заоблени или ръбати ъгли все си е това , което е. Това с копирането вече е тотална простотия. Навремето с копчетата имаше различни дизайни, имаше със слайдинг клавиатура, клавиатура тип Blackberry, имаше завъртащи (Nokia), всякакви...

Сега общо взето е едно голямо стъкло отпред с дупка някъде горе - дали е остров, дали е дупка или са две - там са, и отзад вече малко със въображение - кой каква текстура сложил, пък веган кожа, пък не знам какво. Като сложиш един кейс и това се заличава, така или иначе (освен ако не е прозрачен, аз такъв ползвам).

Така, че това с копирането мисля, че му отмина времето.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Ivanov_1994 за това мнение:
  • Marto.g
Цитирай
#85

Моето мнение е, че е един адски тъп телефон. Никога не съм го имал и не съм им почитател. Пък и са крехки телефони. От хора, които са имали такива казват, че стъклата им лесно се пукат и да ги замениш струва бая пари. Той този телефон струва към 2 бона, а за да му смениш стъклото ще ти струва някъде към 500-600 лева.

[Изображение: 1x1.jpg]
Цитирай
#86

Аз няколко пъти съм изпускал iPhone-ни през годините и им е нямало нищо. По тестовете за издръжливост също може да се види, че издържат. Като цяло флагманските модели на компаниите са направени с добра защита. Смяната на стъклото и на другите флагмани, които пряват компаниите им струва толкова някъде.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#87

Откъм здравина - Victus предполагам е по-здрав, ама като цяло това са си стъкла - стъклото се чупи. Това е положението. Като ни дадат пластмаса - не било premium, като ни дадат стъкло - чупело се, като ни дадат керамика - ненужно оскъпявало, като ни дадат кожа - не било за всеки. Еми... няма средно. Падне ли - късмет. В близките години не ми се е случвало лошото пък не знам.

iPhone мога да не харесвам по ред причини и лека полека дори го отписвам изобщо като някаква алтернатива на нещо сериозно но откъм здравина - всички са еднакви. Чукни им някъде извитите Huawei/Xiaomi/Samsung екрани по извивката и гледай шоу, а те почти винаги се удрят точно там. Гърба ще ти е най-малкия проблем. Ако не друго, поне се прикрива с кейс. Екрана с кво се прикрива... Big Grin

Навремето ударих стъкления гръб на S7 edge още в първите дни на ползване, после 2 години в кейс и те така. Ударено, не ударено...така си и изкара.
Цитирай
#88

(2023-05-04, 22:13:24)Ivanov_1994 написа:  ...Екрана с кво се прикрива... Big Grin ...
С калъф - покрива се отвсякъде. Никога дори не стартирам за сефте нов телефон, докато не го "облека" и/или не му сложа фолио на екрана, ако няма заводско такова. Чак тогава го включвам.

А по темата - и по-рано казах, че ценя свободата при избора на персонализиране. Няколко години се мъчих с iPad, който подариха на жена ми - е, няма такива врътки, за да прехвърля електронните книги и други развлекателни файлове, ограничения отвсякъде... Батерията беше пълна мъка, менютата - всякакви, само не "юзърфрендли", мерси.

Моя близка пък си се кефи на епълските телефони, подменя ги редовно (версии Про) с "по 1 назад", т.е. след появата на 13 взе 12, наскоро пък взе 13 след появата на 14. Цъкам го от време на време, за да се убедя за пореден път, че не е за мен. Нито "мазното" се различава в моите очи от това на флагман с Андроид, нито батерията му е конкурентна, нито пък резултатите от камерите са уау. С какво тогава да ми допадат?

Но за всеки влак си има пътници.
Цитирай
#89

Базовият Про модел винаги е бил трагичен откъм батерия. Ако някой държи на нея, Про Макс е решението. Там получаваш освен по голям екран и около 35% повече mAh, при 14-та серия. Иначе имаш компактен флагман - върхов хардуер, комбиниран с малка батерия.
Именно затова, ако имах интерес към тези продукти, бих се понапънал за Про Макс или просто бих се примирил с 14+. Има хора, на които малката батерия не им пречи, заради начина на употреба на устройството им или навика да зареждат по-често.

Лично аз, като дългогодишен потребител на Android и Самсунг, бих пробвал Iphone, но сме в много неудобна ситуация, за да се купува 14PM. 13PM дава почти същото усещане, 15 е сравнително близо като премиера.

Samsung Galaxy S23 Ultra + Samsung Galaxy Note 9
Цитирай
#90

Е аз говоря за вариант в който нямаш протектор и си го ударил и има пукнато отпред и отзад примерно. Отзад се слага кейс ама отпред постфактум...
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)