Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Избор между няколко часовника
#1

Здравейте,

Насочил съм се към смяна на часовника си и съм се спрял на няколко модела. Моля, за мнения за плюсове и минуси, за да се ориентирам.

Бюджет, около 300 лв, издръжливост на батерията около 10-14 дни и възможност за разговори. Плащането през часовник не ми е важно

1. Huawei GT2 pro - дали като е модел на 2 години все още е актуален. Това, че ще оставят поддръжката за сметка на следващия модел, не ми е толкова голяма грижа, стига да работи нормално.

2. Huawei GT3 - има ли огромна разлика между него и GT2 pro? GT2 pro е по-добро изпълнение като изработка и затова ми е чуденето. А и е малко по-евтин. Към черния петък GT3 ще влезе в бюджета ми, надявам се.

3. Huawei watch fit 2 - жена ми го има и горе долу знам какво да очаквам. По-принцип има всички функции на горните, така че ми е краен вариант. Насочил съм се към кръгъл часовник, по-принцип, но ако го имам в на предвид.

4. Amazefit GTR 3 pro - също малко над бюджета, но се надявам на намаление. Как е в сравнение с GT3? Също не съм много на ти и със Zepp приложението. Xiaomi не се славят с най-безпроблемните си приложения.
Според мненията Ви кое е по-удобното Huawei Health или Zepp?

Ако имате някое предложение до 300-350 лв., което да отговаря на горните критерии, моля за предложения.

Благодаря на отзовалите се!
Цитирай
Аксесоари
#2

Според мен основното е с какъв телефон се използва и какво точно се изисква да прави този часовник. 10-14 дни GT3 не съм сигурен дали ги покрива, а и май е над 300лв. Мога да споделя опит с GT2 pro - страхотен дизайн, голяма каса, добра и удобна силиконова каишка, батерията държи добре. С телефон самсунг съм и от към приложението health малко не съм доволен. Не ми хареса това че е като по-голяма гривна. Известията от всяко приложение са само известия - тоест няма опция за отговор от часовника. Набирането на номера не може директно, освен ако не са добавени като любими в часовника през телефона, произволен номер да си набереш от часовника не става. Менюто няма много опции и настройки, най-ме дразни как падаше бързото меню отгоре Big Grin Другото мисля нямаше и опция за докосване на екрана на часовника да светва (както при самсунг) ами само ако вдигнеш китката. Друго май не се сещам. Amazfit GTR 3 pro много се чудех дали да не го взема. За предния модел четох ревюта и нямаше много добри отзиви и това ме отказа, отделно че познат имаше такъв и сподели че го сменял гаранционно. За приложението Zepp имам гривна xiaomi mi band 4 и го ползвам все още. Проблем с него и гривната не съм имал.
[-] 1 потребител изказва благодарност на kerenski за това мнение:
  • divna
Цитирай
#3

Ще го ползвам с Моторола. Набирането на номера от часовника не ми е наложително, но искам да мога да говоря от него, докато шофирам или на разходка в гората, докато телефона е в раницата или нещо подобно. Важното ми е сензорите да отчитат що годе правилно и да няма проблеми приложението.
Телефона ще го сменям следващата година и мислех за Самсунг. Сериозни ли са бъговете на Huawei Health със Самсунг или са дребни неща?
Как е подръжката по принцип на по-стари часовници? До колко време е осигурена? Мисля че от ревюта в YouTube се казваше че е около 2 години



Изпратено от моят moto g 5G plus с помощта на Tapatalk
Цитирай
#4

Веднага ти казвам един бърз дийлбрейкър.
Ако държиш часовника или приложението да е на български - Взимаш някои от Huawei-те.

По принцип Pro версията трябва да е по-добре от нормалната, но в по-новата може да са пуснали по-нови сензори или някоя глезотия, която ти е по-важна.
(на този принцип като избирах в началото на годината щях да взема GTR 2 pro, защото беше по-добър от GTR 3, но изскочи промоция на 3 pro и се обзаведох)

Също важното е дизайна. Ако някой не те кефи външно, едва ли има смисъл да го взимаш заради функциите.

За мен е важно да знам с какъв модел телефон си. Щом ще го ползваш с Моторола няма значение коя марка ще избереш.
Amazfit/Zepp не е точно Xiaomi. Huami e техен подбранд и има разширена поддръжка, но не е като Mi Fitness Където са само Xiaomi устройствата, които се поддържат. Приложението работи добре дори на iOS без проблеми. За разлика от това на Huawei, на което дори не можеш да качиш музика и за Андроид си иска услугите на Huawei.

Език
Дизайн

GTR 3 pro има най-много неща и най-голям дисплей. Имах го допреди месец. Супер Часовник
[-] 2 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • divna, sapiora
Цитирай
#5

Акосега избирах, бих взел Huawei GT Runner, чисто нов за 300лв от продавалника
Но от 2 години съм с GT първа версия и ми е напълно достатъчен.
А и не се очертава скоро да ме предаде, дуракоустойчив е
Цитирай
#6

Всъщност взех Gt2.pro Huawei. Беше на промоция в Зора. Благодаря на всички.

Изпратено от моят moto g 5G plus с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на GodPetar за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#7

Честито. Дано да е това, от което имаш нужда
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)