Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

#1

Здравейте , видях това телефонче , което доста ми допадна като бюджетен вариант . Някой ползвал ли го е и ако да може ли да даде инфо . Гледам ,че има още няколко модела с СД 680 и се чудя каква е разликата . Другото което ми направи впечетление ,че в кутията няма зарядно ,т.е адаптер за зареждане , а само кабел . Видях няколко ънбоксинга в чужбина там си имаше адаптери в комплекта 33 ватови . На какво се дължи това ''крадене'' на адаптери и защо ги няма . Разгледох в Технополис за зарядни , но ми предложиха 27 ватово на Моторола , което ме осъмни , защото не съм виждал модел с такова зарядно , но може и да бъркам . И другия ми въпрос ако си взема телефона дали мога да го зареждам с 33 ватовото на Шаоми .

SAMSUNG GALAXY S2 - ROM XXMS2 , Android - 4.1.2. --->> HUAWEI Y 320 --->> samsung a3 2016  -  --->> NOKIA С  фенерче, MOTO X4
Цитирай
Аксесоари
#2

На 4PDA има мнения за него - Тап

 
Цитирай
#3

Би трябвало да можеш да го зареждаш с друго зарядно. Странно е, че в кутията няма. Като коментар на публикация за телефон Моторола на сайта - някой също беше споделил, че е закупил телефона без зарядно. И аз доста се учудих - как е възможно?!!?

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#4

Да и аз се зачудих ,че в Бг няма в кутията адаптер , а само кабел . Като ми го изръсиха това викам си какво става тук  . Гледах клипове в чужбина и всичките имаха адаптери . Тук разгледох не само в техно веригата , но и в другите сайтове , където се продава телефона адаптер йок. То е ясно ,че ще мога да го зареждам , но защо го правят този номер . Иначе видях камерата семпли - УЖАС . Дори да искаш да снимаш нещо , което си забелязал на бързо не става и за селфи не става . Моя динозавър Х4 ,който все още върви има LTE - A  , a това няма такова нещо и се води нов . И в крайна сметка ако искаме що годе камера ,която да щракнеш и да се вижда лица  ,или някой детайл , то трябва да се бръкнем около 500 - 600 лв , защото това грам не става .

SAMSUNG GALAXY S2 - ROM XXMS2 , Android - 4.1.2. --->> HUAWEI Y 320 --->> samsung a3 2016  -  --->> NOKIA С  фенерче, MOTO X4
Цитирай
#5

Чак пък толкова да не може да ме снима - съмнявам се. Като гледам е с камерите на moto g31, ето снимки с него - доста компресирани - като ги качвам на сайта - доста пада качеството, но не пазя оригиналите - да ги кача някъде:

На закрито вечер - изкуствено осветление:

[Изображение: IMG_20211218_191015081.jpg]

[Изображение: IMG_20211218_1910238142.jpg]

На открито:

[Изображение: IMG_20211219_112625254_HDR2.jpg]

[Изображение: IMG_20211219_112703214_HDR.jpg]

moto g31 е с AMOLED дисплей, но с по-слаб чипсет, докато новият - moto g32 е с по-добър процесор, но с IPS LCD екран. Въпреки това - не е по-дебел.

Защо не погледнеш - Motorola Edge 20 Lite - за смешни пари се предлага в момента и всичко си има Smile

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#6

(2022-10-06, 09:33:46)fuckinggood написа:  но ми предложиха 27 ватово на Моторола , което ме осъмни , защото не съм виждал модел с такова зарядно

Преди 15-20 дни взех много изгодно Moto G100 на няколко месеца в състояние като нов, видимо не беше ползван много.
По спецификации го дават с 20W зарядно. Единствено това ме дразнеше, защото при G9 Plus бях с 30W зарядно.
Сега покрай поста ти реших да видя какво е зарядното на G100 и останах изненадан, че май е 27 ватовото което го продават в Технополис. Моделът е sa18c21400, беше чисто ново в кутията, още с лепенките. Не знам дали е дошло с него или е купувано и добавяно в кутията след това. Но си върши работата. Мислех да си запазя 30 ватовото на G9 Plus, но няма никаква разлика във времето на зареждане. Зарежда за малко под 2 часа. Докато G9 Plus приключваше за около 70-75 минути

[Изображение: MotoG100.jpg]
[-] 1 потребител изказва благодарност на solo5 за това мнение:
  • divna
Цитирай
#7

(2022-10-07, 19:51:26)solo5 написа:  Преди 15-20 дни взех много изгодно Moto G100 на няколко месеца в състояние като нов, видимо не беше ползван много.
По спецификации го дават с 20W зарядно. Единствено това ме дразнеше, защото при G9 Plus бях с 30W зарядно.
Сега покрай поста ти реших да видя какво е зарядното на G100 и останах изненадан, че май е 27 ватовото което го продават в Технополис. Моделът е sa18c21400, беше чисто ново в кутията, още с лепенките. Не знам дали е дошло с него или е купувано и добавяно в кутията след това. Но си върши работата. Мислех да си запазя 30 ватовото на G9 Plus, но няма никаква разлика във времето на зареждане. Зарежда за малко под 2 часа. Докато G9 Plus приключваше за около 70-75 минути

[Изображение: MotoG100.jpg]

И аз се замислих за г100 като вариант . Търсих из нета нещо старо , но не намирам обяви за жалост . Дсота сполучлив модел . А иначе зарядното най вероятно не е е оригинално .Поне аз 27 ватово зарядно не съм виждал в спецификации . Виждал съм тези Самсунг имат някакви изкелефещини такива , но 27 не . Щом бръкнаха и на сиромасите в джоба света не отива на добре . Иначе това 27 ватовото беше 40 лв . Като цяло г32 -ката не ел лоша . Четох доста сравнен с ноут11 и ползите бяха на мото - то . За сега моя диноавър държи все още като няма крашове , което е учудващо добре . Като ползвам инстаграм , вайбър , фейса .

А тия точки все така продължават да си ги слагат в новите модели и няма цифри и съм ги проклел . Пълни тъпанари ама пълни .

SAMSUNG GALAXY S2 - ROM XXMS2 , Android - 4.1.2. --->> HUAWEI Y 320 --->> samsung a3 2016  -  --->> NOKIA С  фенерче, MOTO X4
Цитирай
#8

(2022-10-08, 08:43:41)fuckinggood написа:  И аз се замислих за г100 като вариант . Търсих из нета нещо старо , но не намирам обяви за жалост . Дсота сполучлив модел .

Допреди няколко седмици го предлагаха в Ардес, нов, на намалена цена 599 лв.
Сега пишат, че е изчерпан, но пък можеш да им звъннеш да питаш. Току се намери някоя забравена бройка.
Цитирай
#9

Аз взех моя G100 от olx за 350лв. Иска чакане, излизат попадения.
Моя е теленорски, в гаранция до февруари 2024, почти не е ползван
Бил му голям на момъка, ползван за втори телефон известно време
Ако не бях го зърнал в olx щеше да си карам още с G9 Plus
Цитирай
#10

(2022-10-08, 17:13:56)solo5 написа:  Аз взех моя G100 от olx за 350лв. Иска чакане, излизат попадения.
Моя е теленорски, в гаранция до февруари 2024, почти не е ползван
Бил му голям на момъка, ползван за втори телефон известно време
Ако не бях го зърнал в olx щеше да си карам още с G9 Plus

Помна , че ти беше голям фен на г100 и само за него говореше . Радвам се че си се сдобил и ще го ползваш с кеф , защото по голям кеф от мечтаната машинка да си е купиш  и да е ползваш няма . Е и гаранция има перфектен е просто си уцелил джакпота .

SAMSUNG GALAXY S2 - ROM XXMS2 , Android - 4.1.2. --->> HUAWEI Y 320 --->> samsung a3 2016  -  --->> NOKIA С  фенерче, MOTO X4
Цитирай
#11

Когато видях в Ардес g100 на посочената цена, бръкнах да си вадя кредитната карта, но все пак излязох да премисля на цигара и не видях какво ще допринесат на моето потребление по-добрите му характеристики спрямо девятката.
Докато батерията ми държи, явно няма да се сменя.
Цитирай
#12

Привет,

Наскоро взех moto G32 8/256 на промо в техномагазина, май все още го има. за 300 кинта. Фабрично е с андроид 12, някой ползва ли го с андроид 12 или всички сте ъпгрейднали на 13 ?? Писна ми от ъпдейти, защото ОСНОВНАТА функция на телефона е да е бърз при избиране на номера, а след поредните ъпдейти на google phone и придружаващите google простотии предишния нокиа G42 стана досадно бавен при избиране на телефон и ровене в контактите. Някой беше вметнал, че телефонния указател вече е гугълски, а не вградения в телефона и затова бави и засичка. Не е нормално телефон на една седмица да го ъпдейтнеш и да почне да сече !?!??!

На прави път ли съм или нещо бъркам ?? На този етап не смятам да ъпдейтвам до андроид 13, но след няколко рестарта на телефона самия "моторола център" ми направи няколко security updates без да ми дава опция да откажа.......... сега виси горе известие за андроид 13, което не мога да махна, но съм готов да го оставя да си седи там ако ще ми сбози телефона...........

Мнения ??

ПС: Сега ми хрумна едно гъделче, което към момента го нямам - да се сменят десктопите във формата на куб или ветрило, цилиндър и т.н. - това в андроид 13 има ли го ??

Иначе съм адски впечатлен как си пускаш камерата и фенерчето с поклащане на телефона, тука голям плюс за моторола Smile

Пс2: в андроид 12 не намерих опция да си разменя долу бутончетата трите... В андроид 13 дали може?

Lenovo P70 stock 4.4.4 (for now) / Xiaomi Redmi 8 3GB/32GB / Realme 9 6GB/128GB Heart / Nokia G42 5G 6GB/128GB / Motorola Moto G32 8GB/256GB
Цитирай
#13

Периодично се сещам за други подробности, които са ми важни Smile

ПС3: батерията изкара един ден с моето ползване в работен ден и приключи на 50%.......... сега почивните дни като го оставя в релакс моуд ще видя, мисля че дори до понеделник няма да го зареждам............. Предишната нокиа G42 приключвах работен ден с около 35% батерия и се налагаше да го зареждам всяка вечер, а с този мисля че ще имам 2 плътни работни дни............ което е доста добре, макар че на фона на Realme 9 който караше 3 плътни дни няма място за сравнение, но това е положението................ Не знам дали разликата идва от 6nm срещу 8nm към нокиата, но има разлика в харчалъка на батерията............ сега друг въпрос е дали ако ъпгрейдна на андроид 13 консумацията ще скочи ??

На кратко - имам около 30-40 тел.разговора на ден (кратки), не играя игри, разглеждам малко вестника (ФБ), някое развлекателно клипче с почивните часове и това е........... аааа и малко GPS , ама малко........... 4G е постоянно включен мисля няма значение дали го споменавам............

Lenovo P70 stock 4.4.4 (for now) / Xiaomi Redmi 8 3GB/32GB / Realme 9 6GB/128GB Heart / Nokia G42 5G 6GB/128GB / Motorola Moto G32 8GB/256GB
Цитирай
#14

Да си кажа честно ,че този модел си излезна най сполучливия в бюджетния клас . Досега не съм срещал лошо за него из форуми и приятели , които го ползват . С тези 8 гб и 256 рам ще има да го ползваш поне още 3 години . За съжаление други модели на марата не може да се похвалят със същото .

SAMSUNG GALAXY S2 - ROM XXMS2 , Android - 4.1.2. --->> HUAWEI Y 320 --->> samsung a3 2016  -  --->> NOKIA С  фенерче, MOTO X4
[-] 1 потребител изказва благодарност на fuckinggood за това мнение:
  • Shnureaga
Цитирай
#15

Ами волно или неволно го изпуснах да се ъпдейтне до андроид 13, но тоя phone by google НЯМА ДА ГО ИЗПУСКАМ, последните ми 3 телефона започнаха да бозят заради това и вече ЙОК. Иначе и аз съм доволен, батерията ще изкара 2 плътни работни дни, а пък в почивните ми дни като никой не звъни едва мърда батерията, много ми харесва Smile Продава се нокията от подписа BTW Smile Някой ако има интерес да звънне - 089 5556135, сори ако нарушавам правилата, но нямам време и нерви да пускам обява във всеки сайт поотделно Smile

ПС: Отделно още похвали - телефона има прекрасен звук! И записва разговори!!! Което с предишните ми телефони какви ли не приложения опитвах и не ставаше! Адски приятна покупка, заслужава си всеки лев!

И след ъпдейта до андроид 13 екрана е вече доста по-ярък!

Lenovo P70 stock 4.4.4 (for now) / Xiaomi Redmi 8 3GB/32GB / Realme 9 6GB/128GB Heart / Nokia G42 5G 6GB/128GB / Motorola Moto G32 8GB/256GB
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)