Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Препоръка за избор на евтин смартфон
#1

Здравейте! Използвам Nokia G10 - 32ГБ, 3ГБ РАМ, но не съм доволен напоследък след като се ъпгрейдна към андроид 12. Много бавно превключва между различни приложения. Има също проблем със сенсора при обаждания. Екрана не спира да се включва и изключва докато ми е на ухото. А и аз го използвам за съвсем базови нужди - сърфиране в интернет, социални приложения, тук там някоя стара игра. Жалко, че е така но телефона беше много евтин като го взех и си вървеше като пушка, и беше хубаво, че нямаще никакъв bloat. Ще е хубаво да имам повече място, може би 64ГБ ще ми стигнат. Бих искал като си купувам телефон да знам, че ще мога да го използвам по-дълго от 2 години, но също така не искам да си прахосвам парите напразно за мощна машина. Благодаря за помощта предварително.
Цитирай
Аксесоари
#2

За каква сума става въпрос и откъде ще се купува, оператор, техноверига, втора ръка?

 
Цитирай
#3

(2022-09-10, 19:02:29)NoMaD написа:  За каква сума става въпрос и откъде ще се купува, оператор, техноверига, втора ръка?

Бюджет от около 300 има ли избор, или ще трябва да вдигна? Няма значение откъде ще го взимам.
Цитирай
#4

За малко повече пари бих се спрял на Samsyng Galaxy A13, Xiaomi Redmi 10C, Honor X7. Успех в избора!

 
Цитирай
#5

(2022-09-10, 19:32:11)NoMaD написа:  За малко повече пари бих се спрял на Samsyng Galaxy A13, Xiaomi Redmi 10C, Honor X7. Успех в избора!

Мерси. Процесора на тези телефони е доста по-добър. Според мен това най-големия проблем за текущият ми телефон.
Цитирай
#6

Redmi 10
Цитирай
#7

Ако можеш да вдигнеш до 400 ще имаш по голям избор и по заслужаващи си машини. Като искаш да го ползваш дълго време е добре да вземеш нещо с перспектива. Примерно мото g60 или някое Realme около 400 като изчистени телефони без блоат
Цитирай
#8

(2022-09-11, 07:49:44)vaso22 написа:  Ако можеш да вдигнеш до 400 ще имаш по голям избор и по заслужаващи си машини. Като искаш да го ползваш дълго време е добре да вземеш нещо с перспектива. Примерно мото g60 или някое Realme около 400 като изчистени телефони без блоат

Да, точно това може да направя. Може да изчакам някоя голяма промоция, примерно черен петък или коледа като смъкнат цените надолу и да си взема Мото. Чувал съм доста добри мнения от години насам. Предполагам, че все още правят добри бюджетни телефони.
Цитирай
#9

(2022-09-10, 18:57:25)sploshbg написа:  Здравейте! Използвам Nokia G10 - 32ГБ, 3ГБ РАМ, но не съм доволен напоследък след като се ъпгрейдна към андроид 12. Много бавно превключва между различни приложения. Има също проблем със сенсора при обаждания. Екрана не спира да се включва и изключва докато ми е на ухото. А и аз го използвам за съвсем базови нужди - сърфиране в интернет, социални приложения, тук там някоя стара игра. Жалко, че е така но телефона беше много евтин като го взех и си вървеше като пушка, и беше хубаво, че нямаще никакъв bloat. Ще е хубаво да имам повече място, може би 64ГБ ще ми стигнат. Бих искал като си купувам телефон да знам, че ще мога да го използвам по-дълго от 2 години, но също така не искам да си прахосвам парите напразно за мощна машина. Благодаря за помощта предварително.

G60 го има в момента в Технополис, като може да се вземе на изплащане (без оскъпяване) на цена 398 лв. (за 6 месеца, което си е по 66 пари на месец).
Цитирай
#10

(2022-09-12, 15:45:11)imthedevil написа:  G60 го има в момента в Технополис, като може да се вземе на изплащане (без оскъпяване) на цена 398 лв. (за 6 месеца, което си е по 66 пари на месец).

Предполагам, че може да направят намаление, ако стигне до 200лв (50% намаление) ще е супер.
Цитирай
#11

(2022-09-12, 16:26:04)sploshbg написа:  Предполагам, че може да направят намаление, ако стигне до 200лв (50% намаление) ще е супер.

Не мисля, че има такъв шанс. Технополис-а обикновено (за черен петък) намалява 10% и това е. 50% намаление може да се търси, но не и в България. В чужбина предполагам по-има шанс (поне за дрехи, за техниката не знам как стоят нещата).
Цитирай
#12

Още не съм си купувал нов телефон. Гледах мнения за Мото G60, че след ъпдейта на към андроид 12 хората се оплакват от доста бъгове. Но май такива неща се оправят с factory reset.
Цитирай
#13

Аз бих препоръчал realme 8-или 9 или Honor X8.

Huawei P30
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • fu4ko
Цитирай
#14

Взех си Realme 8.Всичко върви на него.За сега открих бъг при влизане в камерата.Настройвам светкавицата на автоматичен режим и след време като вляза и е на изключен.

Xiaomi 11t pro 5g 128GB/8GB
Цитирай
#15

(2022-10-09, 19:25:09)fu4ko написа:  Взех си Realme 8.Всичко върви на него.За сега открих бъг при влизане в камерата.Настройвам светкавицата на автоматичен режим и след време като вляза и е на изключен.
При мен на Redmi Note 9 pro е същата работа.

Изпратено от моят Redmi Note 9 Pro с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на BlackBone за това мнение:
  • fu4ko
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)