Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 3.6
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Серия Samsung Galaxy S23 - слухове, спецификации, коментари

(2023-02-03, 00:20:13)any9 написа:  ...Направи ми впечатление, че изложените бройки в магазина бяха доста загрели, от там твърдяха, че е защото стоят на зарядно нон стоп. За момента мога да го потвърдя това. При настройването на телефона, прехвърлянето на данни, часовник, инсталиране на приложения (тях не прехвърлям), чатене към час в месинджър и ровене във ФБ, телефона не е загрял грам. Но не съм пробвал още с камерата как ще са нещата. Общо взето всичко това за около 3ч нон стоп ръчкане ми е взело 20% от батерията, но за нея е още рано да се говори. Имаше лек лаг при наместването на приложенията на началния екран, не знам нещо моментно ли беше... за момента други забивания няма. Повече отзиви не мога да дам на този етап, още е много пресен Smile 
Защо ли си мисля, че причината за загряването въобще не е тази, а в новия Snapdragon 8 Gen 2 for Galaxy при определени сценарии? Ако има адекватно охлаждане на новия чипсет и се прилага ограничаване на производителността, тогава може и от друго да е.

 
Цитирай
Аксесоари

Вчера направих поръчката и днес телефона вече е в мен. Samsung galaxy S23 Ultra 512gb. крем. Поръчката я направих във Виваком с преподписване на договора.

Изпратено от моят SM-G991B с помощта на Tapatalk
Цитирай

Във условията пише, че поръчки направени до 8ми се изпращат до 10ти и такива направени след 8ми се изпращат поред след 16ти.

Gen 2 за Самсунг има само едно ядро клокнато и то леко, но май и gpu-то също е клокнато леко. Пиковите резултати са супер, но тротълинга е супер за съжаление, май най-бавния Gen 2 на пазара. Мен лично не ме бърка особено, не съм геймър, просто леко дразни, че Самсунговата имплементация на чипа е за поредна година най-куцата. Аз се моля само лятото да върви гладко интерфейса и батерията да е ок.
Цитирай

Вива таз година изпревариха

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
Цитирай

100 процента ако има проблем ще е заради самсунг! нз защо продължава да има хора, които смятат, че тези могат да правят чипове или софт за тях! Във всички държави където пускаха серията с ексиноса имаше подписки и възмущение, за да спрат доколкото беше очевидно, че има рвзлика в работа като цяло, особено камерата и, батерията, в полза на дракона! Тук си ги хвалим и само някои да напише нещо лошо се почва!
Гледах ревю тези дни в ,което тестваха и oneplus с този процесор и беше супер студен и с добър живот на батерията, а с22 ултра с дракона също беше лау, въпреки че е ген 1! така, че и сега ще е същото - ще им трябват месеци и актуализации и ше си оправят нещата и ще стане супер телефон, даже може и номер едно с андроид!
[-] 1 потребител изказва благодарност на juventusarl за това мнение:
  • Bavarche
Цитирай

Сутринта поръчах лилава ултра от Yettel. Влизам преди малко да поръчам на един познат и се оказа, че нямат налични от нито един цвят. Вероятно ще има зареждане, но останах малко изненадан...

Изпратено от моят SM-G998B с помощта на Tapatalk
Цитирай

В А1 всичко е изчерпано също.
Цитирай

Едно сравнение с iPhone 14 Pro Max

Huawei P30
Цитирай

батерията е доста по добре, сигурно и още ще я подобрят с ъпдейти

https://m.youtube.com/watch?v=oGGe18n24uE
Цитирай

(2023-02-03, 18:33:08)juventusarl написа:  батерията е доста по добре, сигурно и още ще я подобрят с ъпдейти

https://m.youtube.com/watch?v=oGGe18n24uE
Нали уж този процесор е енергоспестяващ - дали може да е затова?
Цитирай

(2023-02-03, 19:02:15)Mendeleev написа:  Нали уж този процесор е енергоспестяващ - дали може да е затова?
Освен това има OneUI5.1 и по-важното Е6 дисплей, който се рекламира като по-ефективен от миналогодишния. А ако някой е пропуснал да забележи тази година липсва гадното синеене като се гледа под ъгъл екрана.
Цитирай

На мен от Зора ми звъннаха, че понеделник го пускат и вторник е при мен
Цитирай

В Сердика център - Технополис имаше налични и отказах Йетелския. На първо четене се справя добре. За около час и нещо прехвърли 40гб видео, снимки и приложения от стария. По време на трансфера разцъквах камерата и мога да кажа, че загряването беше нормално.
Цитирай

Обаче този shutter lag прави впечатления и по first impressions видеата и според някои reviewer-и е невъзможно да се заснемеш движещ се обект без да размаже брутално. Тоя лаг си го има и при 22 но и аз при тест на 23 в техно верига го забелязах, че е повече от нормалното. Надявам се да го оправят със софтуер, знаех си, че ще има неща за оправия. Надявам се да го оправят бързичко и феновете да му се радват Smile
Цитирай

Днес сутринта направих предварителна поръчка на S23 базовия ,като избрах да бъде  на изплащане през TBI Банка, Някой направил като моя преордър да сподели какви са стъпките .В сайта пише че трябва да чакам одобрение от банката но днес е събота и дали ще звъннат .Трябва да ходя първо в Техното   ли!??
Цитирай

Като човек минал през Note, Note 2, Note 4, Note 8, Note 9, S22 Ultra, мога съвсем отговорно да кажа че всеки един от тях беше отвратителен в началото след покупка (винаги ги взимам до месец след представяне) и всеки път при смяна съжалявах че съм го сменил, понеже стария е бил по-добър... както казва един приятел ние сме бета тестерите и благодарение на нас Самсунг си оправят продуктите. Така им излиза по-евтино и най-вече по този начин вадят по-бързо нов модел.
Тъй че до някоко месеца/ъпдейта и с23 ще бъде ОК Wink

Sent from my SM-S908B using Tapatalk
Цитирай

Точно така, но не ги "оправят", а ги "подобряват" достатъчно много Smile
Shutter lag-a е наистина много сериозен и със сигурност няма да изчезне колкото и да се ъпдейтва с тези 200мп. А отделно ако се тества с предната камера, тогава лаг-а е по-малко от на С22.....сещаме се защо предполагам?

Някой има ли инфо кога ще има наличности при операторите? Тия от А1 нищо не казват общо взето...
Цитирай

И аз чакам от А1 вести, оттам е поръчан. Дано не е разочароващо дълго. Миналата година от Виваком чаках 1месец...
Цитирай

(2023-02-04, 14:22:46)Mobile_fan написа:  И аз чакам от А1 вести, оттам е поръчан. Дано не е разочароващо дълго. Миналата година от Виваком чаках 1месец...

В А1 ако си поръчал преди 8ми, което очевидно е така, се очаква да получиш доставка до 10ти. Ако си поръчал след 8ми тогава разпращането започвало на 16ти по ред на номерата. В момента изчезнаха черните, заради което не мога да поръчам в момента, но това предполага, че всички които вече са поръчали ще си получат бройките по графит или до 10ти.

Най-голямата пародия би била ако до края на преордер прозореца не са появят нови бройки...
Цитирай

Направи ми впечатление в директно сравнение с S22 Ultra , че preview-то на S23 не е бистро като на S22 а гадно назъбено (излишен sharpening) и снимките излизат доста бялнати, изкуствено подсилени , все едно си хванал в редактора и си наблъскал яркостта с 30% повече. Губи дори детайл от това. Preview-то на снимката до S22 Ultra е доста кофти, все едно снимаш с някое Xiaomi или Motorola... после снимката е ОК, но...

Друго което ми направи впечатление - срещу надписа SAMSUNG във техно верига S22 показа по-добър резултат и нямаше такова сияние, което имаше при 23. Shutter lag-а е убийствено зле, нещо мърдащо няма да се хване кадърно никога. 10x и 30x са абсолютно едно и също - не видях грам разлика, една идея по-добър HDR може би имаше S23 Ultra но пък срещу светещото им лого беше доста по-зле. За загряване не говоря - там са постоянно в зарядното и екраните въртят реклами, няма как да не са топли.

Камерата обаче спрямо това което е в S23 Ultra за мен не е ОК. 8К е на 30 кадъра което е чудесно но останалото изобщо не ми хареса. Казвам си личните впечатления и не държа да съвпадат с чиито и да било. Предполагам с няколко обновление ще си дойде на мястото всичко - знаех си, че ще се случи подобно нещо, S20 Ultra какво беше преди ъпдейтите, че там и фокус нямаше... нов сензор за сефте срещу подобрявания 2 години подред и 1 цяла моделна в S23 HM3 сензор - нормално S22 да изкара на моменти по-добрия резултат.

Поне това е в моите очи. Пуснах пробно Asphalt 9 и на двата и никой не го зареди по-бързо от другия. Нищо съществено и по-различно няма изживяването от това с 22. Това видях аз. А, и по-голямата рамка поради скосената извивка.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Ivanov_1994 за това мнение:
  • Bavarche
Цитирай

В One UI 5.1 нали е вграден GoodLock модула Camera Assistant вече в самите настройки на приложението, където може да се зададе "приоритет" на бързодействието при снимане спрямо качеството на заснетото. Тези които вече имат 23U могат да погледнат това видео и да споделят някакво мнение.

Always looking forward
Цитирай

При мен Good Lock модула Camera Assistant го няма в настройките на камерата, както е показано във видеото. Нищо чудно да е само за Щатите... или да трябва да се инсталира първо модула от Galaxy Store, което за момента още не съм направил.
Тествано на S23 Ultra SM-S918B 512Gb.

НО мога да кажа за заитересованите, че записа на разговорите чрез смяна на CSC с SamFW работи Smile

Еdit: След инсталация на Camera Assistant от Galaxy Store се появява в настройките на камерата.


Sent from my SM-S918B using Tapatalk
Цитирай

" Феновете питат: Samsung, къде е сателитната комуникация в Galaxy S23? "

https://www.kaldata.com/%d1%82%d0%b5%d0%...06989.html

Този измислен преордер е нелогичен, особено за чистия 23.
При положение, че при излизането му ( 256gb ) е на цена 2000лв ( която е меко казано силно завишена ), след 6 месеца цената му ще е паднала на 1700-1800лв поне. При т.нар. черен петък ще има оферти на по 1400-1500лв сигурно. Та при нормална инфлация от 15-20% излиза, че след 6 месеца тези 1700лв ( цената на преордера в техно веригите ) на сегашния преордер са се обезценили поне с 200лв, заради инфлацията. Демек сега даваш 1700лв, а след 6 месеца 1500-200=1300лв с достатъчно изчистени грешки в софтуера.
Може да мисля грешно, но за мен едно изчакване ще е по-печелившо Cool
Цитирай

(2023-02-05, 07:31:02)Mendeleev написа:  " Феновете питат: Samsung, къде е сателитната комуникация в Galaxy S23? "

https://www.kaldata.com/%d1%82%d0%b5%d0%...06989.html

Този измислен преордер е нелогичен, особено за чистия 23.
При положение, че при излизането му ( 256gb ) е на цена 2000лв ( която е меко казано силно завишена ), след 6 месеца цената му ще е паднала на 1700-1800лв поне. При т.нар. черен петък ще има оферти на по 1400-1500лв сигурно. Та при нормална инфлация от 15-20% излиза, че след 6 месеца тези 1700лв ( цената на преордера в техно веригите ) на сегашния преордер са се обезценили поне с 200лв, заради инфлацията. Демек сега даваш 1700лв, а след 6 месеца 1500-200=1300лв с достатъчно изчистени грешки в софтуера.
Може да мисля грешно, но за мен едно изчакване ще е по-печелившо Cool
Печелившо или не  аз го направих ,точно поръчах  чистия S23
  Вноски 12 × 172 лв на месец със включена застраховка ,излиза над 2хилки и 70лв ако имаш такса закъснение на плащане до указаната дата
Сега има оферта в OLX от А1 със фаст чардж за 1599! Запечатан човека го продава
Цитирай

(2023-02-05, 08:49:49)emo_841 написа:  Печелившо или не  аз го направих ,точно поръчах  чистия S23
  Вноски 12 × 172 лв на месец със включена застраховка ,излиза над 2хилки и 70лв ако имаш такса закъснение на плащане до указаната дата
Сега има оферта в OLX от А1 със фаст чардж за 1599! Запечатан човека го продава

От olx повече телефон никога! Запечатан или не винаги може да има нещо. Много лош и откачен народ станахме.
[-] 3 потребители изказват благодарност на Mendeleev за това мнение:
  • Bavarche, sapiora, tsvetan24
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)