Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Huawei Mate 50/Mate 50 Pro - Лични впечатления и коментари
#26

Почти съм сигурен, че ЕМУИ десктопа го има преди DEX-a. Smile
Цитирай
Аксесоари
#27

(2022-11-05, 12:49:39)Ivanov_1994 написа:  А що Kirin бе, тука във форума не бяха ли поклонници на Snapdragon...? Kirin и EMUI режели известия (никога до преди S20, когато заради Google-ските услуги минах на Samsung) не съм пропуснал известие, Exynos греел, Mediatek е ясно, че е боклук но виж... дракона...!



Единствено се чудя в тоя платен Dxomark как се случва 3.5x оптичния му zoom да е едва ли не приравнен с този на S22 Ultra, който има 10x оптика и да го изкарват най-добрия за zoom. Специално във второто краля е един. Във видеото предполагам заснема по-добре от Samsung, то HM3 принципно не се справя никак добре с видеото, пък да не говорим ако го сложиш с iPhone, които от едно време записват брутално видео.

А за това 5G ... с тия планове с по 2mbps на Vivacom освен да се смея... ако човек на безлимитен план , ама наистина без лимит в скорост и данни - супер, ама дали е 4G или 5G като имаш speed cap дори и на 300mps да е - и двата типа мрежи го поддържат. За да искаш от 250-300 нагоре вече си за 5G но в зона с добро покритие и плана да ти го позволява. Иначе е все тая. Ако си подписал на 100mbps все същата работа.

Това е като да си купиш рутер 1gbps и вкъщи да текат 100mbps интернет... еми все тая в тоя случай...
Който е ползвал флагман на Huawei,не вярвам да се оплаче от процесор Кирин,нито загрява,работи без забавяне,който следи бенч тестовете ще каже че е бавен,но в реално ползване си е супер.Не съм видял,някой да се оплаква от EMUI освен за нотификации,но това не е запазено само за хуавей,и при други марки го има.

За 5G имаше клип,дори вСАЩ нищожен брой потребители го ползват реално.

Huawei P30
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#28

Аз имам 8K QLED и по тази причина ми се случва да снимам често в 8K което после се синхронизира с облак. Такива обемисти видеа по 4G просто са по-бавни и самото буфериране е повече, в сравнение с 5G ако го гледаш на стрийминг. В тези случаи при мен само 5G върши работата, 4G просто или бави докато буферира, или докато тегли се бави предвид обема.

Това обаче моето е друг случай, болшинството нито има, нито има нужда от 8K телевизори, нито стриймва в 8K. Което ще рече, че 4G върши перфектна работа и в този случай няма никакви проблеми - малкия като ползва 4G Nova 5T да не би нещо да му е бавно - отваря си всичко, работи си прекрасно и скоростта е добра. Стриймва се спокойно 4K.

Вече за 8K 4G не е достатъчно или иска добро покритие и близост до клетка , докато 5G на "две черти" лети и тегли 8K клипове от облака като обезумяло. Това говорим за A1 и 5G с безлимитен план.

А за DeX не знам от кога има в EMUI, може и "по мое време" да е имало и изобщо да не съм знаел - виждам чак го сега - аз на Samsung го ползвам и ми върши добра работа. Тия седмици гледам често стари епизоди от предаването на NG "Разследване на самолетни катастрофи" (аматьор-фен съм на авиацията) и понеже са защитени от авторско право в Youtube има едва 2-3 епизода цели, а във vbox7 - повечето. Понеже със вградения на Samsung браузър нещо неще да скролва плейлисти във vbox7 го отварям от DeX и гледам от там на телевизора.

Абе ей такива частни случаи , дето може да ги пропуснеш ако не ти трябват.
Цитирай
#29

Едно сравнение на камерите с P50 PRO

Huawei P30
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#30

Вчера видях черен и си поиграх в йетел... Мисля, че камерите са чудесни и май това ще е наследника на p30 pro-то ми.

Huawei P30 Pro > Huawei P50 Pro
Цитирай
#31

И аз мисля да сменя моя Huawei mate 20 с този модел, има ли вече собственици да споделят първи впечатления?

Xiaomi 13 pro, Huawei Mate 20, Huawei watch gt 2 pro 
Цитирай
#32

(2022-11-11, 17:31:04)borkost написа:  И аз мисля да сменя моя Huawei mate 20 с този модел, има ли вече собственици да споделят първи впечатления?
Цитирай
#33

Ето едно ревю.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#34

Вчера настройвах един "оранжев" на една позната. За няколко часа първите ми впечатления:
Превъзходно качество на изработка - коженият гръб и особено guilloche техниката около ринга на камерите - наистина дават премиум усещане.
Очаквах повече от дисплея - няма я тази дълбочина на образа както е при Apple и Samsung.
Много преинсталирани боклуци - един час чистих игри и тем подобни. Huawei Store - пълен с реклами. Иначе в Petal - намираш каквото ти трябва и инсталираш - поне Viber и WatsUp намерих.
Камерите са страхотни , особено на тъмно голямата апертура си казва думата. Няма допълнителен нощен режим , но не ти и трябва. Липсва ми само съотношението 16:9 , често снимам така , за да не излизат черни рамки при показването им на монитор или телевизор.
Нещо странно - на AOD часовниците показват само кръгъл час - без минути. Маже и да има някакви настройки за опресняване , но не ги намерих.
Общо взето - хубав телефон , но не и на тази цена.
[-] 5 потребители изказват благодарност на BisVal за това мнение:
  • borkost, L1892, Mendeleev, scorceni, tynata2
Цитирай
#35

Здравейте, не съм влизал от доста време във форума, но както и да е. От 2 дни съм с Мейт 50 про - сивия вариант и като цяло ми харесва, но имам проблем с месънджера на фейсбук. Никой не може да ми звънне и балончето, което трябва да излезе на дисплея не е кръгло, а квадратно и като цяло не изглежда както трябва, като го отворя...


Прикачени файлове Миниатюри
   

| Sony Xperia X 
| Sony Xperia Z1 Compact - stock 5.0.2
| hTC Sensation - S-OFF | Android: 4.1.2 | Rom: ViperS 5.2.0 sense 5 | Kernel: SebastianFM 3.4.10 @ 1512 MHz | ANKER-1900mAh
Цитирай
#36

(2022-11-28, 00:42:11)radeonpro написа:  Здравейте, не съм влизал от доста време във форума, но както и да е. От 2 дни съм с Мейт 50 про - сивия вариант и като цяло ми харесва, но имам проблем с месънджера на фейсбук. Никой не може да ми звънне и балончето, което трябва да излезе на дисплея не е кръгло, а квадратно и като цяло не изглежда както трябва, като го отворя...

Изтрий приложението и го инсталирай отново и ще се оправи.
Цитирай
#37

(2022-12-12, 21:42:22)kosta8704 написа:  Изтрий приложението и го инсталирай отново и ще се оправи.

Трих го 100 пъти, пробвах и с други версий, дори накрая нулирах телефона и инсталирах от ап галери и не и не. Дори звънях на съпорта на Хуавей и само си го преместиха от единия крачол в другия. Вече се примирих и чакам ъпдейт...

| Sony Xperia X 
| Sony Xperia Z1 Compact - stock 5.0.2
| hTC Sensation - S-OFF | Android: 4.1.2 | Rom: ViperS 5.2.0 sense 5 | Kernel: SebastianFM 3.4.10 @ 1512 MHz | ANKER-1900mAh
Цитирай
#38

Освен месенджъра инсталирай и самата апликация на фейсбук!
Цитирай
#39

(2022-12-14, 22:20:08)pnnlv написа:  Освен месенджъра инсталирай и самата апликация на фейсбук!

Инсталирана е...

| Sony Xperia X 
| Sony Xperia Z1 Compact - stock 5.0.2
| hTC Sensation - S-OFF | Android: 4.1.2 | Rom: ViperS 5.2.0 sense 5 | Kernel: SebastianFM 3.4.10 @ 1512 MHz | ANKER-1900mAh
Цитирай
#40

Здравейте, искам само да кажа по моя казус с месенджъра се оправи от самосебеси, някак си е така от нищото започна да звъни  Big Grin, но все още като звъня или ми звънят през вайбър и месенджър блутута на автомобила ми не го вижда...

| Sony Xperia X 
| Sony Xperia Z1 Compact - stock 5.0.2
| hTC Sensation - S-OFF | Android: 4.1.2 | Rom: ViperS 5.2.0 sense 5 | Kernel: SebastianFM 3.4.10 @ 1512 MHz | ANKER-1900mAh
Цитирай
#41

(2022-12-21, 17:34:08)radeonpro написа:  Здравейте, искам само да кажа по моя казус с месенджъра се оправи от самосебеси, някак си е така от нищото започна да звъни  Big Grin, но все още като звъня или ми звънят през вайбър и месенджър блутута на автомобила ми не го вижда...

Инсталирай си Lighthouse за да нямаш проблеми с известията.
Цитирай
#42

Здравейте. От почти месец вече ползвам черен цвят Mate 50 Pro и ще Ви кажа с какви впечатления съм към момента :
Преди това бях с P30 чистата версия и в продължение на 2 години ползване реших да го сменя.Откъм батерия между двете устройства не виждам голяма разлика.Като цяло постоянно си ръчкам в телефона и го зареждам по 2 пъти на ден.Винаги чакам батерията да падне под 20% за да го включа. P30-ката я зареждах по 3 пъти,като съм го ползвал по същия начин.Разликата в зареждането е доста голяма.На турбо режим,телефона ми се пълни от 20 до 100% за около 30 минути,докато на предния телефон отнемаше два пъти повече време. Камерата няма база на сравнение.Просто е уникална.Един познат си взе айфон 14 про и буквално го хвана яд,че камерата му не снима толкова,колкото на Mate-а. Тая ситуация с гугъл приложенията лично мен не ме засяга много.Единствено ми е тъпо,че не мога да си прехвърля прогреса от 2-3 игри,но останалото не ме топли. Като цяло основната разлика е в камерата,поне от това,което съм видял досега. Все още не съм го тормозил с по-мощни игри,че да си изкажа впечатленията откъм процесора му,но скоро пак ще драсна
[-] 3 потребители изказват благодарност на Nikolai_777 за това мнение:
  • iwan33, tynata2, vovalinder
Цитирай
#43

https://www.youtube.com/watch?v=WehBXe1C...ystemHacks Интересен перформънс тест от българин, показващ доста слабо представяне на GPU-то(около 37% стабилити при теста). Графиката си е направо, като някоя кардиограма. Поне CPU-то, доколкото разбирам се е справило добре.
Цитирай
#44

Здравейте, от 2-3 дни имам mate 50 pro, всичко му нагласих, само с вайбър не мога да се оправя. По точно да си възтановя хронологията. С уатсап се получи с phone clone, вайбър не иска! Само в Gspace тръгва....
Ако някой помогне ще съм му благодарен.
Цитирай
#45

(2023-01-11, 22:09:04)lookup написа:  Здравейте, от 2-3 дни имам mate 50 pro, всичко му нагласих, само с вайбър не мога да се оправя. По точно да си възтановя хронологията. С уатсап се получи с phone clone, вайбър не иска! Само в Gspace тръгва....
Ако някой помогне ще съм му благодарен.

Старият ти телефон Huawei ли е ?
Цитирай
#46

(2023-01-11, 23:21:14)kosta8704 написа:  Старият ти телефон Huawei ли е ?

S22u, но пробвах и с huawei с google, с phone clone.дава грешка не иска да се регистрира немера ми, от маркета на huawei се регистрирам но няма архив!
Цитирай
#47

Предполагам че е така защото,на Huawei ги архивира техния облак,а тези с google,гугълския.При П30 ако ъпдейтнеш или инсталиращ Вайбър през App Gallery мястото за архивиране се променя.Иначе нямам идея как да си върнеш архива.Стария телефон Huawei ако има HMS(HuaweiMobilеServicеs)ще може да се архивира.Трябва да се смени на Вайбър от настройки-акаунт-архивиране облака,но ще трябва да се ъпдейтне през App Gallery и после ще се смени и си архивираш ръчно веднага.

Huawei P30
Цитирай
#48

(2023-01-12, 08:26:34)DoryanY написа:  Предполагам че е така защото,на Huawei ги архивира техния облак,а тези с google,гугълския.При П30 ако ъпдейтнеш или инсталиращ Вайбър през App Gallery мястото за архивиране се променя.Иначе нямам идея как да си върнеш архива.

Точно там е проблема! Влезнах във вайбър с p30 който поддържа Гугъл, дърпа си архивите, клонирам от него с phone clone на новия и изобщо не иска да ми регистрира номера във вайбър. С WhatsApp се получи без проблем.
Цитирай
#49

Ето в тази тема сме дискутирали по въпроса,щом си с P30 ще стане.
https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=102574

Huawei P30
Цитирай
#50

(2023-01-12, 07:42:36)lookup написа:  S22u, но пробвах и с huawei с google, с phone clone.дава грешка не иска да се регистрира немера ми, от маркета на huawei се регистрирам но няма архив!

Здравей,
щом имаш P30 под ръка ще стане.Ще ти кажа стъпките.
1- сваляш Viber на P30-ката и го архивираш от гугълският акаунт
2- Влизаш Настройки/Huawei ID/Cloud и сега ще приложа снимки да видиш къде е опцията за зададеш backup Viber от Huawei Cloud , след като направиш backup на Viber в Huawei Cloud сваляш си Viber от Huawei Cloud на Mate 50 Pro с цялата история
На номер 1 натискаш точна там където съм пидчертал


Прикачени файлове Миниатюри
           
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)