Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Подуват ли се повечето батерии на стари неизползвани телефони Samsung?
#1

[Изображение: maxresdefault-9.jpg]

В свое видео, популярният създател на съдържание в YouTube Арун Маини (Mrwhosetheboss) споделя, че е забелязал подуване на батериите на някои смартфони Samsung, които притежава. По-късно с подобни наблюдения се включват и други журналисти с големи колекции от устройства, както и популярни лица като Маркес Браунли (MKBHD), който споделя, че е наблюдавал такива случаи само при телефони на Samsung години след като е спрял да ги ползва. Зак от JerryRigEverything също установява подуване на батериите в притежаваните от него стари смартфони Samsung.
Макар в случая да става дума основно за по-стари устройства, засегнати са дори и по-нови модели, включително Galaxy Z Fold2. В повечето случаи задният капак на устройството се отваря от подуването на батерията, като при някои това е едва доловимо. Маини посочва, че съхранява всички телефони от своята колекция при едни и същи условия, но батериите на останалите модели не се издуват.


Подуването на батерии не е новост и не е ограничено до Samsung, но в случая Маини споделя, че в своята колекция го е забелязал само при устройствата на този производител. Става дума за модели, които са ползвани много малко. С остаряването на литиево-йонните батерии в тях протичат различни нежелани химични реакции, при които е възможно да се създаде газ, който подува клетките на батериите. Това от своя страна увеличава риска от запалване.
Подуването може да се дължи и на факта, че дълго време батерията не е зареждана/разреждана. Много компании например препоръчват да заредите батерията до около 50%, ако няма да ползвате дадено устройство по-дълго време. Засега няма яснота колко разпространен е този проблем и дали е системен.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
Аксесоари
#2

Ето и официалното сгановище на Самсунг

Цитат:"В течение сме с тази тема и сме в процес на последваща техническа оценка. Молим потребителите, които имат въпроси относно своето Samsung устройство, да се свържат с нашия център за обслужване на клиенти в България."
https://mobilebulgaria.com/news/ima-li-s...se-baterii

Huawei P30
Цитирай
#3

Според мен, Mrwhostheboss направи от мухата - слон. Следя му видео продукциите в YouTube и ми прави впечатление, че в последно време публикува негативни видеа за Самсунг. Маркъс Браунли, който преди правеше много хубави ревюта за Андроид телефони, но от няколко години вече голям почитател на Apple продуктите, и той гледм, че му се е вързал и е тръгнал да изразява мнения по тази тема. Аз лично притежавам Samsung Galaxy S2, A51, A52, J5, S9+ и Note 10+ и нямам никакви проблеми с батериите, а всички се сещаме, че S2 е на много години.
[-] 3 потребители изказват благодарност на sapiora за това мнение:
  • Dowper, milss, TNTKZ
Цитирай
#4

Или не си изгледал видеото или си пропуснал съществена част. Първо, проблема идва след Ноут 8 и второ - необходимо е телефона да не се ползва дълго време и да има някакъв остатъчен заряд в батерията. Факта, че една камара тек ютубъри потвърдиха подуването и при сравнително нови Самсунзи говори достатъчно.
Цитирай
#5

Iphone феновете вдигат много шум за нищо.
Имал съм стари телефони с бутони на Nokia и Sony Ericsson. Стояли са с години из чекмеджета. В повечето случаи батериите се бяха надули. Вярно, че технологията е друга.
Помните ли Iphone 8 с масовото подуване на батериите?
iPhone 6s Plus - модел от 2015г. Вижте как изглежда след 4 години.
https://discussions.apple.com/thread/250...0588605021
   
Ето една статия, която е написана от бивша модераторка на форума за подуващи се батерии на Apple Watch Series 1, 2, 3 и 4.
https://applefansbulgaria.com/apple-%D0%...%BF%D0%BE/

1916 
[-] 1 потребител изказва благодарност на milss за това мнение:
  • sapiora
Цитирай
#6

Те не говорят за телефони с копчета, а такива за преди 5 години и след това.
Това на Apple не е масов проблем https://www.359gsm.com/problemat-s-poduv...albochava/ , какъвто е бил при Samsung.
Това за iPhone 6S Plus също не е масово.
Та в случая става въпрос за телефони, които не са използвани дълго време и тримата споделят, че това са забелязали само при Samsung.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#7

Трима ютубъри твърдят нещо и значи е истина ли? Попаднали на 2-3 бройки които са с подути батерии и хоп, проблема е масов. Всеки си има глава на раменете и да вярва ( или внушава) в каквото си иска. За мен лично по надеждна информация получавам в XDA, отколкото от платени ютубъри, DXOMARK и т.н.
И точно за Iphone 8 проблема беше масов.

1916 
[-] 3 потребители изказват благодарност на milss за това мнение:
  • Dowper, martoo, sapiora
Цитирай
#8

На първият ми Самсунг - първият от Note серията му се изду батерията преди няколко години
Цитирай
#9

Като не ползвате нещо се издува.
Ползвайте го постоянно по предназначение (телефона) и нищо няма да се издува и ще стой в спокойно положение.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#10

В къщи имам единo Lenovo A6000 от 2015г.вече 5г. не се ползва, само от време на време, през 3 месеца а и повече го зареждам и за малко го човеркам.Батерията не се е надула,даже я измерих показва 85% живот.Явно е до партида, същото е и с телефоните,на някой им се падат "лоши" бройки, за жалост,други със същата марка и модел нямат проблеми,и си викат, щом при мен го няма, значи и при другите е така, и започва недоверието.Важно е да няма голям процент телефони с проблеми от която и да е марка.

Пс. И на Nokia N73 2006г.оригиналната батерия не се е надула, както и на Motorola RAZR V3 2004г.

Huawei P30
Цитирай
#11

Samsung S5 имах и му се наду батерията така. После купих S7 Edge-същата работа. От тогава не съм имал апарат с тая марка.
Вуйчо ми имаше S7-също се изду. Иначе на Nokia едно време също имах случай на подута батерия и не можех да си сложа задния капак ,че я смених.
Но е много странно това ,че чак и Fold имат тоя проблем. Толкова пари, а накрая да получаваш това.
Цитирай
#12

(2022-10-01, 12:06:18)profile7 написа:  Или не си изгледал видеото или си пропуснал съществена част. Първо, проблема идва след Ноут 8 и второ - необходимо е телефона да не се ползва дълго време и да има някакъв остатъчен заряд в батерията. Факта, че една камара тек ютубъри потвърдиха подуването и при сравнително нови Самсунзи говори достатъчно.

изгледах видеото от началото до край, да, английския не ми е майчин, но смятам, че успях да разбера какво говори Арун. Не знам обаче дали ти си обръщал внимание на няколко неща:
1. Арун от няколко видеа насам показва проблеми при Самсунг устройства.
2. Маркъс Браунли от няколко години прави същото
3. Никой никога не говори за цяло поколение Айфон 5 и 6 на които не им работят сензорите за пръстов отпечатък.
4. Телефоните, които съм изброил, по-голямата част от тях са след Note 8.
5. Всички стари батерии се подуват (а може би и новите), разликата е че на Самсунг се вижда, а при Айфон ти излизат проценти, че батерията си е заминала и трябва да я снемиш.

Моля, никой да не остава с впечатление, че не харесвам продуктите на Apple, точно обратното, ако имах възможност бих си купил и ползвал с удоволствие.

Всички устройства си имат проблемите, но някои марки се изтъкват постоянно и публично.
[-] 1 потребител изказва благодарност на sapiora за това мнение:
  • milss
Цитирай
#13

Аз съм на друго мнение,в къщи се ползват айфони от модел 4 без 5 та до ХS Max,и не е имало никакви проблеми, нито с пръстовия отпечатък, нито с батерия,но всички са купувани от САЩ XS се ползва почти 5 години и батерията е 95% защото се ползва като телефон, минимално.

Huawei P30
Цитирай
#14

Сега, че напоследък някои от тях са много пристрастни е факт.
Нещо, което на мен ми е интересно е дали е възможно това да се случва, защото устройствата им са от първите бройки и в някои случаи не получават финалния продукт?

Zenfone 9 | GTR Mini
Цитирай
#15

Подуването на батерията на iPhone 8 не е било масов проблем, като се има предвид колко милиона бройки са продали, за разлика от Note 7, който го изтеглиха от производство. Това го пише в статията.
Аз съм имал iPhone 8 и проблеми не съм имал с него, в OLX е пълно с обяви.

iPhone 5 няма сензор за пръстов отпечатък. Първият е в iPhone 5S, който работи както трябва за разлика от Android по това време.

Във видеото и статията се споменава, че се случва в телефони на Samsung, които не се използват с години.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#16

   

Надута батерийка на таблет Allview. 🤣

[Изображение: Meizu-logo.png]
[-] 1 потребител изказва благодарност на mayaiv за това мнение:
  • milss
Цитирай
#17

(2022-10-03, 18:36:21)mayaiv написа:  Надута батерийка на таблет Allview. 🤣

Почти всички стари батерии след време имат подобна съдба. Тук в тази тема се търси сензация каквато имаше с Note 7. Те направо си гърмяха  Smile .
Единствения масов проблем с надуващи се нови батерии е с прехвалените Ябълки в Iphone8.

1916 
Цитирай
#18

Както е известно за Айфон са доставят части от различни фирми,намерих статия кой е произвеждал батерии за Iphone 8
и това е LG Chemical, част от групата на LG

Цитат:Cпopeд изтoчници oт индycтpиятa LG e нaпpaвилa "гoлeми" инвecтиции във фaбpиĸи, зa дa пoлyчи пopъчĸaтa. Oчaĸвa ce пpoизвoдcтвoтo нa бaтepиитe дa зaпoчнe пpeз 2018 г. Te щe бъдaт пoд фopмaтa нa бyĸвaтa "L", ĸaĸтo ce oчaĸвa дa бъдaт и в іРhоnе 8
https://money.bg/companies/apple-izbra-s...phone.html

Huawei P30
Цитирай
#19

Чудно ми е с електромобилите дето ще се захвърлят как ще се получат нещата и какво ще попадне в почвата от тия батерии след това...

Известно ни е , че след дадено време точно това се случва с батериите - "разтичат" се, и е добре да се рециклират. В България пак сме назад от тази тенденция, но е наистина добре неизползваните стари у-ва да бъдат дадени за рециклаж, където да им се даде нов живот или ако не са функционални то поне да се рециклира батерията така, че да не е във вреда за околната среда.

Аз не съм имал подобни случки със Samsung но предполагам има такъв проблем щом идва от няколко места, а и из twitter се появиха доста снимки и материали. Явно всеки си е мислил, че е било индивидуално при него докато не се раздуха за проблема и не се установи, че е масов.

Изобщо Samsung си имат някакви ядове с тия батерии от край време - или покрай Exynos-а няма да държат, или ще гърмят, или ще се издуват, или ще са най-бавнозареждащите се (не, че ме бърка - 25W ми е достатъчно, но предвид, че за 2 пъти по-ниска цена конкуренцията премина 120W,...) и си мисля, че от някакъв страх да не повторят случките с Note 7 не вдигат скоростите. За S23 се говори , че пак ще е до 45W при това да имате предвид, че тия 45W са някакъв номинал, разликата реално е 2-3 минути. S22+ е по същия начин - имам 25W и пробвах от колега 45W , с което зарежда неговия S22 Ultra. Никаква разлика, грам.
Цитирай
#20

Да, точно за това става въпрос, просто след като споделиха се разбра, че не е индивидуален проблем и се случва най-често при Samsung.
И не говорим за Note 7 и телефоин с копчета.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#21

Да, надали става въпрос за конкретен хейт към Samsung. Другите им анти-Samsung клипове кои са? Не направи ревю на Z Fold 4, предполагам защото е почти същия като миналогодишния с леки разлики и общо взето щеше да преповтори това от миналата година. Тази година и Watch 5 е почти същия като Watch 4 (лека разлика в батерията), Z Flip и Z Fold по същия начин - година на туинингите при Samsung, не на нови модели.

Друг клип му е за GOS, което реално мен не ме бърка, защото не играя игра, но момчето си направи ревю и обективно мнение на тема "плащаш за топ качество, най-мощния процесор и накрая го получаваш скопен , че да не прегрее" и тази скопеност го докарва на производителността от миналата или по-миналата година, но с тазгодишна цена което не е ОК спрямо клиента , изръсил парите. Аз забелязвам ли real-life разлики? Не. Аз игри не съм докосвал обаче от години. Може би и ако беше с 855 нямаше да разбера разликата, но все пак това съм аз. Има хора които искат да играят игри, да ползват тежки приложения и т.н. и очакват топ perfomance от флагмана.
Цитирай
#22

(2022-10-02, 20:15:51)hazART написа:  Първият е в iPhone 5S, който работи както трябва за разлика от Android по това време.

За 5S говорех. Моля, за извинение. На моя 5S пръстовия отпечатък не работи за разлика от всички Samsung, които имам.

https://9to5mac.com/2022/10/05/apple-watch-blows-up/
An Apple Watch Series 7 user is speaking out after their device overheated, started smoking, and eventually exploded. The case was brought to Apple’s attention and the company confirmed it would investigate what happened. At the same time, however, Apple also attempted to coerce the user into staying silent and not sharing the story.

Всички устройства си имат проблемите, ние (хората) сме тези, които правим драмите. Всеки си ползва, каквото му харесва, на каквото е свикнал и каквото намира за практично. Това е най-важното.
[-] 1 потребител изказва благодарност на sapiora за това мнение:
  • milss
Цитирай
#23

(2022-10-07, 14:07:42)sapiora написа:  Всички устройства си имат проблемите, ние (хората) сме тези, които правим драмите. Всеки си ползва, каквото му харесва, на каквото е свикнал и каквото намира за практично. Това е най-важното.
Никой не е казал че само на Самсунг смартфоните им се подуват батериите,и имат проблеми.Но тук веднага се започва
-Ама и на Айфоните им се подуват,и имат проблеми.
-Да и на Huawei P20 се оплакваха че им се подуват батериите,след 3 години ползване,но всичко май опира до късмет,и лоша партида,никой не е застрахован.
Всички гледат тези които са на върха като,и малко да има издънка,веднага почват оплакванията.Всеки очаква да са перфектни устройствата,дадени са не малко пари,но за жалост не са.

Huawei P30
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • sapiora
Цитирай
#24

(2022-10-07, 16:22:53)DoryanY написа:  Никой не е казал че само на Самсунг смартфоните им се подуват батериите,и имат проблеми. .........

Ако обърнеш внимание на заглавието на темата, ще забележиш, че точно това се твърди. 
Това е нормално за почти всички стари батерии, но тук се твърди, че само тези на Самсунг се подуват, което звучи като хейт.
2-3 ютубъри (пристрастни или платени) като твърдят нещо за андроид смартфон е "масов проблем". Но когато се дават 5-6 примера за ябълката, значи са единични бройки.

1916 
[-] 1 потребител изказва благодарност на milss за това мнение:
  • sapiora
Цитирай
#25

Нито на самсунг, нито на айфон, нито на друг апарат който съм имал ми се е подувала батерията.
Купил съм си ги да ги ползвам не да ги държа в шкафа сигурно за това не се издуват, реално нямам опита да държа устройства в шкафа.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
[-] 1 потребител изказва благодарност на Legend за това мнение:
  • sapiora
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)