Анкета: Какво правите със стария си телефон с Android, преди да го продадете? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Създавам резервно копие на своите данни и настройки
7.78%
7
7.78%
Архивирам снимки и видеоклипове си
11.11%
10
11.11%
Създавам резервно копие на текстовите съобщения и регистъра на повикванията
7.78%
7
7.78%
Изчиствам данните си и деактивирам връзката с акаунта си в Google
25.56%
23
25.56%
Криптирам личните си данни
0%
0
0%
Деактивирам Reactivation Lock
5.56%
5
5.56%
Възстановявам фабричните настройки на устройството си
30.00%
27
30.00%
Минавам всичките изброени стъпки
7.78%
7
7.78%
Друго
4.44%
4
4.44%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Какво правите със стария си телефон с Android, преди да го продадете?
#1

[Изображение: extraer-tarjeta-SIM.jpg]
Какво правите със стария си телефон с Android, преди да го продадете?

 
Цитирай
Аксесоари
#2

Деактивирам акаунта и премахвам всички снимки, документи и каквото и да е лично. Деинсталирам добавените от мен приложения и изчиствам кеша. Мисля, че това е достатъчно.
Цитирай
#3

Фабрични настройки след като съм направил backup на всичко необходимо.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#4

Аз не ги продавам.
[-] 1 потребител изказва благодарност на 3060PlayZ за това мнение:
  • sapiora
Цитирай
#5

Нямам един продаден...Подарявам на хора които преценя...останаха и няколко бройки из шкафовете,ама внука расте...като проходи дедо ще му ги дава един по един да ги трОши...
sony m4 aqua...
lenovo p2...
moto g6...
galaxy s4.
[-] 1 потребител изказва благодарност на _nib_ за това мнение:
  • pepy1
Цитирай
#6

То и аз така Smile

времето е като парите - никога не стига
[-] 1 потребител изказва благодарност на pepy1 за това мнение:
  • _nib_
Цитирай
#7

И аз пускам фабрични настройки ( не виждам смисъл да трия преди това каквото и да било, то си върши цялата работа).

Но пък правя и нещо друго - взимам мека кърпа и спирт и клечка за уши и хубаво го почиствам от всичката прах, наслоени парчета кожа и мазнини. Все пак да му е приятно на новия човек да си ползва телефона и да не го е гнус. Дори и да не му пука от тия неща, пак смятам, че си е добра практика.
Цитирай
#8

Първо излизаш от акаунтите ( особено Google ) и ги изтриваш, тъй като фабричните настройки не го правят и телефона остава заключен към акаунта.
Цитирай
#9

Да, вярно, прав си и сега като се замисля, го правя и съм си имал ядове с телефони, на които не е било излизано от Гугъл акаунта.
Цитирай
#10

Фабрични и заминава за продан.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#11

(2022-10-30, 04:16:30)Victormihov написа:  Фабрични и заминава за продан.
Възстановяването на фабричните настройки на смартфона ви с Android обикновено е достатъчна защита за повечето хора. Но дали е достатъчно, за да попречи на хакерите?

Източник

 
Цитирай
#12

Нямам нищо важно в телефона, да гледат каквото си искат, не слагам кредитна карта, но и да сложа и да откраднат пари има застраховка, веднъж ми откраднаха номерата на визата от Алиекспрес и пазаруваха около 5хиляди долара, от фирмата ми върнаха парите за около 3 дни.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#13

(2023-11-29, 09:59:54)NoMaD написа:  ... Източник
Цитирам източника:
" ... Могат ли да бъдат възстановени данни след възстановяване на фабричните настройки. Краткият отговор на този въпрос е “не”. Малко по-дългият отговор? Вероятно не..."
 
и по-долу:
 "... Възстановяването на фабричните настройки на модерен телефон с Android е много ефективно за защита от кражба на данни."

Та се чудя вярно ли е или вероятно вярно.
Цитирай
#14

(2023-11-29, 12:00:54)L1892 написа:  Цитирам източника:
" ... Могат ли да бъдат възстановени данни след възстановяване на фабричните настройки. Краткият отговор на този въпрос е “не”. Малко по-дългият отговор? Вероятно не..."
 
и по-долу:
 "... Възстановяването на фабричните настройки на модерен телефон с Android е много ефективно за защита от кражба на данни."

Та се чудя вярно ли е или вероятно вярно.
И това е доста относително. Тук важният момент е дали участва сим карта в схемата. Тъй като има ли нещата могат да станат лоши. Имайки дори само сим картата ти, някой по умел, може да ти достъпи много неща.

BENEFON DRAGON> Tellit Lems a66> ALCATEL ONE TOUCH 311> Simens A52> Simens C65> Sony Ericsson T100> SONY ERICSSON 
T 290> Nokia 6230> Nokia 2650> Panasonic VS6> Nokia N78>  HTC Wildfire S> Nokia Asha 200> Samsung i9105 Galaxy S II (S2) Plus> lg g4 leather back> Samsung Galaxy Note 9, Samsung Galaxy S23 Ultra Green.
Цитирай
#15

Е, не вярвам някой да си продаде телефона със сим картата в него.
Цитирай
#16

За времето като регистриран потребител тук, не съм прочел някъде някой потребител да се е оплакал след продажба на устройството си или дори след кражба, да е имал проблем с банкови карти и други неща слични данни и т.н. Вярно, че тук сме една малка част от потребителите на мобилни устройства, но пък сме по-активната част. По съм чувал за невежи или разсеяни потребители в нета/предимно във фб/ да им се случват такива неща, но ползващи компътър - не телефон.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)