Анкета: Допадат ли Ви новите iPhone 14 Pro/14 Pro Max? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Да, имат все повече опции за персонализиране, а вече и AOD
10.00%
7
10.00%
Да, даже се замислям да си купя един от двата
5.71%
4
5.71%
Да, но в този клас бих избрал Samsung Galaxy S22 Ultra, OnePlus 10 Pro
21.43%
15
21.43%
Не, твърде скъпи са, а не се различават много от iPhone 13 Pro/13 Pro Max
31.43%
22
31.43%
Не, очаквам премиерата на Google Pixel 7/7 Pro
4.29%
3
4.29%
Не, вече интересът ми е насочен към сгъваемите телефони
2.86%
2
2.86%
Друго
24.29%
17
24.29%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Допадат ли Ви новите iPhone 14 Pro/14 Pro Max?
#26

Е то това с неправилното държане на телефона тръгнА от шайомитата, дето боклучавият им сензор за близост не работеше и разни капацитети обясняваха как потребителите са виновни, че не си държали правилно телефоните...


Sent from my iPhone 13 Pro using Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на whitehart за това мнение:
  • ganchev
Цитирай
Аксесоари
#27

И сега не им работи добре сензора, на 11Т е изнервящо положението, баща ми не спира на всяко второ или трето позвъняване или да ми затвори, или да задържи разговора с ухо.
Същия модел с гадното Dimensity на Mediatek има изнервящо гаден модел, много се влачи и на 4G и на 5G. Имахме два по същото време - 11T (неговия) и Pro-то с 888. Snapdragon хвърчи на 5G, мята като откачено. Това Dimensity тия дни ми тегли 32 мегабайта приложение 3 минути от Play Store. И да мина на 4G е същото. Revolut пък изобщо не искаше да го регистрира, пусках му рутера от моя 11T Pro да хване моето 5G по WiFi, иначе не можеше да му сканираме личната карта - даваше комуникационна грешка. Изобщо, Mediatek...

Та издънките ги има и при Droid-а. Затова вземах първия Nord за служебен, щото е с драконче, а новия Nord 2 с гадния Mediatek. На тях и звука им е отвратителен, имахме едно Redmi Note 10, тих смотан звук ни на bluetooth, ни на нищо. Купи си Mediatek да те е яд.
Цитирай
#28

(2022-09-13, 10:18:03)hazART написа:  Няма да се учудя ако китайците го изкопират.
https://tweaklibrary.com/best-iptv-apps-for-apple-tv/ Тук откривам 10 приложения за iptv.
Не всеки има нужда от файлов мениджър, например аз.
https://mobilebulgaria.com/news/potrebit...-s-obhvata iPhone 4 е имал такъв проблем за последно. 
Всеки има кирливи ризи и Samsung също с Note 7, неговите проблеми бяха далеч по опасни.
И едните и другите ни взимат парите, така че.

Всичките приложения са за m3u и json листи, за портали които се ползват масово няма.
Да не забравяме и "епичния" Iphone 6, който се изкривява, след като прекара деня в джоба.
Note 7 си беше тотален провал. Чест прави на Самсунг, че изтеглиха всички апарати и възстановиха парите на хората. Apple какво направиха с кашкаваления Iphone 6? Нищо.
Иначе си много прав, че и едните и другите ни вземат парите, но въпроса е какво предлагат срещу тези пари. Всеки сам решава за себе си.

1916 
[-] 1 потребител изказва благодарност на milss за това мнение:
  • greenandroid
Цитирай
#29

https://mobilebulgaria.com/news/apple-sa...t-po-lesno Всъщност са направили.
Мисля, че даже промениха и кутиите след промените.
Samsung също поправиха Note 7 и промениха кутиите, но бройките бяха ограничени. 
Все пак iPhone 6 е легенда в света на телефоните, може би най-продаваният и запомнящ се телефон, по-точно смартфон.
LG G3, G4 и SONY Xperia Z3 също имаха проблеми, както и S7.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#30

Да не говоря, че още има хора, които ползват iPhone 6 и не съм видял са им криви апаратите...
Цитирай
#31

Аз пък съм забелязал, че подобен вид анкети в повече от половината пъти водят до ей такива безмислени спорове....

Galaxy S23 Ultra
[-] 2 потребители изказват благодарност на vovalinder за това мнение:
  • DoryanY, pepy1
Цитирай
#32

Единствената причина, поради, която следя iPhone/iOS е, че Apple са хардуерен производител, който прави и софтуера за своите продукти. За разлика от Google, те имат интерес да предоставят полезни неща на своите потребители. Малки неща, изоставащи и от години налични при Андроид, но от време на време имат и интересни неща.

Google са фирма за реклама и всичко останало върви на заден план. Пример: зарязаха развитието на локскрийна и на AOD. Apple, макар и закъснели, пускат интересни неща в тия два елемента. Другото интересно е използването на камерите на телефона като уебкамера. И разсроченото плащане без лихва, което е полезно. И не на последно място, нещо, което няма да видим никога в Андроид е възможността да блокираш данните към рекламни мрежи! Ся, давам си сметка, че има слухове, че Apple изолират конкуренцията и скоро ще почнат да пускат реклами в различни техни приложения, а се носят слухове и за тяхна търсачка през 2023-24...

Всичко това при Android идва в или ще дойде в насипно състояние, от различни доставчици и със съответните проблеми.

Не ме разбирайте неправилно, екосистемата на Apple е толкова затворена, a iOS ми е толкова дървена, че не бих минал на тях. Но виждам и предимствата, които липсват главно поради бизнес модела на Google.

За WearOS няма да отварям дума, там реклами няма и тази ОС е зарязана от много години. Общо взето Google боксуват от много време.

Cognosce te ipsum!
[-] 1 потребител изказва благодарност на kayovas за това мнение:
  • Be6i4
Цитирай
#33

(2022-09-14, 08:36:39)kayovas написа:  Не ме разбирайте неправилно, екосистемата на Apple е толкова затворена, a iOS ми е толкова дървена, че не бих минал на тях. Но виждам и предимствата, които липсват главно поради бизнес модела на Google.

"Бизнес модела на Google" е много назад от този на Apple. Вторите са просто фабрика за пари. И колкото по скъпи стават продуктите им толкова повече се продават. Един блогер беше казал купиш ли iPhone все едно сключваш сделка с дявола. Разбирай го като екосистемата на Apple.
Цитирай
#34

Мисля си, че поне 70% от потребителите на Айфон в България не ползват други епъл продукти, а те не са един и два! Сега покрай модата за смарт часовници се знае че и часовник имат/говоря за повечето им ползватели/ Иначе от любопитство преди време влязох в един истински Епъл магазин в Барселона - нищо общо с нашите риселъри ай стайл! Магазина е на 3 етажа и на всеки етаж има определен вид продукти на компанията. Давам и пример, баща ми е на 77 и ползва Айфон 5ес, той дори не знае, че това е продукт на Епъл, камо ли да мисли за други продукти от екосистемата им. Просто това му е дадено да ползва и това ползва, за чат, разговори и малко интернет. Smile

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#35

Работя с дизайнери, всичките са с макове, часовници, айфони, таблети, слушалки, чат пат Apple TV... Не зная дали нещо друго остана.

Cognosce te ipsum!
Цитирай
#36

(2022-09-14, 16:19:36)magic1 написа:  "Бизнес модела на Google" е много назад от този на Apple. Вторите са просто фабрика за пари. И колкото по скъпи стават продуктите им толкова повече се продават. Един блогер беше казал купиш ли iPhone все едно сключваш сделка с дявола. Разбирай го като екосистемата на Apple.

Чак пък толкова... имал съм iPhone 12, каквото може единия, го можеше и другия по същото време (11T Pro). Сделка било с дявола. Смартфон като смартфон - марки, модели и интерфейси за всички вкусове.

Еко системата си влизаш ти ако пожелаеш - на мен някои неща са ми от една и съща марка, някои - не. Например телевизора ми е 2021 4K QLED и е много добре синхронизиран със Samsung -а , дори можеш да пишеш директно от телефона например адрес в браузъра на телевизора (макар, че има и DeX). Имах преди часовник, но примерно сега съм с Watch 3 Pro Titanium - повече батерия спрямо този на Samsung , сега с Watch 5 се надявам да са подобрили нещата, ползвам и eSIM. 

Дали ще ползваш вътрешните им услуги - облаци и т.н. пак си е твой избор - аз ползвах OneDrive с iPhone, ползвам го и сега , не примерно техния. Изобщо всичко е до твой избор.
Цитирай
#37

Това със еко системата и той е силно преувеличено имал съм почти всичките им неща, колкото и да са свързани един с друг всичко е затворено в един кръг който и той е ограничен, дори колонката им музика от ютуб не можеше да пуска, а само от тяхното Епъл мюзик.
Часовника им се свързва само със Айфон, айпада им е голям Айпод и е още по-ограничен от Айфона, на Мака няма никакви програми за диагностика на коли, камо ли нещо друго да се занимаваш с него, едвам има юторент не знам как са се прежалили и не са го блокирали, за да гледаш нещо на телевизора от Айфона ти трябва кутийката на Епъл, такива Декс забрави.

Това със еко системата работеше преди години, днес хората искат истински компютри и смартфони.
Преди месец бях на почивка и имах само Самсунг телевизор и Ноута, искахме да гледаме филми, ама как? Свалих на телефона филми и го пуснах с декс, даже остави Ноута настрана без да се зарежда, това е смартфон, всичко друго си е подигравка.

И нямат толкова много продукти колкото изкарвате, всички производители имат продукти, много по-функционални, много по-евтини и не е нужно да четеш романи за да разбереш как се пуска нещо после разбираш, че не можеSmile
Имат хубава стока, но силно надценена, дори и да имаш всички техни неща, пак не можеш много неща да правиш което го прави един Самсунг телефон.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#38

Е, нормален бизнес модел е това, коя компания не иска да се ползват нейните и продукти? Huawei/Honor също имат много хубава синхронизация между тях , даже и с лаптопите им, това е нормално. Същото е както ти казваш телевизора и Samsung-а. Всеки производител иска да се ползват неговите продукти, а и е нормално когато всичко е от една марка и е мислено всичко да е в синхрон и да си комуникират да се получи еко система. Не виждам лошо. Всеки си избира еко системата, колонка винаги можеш да си вземеш на друг производител - iPhone да не би да свири само на тяхната колонка?

Преувеличава се много силно. Както Samsung си имат Watch, TV, SmartTag дори ако щеш, S Pen и т.н. така и Apple си имат Watch, Apple TV, Tag, Apple Pencil и т.н. Абсолютно нормално. Същото е при Huawei/Honor, същото е навсякъде.

А относно DeX-а , това е страхотна функция, но я имат само Samsung и (не съм пробвал изживяването, нямал съм досег) Motorola с техния ReadyFor.
Цитирай
#39

И все пак само с един смартфпн на Самсунг всичко правиш без допълнителни неща и кутийки.
Освен това софтуера отворен напълно.
За мен Епъл бяха религия, но почнах да осъзнавам, че постоянно ме цакат с топла бира, заплати давах за тях, нищо ново не предлагаха.
И до ден днешен не предлагат.
Къде е type c? Сгъваем екран, отворена система, s pen, истински мултитаскинг, истински файлов мениджър?
Нищо нямат, махнали малко ноча wow, това пак е екран на Samsung , те нищо не са произвели, замъглили малко lock screen-a ,лъжат че има отделен процесор за това за да може да се продават само новите про и ето голяма иновация always on display , глупости на търкалета, спокойно можеха да го сложат и на по-старите модели, ама не... имало отделен чип, да... поредните лъжи.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#40

И въпреки това ще са с рекордни продажби. И според някакви статистики все повече хора минават към iOS.
Има вече качени снимки от Pro версията ... Може би най-добрата камера. Но така и трябва да бъде при тези цени.
Цитирай
#41

Не виждам кое му е доброто на камерата, при положение че в режим ProRAW снимките ще излизат в размер 50-70 MB. При това положение никаква памет на телефона няма да ти стигне за дълго.

 
Цитирай
#42

(2022-09-15, 09:35:12)NoMaD написа:  Не виждам кое му е доброто на камерата, при положение че в режим ProRAW снимките ще излизат в размер 50-70 MB. При това положение никаква памет на телефона няма да ти стигне за дълго.

Само не се знае при пълен мрак как ще са снимките, S22+ размазва брутално iPhone 13 при пълен мрак, говорим за абсолютна тъмнина, в която S22+ "вижда" изключително много. iPhone-а (13 Pro Max) вижда доста по-малко и маже брутално. При нощната фотография поне към момента Samsung е доста напред, гледам, че mrwhossetheboss е правил доста стабилен тест и там нощните качества на S22 серията си личат. 

Но примерно със светкавица е факт, че iPhone се справя по-добре - едно и също сме тествали с този 13 Pro Max, телефон до телефон - без светкавица го размазвам, но светкавицата при iPhone осветява лицето без да го направи жълто, S22 като пусне тая светкавица и после с post-processing-а се получава едно жълто такова. Аз освен за фенер не я ползвам за друго тая светкавица, но все пак съм правил теста. Подобрили са светкавицата сега при 14 така, че там и сега имат преднина. 

Плюс това дали е отворена система... толкова приятели имам с iPhone, и аз съм го ползвал... никога не ми е пукало за отвореност или затвореност и като гледам милионите им потребители - също. И тези мои приятели нямат други Аpple продукти, или май само един има часовника и това е то.
Цитирай
#43

Интересно за мен е мощността на зарядното у-во. Ако съм разбрал добре 20-25W. Безжичното е още по малко.
Защо най-напредналата технологично компания не бърза с въвеждането на по бързо зареждане? Примерно OnePlus 10T е с Fast charging 150W.
Дори Самсунг "зарежда" по бързо https://4pda.to/2022/09/15/403873/pervye...tonomnost/
Цитирай
#44

На Samsung колко е?

25W и то в пиковата си мощност, леко като загрее Exynos-а и това реже (при мен поне го няма този проблем , но в темата за S22 доста хора са споделили), имат 45W зарядни за Plus и Ultra вариантите и разликите били 3-4 минути.

Честно казано зареждането на 25W ме задоволява напълно (много гадно звучи) - прибирам се на 30%, слагам го да зарежда, къпя се, обличам се и е стигнало някъде 60-70 идеални за вечерта. Повече от това какво? Безжично толкова и ползвам, само обратното понякога за часовника, ама и той си държи така, че не ми е проблем. Fast Wireless като цяло повечето нямат а тези които имат си искат зарядни, поддържащи тая скорост. Със зарядни от по 20-30 лв. на 10W не става, а 150 лв. (примерно) за някаква си чиния няма да дам, като кабела прави същото. Ако го дават в комплекта - може. Ама те и кабел вече нещата да дават, не зарядни (Sony и без кабел ги продават вече).

Имал съм 11T Pro , което наистина зарежда от 10-тина до 100 за 10 мин. и е удобство, но не мога да кажа, че ми е абсолютен game changer.
Цитирай
#45

Фабрика за пари може да бъде и от добрата страна. MKBHD я използва, за да прави видеа. Както и още много други.
Samsung също не използват Android при телевизорите, ограничиха новите им часовници да не се използват с iPhone.
Но трудно се налага нова екосистема от свързани продукти.
Впрочем те пробваха и с Tizen, но не стана нищо. Сега си помагат с Google за Wear OS.
Huawei и те се опитват да правят нещо с техни приложения и нова OS, която е копие на Android.

@kayovas @Ivanov_1994 не се напъвайте да му обяснявате на victor, той пише едно и също механично, но с други думи.
Ако наистина е ползвал толкова много продукти на Apple трябва да е осъзнал, че техният бизнес модел не работи така, както на производителите на Android.
За добро или лошо, това е, всеки има право на избор, затова има и други производители.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#46

Ама то дори не си задължен да я ползваш тая еко система - дадох пример и при софтуерните продукти, че ползвам OneDrive от години и на iOS върши това, дето го върши и при Android, изобщо не виждам какъв е проблема....
Нито си вързан конкретно за техните часовници, нито за техните слушалки...

Е, сега разбира се, че тези които имат собствени часовници (Samsung) ще ги ограничат за ползване с друго, то и обраното важи. Watch Active 2 има мой приятел с iPhone 11 и е бая мъка, доста орязаничко спрямо Wear приложението за Samsung с Android. Ама е нормално де, като си купиш карта за Кауфланд пазаруваш ли с нея в Била? Не, нали?

Много ясно, че всеки производител ще си тегли към своето, за какво иначе ги произвеждат? И машина пари, еми извинявай, ама Fold-овете са иновация, то с какъв акъл S22 Ultra заслужава 2600, при положение, че е с 2-годишен дизайн от Note 20 Ultra, камерите от миналогодишния S21 Ultra и е пълен с дефекти. То това ако не е дъвкане на едно и друго, кое е?

Машина за пари са, то всяка компания за това работи. Вие за какво ходите на работа , за да настроение ли? Що за тъпи обвинения, всяка компания това прави - печели. Затова работи. Вече ти дали искаш да купиш продукта или не - това си е твой проблем. Никой не те кара.

Аз съм отворен и към двете OS - имат си предимствата и недостатъците, Apple го карат по-бавно с иновациите, но всъщност като се замислиш колко точно подобрения и иновации имаме от S20 Ultra аз да попитам? С кое е по-иновативен S21 или S22, освен с подобренията по камерите, които Apple също правят (и да, онези 108MP сензори също снимат в толкова, колкото снима iPhone - в 12 мегапиксела, и не ми минавайте с номера за бингига - той се прави щото иначе вечерта с тия малки пикселчета и висока резолюция в тясно сензорче за телефон става трагедия). Същата работа са.
Цитирай
#47

(2022-09-15, 17:09:48)Ivanov_1994 написа:  то с какъв акъл S22 Ultra заслужава 2600, при положение, че е с 2-годишен дизайн от Note 20 Ultra, камерите от миналогодишния S21 Ultra и е пълен с дефекти. То това ако не е дъвкане на едно и друго, кое е?
S22 Ultra 256GB, 12GB RAM e 2000лв. в Е..г.  
iPhone са на безумни цени, което не пречи да се продават отлично.
Цитирай
#48

https://samsungstore.bg/samsung-s908b-ga...ra-5g.html

При това в началото беше повече, само S22+ беше 2199 лв., после 2099 лв. , 1999 лв. и сега между 1799 до 1999 в зависимост от магазина и варианта 128/256. В eMAG не знам, не пазарувам от там. Говорим за официалните ZORA, Technopolis, Technomarket, Samsung Experience Store и TechMart, както и трита мобилни оператора. Аз никога не пазарувам на място различно от техно верига или оператор.
Цитирай
#49

(2022-09-15, 17:09:48)Ivanov_1994 написа:  .......  то с какъв акъл S22 Ultra заслужава 2600, при положение, че е с 2-годишен дизайн от Note 20 Ultra, камерите от миналогодишния S21 Ultra и е пълен с дефекти. То това ако не е дъвкане на едно и друго, кое е?

.......

S22 Ultra не заслужава 2600 лв, но с какво Iphone 14 Pro Max заслужава 3000 лв. и то с най - малкото памет от 128 GB, а този с 256 GB е над 3200 лв? 
Дизайна какво толкова да го променят? С формата на бутилка ли да ги правят, че да ти угодят? Тези като мен, които не се интересуват от Apple няма да могат да кажат кой Iphone е 12, 13 или 14. Те и феновете на марката няма да могат да ги различат. Една и съща форма с неудобни, режещи ръбове и грозно издадени камери. 
От Андроид телефони се интересувам, но за разлика от теб не съм забелязал S21 Ultra да е ПЪЛЕН с дефекти.
Щом огризките са толкова различни всяка година, пълни с иновации и т. н., избави се от мъката си наречена Андроид и вземай един Ифон

1916 
[-] 2 потребители изказват благодарност на milss за това мнение:
  • Denissxx, greenandroid
Цитирай
#50

S22 Ultra е този с дефектите, не S21 Ultra. А това недоносче HM3, особено поставено в S21 Ultra е нещо отвратително на видео, всичко китайско за 200 долара прави по-хубави клипове от S21 Ultra. Това е най-незаслужаващата камера, в момента съм в S22+ и GN5 е друга бира, най-доброто за мен в телефон. HM3 обаче като цяло серията 108MP простотии е силно надценен и надут маркетингово сензор, който се ползва за втора година и S22 Ultra пада по видео от всичко що се сравни с него. Да, снимките (особено нощните) са топ, но видеото... особено при S21U. Недей, че яд ме хваща като се сетя за вечерта в която си купих S21 Ultra. Отваряш го с желание, махаш лепенките, очакваш 108MP звяр за тия пари (кеш пара 2699 лв.) , настройваш го (на 20-тата минута реши, че трябва да се изключи, щото му било топло, държах го пред климатика да свали) и излизаш да снимаш. Очаквах нещо брутално.

О, изненада! Излизам на нощен градски пейзаж. Всички отражения от лампи директно върху него, едни противни отблясъци, ама те като са 5-6 източника на светлина и става миш-маш, нещо невероятно отвратително. Смених няколко локации и по-малко отвратително не ставаше. Потресох се. Влизам в колата и пробвам да запиша клип. О, ужас, то неще и да фокусира! Маже, маже, ама така маже, то не държи нищо на фокус! Тапвам върху точката, мъча го, няма, не и не. Прибирам се вкъщи. Влизам в дневната с пусната камера. Цялото изображение почва да трепери срещу QLED-а (никой друг вкл. S22+ в момента не го прави това), не можеш да заснемеш нормално нищо в стаята. Пускам видео - на 4K 60fps картината е двойно по-тъмна, на 30fps се вижда... нещо. За пръв път установих, че ъгъла на масата не бил ъгъл Big Grin Такова мазане, такова омекотяване на обектите, едва разбираш кое е ръба на даден мебел, ужас тотален. Трептене срещу светлини, мазане, едно гадно компресирано, ама така гадно, че и за 99$ боклук то алито ще се справи по-добре.
На следващия ден го пробвам в офиса и на светлина. На светло видеата не са лоши (ама не за са за близо 3 бона), влизам вътре и малко тъмно да стане, като почне един шум, едно такова да хванеш да го треснеш...
Така, купувам си пръстен и искам да го снимам, за да го пратя на приятел за мнението. Уж имало подобряване на фокуса и ultrawide-а бил макро. 30 мин. се мъчех да го заснема тоя пръстен, или половината снимка е размазана а-ла S20 Ultra (оправили фокуса знаеш ли кога), или тамън да заснема и то решава , че вече няма да е в макро режим и разфокусира на момента. Накрая се отдалечих , кропнах от 108MP и се получи едно такова все едно съм снимал някое Redmi за 400 лв. но поне нещо се виждаше, щото иначе и това нямаше.

Много бързо го разказах и до ден днешен съжалявам за грешните пари, затова съм резерве и към новите HP сензори - да не са същите боклуци като HM. Иначе за GN нямам думи, Vivo ползват правен за тях GNV, Mi 11 Ultra е с GN2, S22+ който ползвам в момента е с GN5 и камерата е брутална във всяко нещо.

S21 Ultra обаче категорично не.

А относно дизайна - ами този дизайн е от Note 10 насам, а критикувате Apple , че не променяли дизайна...
[-] 1 потребител изказва благодарност на Ivanov_1994 за това мнение:
  • magic1
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)