Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy A53 или S20 FE
#1

Привет.
На тийнейджърка ще купуваме нов телефон. Аз съм се насочил към А53, член на семейството сочи към S20FE. Телефонът се ползва почти постоянно - няколко програми за месинджър, FB, камера ... абе тийн му работа. Моите доводи са, че А53 е произведен 2022 и идва с Андроид 12 + 8 GB RAM + 256 GB памет /към такъв съм се насочил/. Та: толкова ли е чувсвителна разликата между процесорите на двата модела в полза на S20FE, или тази разлика няма да се забележи при положение, че игри не се играят ?
Цитирай
Аксесоари
#2

S20 FE, но да е със Snapdragon. Иначе за ежедневни задачи - няма да се усети разликата, но за приложения, които силно ще точат батерията, в това число и FB се изисква и по-голяма батерия, затова бих се спрял на Samsung Galaxy A53.

 
Цитирай
#3

S20 FE е по-добър във всичко, но трябва да се купува само Snapdragon вариантът. Камерите са по-добри, батерията е по-добра, чипсетът е по-добър...

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#4

И кое му е по-доброто на батерията на Galaxy S20 FE?
Samsung Galaxy S20 FE - 4500 mAh
Samsung Galaxy A53 5G - 5000 mAh

 
Цитирай
#5

Бързо сравнение между двата
За Snapdragon чета, че е по-добрия вариант, но наистина ли за такава употреба ще се усети разликата ? И защо 4500 mAh да е по-добро от 5000 mAh ?
Цитирай
#6

@NoMaD
Ми започни да ги ползваш в ежедневието и ще разбереш Wink. Голите цифрички не показват реалната употреба, макар, че се вижда и в сравнението на GSMArena. Освен ако някой не иска да жули офлайн видео нон-стоп, ма се съмнявам...[Изображение: f4dc2ab8b955b7a0faa0f889d08cae24.jpg]

EDIT: S20 FE Snap на промо го пускат от време на време на 699 лв в Емаг, ако и това не е достатъчна причина, тогава не знам.
Но най-важният критерий според мен е дали бъдещата собственичка ще го хареса на вид.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
[-] 2 потребители изказват благодарност на stenlius за това мнение:
  • ganchev, Marto.g
Цитирай
#7

Това са минимални тестови разлики при двата модела и при ежедневното ползване няма как да се усетят, защото всеки ползва устройството си строго индивидуално и за колко време ще му стигне един заряд на батерията си зависи и от това. А и да не говорим, че Galaxy A53 5G е и по-нов модел. А по-нов модел ще има ипо-дълга поддръжка.

 
Цитирай
#8

Много ясно е ,че Санпдрагона в С20Фе е много по-добът и естествено много по-енергоефективен от убития Ексинос в А53. Батерията дори да е по-малка, като капацитет аз съм на 100% сигурен ,че ще държи повече от А53.

Sent from my корейчок Samsung Galaxy S21FE using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
[-] 1 потребител изказва благодарност на ganchev за това мнение:
  • Marto.g
Цитирай
#9

В случая Exynos 1280, който е направен по 5-нанометрова технология би следвало да е по-енергоефективен от Snapdragon (7 nm), но това си е мое лично мнение и никого не ангажирам с него.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • Monroe
Цитирай
#10

Винаги Snapdragon пред Exynos!
Exynos никога не са били енергоефективни, да бързо са, но батерията се топи, това е било винаги! И най много се усеща в standby!

Имаш няколко варианта в Европа за snapdragon в самсунг, ако не те устройват правиш като мен, поръчваш от USA, там всичките са със Snapdragon.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
[-] 2 потребители изказват благодарност на Legend за това мнение:
  • ganchev, Marto.g
Цитирай
#11

Ми то като ще е S20FE 2020, по-добре да е S21FE 2022. Прав ли съм ? Оставаме настрана парите. Говорим за телефоните.
Цитирай
#12

(2022-10-09, 10:10:37)Legend написа:  .......
Exynos никога не са били енергоефективни, да бързо са, но батерията се топи, това е било винаги! И най много се усеща в standby!

.......

Митове и легенди  Smile . От личен опит мога да твърдя, че не е така. Ползвам S22 Ultra (с Exynos) и Tab S8 Ultra (Snapdragon). В standby за ~ 9 часа и двете устройства са загубили 2-3% от заряда си. Та в този смисъл Snapdragon-а може и да е по зле, защото е Wi-Fi варианта без сим. 
Не съм имал никой от двата модела (А53 и S20 FE), но според мен който и да вземете ще върши работа. Единствения минус за S20 FE е, че ще получи още един голям ъпдейт, докато А53 ще получи А13, 14 и 15.

1916 
Цитирай
#13

(2022-10-09, 11:54:13)vesodimov написа:  Ми то като ще е S20FE 2020, по-добре да е S21FE 2022. Прав ли съм ? Оставаме настрана парите. Говорим за телефоните.
Да, S21 FE е по-красив и по-компактен телефон. Дисплеят е по-хубав, камерите са същите като на S20 FE, но процесингът е друг и снимат 1 идея по-добре. Предната камера особено е настроена доста различно в положителна посока.
Има нова ревизия - 990B2 модел, според мен е по-сполучлива от старата 990B.
S20 FE е с 1 идея по-добър обхват и 2 идеи по-добра батерия.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
[-] 1 потребител изказва благодарност на stenlius за това мнение:
  • ganchev
Цитирай
#14

Милс сравнява несравнимото както винаги две коренно различни устройства, аз няма да споря това е мое мнение и моя опит.
Никога апарат с Exynos, 2 пъти съм имал и двата пъти греда! Тези процесори просто не струват.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
[-] 1 потребител изказва благодарност на Legend за това мнение:
  • ganchev
Цитирай
#15

Честно казано S-серията винаги е за предпочитане пред А-серията. Ако бюджета не е разтеглив вижте и А52S - на същата цена е като А53, със същите камери и габарити, но е доста по-мощен.

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
Цитирай
#16

(2022-10-09, 15:19:27)Legend написа:  Милс сравнява несравнимото както винаги две коренно различни устройства, аз няма да споря това е мое мнение и моя опит.
Никога апарат с Exynos, 2 пъти съм имал и двата пъти греда! Тези процесори просто не струват.

Благодаря. Към момента се спирам на S21FE
[-] 1 потребител изказва благодарност на vesodimov за това мнение:
  • ganchev
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)