Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Избор на подходящ ТВ бокс за гледане на EON TV mobile
#1

Здравейте,

искам да се консултирам преди покупка на ТВ бокс, чиято цел ще бъде инсталиране и гледане единтсвено на youtube и EON TV Mobile.
Идеята е, че съм абонат на Виваком с ЕОН пакетите им, които включват и въпросното приложение EON TV Mobile, което за момента го имам инсталирано на телефона си. Искам да си взема ТВ бокс, на който да инсталирам същото това мобилно приложение, а бокса да го взимам с мен когато пътувам.
Проблемите са следните:
1. ЕОН TV Mobile апликацията я няма Гугъл плей маркета, когато я търся през андроид тв или тв бокса, предоставен ми от виваком (търсих я за тест).
2. Свалих апк файл на ЕON TV Mobile и отново за тест го инсталирах на тв бокса от виваком. Инсталацията мина, но при отваряне ми дава грешка This device is not supported by EON mobile (собствения им ТВ бокс).
[Изображение: f5a6c06527946e54ca9a7695f3aa7bf6.jpg]
3. До колкото разбирам mobile апк-то няма да тръгне на андроид тв платформа (каквато явно ползват и тв боксовете). В същото време не става да ползвам EON TV апликацията на друго устройство, защото това ще ми деактивира телевизията на първото устройство (в къщи). От друга страна пък намерих клипче, където мобилната апликация е подкарана на тв бокс - https://youtu.be/YFMOlsM9DAw, изобщо много объркана ситуация.

Та имам следните въпроси:
1. Възможно ли е това което искам - да инсталирам и гледам EON TV mobile на тв бокс? Някой правил ли го е?
2. Какъв тв бокс да избера за целта? Търси се бюджетен вариант. Единственото условие е дистанционното да има цифрофи бутони за избор на канали.

Благодаря предварително.
Цитирай
Аксесоари
#2

Мобилното е мъка. И да успееш ти трябва мишка задължително. Трябва ти апк за андроид тв. Отделно преди това трябва да ти е активирано от профила в my vivacom. Не би трябвало да ти деактивира нищо. Води се допълнителен приемник и поне при А1 имаш право на един безплатен. Питай си оператора първо
Цитирай
#3

Ситуацията при виваком е, че самите ЕОН пакети вървят с "EON Smart TV приложение + EON Smart box", като аз ползвам и двете. Всеки следващ бокс се плаща. За това искам да намеря начин да гледам мобилното им приложение на ТВ, понеже там няма ограничения на колко устройства се гледа.
Цитирай
#4

Малко встрани от въпроса, но варианти.Еон има и за Windows,работи добре и не ти влияе на другите устройства. Ползвам го, така че можеш да погледнеш и боксовете с Windows. Друг вариант е да кастваш с Chromecast или някакво подобно устройство от телефона. Трети вариант е да го ползваш през добрият стар браузер.
Цитирай
#5

(2022-10-19, 09:25:31)user32 написа:  Малко встрани от въпроса, но варианти.Еон има и за Windows,работи добре и не ти влияе на другите устройства. Ползвам го, така че можеш да погледнеш и боксовете с Windows. Друг вариант е да кастваш с Chromecast или някакво подобно устройство от телефона. Трети вариант е да го ползваш през добрият стар браузер.

Да разбирам ли, че това което бях намислил няма как да стане? Исках този вариант за да запазя максимално функционалностт на дистанционното, през браузър ще е ужас си мисля, за windows не знам.
Цитирай
#6

Остава ти варианта да си плащаш за още един приемник щом вече имаш два. Ако ти е само за пътуване си вземи хромкаст. Може и някой стар модел втора ръка
Цитирай
#7

А няма ли някой бокс с 3-4 гб рам и андроид за мобилни устройства?
Цитирай
#8

Варианта с бокса остава, просто не ползвам бокс да пробвам. Няма как да не стане с Андроид .Изчакай със сигурност някой го е подкарвал и ще ти отговори.
Цитирай
#9

За подкарване може и да го подкара на някои боксове, но не става да се работи с дистанционно. Задължително мишка трябва. Интерфейса просто не е за ТВ, а за тачскрийн/мишка
Цитирай
#10

аз го ползвам през браузър и си работи
малко е зор докато сменяш каналите ама работи, че и от чужбина даже
инсталираш един браузър и си готов

Galaxy Nexus -> Sony Z1 Compact -> Meizu M1 Note->One Plus X -> Xiaomi mi6->Samsung a70->S21FE 
Цитирай
#11

На тв бокса инсталираш приложението на EON TV, без да е необходимо да се логваш през него. От телефона си пускаш Еон мобайл приложението, където трябва да си логнат. Пускаш от телефона през chromecast към Тв бокса. Там ще се пусне еон приложението и ще гледаш на телевизора. Телефонът ще ти служи като дистанционно, и ще можеш да си го използваш за други неща, докато си гледаш на телевизора.
Имам Xiaomi tv box, и така използвам еон мобайл, да гледам през тв бокса.

Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk
Цитирай
#12

А защо ти е да е инсталирано на бокса? Просто кастваш от телефона. И още една подробност - хромкаст имат само сертифицирани боксове с андроид тв. Другите нямат. Или такъв бокс, или отделен хромкаст
Цитирай
#13

Решение е, но не ми се струва удачно за дълго ползване. Примерно отивам на вилата и 3 дни * 24 часа телефона ми излъчва ... не ми е ок.
Цитирай
#14

Имам тв бокс на който ползвам пълния пакет на еон. Говоря за мобилното приложение, което не е за андроид тв. Вярно, с дистанционно не става, но да върнеш 2 предавания и един филм става.

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk
Цитирай
#15

телефонът служи само като дистанционно и да пусне приложението на тв-то. Приложението на тв трябва да е свързано със Интернет.
Ако затвориш приложението на телефона, спира и на тв, но ако го оставиш и се отдалечиш (да няма връзка със тв), на тв си продължава еон приложението.
По същия начин работят и други приложения, като HBO max, youtube....
Със телефона, през хромкаст пускаш това което искаш да гледаш на бокса, през съответното приложение там. Телефонът не излъчва и не предава към бокса друго.

Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на hglr123 за това мнение:
  • ganchev
Цитирай
#16

Ще си преоформя въпроса Smile

Бихте ли могли да ми препоръчате ТВ бокс модели с операционна система Андроид за мобилни устройства (да НЕ Е Android TV!)?

Аз не мога да се ориентирам от предлаганото на пазара.
Мисля, че това би решило проблема. Благодаря.

пс Това с мобилен андроид ли е https://www.emag.bg/multimedija-pleyr-x9...D28VR7MBM/
Цитирай
#17

Търси Beelink GT-King той е с мобилен Андроид
Но бягай далече от боксове като показания евтинджос във емаг
Няма начин да вземеш бокс под 150-200лв и да останеш довоюен
Цитирай
#18

Ползвам приложението на Андроид ТВ Бокс 2/32 и си работи, но няма функционалност дистанционното на бокса. Управлява се само с мишка.

Изпратено от моят Redmi Note 9S с помощта на Tapatalk
Цитирай
#19

(2022-10-20, 13:50:21)xaxo написа:  Ще си преоформя въпроса Smile

Бихте ли могли да ми препоръчате ТВ бокс модели с операционна система Андроид за мобилни устройства (да НЕ Е Android TV!)?

Аз не мога да се ориентирам от предлаганото на пазара.
Мисля, че това би решило проблема. Благодаря.

пс Това с мобилен андроид ли е https://www.emag.bg/multimedija-pleyr-x9...D28VR7MBM/
Точно този евтин модел x96q-allwinner-h313 е с АНДРОИД TV версия, а не с чист андроид за мобилни  устройства - имах точно такъв, поръчан от Китай за 25$ уж с 4/64 ГБ памети, а като го тествах с разни приложения и го отворих да видя чиповете с памет се оказа някъде 1/8 ГБ, дори китайците ми върнаха парите като им пратих видео с докзателства, че обявената голяма памет е фалшива. И 90 лв са му мнооого!
Иначе не знам защо, но цените им са вдигнати много и в Китай
Цитирай
#20

Добре, но препоръчайте модели с мобилен андроид. Колегата по-горе дето ползвал приложението, с какъв модел бокс си?

Говорих с една фирма предлагаща боксове, казаха "90% от предлаганите модели са с мобилен андроид", но как да бъда сигурен преди да дам парите и го купя.
Питах и един търговец от олх за въпросния модел, който съм дал от емаг, каза с мобилен андроид е ...

За това ще ми е полезна практическа, изпитана информация. Това за дистанционното ще го преглътна някак.


Тези които са с андроид тв ос, пак ли се водят андроид 9,10... Нямат ли си друга номенклатура, всичко което гледам е обявено все едно чета телефони, а тук излиза, че е тв ос...
Цитирай
#21

Дали е с мобилен андроид или андроид тв и двете си имат версия на андроида. Колегата горе беше ти писал един модел за beelink. Моя е точно такъв , но малко по стар модел , но е огън. Ето точно моя модел.
https://tiger-tv.eu/beelink-gt1-ultimate...fi-bt-4.0/

Баси как са скочили цените. Преди 2 години и нещо го взех за 180 лв.


Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk
Цитирай
#22

Пиши на колегата @armagani - ще те насочи какво да си вземеш да ти свърши работа.
Цитирай
#23

Здравейте, понеже искам същото нещо, за да не отварям нова тема, кои боксове в крайна сметка биха свършили работа? @xaxo успя ли да намериш решение? Благодаря.
Цитирай
#24

Какво ще кажете за "Гоогле тв + кромкаст ХД" . Струва 39,90€. Могат да му се инсталират приложения (апк.). Дистанционното може да се превърне в мишка лесно. Има работещо ОТГ за още памет, мишка и др. Работи доста добре. Предполагам няма да има никакъв проблем с ЕОН ТВ, само не знам дали ще тръгне и мобилната версия на ЕОН.
Цитирай
#25

Точно за него се бях засилил, и е топъл топъл модел от тоя месец, а и не държа на 4к, но не знам дали пустия му EON Mobile ще тръгне, понеже целя да разкарам кабелната телевизия и да има там нещо за жената да гледа Smile
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)