Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Избор на подходящ ТВ бокс за гледане на EON TV mobile
#76

Извадих старите кабели и пробвах на по стария ми телевизор SHARP който има композитен вход - този с  чинчовете ама греда.  AV порта и на нокията и на шаомито е само аудио. Ако ще се пуска сигнал за кинескопен телевизор май ще трябва и HDMI to AV/RCA конвертор което допълнително оскъпява системата а ако телевизора е още по стар и няма вход с чинчове или SCART ше иска hdmi to coaxial rf конвертор.
Цитирай
Аксесоари
#77

(2023-04-17, 15:53:29)veskovalkov написа:  Извадих старите кабели и пробвах на по стария ми телевизор SHARP който има композитен вход - този с  чинчовете ама греда.  AV порта и на нокията и на шаомито е само аудио. Ако ще се пуска сигнал за кинескопен телевизор май ще трябва и HDMI to AV/RCA конвертор което допълнително оскъпява системата а ако телевизора е още по стар и няма вход с чинчове или SCART ше иска hdmi to coaxial rf конвертор.

Мисля ,че си пробвал с неподходящ кабел, трябва да e такъв

S21 FE
RN5 AI
[-] 1 потребител изказва благодарност на Emobul за това мнение:
  • veskovalkov
Цитирай
#78

Само за информация . Имам телевизор с hdmi и RCA входове , като hdmi портовете са изгоряли и в момента го ползвам с IP приемник на Виваком който има AV изход . Идеята ми е че не ми се сменя телевизора 32" който върши работа за момента само защото са му изгорели HDMI портовете . Затова и питането ми беше за БОКС който има AV изход .
Цитирай
#79

Да се включа и аз по темата от днес (вече няколко часа) флашвам x96 mini tv box с всякакви варианти с нажеджата да подкарам мобилното приложение на TV BOX-а без код ами просто с email и password. И аз като Вас имам един приемник + smart tv app и ако искам трети приемник трябва да си платя допълнително.... за това, следя темата и ще ви update-вам какво се случва! Успехи и на вас!

(2023-02-19, 21:10:59)retyrn написа:  mi stick 4k,google tv with chromecast,amazon fire stick- тези са налични в БГ и са най-широко разпространени.

само да кажа, че имам google tv with chromecast и все така иска активация с код...
Цитирай
#80

И аз съм така. 1 лв е допълнително за още един тв апп

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk
Цитирай
#81

(2023-04-19, 23:56:51)xScence написа:  Да се включа и аз по темата от днес (вече няколко часа) флашвам x96 mini tv box с всякакви варианти с нажеджата да подкарам мобилното приложение на TV BOX-а без код ами просто с email и password. И аз като Вас имам един приемник + smart tv app и ако искам трети приемник трябва да си платя допълнително.... за това, следя темата и ще ви update-вам какво се случва! Успехи и на вас!


само да кажа, че имам google tv with chromecast и все така иска активация с код...


На мен ми трябва точно такъв бокс , който да иска код за активация Android tv . Може ли линк към x96 mini tv box от къде си го поръчал да си купя такъв ?
Цитирай
#82

(2023-04-20, 07:05:46)niggaz_nature написа:  На мен ми трябва точно такъв бокс , който да иска код за активация Android tv .

Ако намериш някой бокс с Amlogic, за който има Slimbox поддръжка, можеш да си сменяш версията когато си пожелаеш между ATV и AOSP. Аз си взех Tanix W2 - със Slimbox ATV приложението работи с код, а със Slimbox AOSP работи с име и парола (тук трябва да се смени една настройка, която я има само на Slimbox, за да тръгне).
[-] 2 потребители изказват благодарност на redchampions за това мнение:
  • punish, xScence
Цитирай
#83

(2023-04-20, 09:18:29)redchampions написа:  Ако намериш някой бокс с Amlogic, за който има Slimbox поддръжка, можеш да си сменяш версията когато си пожелаеш между ATV и AOSP. Аз си взех Tanix W2 - със Slimbox ATV приложението работи с код, а със Slimbox AOSP работи с име и парола (тук трябва да се смени една настройка, която я има само на Slimbox, за да тръгне).

коя е тази настройка ? още преди това инсталирах Slimbox ROM-а на X96 mini и отново не беше ОК поне с последната версия на EON TV приложението (мисля че беше 8.0.0) пробвах с много ROM инсталации и всякакви варианции и всеки път или ще иска код за активация или няма да позволи на приложението да стартира като изпише: "Тhis device is not supported by EON mobile app" щеше да е хубаво ако някой може да mod-не .apk файла на приложението да махне този Alert да се излиза, за да може да се иползва приложението. Иначе от този сайт https://slimboxtv.ru/ съм тествал почти всички ROM-ове които са валидни за процесора на x96 mini. Ще продължавам с опитите дано се получат нещата, тъй като съм на друг интернет доставчик третия приемник се заплаща още 26лв Big Grin просто няма как да стане да им дам 26лв... щом през мобилното приложение може да се гледа до 5 профила безплатно ще се мъча да го подкарам на някой TV BOX. Още по-хубаво ще е ако успея на този, без да се налага да купувам нов...

(2023-04-20, 07:05:46)niggaz_nature написа:  На мен ми трябва точно такъв бокс , който да иска код за активация Android tv . Може ли линк към x96 mini tv box от къде си го поръчал да си купя такъв ?

да ти кажа този бокс е малко слаб и не мисля, че ще ти свърши много работа, тъй като е само с 2GB RAM бях го купувал от един сайт преди много години даже беше със много стар ROM от 2016 с Android 7, чувам, че Mi Box-овете са добри
Цитирай
#84

(2023-04-20, 10:44:51)xScence написа:  коя е тази настройка ?

В Настройки -> Приложения, избираш EON и най-долу се е появила опцията UI Mode. Сменяш я от Television на Normal и тръгва.

Изпратено от моят SM-G996B с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на redchampions за това мнение:
  • 15W40CE
Цитирай
#85

(2023-04-20, 10:55:36)redchampions написа:  В Настройки -> Приложения, избираш EON и най-долу се е появила опцията UI Mode. Сменяш я от Television на Normal и тръгва.

Изпратено от моят SM-G996B с помощта на Tapatalk

Мерси в момента инсталирам x96mini_aosp ROM-а дано я има тази настройка... ще ви информирам след това какво е станало!

(2023-04-20, 10:58:36)xScence написа:  Мерси в момента инсталирам x96mini_aosp ROM-а дано я има тази настройка... ще ви информирам след това какво е станало!

Все същото без поромяна.... явно Slimbox ROM-а е някакъв друг. Също така тази опция изобщо не я виждам описана някъде в интернет.... за UI Mode на Apps. Ще може ли да удариш един screenshot да покажеш за какво става на въпрос
Цитирай
#86

(2023-04-20, 10:58:36)xScence написа:  Също така тази опция изобщо не я виждам описана някъде в интернет.... за UI Mode на Apps. Ще може ли да удариш един screenshot да покажеш за какво става на въпрос


Ето я опцията:

https://i.postimg.cc/1zPhxbj1/P1150128.jpg
Цитирай
#87

(2023-04-20, 10:58:36)xScence написа:  Мерси в момента инсталирам x96mini_aosp ROM-а дано я има тази настройка... ще ви информирам след това какво е станало!


Все същото без поромяна.... явно Slimbox ROM-а е някакъв друг. Също така тази опция изобщо не я виждам описана някъде в интернет.... за UI Mode на Apps. Ще може ли да удариш един screenshot да покажеш за какво става на въпрос

(2023-04-20, 12:03:00)redchampions написа:  Ето я опцията:

https://i.postimg.cc/1zPhxbj1/P1150128.jpg

Много интересно на какъв принцип се показва тази настройка. Root-нал съм TV BOx-а и какво ли не, но такава опция така и нямам.... нито на Google TV with chromecast hardware-а. Тази опция за UI Mode на всички приложения ли я имаш или само на EON TV ?
Цитирай
#88

Ами имам я и за булсата, за други не съм гледал, че не ми е трябвало. Сега не мога да проверя, че не съм вкъщи.
Цитирай
#89

(2023-04-20, 12:38:29)redchampions написа:  Ами имам я и за булсата, за други не съм гледал, че не ми е трябвало. Сега не мога да проверя, че не съм вкъщи.

Няма проблем. Ако може да видиш и с коя версия на Slimbox-а си. В момента съм с последната 9 версия...
Цитирай
#90

(2023-04-20, 13:56:59)xScence написа:  Няма проблем. Ако може да видиш и с коя версия на Slimbox-а си. В момента съм с последната 9 версия...

Това го знам Smile  - със Slimbox 11.9 съм, има нова версия 11.10, но моят бокс Tanix W2 фабрично е с Андроид 11
Цитирай
#91

(2023-04-20, 15:13:38)redchampions написа:  Това го знам Smile  - със Slimbox 11.9 съм, има нова версия 11.10, но моят бокс Tanix W2 фабрично е с Андроид 11

Вече ми стана ясно... тъй като X96 MINI бокса който имам максималната версия (до колкото видях) която поддържа е Anrdoid 9 и Slimbox 9.6 по-нагоре от това не може.... Най-вероятно ще взема да си купя един TVBOX като твоя и ще го флашна с Slimbox 11.8 или 11.9 и така.... Благодаря за информацията. Ще пиша отново (след като закупя новия бокс) дали съм успял да подкарам нещата! Хубава вечер на всички!
Цитирай
#92

Здравейте!
Знаете ли дали с ЕОН тв бокс мога да го използвам за други телевизии-м-тел, скат и т.н.
Цитирай
#93

(2023-04-21, 07:52:34)punish написа:  Здравейте!
Знаете ли дали с ЕОН тв бокс мога да го използвам за други телевизии-м-тел, скат и т.н.

Здравей. Може ли повече конкретика? Ако имаш впредвид дали може да се използва с друг интернет на A1, Скат и т.н отговора е, че може. Ако имаш впредвид дали на EON TV Box-а може да инсталираш Bulsatcom приложението или там A1 отговора е пак, че може. Той EON TV Box-а не е по-различен от "обикновенните" TV BOX-ове така да се каже. Пак е на базата на ATV.
[-] 1 потребител изказва благодарност на xScence за това мнение:
  • punish
Цитирай
#94

(2023-04-21, 09:16:59)xScence написа:  Здравей. Може ли малко конкретика? Ако имап впредвид дали може да се използва с друг интернет на A1, Скат и т.н отговора е, че може.

На мен ми мина през ума, че пита дали може да се инсталира приложението за гледане на телевизия от друг доставчик - A1, Bulsatcom и т. н. на EON-ския бокс.

LG Optimus 4X HD 1/16 -> S3 Neo 1.5/16 -> Huawei P10 Lite 3/32 -> Samsung A50 4/128 -> Redmi Note 9 Pro 6/128 -> Mi 10T 5G 6/128 -> S23 Plus 8/512
Цитирай
#95

(2023-04-20, 15:31:18)xScence написа:  Вече ми стана ясно... тъй като X96 MINI бокса който имам максималната версия (до колкото видях) която поддържа е Anrdoid 9 и Slimbox 9.6 по-нагоре от това не може.... Най-вероятно ще взема да си купя един TVBOX като твоя и ще го флашна с Slimbox 11.8 или 11.9 и така.... Благодаря за информацията. Ще пиша отново (след като закупя новия бокс) дали съм успял да подкарам нещата! Хубава вечер на всички!

Здравейте на всички отново. Както обещах включвам се отново за да ви кажа, че всичко тръгна без проблеми. Взех един Smart TV Box Tanix W2 2/16GB (успях да го намеря чисто нов за 70лв) флашнах го с новия ROM Slimbox TV v11.10 на базата AOSP "не съм ползвал изобщо ROOT" след това от приложението на UI Mode го смених на Normal и всичко тръгна!!! Благодаря много на @redchampions за насоките и информацията, която сподели!!! Жив и здрав!!!
[-] 5 потребители изказват благодарност на xScence за това мнение:
  • 15W40CE, greenandroid, redchampions, siebel, tolostoi
Цитирай
#96

(2023-04-21, 09:20:21)Ivan_Bonev написа:  На мен ми мина през ума, че пита дали може да се инсталира приложението за гледане на телевизия от друг доставчик - A1, Bulsatcom и т. н. на EON-ския бокс.
Да точно това питам, дали мога да инсталирам на друг доставчик на ТВ приложение и да го активирам после!
Цитирай
#97

(2023-04-21, 17:29:00)punish написа:  Да точно това питам, дали мога да инсталирам на друг доставчик на ТВ приложение и да го активирам после!

Не би трябвало да имаш проблем. Но пак зависи. Ако използваш EON TV BOX-а не мисля, че ще имаш проблеми. За другите не знам...
[-] 1 потребител изказва благодарност на xScence за това мнение:
  • punish
Цитирай
#98

(2023-04-21, 17:29:00)punish написа:  Да точно това питам, дали мога да инсталирам на друг доставчик на ТВ приложение и да го активирам после!

Дадох на колега да регистрира една от от четирите ми инсталации на t-play на неговия ЕОН бокс за да го разгледа. Работеше без проблеми.
[-] 1 потребител изказва благодарност на veskovalkov за това мнение:
  • punish
Цитирай
#99

(2023-04-21, 14:35:28)xScence написа:  Здравейте на всички отново. Както обещах включвам се отново за да ви кажа, че всичко тръгна без проблеми. Взех един Smart TV Box Tanix W2 2/16GB (успях да го намеря чисто нов за 70лв) флашнах го с новия ROM Slimbox TV v11.10 на базата AOSP "не съм ползвал изобщо ROOT" след това от приложението на UI Mode го смених на Normal и всичко тръгна!!! Благодаря много на @redchampions за насоките и информацията, която сподели!!! Жив и здрав!!!
 Здравей, а при флашването на Таникса прави ли се ресет? Трябва ли и зарядното? Някакви проблеми с разпознаването, кабелът нормален ли беше или нещо по-така. Може ли малко инфо плс.
Цитирай

(2023-06-22, 17:01:28)15W40CE написа:   Здравей, а при флашването на Таникса прави ли се ресет? Трябва ли и зарядното? Някакви проблеми с разпознаването, кабелът нормален ли беше или нещо по-така. Може ли малко инфо плс.

Здравей. При флашването на Таникса не се прави ресет (тоест не се цъка нищо като бутони и т.н). Зарядното не ти трябва, трябва ти само кабел USB to USB и да си го флашнеш от PC-то/Лаптопа (не те знам какво ползваш). Вкарваш USB кабела в Таникса и PC и това е. Отделно си изтегли някой флашнат биос (не те знам за какво ти е) но на мен ми трябваше специално Slimbox за да мога да подкарам EON-а.
[-] 1 потребител изказва благодарност на xScence за това мнение:
  • 15W40CE
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)