Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Google Pixel 7/Pixel 7 Pro - Лични впечатления и коментари
#76

Чета по чужди форуми, че рутват телефона и активират 5G дори за неподдържани от Гугъл региони. Някой тук дали е пробвал? Мой познат си го купи наскоро и мрънка за това 5G, та дали е възможно да се получи?


Sent from my iPhone 13 Pro using Tapatalk
Цитирай
Аксесоари
#77

Има начин да се активира VoLTE и WiFi calling. По принцип създателя на пач-а пише , че някъде може и 5G да проработи, но не съм прочел някой в България да се похвалил досега.

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk
Цитирай
#78

Все още се чудя за какво ви е това 5G?
Какъв е тоя зор да се ползва като реално няма смисъл от него.

Отделно всеки оператор си лимитира плановете, само и само да се включите на някой по-горен.
Служители са ми казвали, че на 4G няма ограничения, а скороста която ще достигнете там е предостатъчна за 99,99% от нещатата които някой може да прави с телефона си.
Цитирай
#79

Ползвам неограничен интернет с неограничена скорост и не че много ми е зор за 5g, ама давам немалко кинти за телефон и той да е орязан откъм функции, не е окей. А като чета и за слабата батерия, съвсем...
Цитирай
#80

(2023-03-19, 18:30:52)whitehart написа:  Чета по чужди форуми, че рутват телефона и активират 5G дори за неподдържани от Гугъл региони. Някой тук дали е пробвал?..
Как и какво точно ползваш на телефона си, че 4G не върши работа и ти е жизнено необходимо това 5G?

 
Цитирай
#81

5g за сега не е задължително, но е жалко, че не се поддържа волте. Hd разговорите са по-добре макар че ту ги има, ту ги няма.

Изпратено от моят Pixel 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#82

(2023-03-23, 18:57:48)NoMaD написа:  Как и какво точно ползваш на телефона си, че 4G не върши работа и ти е жизнено необходимо това 5G?

Чак жизнено необходимо не ми е. Но е някаква екстра, която вече дори средния и нисък клас телефони имат, и ще се използва все повече занапред. Значи, да обобщим: няма 5г, няма волте, трябва да си играеш допълнително да го активираш с хиляда врътки, и след ъпдейт или рестарт на телефона - отново да правиш цялата тази гимнастика. Батерията като за 5000 милиампера е зле, най-вече заради ненормално голямата консумация на дисплея при ползване навън при силна светлина. Всички смарт екстри са неактивни, защото сме неподдържан регион. Гаранция - Франция. Голям брой оплаквания за най-различни бъгове - черен екран, проблемна чувствителност на дисплея, губене на обхват, безпричнно пукване на стъклото на камерата, и т.н. Не бих рискувал. Жалко, защото когато излезе 7 про, страшно много ми хареса на външен вид и като качество на камерите (поне от ревютата де) и бях навит да си го взема.
Цитирай
#83

Малко ревю на pixel 7 след почти 2 месеца употреба. 

Телефонът продължава да ме радва с бързата работа и липсата на преинсталиран bloatware. Ъпдейтите идват редовно всеки месец, като недостатък мога да кажа дългото време за инсталирането им.   

Свързаност (не ползвам телефона в България):

- 5G работи добре, но едва ли щеше да има голяма разлика, ако беше 4G.
- VoLTE / VoWiFi - след последния ъпдейт (а може и преди него) забелязах, че от менюто изчезна слайдера за VoLTE. Първоначално помислих, че има проблем с ъпдейта, но знака HD в списъка за обаждане си седеше. После прочетох, че операторът може да го е активирал без възможност за деактивиране и със скрит код (*#*#4636#*#*) видях, че VoLTE е активно. Тъй като всички от семейството сме към същия оператор, проверих на Samsung S21fe и iphone 13 pro и при тях няма възможност за активиране или деактивиране на VoLTE, само има VoWiFi. Сигурен съм, че преди два месеца и на Samsung S21fe и на Pixel 7 имаше слайдер за VoLTE. 
- VPN - в общия случай е активен. Няколко app-a трябва да бъдат изключени, защото не работят корекртно.
- загуба на обхват не съм забелязал, превключва между 5G и 4G и обратно без забележимо забавяне. Интересно ще, бъде догодина, когато започнат да изключват 3G мрежата, дали ще се промени покритието. Сега в планините обхвата е основно 3G или 2G или никакъв. 
- WiFi - домашната мрежа не WiFi 6.0, така че не мога да кажа нищо.
- мрежов принтер - отново мога да печатам. При xiaomi не беше възможно печатането, заради глупавата MIUI килваше принтерния апп.   

Батерия:
- с моят начин на ползване изкарва минимум 1.5 дена, максимума е около 3 дена. В къщи телефона повечето случаи е свързан с WiFi. Това е около 4 - 4.5 часа SOT. 
- след последния ъпдейт в менюто за бърз достъп по дефолт не показва проценти, а докога ще изкара батерията. Примерно до 22:30 или 1 ден и 9 часа. 

Камера:
- за телефон камерата е много добра, на слабо осветление осезаемо по-добра от Samsung S21fe. Ако user-a няма идея от фотография, качеството на снимките са наистина много добри. Ако някой се е занимавал малко с фотография, тогава знае защо и в какво телефонните камери отстъпват дори и от среден клас фотоапарати. Във форума имаше дълги дискусии за използването на AI при фотографията, истината е че, няма шанс за добри снимки, ако не се използват добри алгоритми или AI. Това което не трябва да прави AI е да слага детайли там където ги няма (примерът с луната). Въпреки всеобщото мнение, че най-добрите камери са на huawei или сега на samsung 23U, смея да твърдя, че най-добрата телефонна камера и софтуер е на sony xperia 1 pro. 
- премахването на обекти - тук съм със смесени чувства. При малки обекти, работи добре, т.е. почти незабележимо, при по-големи обекти - по-скоро не. Дори се чудя, защо позволява премахването на големи обекти. 

Приложения:
- известно е, че телефона поддържа само 64 битови приложения и опасенията ми, че някой апп няма да работи се оказаха излишни. Всички апп получават редовно ъпдейти.
- инсталиране на ъпдейти на приложения - тук за разлика от системните ъпдейти, нещата се случват много бързо в сравнение с Samsung S21fe.
- активирах google one 100 Gb за по-голяма поща. 
- за снимки използвам amazon photos и onedrive, като onedrive е синхронизиран с компютъра ми и така имам всичко навсякъде.
- google live caption - работи много добре от всякакви източници, дори и при телефонен разговор. Поддържа дори и превод. Ако е оставен непрекъснато активиран, пише че хаби повече батерия. Не съм тествал дали е така. В началото бях го оставил винаги включен.
- gpay - подържа се банката. Плащането става много бързо, в сравнение с аппа на банката, който ползвах преди 2 години. Недостатък е, че съм активирал смарт отключване с часовника, и при плащане на по-големи суми трябва да махна телефона от терминала, да потвърдя с пръстов отпечатък и отново да поставя телефона до терминала. Ако телефонът е отключен с пръстов отпечатък, този проблем не съществува.
- gpay - онлайн плащане. Вече има онлайн магазини, които приемат gpay плащане, което е много удобно. 
- androidauto с кабел - за съжаление откривам същия недостатък както и с предишните телефони - след дълго пътуване (2 часа да речем) телефонът е добре загрял. Слушане на музика през Bluetooth за същото време не загрява телефона.
[-] 4 потребители изказват благодарност на p_v_a за това мнение:
  • jivkojj, Marto.g, stenlius, Victormihov
Цитирай
#84

(2023-03-24, 10:18:09)whitehart написа:  ...Батерията като за 5000 милиампера е зле, най-вече заради ненормално голямата консумация на дисплея при ползване навън при силна светлина...
При всяка излишна консумация, винаги си има и начини да бъде извършена оптимизация и настройки с цел ограничаване евунтуален дрейн на батерията. Оставам с надежда, че тези настройки биха ти помогнали в случая: 

Настройки - Мрежа и интернет - Интернет - Настройки на връзката:
1.Включване на WI-FI автоматично - ИЗКЛ.
Опция достъпност на обществените мрежи - ИЗКЛ.
2.Настройки - Мрежа и интернет - Интернет - (Оператор) - зъбно колело:
Предпочитаният тип мрежа да е LTE (не се предлага 5G тук )
Разрешаване на 2G - ИЗКЛ.
Може и още:
Чрез дайлъра - *#*#4636#*#* - Инженерно меню - (избор за предпочитания тип мрежа)
3.Настройки - Свързани устройства - Настройки на връзката:
NFC - ИЗКЛ.
Печат - Услуги за печат - ИЗКЛ.
4.Настройки - Приложения - Показване на всички приложения:
Деактивиране на неизползвани приложения на Google:
Android Auto, Google Play Services for AR, Google TV, Pixel Buds и т. н.
5.Настройки - Приложения - гласов асистент (може да не се конфигурира и да не използва)
6.Настройки - Приложения - Консумация на батерията за приложения - ОПТИМАЛНО (грубо казано автоматично)
7.Настройки - Приложения - Специален достъп - Неограничен мобилен интернет - (ограничаване до определена стойност)
8.Настройки - Батерия - Адаптивни настройки - Адаптивна консумация на енергия - ИЗКЛ. (спорна опция, за която са необходими тестове)
9.Настройки - Звук и вибрации - Звук при докосване на дисплея - ИЗКЛ.
10.Настройки - Дисплей:
- Време за изключване на екрана - 30 сек. (зависи от лични предпочитания)
- Честота на опресняване на екрана - 60Hz 
- Адаптивна яркост - ВКЛ.
- Тъмна тема - ВКЛ.
11.Настройки - Екран - Заключване на екрана:
- Време и информация - ИЗКЛ.
- Повдигнете, за да проверите телефона - ИЗКЛ.
- Докосни за проверка на телефона - ИЗКЛ. 
12.Настройки - Google - Реклами - Премахване на рекламен идентификатор  
13.Настройки - Местоположение - Услуги за геолокация:
 - Търсене на wi-fi мрежи - ИЗКЛ. (позволяват на приложения и услуги да търсят wi-fi, дори когато е изключен)
 - Намиране на Bluetooth устройства - ИЗКЛ.  
14.Настройки - Цифрово благополучие - Настройки - Управление на данни - Използване на устройството за деня - ИЗКЛ.
15.Настройки - Система - Език и въвеждане - Екранна клавиатура - Настройки:
 - Звук при натискане на клавиши - ИЗКЛ.
 - Вибрация при докосване - ИЗКЛ.

(2023-03-24, 10:18:09)whitehart написа:  ...Голям брой оплаквания за най-различни бъгове - черен екран, проблемна чувствителност на дисплея, губене на обхват, безпричнно пукване на стъклото на камерата, и т.н. 
Единични случаи, които са били наблюдавани най-вече в първите ревизии на телефона и на по късен етап това всичко е вече в миналото...

 
Цитирай
#85

Аз избрах мрежата да е на 4g, но да попитам понеже забелязвам, че всяка мрежа се избира по отделно, сега там където няма сигнал на 4г телефона нали ще си слезе на 3г примерно сам? Адаптивното свързване ми е включено.

Изпратено от моят Pixel 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#86

Да, при липса на 4G, устройството само ще намери алтернативна мрежа с друг сигнал.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • Marto.g
Цитирай
#87

Ако е дадено Автоматично търсене ли как беше. Ако е ръчно търсене на мрежа, няма да смени само.

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk
Цитирай
#88

Включено е, но мислех, че важи за избирането на оператор в роуминг.

Изпратено от моят Pixel 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#89

(2023-03-24, 12:10:42)p_v_a написа:  Малко ревю на pixel 7 след почти 2 месеца употреба. 

Здравей колега,

Много сериозно съм се загледал към Pixel 7, но тъй като го позвам на слаба светлина (докато приспивам детето по нощите), а очите ми имат някаква непоносимост към ШИМ леко се притеснявам да го взема. Ето това видео в частност ме накара да се замисля.

Може ли някакъв коментар дали се наблюдава някаква умора, главоболие и тн. проблеми при ползването на телефона през нощта при теб ?
Цитирай
#90

(2023-03-28, 09:33:06)yorikkk написа:  Здравей колега,

Много сериозно съм се загледал към Pixel 7, но тъй като го позвам на слаба светлина (докато приспивам детето по нощите), а очите ми имат някаква непоносимост към ШИМ леко се притеснявам да го взема. Ето това видео в частност ме накара да се замисля.

Може ли някакъв коментар дали се наблюдава някаква умора, главоболие и тн. проблеми при ползването на телефона през нощта при теб ?

Нощем не съм го ползвал дълго, по принцип не съм с телефон в леглото. Ако искаш да тествам нещо, мога да го направя.
Цитирай
#91

(2023-03-28, 10:17:29)p_v_a написа:  Нощем не съм го ползвал дълго, по принцип не съм с телефон в леглото. Ако искаш да тествам нещо, мога да го направя.

15тина минути гледане на видео или някой игра в тъмна стая дали те напрягат.. благодаря Smile
Цитирай
#92

Закупих Pixel7pro преди няколко дни.За това време мога само да изкажа суперлативи за устройството. Загряване не съм усетил, но игри не играя, нямам загуба на обхват, телефонията е безпроблемна, батерия за ден, ден и половина на 4 g i wifi Много музика, браузване, социални медии, снимки. Като вид и усещане е премиум продукт, просто уникално изпълнение и дизайн

hTC Desire X White / mySENSEdx5 RC4.0 (JB 4.1.2 | Sense 5.0)
Lenovo s860 Lenovo A 536 lENOVO wibe z2 Motorola Moto G3 Xiaomi redmi note 5 Meizu m15 Meizu X8
[-] 2 потребители изказват благодарност на petyr1970 за това мнение:
  • iwan33, Victormihov
Цитирай
#93

На Pixel 3 XL спря да ми работи YouTube Vanced изтрих го и сега пробвах да го изтегля наново през apk файла който имам и не става, не позволява. Някой от вас с по-новите пиксели има ли този проблем? Някакво решение или единственото решение е смяна на марката телефон?

Pixel 3 XL 64gb clearly white and Pixel XL 128gb
------------------------------------------------------------------
Huawei P8 GRA-L09 TITANIUM GRAY
------------------------------------------------------------------
Цитирай
#94

И на други марки е същото положение, така че не е от това..

Изпратено от моят SM-S916B с помощта на Tapatalk

Samsung GT-I9105P  Android 6 AOSP rom 32gb A-DATA
Lenovo A536  Android  4.4.2  MIUI 7   8gb SanDisk Ultra
Цитирай
#95

(2023-03-28, 10:19:45)yorikkk написа:  15тина минути гледане на видео или някой игра в тъмна стая дали те напрягат.. благодаря Smile

Снощи направи тест на телефона на слабо осветление и намалена яркост на телефона (почти на минимална). Според мен не се забелязва flicker effect или премигване. Това което се вижда от видеото не е това което виждат очите, ако със същата камера се снима домашния телевизор със сигурност ще липсват сигурно цели кадри. И докато тествах телефона на ниско осветление прочетох следния текст в notebookchek за Pixel 7 - в превод:

"Подсветката на дисплея трепти с честота 360 Hz (вероятно използване на ШИМ).
Честотата от 360 Hz е сравнително висока, така че повечето потребители, чувствителни към ШИМ, не би трябвало да забележат трептене. Въпреки това има съобщения, че някои потребители все още са чувствителни към ШИМ при 500 Hz и повече, така че имайте предвид."

За сравнение пак от същия сайт -  Samsung sS23 Ultra има PWM честота 240Hz, Xiaomi 13 Pro - 120 Hz.
Taka че, ако нямаш такъв проблем със Samsung или Xiaomi, най-вероятно няма да имаш и с Pixel или който и да е друг телефон който има по-висока PWM честота на сега използвания телефон.

Между другото в момента все още върви промоция на Pixel 7 заедно с pixel buds pro в amayon . de
[-] 2 потребители изказват благодарност на p_v_a за това мнение:
  • Victormihov, yorikkk
Цитирай
#96

(2023-03-29, 08:36:48)p_v_a написа:  Между другото в момента все още върви промоция на Pixel 7 заедно с pixel buds pro в amayon . de

Е тук ме спечели благодаря Smile)

Интересен казус... плащам с дебитна карта - не ми я приема като посоча да ме таксува в Евро (иначе набива 33 eur за exchange), затова сменям на плащане с IBAN, минава, но след 3мин ми канселират поръчката защото не приемали начина на плащане.
Как да е правя втора, но този път директно с IBAN. Поръчката минава, и вече 2 часа очаква събиране и пращане.

Междувременно 1 лев не и мръднал от сметката ми. 

Кое ли ще бъде - 1. ще я канселират по-късно / 2. ще получа Пиксел и слушалки без пари / 3. ще бъда таксуван по-късно някак си

Edit : Nevermind - час и половина след покупката ми дръпнаха 1150лв... дотук с мечтата за free stuff.
[-] 1 потребител изказва благодарност на yorikkk за това мнение:
  • iwan33
Цитирай
#97

Здравейте! В момента съм с Xiaomi 12t Pro, телефона ме устройва във всичко, освен камерата и затова съм на път да го сменя. Бях решил да е Samsung s22 ultra, но след това което прочетох в темата, взех да давам назад. ;-)
От няколко дни чета и за 7 Pro и все повече се чудя дали да не го пробвам. В тази връзка имам два въпроса. Как се държи батерията на телефона и как е като сила и качество на звука в слушалката при разговор? Второто даже ми е по-важно от първото...

Xiaomi mi 9 lite
Xiaomi redmi note 4x
Цитирай
#98

(2023-03-28, 17:41:05)bullyboy написа:  И на други марки е същото положение, така че не е от това..

Изпратено от моят SM-S916B с помощта на Tapatalk

Мдаам. Рових се два дни, успях да видя какъв е проблема. Ползвах много стара версия 14.***,последната излязла версия е 17.****.
Изтеглих 17ка и си тръгна, обаче с един проблем, не работи споделянето на ютуб върху телевизора.
Сложих стара версия 15.***** която работи всичко, но с проблем. Като отворя приложението ми излиза надпис, че има нов ъпдейт и не може да се изчисти и да си ползваш тубата. Трябва да изчистя кеша и бисквитките и тогава се отаваря без този надпис за ъпдейт и мога да си го ползвам, но трябва да се прави всеки път, което е адски досадно.

Pixel 3 XL 64gb clearly white and Pixel XL 128gb
------------------------------------------------------------------
Huawei P8 GRA-L09 TITANIUM GRAY
------------------------------------------------------------------
Цитирай
#99

(2023-03-29, 11:54:53)iwan33 написа:  Здравейте! В момента съм с Xiaomi 12t Pro, телефона ме устройва във всичко, освен камерата и затова съм на път да го сменя. Бях решил да е Samsung s22 ultra, но след това което прочетох в темата, взех да давам назад. ;-)
От няколко дни чета и за 7 Pro и все повече се чудя дали да не го пробвам. В тази връзка имам два въпроса. Как се държи батерията на телефона и как е като сила и качество на звука в слушалката при разговор? Второто даже ми е по-важно от първото...

За батерията бях писал някъде, но при всички случаi един ден при по-натоварено използване ще изкара (SOT е между 5 и 6 часа). 

Звука на слушалките - силен, дори когато съм в офиса и говоря с децата дори и докрай намален ми се струва прекалено силно. В шумна среда също няма проблем, чува се много добре. Другите също чуват добре. Имал съм дефектен Samsung A53, от който всички се оплакваха, че не ме чуват.

Много полезна функцие е Clear Voice - това e функция, която е създадена да намали силните шумове, идващи от другия край на линията, когато се провежда телефонен разговор. Тя се задейства само ако човекът, с когото говорите, се намира в шумна среда, например на оживена улица или в кафене.
Аз лично съм я пробвал случайно, като жената беще до центрофугираща пералня (на 1400 оборота) с нейният телефон и аз от другия край на линията и мога да кажа, че не се чува никакъв страничен шум, само гласа на говорещия. 
Така, че Clear Voice силно препоръчвам. 
Всичко това е за pixel 7, предполагам, че важи и за pixel 7 pro.

(2023-03-29, 10:37:30)yorikkk написа:  Е тук ме спечели благодаря Smile)

Интересен казус... плащам с дебитна карта - не ми я приема като посоча да ме таксува в Евро (иначе набива 33 eur за exchange), затова сменям на плащане с IBAN, минава, но след 3мин ми канселират поръчката защото не приемали начина на плащане.
Как да е правя втора, но този път директно с IBAN. Поръчката минава, и вече 2 часа очаква събиране и пращане.

Междувременно 1 лев не и мръднал от сметката ми. 

Кое ли ще бъде - 1. ще я канселират по-късно / 2. ще получа Пиксел и слушалки без пари / 3. ще бъда таксуван по-късно някак си

Edit : Nevermind - час и половина след покупката ми дръпнаха 1150лв... дотук с мечтата за free stuff.

Amazon ще си вземе парите, това няма как да го пропуснат  Smile . Интересно защо са таксували 1150 лв. цената която виждах аз беше 654,99 €, което е около 1100 лв  Huh . Иначе pixel buds pro не са често в комплект с телефона и дори да не се използват, могат да се препродадат, предполагам за минимум 200 лв, което прави апарата още по-изгоден. Отделен е въпросът, че pixel buds pro са също добри.
[-] 1 потребител изказва благодарност на p_v_a за това мнение:
  • iwan33
Цитирай

(2023-03-24, 15:15:24)NoMaD написа:  При всяка излишна консумация, винаги си има и начини да бъде извършена оптимизация и настройки с цел ограничаване евунтуален дрейн на батерията. Оставам с надежда, че тези настройки биха ти помогнали в случая: 

Настройки - Мрежа и интернет - Интернет - Настройки на връзката:
1.Включване на WI-FI автоматично - ИЗКЛ.
Опция достъпност на обществените мрежи - ИЗКЛ.
2.Настройки - Мрежа и интернет - Интернет - (Оператор) - зъбно колело:
Предпочитаният тип мрежа да е LTE (не се предлага 5G тук )
Разрешаване на 2G - ИЗКЛ.
Може и още:
Чрез дайлъра - *#*#4636#*#* - Инженерно меню - (избор за предпочитания тип мрежа)
3.Настройки - Свързани устройства - Настройки на връзката:
NFC - ИЗКЛ.
Печат - Услуги за печат - ИЗКЛ.
4.Настройки - Приложения - Показване на всички приложения:
Деактивиране на неизползвани приложения на Google:
Android Auto, Google Play Services for AR, Google TV, Pixel Buds и т. н.
5.Настройки - Приложения - гласов асистент (може да не се конфигурира и да не използва)
6.Настройки - Приложения - Консумация на батерията за приложения - ОПТИМАЛНО (грубо казано автоматично)
7.Настройки - Приложения - Специален достъп - Неограничен мобилен интернет - (ограничаване до определена стойност)
8.Настройки - Батерия - Адаптивни настройки - Адаптивна консумация на енергия - ИЗКЛ. (спорна опция, за която са необходими тестове)
9.Настройки - Звук и вибрации - Звук при докосване на дисплея - ИЗКЛ.
10.Настройки - Дисплей:
- Време за изключване на екрана - 30 сек. (зависи от лични предпочитания)
- Честота на опресняване на екрана - 60Hz 
- Адаптивна яркост - ВКЛ.
- Тъмна тема - ВКЛ.
11.Настройки - Екран - Заключване на екрана:
- Време и информация - ИЗКЛ.
- Повдигнете, за да проверите телефона - ИЗКЛ.
- Докосни за проверка на телефона - ИЗКЛ. 
12.Настройки - Google - Реклами - Премахване на рекламен идентификатор  
13.Настройки - Местоположение - Услуги за геолокация:
 - Търсене на wi-fi мрежи - ИЗКЛ. (позволяват на приложения и услуги да търсят wi-fi, дори когато е изключен)
 - Намиране на Bluetooth устройства - ИЗКЛ.  
14.Настройки - Цифрово благополучие - Настройки - Управление на данни - Използване на устройството за деня - ИЗКЛ.
15.Настройки - Система - Език и въвеждане - Екранна клавиатура - Настройки:
 - Звук при натискане на клавиши - ИЗКЛ.
 - Вибрация при докосване - ИЗКЛ.

Единични случаи, които са били наблюдавани най-вече в първите ревизии на телефона и на по късен етап това всичко е вече в миналото...

Еми,аз като чета това нещо , по-добре си изключи телефона - батерията ще е на 6.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)