Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Подуват ли се повечето батерии на стари неизползвани телефони Samsung?
#26

Така твърдят в клипа,при тях може да се е случило,казват че се подуват батериите когато телефоните не се използват редовно,значи при редовно ползване и зареждане на батерията си е нормално,като при другите телефони.Това е по-важно,никой не си купува телефона за да му стои на витрината,освен ютюбърите,които се броят на пръстите на ръката.Всеки да си ползва телефона без притеснение,до като е в гаранция,няма страшно,ако ще го ползва дълги години,ще си сменя батерията,няма начин.

Huawei P30
Цитирай
Аксесоари
#27

sapiora Кажи защо не е работил, трябва да има причина. Аз пък съм виждал все работещи и какво.
Samsung Galaxy S4 по това време не е имал и скенер, а на S5 знаем колко зле беше, не че на другите по-нагоре са били перфектни.

За часовника е нормално да има поне един дефектен, все пак Apple продава най-много часовници и слушалки https://mobilebulgaria.com/news/rast-v-d...rimesechie
А защо са му казали да си мълчи, според мен да не се всява паника. 

Те това са най-известните, които правят видеа за телефони и това обясняват, че когато телефоните не се използват редовно.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#28

(2022-10-07, 20:47:10)hazART написа:  А защо са му казали да си мълчи, според мен да не се всява паника. 

По-скоро да не им падне имиджа и както обикновено да се потули и забрави за това...
[-] 1 потребител изказва благодарност на DxV_pRo за това мнение:
  • milss
Цитирай
#29

Защото Samsung вече имат опит с Note 7 и още един скандал с батериите и накрая S23 ще си стои по рафтовете....
Цитирай
#30

(2022-10-08, 00:52:40)DxV_pRo написа:  По-скоро да не им падне имиджа и както обикновено да се потули и забрави за това...
То за единични случаи може да се потули,но ако са често срещани,няма как да стане.Могат от Apple да се оправдаят че не са използвани зарядни които не са лицензирани от тях,както често се случва,че вината не е в тях.

Huawei P30
Цитирай
#31

(2022-10-07, 20:47:10)hazART написа:  sapiora Кажи защо не е работил, трябва да има причина.

Честно казано не знам защо не работи. Проверих из мрежата и резултата, който получих е, че на 5S спира да му работи отпечатъка, когато дисплея е сменян. Тъй като купих телефона от познат, който (уж) се грижи за устройствата си, той каза, че никога не е отварян телефона. Връщах фабрични настройки няколко пъти, но нищо не се получи и стигам до извода, че телефона по всяка вероятност е отварян. Другата драма, за която ме убеждаваше, че не е имал проблем е, че батерията като се зареди до 100% и докато телефона се използва започва да пада от 100% изведнъж на 69%, после на 24%, а понякога направо на 1%. Като купувах от познат идеята ми беше, че така или иначе ще дам парите си на някой, то по-добре да е на познат или приятел.

По въпроса със Самсун на Note 4 не съм имал проблем с отпечатъка, батерията беше тръгнала да се надува, но за щастие можеха да се сменят лесно. Единствено със S7 имах проблем и той беше, че ми се надраска Home бутона, пръстовия отпечатък си работеше, но заради надрасканото не зацепваше постоянно. Купих си нов пръстов отпечатък за S7, но никой не иска да го смени защото било трудно и те така. Ако си сменя отпечатъка на S7 ще си го ползвам, че Note 10+ ми идва голям вече.
Цитирай
#32

О, този проблем го има отдавна при Samsung и това е САМО при Samsung. Видно обаче с годините не са си променили политиката, което е на мода - виждаш, че имаш с нещо проблеми и вместо да вземеш решение и да отстраниш проблема мажеш из медиите и караш Youtuber-ите да си мълчат.

Това е проблем още от времената на Galaxy Wave, S1 и Bada OS. Имал съм през това време всякакви Galaxy-та, честно казано подути батерии не съм имал, но прескачането на проценти винаги е било факт още в онези години и това го нямаше при нито един друг - Sony Ericsson, HTC и т.н. Това беше само при Samsung - имах един Galaxy Mini или Core беше, както си е на 100%, решава, че е на 20, после е на 70, ей така си мени мнението като жена в определена седмица в месеца. Galaxy Wave по същия начин, абе що Samsung смених всичките страдаха от тоя проблем и само нова оригинална батерия го решаваше. За сметка на това Sony Ericsson-ите (впоследствие Sony) нямаха никакви подобни симпотматики, ползвах един изтормозен HTC Wildfire наравно с това Mini - HTC-то не просто държеше повече, ами нямаше и ядове с батерията и процентите.

Единствения Samsung с който не съм имал проблеми с батерии и проблеми от онези времена е Omnia-та с Windows 6.1 и огромните за времето си 16GB. Много добра Windows Mobile машинка, а 5MP камера му правеше много добри снимки за времето си. Даже го флашнах с някакъв ROM с WM6.5 и HTC Sense UI, работеше перфектно.

Вече години по-късно, може би след S6/S7 нещата се подобриха и тия "играчки" с процентите спряха - общо взето от както телефоните са "капсулирани" и не им се сменя свободно батерията. После Note 7 взе, че гръмна...
Цитирай
#33

Самсунг така и не си оправиха проблемите с батериите.
Повечето телефони се държат сглобени на двойно лепяща лепенка и при отваряне е много трудно да се сглоби обратно както е излязъл от фабриката.
Преди време сменях батерията на телефона на жената. Разглобяването лесно, ама след това голям зор видях да го залепя без да му стърчат капаците на някъде.
Цитирай
#34

Отвори ли се веднъж е за боклука, даже след сервиз изглежда все едно танк е минал през него. Не знам защо така.
Иначе като апарати са супер и съм доволен от батериите им.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#35

(2022-10-08, 21:38:11)T39 написа:  Самсунг така и не си оправиха проблемите с батериите.
Повечето телефони се държат сглобени на двойно лепяща лепенка и при отваряне е много трудно да се сглоби обратно както е излязъл от фабриката.
Преди време сменях батерията на телефона на жената. Разглобяването лесно, ама след това голям зор видях да го залепя без да му стърчат капаците на някъде.

Това с лепенките е пълна аматьорщина.  Продава се лепило за тази цел. Контактните площи се почистват много добре. Ползват се скоби или щипки при залепването за перфектен резултат. Smile

[Изображение: Adhesive-Glue-B7000-E8000-T7000-T8000-LC....jpg_.webp]

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
#36

Аз бях си давал Note 9 за смяна на камера модул в оторизираният им сервиз във Варна и резултата беше перфектен. Очакваш че ще го получа в окаяно състояние, но беше като нов. Явно съм изкарал късмет или хората си вършат работата добре.

Samsung S 24 Ultra 256GB. Titanium Grey
Цитирай
#37

(2022-10-14, 09:21:26)airbus написа:  Това с лепенките е пълна аматьорщина.  Продава се лепило за тази цел. Контактните площи се почистват много добре. Ползват се скоби или щипки при залепването за перфектен резултат. Smile

[Изображение: Adhesive-Glue-B7000-E8000-T7000-T8000-LC....jpg_.webp]

Съгласен съм, този телефон си беше така фабрично, с лепенки. На всичкото отгоре продаваха изрязани за модела лепенки.
Три съсипах докато успея да го залепя правилно.
Цитирай
#38

Аха... Само веднъж пробвах лепенка и приключих с нея. Много афиф работа и започва да отзява.
След сервиз за смяна екран S7, един от ъглите започна да отлепя лепилото. Явно са бързали да го махнат от скобите. При последваща смяна на елементи в домашни условия, купих лепилото и няма мърдане залепването. Smile

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)