Анкета: Какво мислите за функцията Dynamic Island в iPhone? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Наистина брилянтно решение
9.30%
4
9.30%
Допадат ми анимациите, но не и ноч/вежда
25.58%
11
25.58%
Чакам нещо подобно да се повяви и на Android
6.98%
3
6.98%
Неудобна функция за голям екран - не всички имат дълги пръсти
4.65%
2
4.65%
Направиха го, но не ме интересува тази екранна функция
13.95%
6
13.95%
Ненужна опция за смартфона
34.88%
15
34.88%
Друго
4.65%
2
4.65%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Какво мислите за Dynamic Island на Apple?
#1

[Изображение: 94183255.webp]
Какво мислите за функцията Dynamic Island на Apple?

 
Цитирай
Аксесоари
#2

Направили са от дефекта ефект. Луд на шаренко се радва.

Изпратено от моят Redmi Note 9 Pro с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на BlackBone за това мнение:
  • _nib_
Цитирай
#3

Е, със сигурност на част от потребителите ще им върши работа, но това е и още един (вероятно солиден) консуматор ток.
[-] 1 потребител изказва благодарност на L1892 за това мнение:
  • _nib_
Цитирай
#4

Доста умно решение за което никой друг производител не се е сетил, аз не виждам кое ще харчи повече батерия.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#5

Те другите производители отдавна нямат такива черни дупки на екрана, за какво им е да се сещат...

Изпратено от моят SM-A528B с помощта на Tapatalk

Samsung GT-I9105P  Android 6 AOSP rom 32gb A-DATA
Lenovo A536  Android  4.4.2  MIUI 7   8gb SanDisk Ultra
[-] 4 потребители изказват благодарност на bullyboy за това мнение:
  • Bavarche, bl0odline, kefaes6efa, _nib_
Цитирай
#6

Да, другите производители на смартфони се стремят да махнат прорези и дупки.
Вече има разработена тема с Dynamic Island за Xiaomi. Въпрос на време е да се появи и за други марки с Андроид.
https://hicomm.bg/kratki-novini/neizbezh...lefon.html

1916 
[-] 1 потребител изказва благодарност на milss за това мнение:
  • _nib_
Цитирай
#7

Така работи аналогът на Dynamic Island на смартфоните Xiaomi, но от бранда засега не планират да добавят въпросната функция към MIUI.
 

 
Цитирай
#8

Не вярвам това да бъде преписано от Андроид.
Андроид вече отиваме към сгъваеми екрани, нещо от което Епъл са страшно далеч, а и те самите знаят, че пуснат ли Айфон Фолд ще струва най-малко 5000$ пълно е със снобари, но и тази сумичка вече ще им дойде нанагорнище. Според мен нищо ново не измислят и като цяло цяла година си "спят", мързи ги да работят и залагат единствено и само на сигурно.
Самсунг и Шиаоми са много по-големи иноватори в смартфон индустрията, особено Самсунг са много по-напред с много по-приятни цени според мен.
Аз лично се отказах от тях, писна ми да ги чакам за всяко нещо , изстискват търпението на клиентите си докрай, чаках 3 години за голям Айфон и всички във Айфон форума ме плюха как съм бил искал, нещо напълно ненужно, после като пуснаха Айфон 6 плюс всички си го купиха, после чаках 3 години за телефон без хоум бутон и Олед екран, сега чакахме 5 години да махнат ноча, сега още година да приложат Type C и още 3 години за Фолд Айфон- УМОРИХ СЕ, а цените не падат.
Епъл са големи инати и докато не се откажеш от тях не променят нещо, а и да променят нещо то е супер минимално, колкото да кажат, че уж има нещо, говорят по тия Евенти 2 часа за нови неща, а като го купиш пак същият и нищо от това което са рекламирали в Евента не работи или ще работи НЯКОГА СИ след време и то само за САЩ.
От няколко години мисля, че просто пилят нервите на феновете си вместо да правят нещо наистина интересно.

Та Самсунг без думи и глупости вече са на четвърто поколение Фолд, а и не само Фолд имат и Флип.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
[-] 2 потребители изказват благодарност на Victormihov за това мнение:
  • Bavarche, _nib_
Цитирай
#9

(2022-09-14, 14:58:46)Legend написа:  Доста умно решение за което никой друг производител не се е сетил...

Концепцията идва от втория дисплей който LG вкараха, но при iPhone 14 е софтуерна реализацията:


Cognosce te ipsum!
[-] 2 потребители изказват благодарност на kayovas за това мнение:
  • greenandroid, yankoa
Цитирай
#10

Те вече го копират този Dynamic Island
Ако Apple пуснат сгъваеми определено ще се наложат.
При флагманите няма почти никаква разлика при цените на iPhone и Samsung. Те Xiaomi вдигнаха цените също.
Хем ти е писнало, хем си ги чакал.
Нормално е САЩ да им е приоритетен пазар, там имат най-много продажби и там се случват големите иновации.
Не знам, какво пилеят, но продажбите им се вдигат.
А Samsung вече се опитват 3 поколения да пуснат селфи камера, която не се вижда, но резултата е, че се вижда и че снимките не са добри.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#11

Dynamic island е готин начин да се направи от дефекта - ефект и се чудя даже защо чак сега, но пък браво - доста ефектно. Чудя се защо го копират в Android като така или иначе си имаме widgets и не ни трябва такъв "остров", то ако беше така отдавна LG да бяха успели в бизнеса с техните втори екрани. При Apple се прави от дефекта - ефект, при Android няма нужда от такова нещо. А с напредването на технологията за камера под екран ще сме още по-добре. При ябълките се налага заради системата Face ID. Която пък е най-сигурната и най-бърза такава, няма две мнения.
Цитирай
#12

Dynamic Island на дневна светлина губи магията си и изглежда по този начин. При слънчева светлина ясно се виждат зоните на Face ID камерата, сензорите, както и рамките, т. е. напълно се губи цялостната концепция, когато всичко това не се вижда с просто око.
[Изображение: Y2h-Bdg-D4z0-U95z2-N95z2-Nf-NOZx-NZCd-Pz17.jpg]

 
Цитирай
#13

За мен е безмислен тоя ноч, изяжда още повече от дисплея, преди поне беше залепен за панела.

Galaxy S23 Ultra
[-] 2 потребители изказват благодарност на vovalinder за това мнение:
  • Bavarche, greenandroid
Цитирай
#14

Визуално е по добре от предния вариант. Да видим кой китайски производител пръв ще го изкопира.
Цитирай
#15

Е как кой? Хуавей!

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#16

(2022-09-16, 15:20:50)vovalinder написа:  За мен е безмислен тоя ноч, изяжда още повече от дисплея, преди поне беше залепен за панела.
Аз потдържам същото мнение. Даже сега е още по натрапчив. Ама нали е Ябълката е голяма работа. Преди няколко години Ноча се появи първо в Essential Phone. Някой казваха че е хитро, ама повечето го заклеймиха. После се появи в Айфон и стана хит. И неуките им фенове си мислят че е поредното тяхно гениално изобретение. Та плаващия ноч и той ще да е гениален, според милионите овчи глави.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
[-] 3 потребители изказват благодарност на Bavarche за това мнение:
  • greenandroid, scorceni, _nib_
Цитирай
#17

Айфона обаче има най-добрата и най-бърза камера, вчера с моя С21 ултра 10 снимки направих на децата докато се люлеят в парка, всички размазани, отказах се, с другият ми телефон Айфон без никакъв проблем щрак щрак щрак всяка снимка супер.
Лоша работа.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#18

В настройките на камерата активирай опцията "Tracking auto-focus" и опитай пак.

 
Цитирай
#19

И Essential Phone и iPhone X се появяват в една и съща година. Съмнявам се Apple да са гледали точно от него.
Но и ноча при Apple освен за селфи камера, върши и друга работа, а тя е сигурност при отключване.
Apple го наложиха и сега го развиват, а Essential Phone се оказа провал.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#20

Айфона се продава навсякъде като просто телефон за ежедневие, тук в Израел всички са с Айфони, те друго не гледат, излиза новият просто отиват и го купуват.
Същото е и в Сащ.
Няма как всички да не се ръководят от него, той е символ на статус и се е наложил като единствен.
В България по-рядко виждам хора с Айфон.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#21

(2022-09-19, 05:42:42)Victormihov написа:  Айфона се продава навсякъде като просто телефон за ежедневие, тук в Израел всички са с Айфони, те друго не гледат, излиза новият просто отиват и го купуват.
Същото е и в Сащ.
Няма как всички да не се ръководят от него, той е символ на статус и се е наложил като единствен.
В България по-рядко виждам хора с Айфон.

Има една графика, която показва какъв % от годишния доход струва iPhone в различните държава. Бас хващам, на сляпо, че в България този процент ще е в пъти по-голям. Да се чуди човек, що толковаьмалко хора го ползват тоя топ продукт. Загадка си е!

Cognosce te ipsum!
Цитирай
#22

С телефон няма как да имаш какъвто и да е статус освен ако не си десетокласник.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
[-] 3 потребители изказват благодарност на Legend за това мнение:
  • greenandroid, scorceni, _nib_
Цитирай
#23

(2022-09-18, 05:45:18)Victormihov написа:  Айфона обаче има най-добрата и най-бърза камера...
Наистина самовнушението при някои хора тук е голяма работа. Сравнението между камерите на iPhone 14 Pro, Samsung Galaxy S22 Ultra, Xiaomi 12S Ultra и vivo X80 Pro доказват, че камерата на Аайфона нито е най-добрата, нито е най-бърза и дори не е "дъ бест оф дъ бест".

https://twitter.com/UniverseIce/status/1...W8-s8rAAAA

 
[-] 3 потребители изказват благодарност на NoMaD за това мнение:
  • greenandroid, sapiora, _nib_
Цитирай
#24

Такива снимки не са показател, с един и същ телефон мога да направя с ралично качество снимки на едно и също нещо, освен това снимката е манипулируема. Аз затова вярвам на собствените си очи като държа устройството. И другото което също не е фактор, това е личното виждане на гледащия снимката. Аз я харесвам така, ти по друг начин, и не може да се каже кой е прав. Всеки си има някакъв вкус!

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#25

(2022-09-16, 18:03:03)pepy1 написа:  Е как кой? Хуавей!
Гласувам за realme, вероятно те ще са първи.

 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)