Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 3.6
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Серия Samsung Galaxy S23 - слухове, спецификации, коментари
#26

Добре де, как пък аз нямам никакви проблеми със свързаността на места с малък обхват? Един единствен винаги е хващал най-малко WiFi мрежи наоколо, най-слабо е хващал обхват където няма и изобщо има най-слабите антени - проверено до iPhone 13. Къщата ми в село е тест за антени и само iPhone се проваля - той поначало си иска хубава мрежа. Иначе нито един Samsung не ми е хващал по-малко , не е имал проблем с обхвата и дори напротив - алтернативни апарати са имали проблеми, не и Exynos.

Защо да това са е "самоубеждаване" ? Студен е, работи, не грее под моето ползване, нямам ядове на места с лош обхват, нямам нито един от изброените дефекти 3-та година подред с 4 флагмана. Съжалявам, ама...
Цитирай
Аксесоари
#27

(2022-10-26, 09:29:46)kayovas написа:  .........

Ако следващото поколение Exynos е по-добър от Snapdragon, нямам съмнение, че ще бъде използван във S- и Z-сериите за Корея и за Щатите. Ние ще получим по-слабия процесор.

..........

По-добър или по-слаб Exynos няма да има за САЩ. Патентни споразумения. Qualcomm няма да изпуснат кокала в Щатите, нито Самсунг с техния Exynos в Европа.

1916 
Цитирай
#28

Как не се разбра, че Самсунг нямат право в САЩ да използват Ексинос.... Точно пък Gen 1+ е същата печка като Gen 1 има достатъчно сравнения. След 30 минути натоварване сваля честоти както Gen 1. Всички 4nm процесори си греят и за бъдеще ще бъде същата история.
Цитирай
#29

Gen 1 в Xiaomi 12 е живо леке, грее на поразия както си иска.

Мисля, че целия този хейт към Exynos се случи главно заради разликата 990 vs. 865 Snapdragon - там същинската разлика беше при нагряването, докато в някои игри Exynos-а сваляше до 15-20 кадъра дракона държеше плавни 50-60 с леко затопляне без да лагва. И да - ако съм геймър няма да ми хареса.

2100 и 888, 2200 и Gen 1 обаче са кантар при производителността, да не кажа , че графиката в Exynos (еле пък RDNA) винаги е по-била по-мощната, също AI винаги е давал повече точки. Каква точно е разликата в реалния свят не знам както не знам каква е и разликата в цифрите приложени при реално ползване. Аз такава не виждам.

Gen 1 грее повече от Exynos, при втория греещите бройки са факт и са лош качествен контрол (или липсва на такъв) при Samsung. Моя 2200 е изцяло студен, никакви проблеми от каквото и да било естество. Виж, Gen 1 наистина е леке, снощи снимах 2 клипа по 5 минути в 8K и на втория бях изхвърлен.
Корпуса беше сериозно горещ. Със S22+ и Exynos 2200 с леки паузи съм правил близо час видео в 8K и едва се затопли, бързо и охлади предвид алуминия.

В САЩ нямат право поради патенти и споразумения да ползват Exynos и това очевидно не е ясно за много хора, иначе защо да не го ползват - няма да плащат на Qualcomm.

Надявам се 2300 да е също толкова добър ако не и по-добър от 2200. Pre-order-вам S23 Plus в момента в който излезе и дано има подаръци - слушалки, е-ваучери или нещо подобно. Аман вече всяка година в чужбина им подаряват безжични зарядни, слушалки, тук...нищо.
Цитирай
#30

https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_...-56326.php

Очаква се голям скок в камерата на S23. Айде сега ако и 8К е на 30fps както се говори (и сега снимам в 8К но само не-динамични сцени в които знам, че няма да се забележи насичането на 24fps, иначе снимам в 4K 60fps) и ако наистина Exynos 2300 е по-добър в AI ще имаме трепач-камера и май ще скоча на Ultra-та. Аз и до преди ги ползвах но тази година не ми хареса Note дизайна. Май ще се наложи да го превъзмогна.

Gen 1 е с доста повече мощност в AI дори от 888 а принципно Exynos винаги е водил дракона в AI изчисленията. Ако софтуера е написан кадърно и без бъгове и се впрегне цялата тая мощност по добър начин, с кадърно охлаждане това ще е топ Ultra модела. Силно се надявам да е така. Не съм пропускал нов S от S20 насам, очаквам S23 и скачам на Ultra-та.

И преди да ме пита някой защо снимам в 8K - 8K QLED имам вкъщи , затова. Щото имам къде да го гледам и резултата е брутален.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Ivanov_1994 за това мнение:
  • tsvetan24
Цитирай
#31

2200 и Gen1 са кантар общо взето, но за гейминг Gen 1 е по-добър заради по-добрата оптимизация, а и по принцип всъщност. На всеки тест с а едни 10% отгоре.
Температурите са абсолютен кантат при идентично миналия качествения контрол бройки, трябва да се радваме, че ексинос-а е ок тая година (и миналата беше точно същата разликата).

При S23 ако има Gen 2 и последния е с ако ще само 10% по-добър от Gen 1+, то ще убива нашия 2200 по всеки показател. Истинските причини да се сменя S22 със S23 са точно чипа, звука и батерията, дори не слагам камерата в това число, защото не очаквам нещо кой знае какво с новите 200, но малки пиксели...
Цитирай
#32

Е нормално е Gen 2 и Exynos 2300 да са по-добри от предходните, все пак са нови поколения. Аз повече залагам на AI, както казах а там Exynos винаги е водил, дори и 990 ако щеш.

Батерията ще е същата 5000 mAh и явно заради писалката или няма място или нямат намерение да я правят по-голяма.

Относно звука се говори, че масово заради оплакванията от кофти звук при S22 Ultra новия ще е с доста по-добър звук. Лично аз не помня колко пъти съм слушал нещо на колонките на телефона и ми е все тая но виждам , че на много хора им е важно а и все пак плащаш доста за пълния комплект premium experience така, че нека звука е по-добър. На жената Xiaomi 12-то с брандираното от harman kardon стерео разликата с S22+ е осезаемо - прекрасен звук, наистина.

Камерата ще е с по-малки пиксели но пък 108MP камерата също е с по-малки пиксели от конкурентни апарати а е водещ в нощното снимане. Виж, във видеото е тотална развалина а като се замисля S21 Ultra беше нещо шокиращо отвратително във видеозаписа. Там няма процесинг , има чиста оптика и навлизане на светлина. Мисля, че S23 със целия софтуер и AI ще прави най-добрите нощни снимки но пак ще изостане във видеото, може би дори повече заради по-малките пиксели. Макар, че не се знае - Nigh Video режим може да се появи, vivo имат такъв и работи прекрасно, ама и сензорите им са по-големи.

Като цяло досега се говорят само хубави неща - малко по-извито тяло за да е по-удобен в ръката и да не е толкова ръбат (плюс), по-малки извивки в екрана (айде 2024 направо без, моля ви се, ама и това е нещо), по-добър звук, по-добра камера (детайла в примера в горния линк е доста по-добър от S22 Ultra), по-нов чип... ами добре е.
Цитирай
#33

Колега ти да си инженер в Самсунг ? Като те гледам как говориш за бъдещи продукти и процесори ,които още никой не е виждал, ама ти даже знаеш с колко % ще бъдат по-добри от преходните. Ти с такава увереност говориш ,че ще вземе някой и да ти повярва дажеSmile . Да нямаш някой S23U ,че и звука даже знаеш, че ще бъде по-добър? Ти последно какъв телефон ползваш ,че аз се обърках тотално, ти пишеш в почти всеки раздел на всички марки ,да не ползваш 10-15 модела .
Цитирай
#34

(2022-10-30, 20:58:52)Ivanov_1994 написа:  Относно звука се говори, че масово заради оплакванията от кофти звук при S22 Ultra новия ще е с доста по-добър звук. Лично аз не помня колко пъти съм слушал нещо на колонките на телефона и ми е все тая но виждам , че на много хора им е важно а и все пак плащаш доста за пълния комплект premium experience така, че нека звука е по-добър. На жената Xiaomi 12-то с брандираното от harman kardon стерео разликата с S22+ е осезаемо - прекрасен звук, наистина.

Камерата ще е с по-малки пиксели но пък 108MP камерата също е с по-малки пиксели от конкурентни апарати а е водещ в нощното снимане. Виж, във видеото е тотална развалина а като се замисля S21 Ultra беше нещо шокиращо отвратително във видеозаписа. Там няма процесинг , има чиста оптика и навлизане на светлина. Мисля, че S23 със целия софтуер и AI ще прави най-добрите нощни снимки но пак ще изостане във видеото, може би дори повече заради по-малките пиксели. Макар, че не се знае - Nigh Video режим може да се появи, vivo имат такъв и работи прекрасно, ама и сензорите им са по-големи.
Самсунг имат достатъчно модели с приемлив звук, сгъваемите също са ок така че е почти сигурно, че С23 ще става поне ако няма да е на нивото на някои други
Видето не е оптика, а е над 50% процесинг. И тук идва големия проблем с многото мегапиксели - искат повече обработка и/или кроп-а е прекалено голям. Затова и Айфоните са по-добре на ниска светлина (освен че имат и повече процесорна мощност и затворен софтуер).
Тази година има много 200мп камери, които може да видите в тестовете на руснаците, че тези 200мп може и да не се виждат изобщо когато се снима с пълната резолюция, реално 48мп хубав сензор дава много повече детайл от 200мп, но същия размер като 108мп и 50мп. На практика смисъла от тези мегапиксели е супер ограничен, евентуално само на перфектна светлина да снимаш сравнително близки обекти понеже при сетъпи тип пейзаж пак увяхват.

А най-добрите нощни снимки имаше и S22U, затова бързахме с преордерите да не изпуснем нещо Smile
Цитирай
#35

Не мога да разбера какво сравнявате ексиноса с дракона - всички ревюта са категорични дракона е по добър на 100 процента! Вижте няколко ревюта има на камерата-и на видео и на снимки дракона размазва ексиноса! То ако беше друго, нямаше да са 70 процента дракон и 30 процрнта ексинос катп цяло в серията! За нас ексиноса защого не сме ин пазар, зашо не го пуснат за САЩ и техния пазар
Цитирай
#36

За щастие на този етап разликите Ексинос/Снап нямат никакво значение, да разлика има, не е кой знае каква, но я има. Снап-а е по-добър в едно 70% от от нещата, Ексинос-а е по-добър само тук там в нещо. Но разликата вече няма значение, защото вече и двата не стават, разликата между тях ако е минимална, то разликата с новия Gen1+ просто се вижда от самолет, че е огромна. Така, че малко повече, малко по-малко....дори мен като сравнително изискващ потребител не ме бърка.

Тази година ако пак ни дадат Ексинос го прескачам на момента дори само заради пословичната липса на оптимизация от разработчиците. Трябва ни по-ефективен чип просто, защото лятото наства сеч на 40+ градуса и телефона се държи като евтин китаец, всички студийни тестове, които гледаме нямат никакво значение, в реални условия нещата не са розови с горещите чипове, лагавото UI и агресивния тротълинг подход на самсунг.
Един хубав чип ще изстреля S22U в друго измерение просто предвид колко много може иначе телефона откъм къстомизация, екстри и т.н

Между другото възможен е друг приятен ъпгрейд по най-неочаквания параграф където всичко е уж бетон - дисплея. Тази година май са Е5 оледите и подобно на Xiaomi и Samsung-a има яко color shift към синьо ако се гледа под ъгъл. Този ефект го нямаше преди и може и да е следствие от големите яркости, които стават самоцел на повечето производители.
Цитирай
#37

Това синьото или жълто и мен ме вбесяват, в S20+ имаше едно жълтеене на бялото, което зависи от светлината можеше и синеене да е. Xiaomi 12 е същия, S22+ пък ми прави впечатление с много добро бяло без клонене към други цветове. Разбира се, сложен до IPS бялото му не е бяло но един OLED никога не може да изкара перфектното бяло както и един LED/LCD не може да изкара черно. Вече въпрос на преференция. Предпочитам черното но пък някои са на обратно - бие им на очи синеенето или жълтеенето. Xiaomi 12 под ъгъл е гадно жълт, като 20 годишен дефектен AMOLED е.

Snapdragon-а в Xiaomi съм казвал вече и да не ставам банален - S22 не ми е лагвал и не им е тротвал до момент на лаг, обаче китаеца леко стопли ли (сакън да не пуснеш браузър) и става страшно. Безжичното зареждане реално му е невъзможно - тръгва да зарежда добре и след 10 минути едва бута процентите, целия пари. S22 и iPhone 12 съм ги зареждал от нула до 100% на безжично и не съм имал такъв феномен. Вярно, трае към три часа но при Xiaomi-то това са 20%. Не се шегувам. В Случая имаме iPhone и Samsung представящи се много по-добре с чипове, които не са Snapdragon.

Huawei-я с Kirin също е студен, мой познат още е с P30 Pro и се кефи - няма намерение да го сменя, Kirin-а е куче марка - все му е тая как го зареждаш, можеш да играеш докато го зареждаш и пак не грее. Лично пробвано.

Та с лошо мнение съм за SD макар, че може и Gen 2 да ме изненада, знам ли.

Аз лично очаквам от S23 Ultra следните неща:
-Скосенa извивка. Няма да се сърдя ако я няма и изобщо. Излишна ми е
-Фабричен протектор на екрана от кутията. Имаше до S21 линията, защо и протектора махнаха? Слюда беше, ама караше по 6 месеца докато се надраска до степен да дразни. Всичко вземаха, няма да се учудя ако и кабела вземат ама кабели бол - по-хубаво да вземат него, но протектора да оставят - това извитото да се чудиш кой и къде да ти сложи протектор.
-Екран без сини , жълти и не знам си какви сияния от ъгъл. Очаквам екран на ниво
-По-добър чипсет и батерията да издържа повече
-По-добър ultrawide. Изостават всички модели на Samsung, понякога се налага да снимам къщи или стаи и виждам как елементарни OnePlus на колеги правят по-хубави ultrawide-и от S22+, например. Пробвали сме с на колега Ultra-та, същата работа. Иска си една степен нагоре.
-По-добро видео. Дръпнаха напред Samsung много в това отношение но има какво да се желае. iPhone го смазва.
-8К 30fps. Айде де, имам 8K QLED и искам на 30fps за да ми стане основен режим на снимане. Брутално готина е картината от 8K, имам една сватба снимана (не цялата) в 8K и направо се кефя, кадрите са по-добри от на професионалното заснемане, което беше там. Но там няма динамика кой знае каква и може да снимам в 8K. Ако е нещо динамично, с автомобил например - не. Иска си 4K 60fps или 30 според предпочитанието. Искам 30 кадъра на 8K. Не ме бърка crop-а, който прави, даже на сватбата приближи много добре до дансинга с булката - идеално беше.
-Една идея по-добро аудио заради всички желаещи това. На мен ми е все тая.
-Да запазят вибрацията от S22 и да си остане така нежна и лека - неща да ми трепери по масата. Много нежна вибрация има S22.
-Развитие в предната камера. Има нужда.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Ivanov_1994 за това мнение:
  • scorceni
Цитирай
#38

Очаква се Samsung напълно да се откаже от Exynos в телефоните Galaxy S23 в полза на Snapdragon 8 Gen 2. По-рано през годината Главният изпълнителен директор на Qualcomm, Кристиано Амон, потвърди за многогодишно партньорство със Samsung. Така се очаква, че чипсети Snapdragon ще бъдат използвани във всички премиум модели на южнокорейците.

https://www.ithome.com/0/650/961.htm

 
Цитирай
#39

И ако Gen 2 грее на поразия като предните 3 поколения ще ви питам кое му е хубавото...

Ще ме принудят за сефте да използвам Snapdragon. Не съм особено доволен ама айде...аз си чакам 8K 30fps най-вече и още по-добрия нощен режим, останалото ми е все тая...

А освен, че ще има дракон ще има и по-висока цена. Първо заради инфлацията изобщо и второ - Exynos си беше тяхна разработка и не плащаха това за Европа, което ще плащат сега за да имат Дракон. После пък ще го платим ние. Очаквам цена от 3 бона и вероятно 2800-2900 лв. за най-ниския 8/128GB, което за мен не Ultra и тази памет не ми е достатъчна, т.е. от 3 бона нагоре очаквам за 256/12.
Цитирай
#40

Ето и статия на Български,за да може да се прочете от повече хора. https://mobilebulgaria.com/news/qualcomm...snapdragon

Пс.Аз не мога да разбера,как във FE серията продават в Европа и с двата процесора,Z серията със Снапдраган,а S премиум серия за Европа само с Ексинос.Крайно време е и тук да пуснат със снапдраган.

Huawei P30
Цитирай
#41

Ами логика, но ето за S23 всичките ще имаме дракони и ще се спрат тия спорове. Странното е, че никога не съм имал ядове с Exynos, но съм имал такива със дракона и обратното на вашите очаквания - очаквам тук прегрявания , а не ако беше с 2300. Който май не съществува или е прекратена разработката му. Или ще е следващия Tensor, все ще му намерят приложение. Изтекоха всички варианти на S23 в Geekbench само с Gen 2 и никъде с Exynos, както се случва обикновено.

Предполагам няма да го изоставят напълно и ще го включат към A серията , например - сега е с 1280. Макар, че 2300 би следвало да е мощен поне колкото Gen 1+ и ще е странно А серия с подобна мощ, ама знаеш ли... и без това всички ще се втурнат към "дракона"...

Bezel-а е отдолу ще е още по-малък и извивката скосена, добавили са астро режим в Expert RAW и май S23 ще снима доста добре - Mate 50 , Xiaomi 12S , S23 Ultra и iPhone 14 Pro ще са страшна конкуренция в снимачките.
Цитирай
#42

А да видими мрънкачите, какво ново ще измислят? Аз никога не съм имал проблем с Ексиноса, нито с производителността.
[-] 2 потребители изказват благодарност на ivanov_km за това мнение:
  • milss, sapiora
Цитирай
#43

Информацията за Gen2 и дебелината на рамката всъщност не е коректна, по-точно различните изпочници продължават да поддържат различни версии - ще има/няма да има Ексинос, рамката била същата или по-тънка долу... Phone arena твърдят, че щяло да има 2300.
Ще стане като миналата година и в последния момент ще се разбере дали ще има Ексинос и какъв точно ще е.

Проблема с греенето е крайно вероятно да бъде поне частично решен в предвид, че Gen1+ е доста по-добре, а обикновено Ексиноса от 2100 насам е кантар с аналогичния Снап.
Цитирай
#44

(2022-11-05, 19:29:07)ivanov_km написа:  А да видими мрънкачите, какво ново ще измислят? Аз никога не съм имал проблем с Ексиноса, нито с производителността.

И аз. Сега ще мрънкат заради цените - да не си ползват собствените си процесори означава да ползват чужди, което си има цена и ще я платим ние. 

Винаги ще намерят за какво да мрънкат. Exynos-а е пушка, изключвам единствено 990 при гейминг, който в някои игри наистина тротълваше брутално. 2100 и 2200 са прекрасни.
Цитирай
#45

Аз лично игри на телефон не играя за тази цел си има PS Smile.
[-] 1 потребител изказва благодарност на ivanov_km за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#46

Ами така е но виж - за да има продукти като ASUS ROG Phone, за да вкарат технологии като RDNA в Exynos, за да има и други гейминг телефони като Black Shark, Red Magic, Lenovo Legion и т.н. значи си има мобилни геймъри които предпочитат да играят на смартфона и аз уважавам тяхното желание. Както аз предпочитам мобилната фотография и чакам звяра S23 Ultra но има хора които предпочитат камерите, DSLR и им звучи абсурдно снимане с телефон.

Важното е, че ще получим още по-тънък bezel до границата с минимума и скосена извивка, която ще премахне glare ефекта като е на слънце. На жената Xiaomi 12-то има тоя гаден ефект с голямата си извивка - светлината бие в извивките и ги прави на светли ленти, грозна гледка. Направо е излишно да се извива така това стъкло и не мога да схвана кой се кефи на подобна простотия?

Разбирам нежна извивка тип S20/S21 Ultra (втория е почти плосък даже, едва е извит) - ОК, не създава този glare ефект, стои ефектно и намеква за Premium, ама да хванеш и да го извиеш като банан (като друго щях да кажа) е грозна гледка. Много е гаден тоя glare ефект и ако екрана няма достатъчно яркост се получава едно вътрешно желание да хванеш и да го хвърлиш в първата кофа коя видиш. Уви, Xiaomi-то има яркост (поне с това компенсира) защото старите SAMOLED-и нито бяха достатъчно ярки , бяха гадно извити и на слънце съм се пулел. Говоря за S8 и назад.

Скачам директно на 256/12 но според цената и може и 512GB - ако записва в 30 кадъра 8K-то директно скачам на голямата памет.
Цитирай
#47

(2022-11-05, 19:29:07)ivanov_km написа:  А да видими мрънкачите, какво ново ще измислят? Аз никога не съм имал проблем с Ексиноса, нито с производителността.
Например, ако Galaxy S23 излезе с увеличена рамка на дисплея, това също ще си е повод за мрънкане за някои колеги тук.

 
Цитирай
#48

От С2 до сега не се е случвало да излезе нова С серия и да няма мрънкане,рев и клетви,че няма да се купува.Нама телефон който да е еднакво идеален за всички.Лично аз се надявам ако ползват дракони-мракони поне с малко да оправят модема на телефона.
Цитирай
#49

Всяка година едно и също - нямало промени спрямо предходното поколение, било същото, било скъпо, Exynos-а бил скапан и пр. И накрая темите пълни, бройки не достигат по оператори и техно вериги - буквално за черен 256 чаках над месец. Ама щото не се продават....

Едно и също всяка година и накрая най-активните теми - тия за Samsung.
Цитирай
#50

(2022-11-08, 19:03:31)Ivanov_1994 написа:  Всяка година едно и също - нямало промени спрямо предходното поколение, било същото, било скъпо, Exynos-а бил скапан и пр. И накрая темите пълни, бройки не достигат по оператори и техно вериги - буквално за черен 256 чаках над месец. Ама щото не се продават....

Едно и също всяка година и накрая най-активните теми - тия за Samsung.
Много си прав! Ето виж щом аз още го търкалям този модел където виждам, колко неща не са ок... И хайп-а за догодина вече върви и като излезнат първите ревюта се започва по обратанта спирала и ще си говорим за проблеми. Като помня и за Gen1 какво бяха надеждите направо ми е леко смешно година по-късно.

А Ексинос-а 2200 за съжаление също е повече разочарование отколкото успех и вече почти всичко го знаят. Имаме още 2бр S22U 256гб в семейството от месец-два, тествах и тях и същата работа. Чипа е кантар с другите печки от последните 2 години, нито повече, нито по-малко.
Но недоизпипаните анимации на 100% потвърдено вече са от софтуера, а не че чипа е слаб. Което значи, че който го дразят не е лоша идея да прескочи преордера и да изчака първите ревюта.

Все още различни източници твърдят едните че уж ще е Снап за всички, а другите че се подготвя Ексинос 2300. Колко от нас ще си купят за 4ти път Ексинос?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)