Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Google Pixel 7/Pixel 7 Pro - Лични впечатления и коментари
#26

(2022-11-21, 11:31:09)user32 написа:  Имам една от първите бройки. Аз също като теб бях с ми серията на шаоми.Отлични телефони, но ми писнаха. Пиксела си струва като цяло, но трябва да си фен.За тия пари може да се вземе ,по добър телефон от към хардуер и батерия. Ако си фен на фотографията скачай без да се замислиш.

То, че се намира по-добър харудер е така, но ако тук са успели да направят добра синхронизаия и всичко е плавно и мазно, не ме бърка чипа. Преди бяха с голяма слава заради чистия андроид, обаче при 6-цата отначало имаха много бъгове и ъпдейти. Тук сега ми е интерресно как се държи? Нямам high refresh rate дисплей и предполагам 90 херца за мен ще си е скок, но други казват,че не било като 120. Това също ми е инт, защото не съм от София и няма къде да го разцъкам на живо...

Meizu MX4 and Yoga Tablet 10 HD+
You shouldn't throw stones if you live in a glass house and if you got a glass jaw, you should watch yo mouth...
Цитирай
Аксесоари
#27

90 е златна среда.
Между 60 и 90 се вижда разликата, обаче между 90 и 120 е по-трудно забележима.
Цитирай
#28

(2022-11-21, 17:02:35)disrespectful написа:  ...Тук сега ми е интерресно как се държи? Нямам high refresh rate дисплей и предполагам 90 херца за мен ще си е скок, но други казват,че не било като 120. Това също ми е инт, защото не съм от София и няма къде да го разцъкам на живо...
Не забелязвам съществена разлика. Теоретично, това че при 90 Hz има по-бързо време за реакция при докосване или по-плавно превъртане, за мен не е толкова важно. Игри не играя, оставил съм си опресняването на 60 херца, върши ми чудесна работа и за ежедневни задачи са си напълно достатъчни.

 
[-] 2 потребители изказват благодарност на NoMaD за това мнение:
  • disrespectful, scorceni
Цитирай
#29

Като цяло си струва. Дисплея е добър въпреки, че не 120хеца. Работи доста "мазно", няма ги дразнещите бъгове от "шестицата" . Софтуерно е добре и хардуерно също. Не играя игри от телефона и не знам как се държи. Най големият минус според мен e "бързото зареждане" което никак не е бързо с тия 25вата. , разбира се в сравнение с конкуренцията и може би , че се нагрява като работи на макс повече от колкото би ми се искало , но е в границите на нормалното мисля.
п.с Погледни и 6 или про весията , май вече го изчистиха от проблеми а и разликата между 6 и 7 не мисля, че е голяма. Би трябвало да се намери вече на добра цена. Като минус е година по малко поддръжка.
[-] 3 потребители изказват благодарност на user32 за това мнение:
  • 10Micron, disrespectful, greenandroid
Цитирай
#30

Телефона като цяло се държи много добре. Никакви оплаквания от чипа и бързината на работа, всичко върви много гладко. Камерата е страхотна.

Единствената забележка обаче за съжаление отново е с мобилната връзка. По няколко пъти на ден след като влеза в асансьор/гараж или място на което се губи за кратко обхват, при излизане се свързва на H+ и стои така дълго време без да се върне обратно на 4G.
През това време ако се включи и изключи самолетен режим връзката се възстановява мигновено.
Същият проблем изпитват и двама приятели с P7, така че явно проблема ще се окаже често срещан...
Цитирай
#31

(2022-11-24, 00:25:33)stuwemaina написа:  Единствената забележка обаче за съжаление отново е с мобилната връзка. По няколко пъти на ден след като влеза в асансьор/гараж или място на което се губи за кратко обхват, при излизане се свързва на 3g/H+ и стои така дълго време без да се върне обратно на 4G.
Странно , мисля , че при мене го няма тоя проблем а може и да не съм обърнал внимание.
Цитирай
#32

Аз го имам това на 3XL, обаче дори да показва H+, мога да си гледам HD видеа в тубата. Според мен връзката се нормализира но не опреснява и не показва.

Pixel 3 XL 64gb clearly white and Pixel XL 128gb
------------------------------------------------------------------
Huawei P8 GRA-L09 TITANIUM GRAY
------------------------------------------------------------------
Цитирай
#33

A с 5G-мрежа последно Пиксел 7 свързва ли се в България, или все още не?

Pixel 8
iPhone 15 Pro
Цитирай
#34

Все още не се свързва, не и докато започне да се предлага Пиксела тук официално.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • scenic
Цитирай
#35

Сега моите впечатления!Ползвател от около месец.Не работи на 5g към vivacom .С моднати приложения само проблеми!Лоша комуникация с huawei gt 3 pro.Батерията държи.При мен около 15-16 часа,но това е с игрички!Не мога да споделя екран със смарт телевизор!

Google Pixel 7Pro
Цитирай
#36

За много години, да изкажа и аз едно мнение след повече от месец ползване на нормалната 7-ца. Като цяло съм доволен от всичко, освен бавното зареждане на батерията. Понякога трябва да излизам след работа и да трябва да го заредя за 20-30 минути, да де ама за това време се зарежда с 20тица процента. За разлика имах един OnePlus, докато чаках да пристигне пиксела, той за това време пълнеше до 100% Big Grin
Както спомена колегата над мен, има проблем с моднатите приложения, понеже направиха приложенията да са само 64 битови.
Камерата е супер, даже и зуума е с доста добро качество.
Аз го поръчах от амазон с промоцията за безплатни слушалки. На 30 ноември ме удобриха, но още даже не са ги изпратили. Обслужването на гугъл е под всякаква критика.
Почти нямам проблеми със сигнала, за разлика от повечето хора.
При вас как е самата сглобка на апарата? Аз имам сравнително големи фуги между задното стъкло и корпуса на телефона.


Прикачени файлове Миниатюри
   
[-] 2 потребители изказват благодарност на nedko1999 за това мнение:
  • 10Micron, greenandroid
Цитирай
#37

Кои приложения не работят, нали Google изисква и 64 битова версия на всички приложения от 2019? Или това са стари аппове, които не са ъпдейтвани в последните 3 години?
Цитирай
#38

(2023-01-05, 19:58:52)p_v_a написа:  Кои приложения не работят, нали Google изисква и 64 битова версия на всички приложения от 2019? Или това са стари аппове, които не са ъпдейтвани в последните 3 години?

Аз ползвам моднат инстаграм (Instander) и им трябваше около месец да пуснат ъпдейт, за да работи приложението. Преди това не искаше да се инсталира.
[-] 1 потребител изказва благодарност на nedko1999 за това мнение:
  • 10Micron
Цитирай
#39

Пазарът на смартфони в момента (края на 2022 г., началото на 2023) е сегментиран в три групи – iPhone, Samsung и китайски. Андроид групата се представя силно от Samsung следвана от китайски конкуренти като Xiaomi, Oppo и разни други. Старите европейски, американски и японски марки са или изчезнали или собственост на китайски – например Nokia, Motorola. Единични фирми като Sony, все още поддържат предлагането на собствени модели, но са толкова непопулярни, че Sony за една година продава толкова смартфона, колкото Apple продава за един ден.
Логично за мен беше да се насоча към Samsung, не само това, че са много популярни, но и имат обещана дълга софтуерна поддръжка (това последното при китайските е много съмнително, дори и да е обещано). Първоначално се бях спрял на S21 FE или S22. Моделът S22 ми допадна в много отношения – визуално, на размер и не на последно място – цена (работя в голяма фирма, която чрез оферти за служители се купуват много продукти изгодно). Голямото ми разочарование е използването на exynos процесор в Европа и SD за останалия свят. Гледах сравнение и общо взето, SD e по-добрия избор. Това ме отказа напълно от S22 и следващият кандидат беше pixel 6a или pixel 7. След кратно обмисляне поръчах pixel 7 lemongras 128 Gb.
Телефона пристигна за два дена, т.е. вторник, инсталирах го в сряда и от вчера, вече два дни го използвам и мога да кажа, че никога не съм имал по-отзивчив смартфон. Работата му е абсолютно плавна, анимациите не забавят интерфейса - използването на устройството е много приятно. За сравнение съпругата има S21 FE, които също в никакъв случай не е бавен телефон, но някак не остава впечатление за бързина, докато pixel реагира на командите много бързо.
Pure Android – за някои липсата на доработка на андроида може би е недостатък, но за мен дори е предимство. OneUI, MIUI и др. със сигурност предлага повече функции и възможности за персонализации, но смятам, че функциите на Pixel са напълно достатъчни. И преди всичко, те са добре обмислени и работят надеждно. OneUI особено MIUI предлагат много допълнителна функционалност, но често не всичко е обмислено докрай. Винаги съм изполал телефона както е доставен и освен background и мелодии друго не съм променял. Може би единственото е, че яркостта на дисплея не се отваря само с един sweep, а с два. Но колко пъти се налага да се променя ръчно, е друг въпрос. Игри не играя, така че Samsung Game mode ми е безполезен, а нещото наречено dual app, колкото и полезно може да е, не мога да го ползвам, защото не е съвместим с android auto.
Инсталация на приложения - започнах напълно от нулата за да не се инсталират ненужни приложения от предния телефон. След като инсталирах всичко което ползвам и прехвърлих моите документи (без личните снимки) ми останаха 106 Гб свободни. Тук нямах проблем с никой от апповете, всички са били актуализирани в последните 2-3 години и имат 64 битови версии. Нещо което ми направи впечатление е, че инсталацията става много бързо, по-бързо от S21 FE. Дали това е от 64 битовата система или нещо друго не мога да кажа.
За камерата: Да, почти всички камери на смартфони са добри при добро осветление. Също така сравнението на снимките много от специализираните сайтове много пъти е направено така, че да се изкарат добри резултати на модела фаворит, т.е. пристрастно.
Сайтове като dxomark не са много показателни, защото те правят бизнес с това и съответно много от китайските оем са им клиенти. Не казвам, че повишават точките на клиентите си, но това е факт. Също е факт, че си предоставят критериите и тестовите за до-настройване на софтуера на камерата на клиентите си. В това няма нищо лошо, просто оценяването не е много обективно. Това е като да сте частен ученик на учителя по математика и той на теста даде задачи от частните уроци.
Не мога да коментирам все още камерата, направил съм само две – три снимки досега, но очаквам да е добра. Ефектът "просто насочи и снимай" предполагам ще го има, за разлика например от Sony 1 IV или 5IV, които имат страхотни камери и софтуер, но не са направени за използване без познания по фотография. За камерата ще пиша пак, но нека първо се събуди природата.
Google поддръжка и connectivity – не съм в България и официално google не продава в google store телефоните си, но google предоставя услугите си и в резултат – 5 G, VPN, VoLTE и от скоро VoWifi са налични. Превключването от 5G и обратно е гладко и бързо, като това се случва например в голям асансьор, където и 4G се губи. Ако телефонът не се ползва в това време, не превключва и след като изляза си е все още на 5 G. WiFi сигнала е стабилен и не виждам разлика с предния телефон. GPay се поддържа официално, както от google, така и от банката ми, така че всичко работи без проблеми.
Отключване на телефона – поддържа лицево разпознаване, пръстов отпечатък и умно отключване. Умното отключване работи много добре с часовника ми polar, което не беше така със стария xiaomi. След като използвам умното отключване, не мога да кажа как работят лицевото разпознаване или пръстовия отпечатък, просто защото не ги ползвам.

За друго не се сещам, ако се сетя ще допълня в бъдеще.
[Изображение: e78532f72540d666f2d294b41670e901.jpg]
[-] 8 потребители изказват благодарност на p_v_a за това мнение:
  • Be6i4, bimmer7805, emzo, greenandroid, jivkojj, Mendeleev, scorceni, Victormihov
Цитирай
#40

Когато имаш време направи 2 нощни снимки (point & shoot) с твоя и 21фе.
Цитирай
#41

(2023-01-14, 09:39:49)emzo написа:  Когато имаш време направи 2 нощни снимки (point & shoot) с твоя и 21фе.
Публикувах сравнение в между Pixel 7 и Samsung S21fe в темата за снимки на Pixel 7.
[-] 1 потребител изказва благодарност на p_v_a за това мнение:
  • emzo
Цитирай
#42

Спомена за Андроид Ауто. Жично или безжично го ползваш? Ако е безжично, стабилно ли работи?

Gesendet von meinem ELE-L29 mit Tapatalk
Цитирай
#43

(2023-01-14, 23:36:53)jivkojj написа:  Спомена за Андроид Ауто. Жично или безжично го ползваш? Ако е безжично, стабилно ли работи?

Gesendet von meinem ELE-L29 mit Tapatalk
Досега само с кабел, но и занапред предполагам също. Колата е от 2017 и няма безжична поддръжка на андроид ауто.
Цитирай
#44

С кабел общо взето няма проблем. Проблемите започват с безжичното свързване. Xiaomi правят проблеми, а също учудващо и пикселите въпреки, че са от гугъл, та затова питах.

Gesendet von meinem ELE-L29 mit Tapatalk
Цитирай
#45

При безжично свързване с андроид ауто при мен се явява  проблема  с бързото падане на батерията. Телефона загрява и батерията пада с 0.5 % на минута ако се ползва навигация и музика едновременно.
Цитирай
#46

Това на пиксел ли? Аз с хуавей п30 за 2 часа безжично с Waze и Интернет радио пада 30тина процента батерията. Загрява, но съвсем леко.

Gesendet von meinem ELE-L29 mit Tapatalk
Цитирай
#47

С Pixel 7. Когато пътувам за по дълго го включвам с кабел. Може би с Андроид 13 е така и още не са го оптимизирали.
Цитирай
#48

Здравейте.Някой може ли да поясни относно 5g и Виваком. В момента за Pixel 7 pro 5g няма така ли? Знае ли се дали в близко бъдеще ще има и от какво зависи това? Възнамерявам да закупя устрйството, но с това 5g ме отказаха.


Цитирай
#49

(2023-01-16, 19:41:41)Stoqnov написа:  Здравейте.Някой може ли да поясни относно 5g и Виваком. В момента за Pixel 7 pro 5g няма така ли? Знае ли се дали в близко бъдеще ще има и от какво зависи това? Възнамерявам да закупя устрйството, но с това 5g ме отказаха.

Поддръжка ще има само когато Гугъл започнат официално да продават телефони тук.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
[-] 1 потребител изказва благодарност на batala за това мнение:
  • Be6i4
Цитирай
#50

(2023-01-16, 19:43:59)batala написа:  Поддръжка ще има само когато Гугъл започнат официално да продават телефони тук.
Ще се поддържа, ако Google реши, не е свързано с продажбата. Ето 5g карта за Pixel телефони: https://pixel.withgoogle.com/5G
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)