Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Избор на подходящ ТВ бокс за гледане на EON TV mobile
#51

(2023-02-16, 18:19:41)mitkoandroid написа:  Имам два бокса, единия е с Андроид тв ( уж) другия си е чист андроид. Имам акаунт на Е ОН за Андроид ТВ. Обаче не мога да го подкарам. Единия бокс с чистия андроид го описвам ( Beelink GT1 Ultimate). Започвам с другия ( нещо от рода на Air F3) който е уж с Андроид тв.
Нито единият бокс не е с Андроид ТВ...
Цитирай
Аксесоари
#52

Е значи се извинявам. Има ли вариант да подкарам еон тв за Андроид Тв на някой тв бокс ?
Цитирай
#53

Трябва ти приложението конкретно за андоид тв. Потърси в аптоид или някой друг сайт. Също така трябва да си абонат на еон. Ако е само за мобилно устройство не става. Едното се активира с мейл и парола, а другото (за андроид тв) с код
Цитирай
#54

за да подкарате Еон на тв бокс и логването да е със имейл и парола боксът ви трябва да има две неща

1-- боксът да е с чист андроид

2--задължително да има гугъл сертификат


това е
Цитирай
#55

Може ли да препоръчате конкретен модел на такъв бокс?
Благодаря.
Цитирай
#56

(2023-02-19, 20:35:45)xaxo написа:  Може ли да препоръчате конкретен модел на такъв бокс?
Благодаря.

mi stick 4k,google tv with chromecast,amazon fire stick- тези са налични в БГ и са най-широко разпространени.
Цитирай
#57

Аз взех първия. Още не съм го включил, но проверих преди това че е това което ми трябва. Благодаря

Sent from my Pixel 6a using Tapatalk
Цитирай
#58

Здравейте!

Не разбрах Xiaomi стика и бокса последно с Андроид ТВ ли са или с мобилен Андроид?
Искам да инсталирам и гледам EON Mobile на бокс с мишка, не да каствам, и бих предпочел да е Xiaomi.
Цитирай
#59

С Андроид ТВ са. Ако ще ползваш стика на Xiaomi и ще свързваш мишка ще ти трябва допълнителен кабел.


Прикачени файлове Миниатюри
   

1916 
[-] 1 потребител изказва благодарност на milss за това мнение:
  • redchampions
Цитирай
#60

Еми щом са с Андроид ТВ, значи няма да станат за моите цели

Нали правилно съм разбрал от темата: ако искам да каствам мобилното приложение от телефона - само бокс с Андроид ТВ и то сертифициран, ако искам да инсталирам мобилното приложение и да гледам с мишка - само бокс с "чист" Андроид?
В момента имам X96Q с Андроид ТВ и явно несертифициран, защото не мога да каствам на него - егати късмета

Изпратено от моят SM-G996B с помощта на Tapatalk
Цитирай
#61

(2023-02-26, 13:37:32)redchampions написа:  Еми щом са с Андроид ТВ, значи няма да станат за моите цели

Нали правилно съм разбрал от темата: ако искам да каствам мобилното приложение от телефона - само бокс с Андроид ТВ и то сертифициран, ако искам да инсталирам мобилното приложение и да гледам с мишка - само бокс с "чист" Андроид?
В момента имам X96Q с Андроид ТВ и явно несертифициран, защото не мога да каствам на него - егати късмета

Изпратено от моят SM-G996B с помощта на Tapatalk
Твоят бокс не е с ATV, а с AOSP - по-скоро би трябвало да разпознава мобилното приложение, но има условности.

Изпратено от моят motorola edge 30 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#62

(2023-02-28, 18:20:40)vasettoo написа:  Твоят бокс не е с ATV, а с AOSP - по-скоро би трябвало да разпознава мобилното приложение, но има условности.

Ами с ATV е  Smile  вече 1 година гледам приложението EON Smart TV, активирано с код.
Преди малко реших да пробвам мобилното - свалих си някакъв .apk, инсталирах, стартирах и... Device is not supported.

Точно затова исках мнение на някой, който го е тествал, защото мнения и статии в нета много и все противоречиви Sad
Цитирай
#63

(2023-03-02, 11:08:10)redchampions написа:  Ами с ATV е  Smile  вече 1 година гледам приложението EON Smart TV, активирано с код.
Преди малко реших да пробвам мобилното - свалих си някакъв .apk, инсталирах, стартирах и... Device is not supported.

Точно затова исках мнение на някой, който го е тествал, защото мнения и статии в нета много и все противоречиви Sad
Allwinner чиповете нямат лиценз за АТВ, ако говорим за правилния бокс X96Q... Може да е манипулиран, демек руутнат самият бокс и да се излъже приложението, но в един прекрасен момент ще спре да работи след някой ъпдейт...

Изпратено от моят motorola edge 30 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#64

(2023-03-02, 15:49:14)vasettoo написа:  Allwinner чиповете нямат лиценз за АТВ, ако говорим за правилния бокс X96Q... Може да е манипулиран, демек руутнат самият бокс и да се излъже приложението, но в един прекрасен момент ще спре да работи след някой ъпдейт...

Изпратено от моят motorola edge 30 с помощта на Tapatalk

Възможно е, взех го от един познат, който се занимава с боксове, телевизия и т.н., досега колкото пъти съм му давал "Ъпдейт", никога не се е ъпдейтвал. И приложението на Булсат работи като за АТВ. Но вече няма значение дали ще спре да работи, скоро ще спирам сателитната си телевизия, към която имах безплатно EON Smart TV, и вече ще гледам само мобилното.
Цитирай
#65

(2023-03-02, 16:04:00)redchampions написа:  Възможно е, взех го от един познат, който се занимава с боксове, телевизия и т.н., досега колкото пъти съм му давал "Ъпдейт", никога не се е ъпдейтвал. И приложението на Булсат работи като за АТВ. Но вече няма значение дали ще спре да работи, скоро ще спирам сателитната си телевизия, към която имах безплатно EON Smart TV, и вече ще гледам само мобилното.
Дай го на твоя човек, от който си го взел, да му върне оригиналния биос и ще стане за мобилното приложение - стига да знае, какво прави...

Изпратено от моят motorola edge 30 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#66

(2023-03-02, 16:08:59)vasettoo написа:  Дай го на твоя човек, от който си го взел, да му върне оригиналния биос и ще стане за мобилното приложение - стига да знае, какво прави...

Изпратено от моят motorola edge 30 с помощта на Tapatalk


Каза, че нищо не му е правил. Преди година и нещо, когато търсех АТВ, ето отговор за моя бокс в друг форум:

[Изображение: cc5fc0b568da3aee0848f55d34454402.jpg]
[-] 1 потребител изказва благодарност на redchampions за това мнение:
  • punish
Цитирай
#67

(2023-03-05, 13:06:28)redchampions написа:  Каза, че нищо не му е правил. Преди година и нещо, когато търсех АТВ, ето отговор за моя бокс в друг форум:

[Изображение: cc5fc0b568da3aee0848f55d34454402.jpg]
Руска рулетка е с тези китайчета - подменят частите както им падне и някой ROM работи на една ревизия, а на друга - не. Твоят и доста други са ударили шестица от тотото - явно фърмуерът е "излъгал' приложението, че е сертифициран АТВ, което боксът със сигурност не е, а има просто един скин/лоунчър на АТВ. Ползвай си го и да не ти дреме.
Поздрави.

Изпратено от моят motorola edge 30 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#68

(2023-03-05, 15:48:52)vasettoo написа:  Ползвай си го и да не ти дреме.

За съжаление вече няма да ми върши работа, отсега нататък ми трябва AOSP за EON mobile и пак почва рулетка
Иначе не е и баш сертифициран, не мога да каствам към него - не се показва в списъка с устройства като натисна бутона за cast.

Изпратено от моят SM-G996B с помощта на Tapatalk
Цитирай
#69

Aко си взема ЕОН приемник втора употреба, след ресет ще мога ли да го ползвам за коди, мовиан и т.н. ?
Цитирай
#70

(2023-03-14, 10:46:01)emzo написа:  Aко си взема ЕОН приемник втора употреба, след ресет ще мога ли да го ползвам за коди, мовиан и т.н. ?

Някъде из форумите четох, че може, но трябва да намериш някой абонат да го добави в профила си, за да можеш да го стартираш след ресета, после той си го изтрива от профила и ти си го ползваш като "нормален" бокс.
[-] 1 потребител изказва благодарност на redchampions за това мнение:
  • emzo
Цитирай
#71

(2023-03-14, 10:46:01)emzo написа:  Aко си взема ЕОН приемник втора употреба, след ресет ще мога ли да го ползвам за коди, мовиан и т.н. ?
Не се занимавай с глупости, а си купи свестен бокс/стик - ЕОН-ският от първото поколение е куц, а последният, който има читав хардуер, едва ли ще го намериш свободно да се продава. Отделно в чужда мрежа нито един няма да тръгне, освен с VPN tunnel, или допълнителна такса за чуждата мрежа от абоната на устройството.
Боксовете на ЕОН се активират/деактивират от оператор и не се виждат в профила myvivacom на абоната. Играх си този уикенд с такъв.

Изпратено от моят motorola edge 30 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#72

Да попитам какъв модел android tv box да си купя.

Полага ми се към плана да ползвам още един android tv, освен основния ми ЕОН приемник.

Искам да купя android tv box , който симулира че е андроид телевизор и да го ползвам на обикновен тв. 

Търся най-евтиния вариант и ако може да има и AV out.

Гледам този но не знам дали е с android tv или чист. Трябва ми първото.

https://a.aliexpress.com/_mOGjtL2
Цитирай
#73

Нямам посочения бокс но от снимките се вижда че е AOSP а не андроид тв. Без префлашване ще тръгне варианта на ЕОН за таблет/телефон - този с имейл а не с код. В къщи ползвам сертифицирани закупувани от наши търговци устройства - Xiaomi TV Stick 4KNokia TV BOX 8000 и Xiaomi MI TV Box S 4K. Предпочитам нокията но и трите си работят нормално обаче нямат кабел за AV out в комплекта. Боксовете имат 3.5мм изход но май е само за слушалки.
Цитирай
#74

Че какъв е проблема на aosp ром да си сайдлоаднеш апк-то ?
Цитирай
#75

Под обикновен ТВ имаш предвид такъв с кинескоп? Защото в такъв случай и мобилното приложение ще върши работа. А иначе мисля, че бокса трябва да е сертифициран за да тръгне другия вариант на ЕОН.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)