Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Спад на производителността при продължителен товар Mi 10T с Android 12 ъпдейт
#1

Здравейте колеги,

Направо на темата. Става дума за Xiaomi Mi 10T 8/256 версията. Не че играя много игри на телефона, но все пак с помощта на 3DMark Wild Life Stress Test (20 loop-a на бенчмарка) осъзнах, че след MIUI 13/Android 12 ъпдейта производителността на телефона при продължителен товар спада значително в сравнение с MIUI 12.5 Enhanced/Android 11. Преди стабилността след 3DMark Wild Life Stress Test беше над 99%, а сега е ~79%, което си е 20% спад и хич не е малко. Това беше и една от причините да взема този телефон, защото не тротваше при продължително натоварване. Реално, на Asphalt 9 не забелязвам да грее повече спрямо MIUI 12.5, но вероятно тротва и за това не се усеща повече отделяна топлина по корпуса. 

Пробвах да добавя бенчмарка в Game Turbo - няма никаква разлика дали бенчът е добавен в Game Turbo и дали е активиран Balanced/Performance режим. Стабилността винаги достига 79%. Както и преди, тествам без кейс на бюрото ми, като стайната температура е ~24 градуса. Някой друг дали е забелязвал подобно нещо и дали някои от вас може да пусне един 3DMark Wild Life Stress Test?

Не съм ресетвал след Android 12 ъпдейта защото не забелязвам никакви проблеми и телефонът си работи мазно. Но вероятно има вероятност проблемът да е точно там и ето защо се нуждая и от вашата помощ.  Smile Ето и малко screen-ове:
[Изображение: vTlnyVv.jpg][Изображение: cGHEnFz.jpg]

Xiaomi Mi 10T, Xiaomi Mi 9, Xperia Z Ultra White
Цитирай
Аксесоари
#2

Може би трябва да питаш в XDA .
Цитирай
#3

Да, но първо исках да видя дали някои колега няма да откликне и да извърти веднъж стрес теста с Mi 10T/Pro, но май няма да ме огрее.  Big Grin

Xiaomi Mi 10T, Xiaomi Mi 9, Xperia Z Ultra White
Цитирай
#4

Довечера ще пробвам.

Моят е 6/128.


Прикачени файлове Миниатюри
           
Цитирай
#5

Много благодаря, явно проблемът не е само при мен. Баси....

Xiaomi Mi 10T, Xiaomi Mi 9, Xperia Z Ultra White
Цитирай
#6

С малко закъснение ето и моя резултат от Mi 10T Pro 8/256.


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)