Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Amazfit GTR 4 - първи впечатления (Zepp OS 2.0)
#1

Здравейте, вчера пристигна моята бройка. 
Какво ли не прави човек, за да спести някой лев, но успях да си докарам нов часовник за около 375лв от ebay kleinanzeigen.
Човекът го продаваше защото му бил голям.
Схемата беше от Германия да се прати до склад на Габиели и оттам за 3лв да дойде до Пловдив.

За сравнение тук цените започват от 400 (в олх) до 488 някъде из нета, като в един от онлайн магазините има наличен черен за 419, а с код за отстъпка става около 410.
За да не става oчевадна реклама ще го напиша така: C Т tel

Реално външния вид е ясен на всички и нямам какво да коментирам, защото дизайнът винаги е било субективно понятие и всеки си има вкус. 
Така че остава да се изброят някои от новостите в Zepp OS 2.0.

Очевидните са още в настройките:
1.  менюто с приложенията вече има две опции за изглед: Classic и Hexagon
2. в настройките на дисплей може да се избере дали цветовете да са Vivid Или натурални
3. Истински battery saver. Менюто е разделено на две:
- Само часовник (което реално е battery saver-a от Zepp OS 1.0 - Мери сън крачки и показва час само при натискане на бутон)
- Battery saver При който часовникът орязва част от фунциите, но не знам точно кое продължава да работи. Ще го тествам като не ми се налага да ставам сутрин или да спортувам, за да не ме издъни с някоя липсваща аларма
4. Sleep mode - може да се активира ръчно от контролния център или да си го настроите от Settings - Preferences - Sleep mode. Toзи режим ще ви покаже Sleep екран, когато събудите часовника, за да намали разсейването. Вероятно трябва да се събудя през нощта и да натисна бутон, за да видя какво ще излезе
5. Вече има опция сутрин да ви показва набор от информация (има избор кое да излиза и кое не), за да започнете деня осведомени за времето, колко сте спали, PAI, вчерашна активност и т.н.
6. В менюто с бързите карти (shortcut cards?) има опция за препоръки, като не виждам на какъв принцип се сменят, но си го оставих, за да видя дали са полезни. Останалото е попроменено към по-добро, но аз там държа 4 неща, така че не ми е мястото, което посещавам често, така че нямам повече наблюдения.
7. Махнали са измерването на температурата на кожата (докато не го оправят да върши реална работа няма и смисъл). Не знам дали е заради версията на OS Или просто са решили този модел да няма тази функция, но .. това виждам като разлика с GTR 3 Pro
8. Добавили са опция за "изпомпване" на водата от говорителя след плуване.
9. Добавили са специално меню за батерията със съвети как може да спестите ток, като директно има опции за изключване на функции, както и статистики за последните 24 часа (брой съобщения, тренировки, GPS и т.н - полезно е. Явно ще трябва да направя видео
10. Менюто с известията е подобрено. Отговорите работят от всеки път.
11. От гласовите команди са махнали One Tap Measuring (за моя изненада), но пък сякаш хваща по-лесно жеста за пускане на офлайн командите и разпознава по-бързо като се каже нещо. Ще видим на по-късен етап.
12. При редактиране на циферблат вече излиза списък с опциите за промяна, а не да цъкаме 1000 пъти, за да намерим функция, която липсва или можем да подминем.
13. Добавянето на карти за лоялност е много готино. Нещо се опъва с картата за метро, но ще му хвана цаката

Друго не се сещам, а и не е минало много време.
Кожената каишка е по-странна от на предния модел(Кефи ме, но нещо не мога да се оправя с дупките. Сякаш затяга или захваща по някакъв по-стабилен начин, но е разхлабено. Не мога да го обясня, а и трябва да тествам как ще е на другата ръка), но ще гледам да я пазя, така че сигурно този ще се ползва с някоя от старите ми.
В никакъв случай не е лоша, просто е различна и свежа, но още съм с противоречиво мнение. Вероятно ѝ трябва малко време да се поочупи. 
Въпреки малко по-малкия си дисплей (1.43") спрямо GTR 3 pro (1.46"), часовникът изглежда по-голям. Вероятно поради тази причина германецът не е успял да го възприеме и от това печеля само аз Smile

Тук следват малко снимки, но ако трафикът ви е ограничен или смятате, че ви идват големи може директно да ги видите тук: https://imgur.com/a/0CfxQ9L

[-] 10 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • Be6i4, degman, dp4u4umi6ev, emzo, fotograd, gen.taco, hana, milstan, ronnie72, vanboy
Цитирай
Аксесоари
#2

Успях и да позапиша нещо. Предварително се извинявам за страничните шумове, но включих някакъв ефект на микрофона, който стана или прекалено чувствителен или.. не знам, но чак след записа видях, че не е много добре аудиото.

[-] 7 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • fotograd, hana, jgadjev, rumo, tibuzdrev, vanboy, veskovalkov
Цитирай
#3

Да се похваля с новата придобивка, часовника е чудесен, предлага всичко нужно за професионален спорт и ежедневието или написано по по-прост начин: качество на перфектна цена.
Изказвам благодарност към Suffer, за предоставената информация във форума свързана с въпросния модел, видео клипа и най-вече за отделеното време и помощта която оказва на всички.
[-] 1 потребител изказва благодарност на fotograd за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#4

И дойде време когато трябва да се проверят възможностите на часовника за навигиране из картите на google и възможността да те отведе от точка А до точка Б.
След няколко опита за инсталиране на приложения в часовника, че после в телефона, които в стандартната си безплатна форма не могат да изпълняват почти нищо, без да се заплати за тях.

Може би най-правилния избор се крие в това видео:

https://www.youtube.com/watch?v=q96yipfU7qs

Нещата се получават чудесно и без никакви проблеми, а връзката на часовника със сателитите става в рамките на броени секунди.
[-] 1 потребител изказва благодарност на fotograd за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#5

Супер полезно и май го има само на гтр4 и т-рекс2
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • fotograd
Цитирай
#6

Друг голям плюс за часовника е издръжливостта на батерията, което ме изненада приятно. За последните три години съм имал четири смарт часовника и две гривни на същия производител, четири дни имаше всекидневно ровене и бърникане, а батерията не се предава.
Amazfit GTR 4 доказва, че този път производителя се е справил много добре.
Няма нито един бъг в приложенията на часовника, нито един проблем до като при другите модели все се намираше по-нещо дразнещо без да вземаме под внимание батериите, който след два дни ровене в менюто плачеха за зареждане.
[-] 1 потребител изказва благодарност на fotograd за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#7

Точно вчера се наложи да презаредя. На 9 или 7 % бях след 13 дни употреба.
[-] 2 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • fotograd, hegys
Цитирай
#8

Часовника си заслужава, и отново благодарение на теб намерих най-добрия модел за мен, за което отново благодаря.
При мен: след зареждане в неделя, а днес половината ден ровене в менюто, смяна на цял куп циферблати, мерене на какво ли не, батерията е на 90%, супер си е при първо зареждане. Big Grin
[-] 1 потребител изказва благодарност на fotograd за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#9

Въпрос  ,че  не  намерих  никъде,може  ли да се  плаща с него?
Цитирай
#10

От това което прочетох и ровене из менюто - няма вариант за плащане, но най добре Suffer да даде компетентно мнение, той притежава модела от повече време и е запознат отлично с възможностите на часовника.
Цитирай
#11

Няма плащане с нито един часовник на Amazfit.
Може би Стратос 3 имаше нещо за плащане в Китай, но това е друга тема.
Липсва ми и на мен такава функционалност.
Но пък може да си добавим картите за пазаруване, което е малка утеха Smile
[-] 2 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • fotograd, go6071
Цитирай
#12

Иска ми се да ъпгрейдна, но май няма да получа нищо съществено и ще чакам 5цата :-)
Цитирай
#13

И на мен ми  се иска ,като  човек  който  не знае какво иска,за това чета всичко  за часовниците,а и това на българина  да  има  всичко  в едно:,говор,пулс,кръвно,плащане с карти,gps, батерия...
Цитирай
#14

Не е чак толкова голям проблем, че часовника не предлага възможност за плащане.
За измерване на кръвно налягане и дума не може да става на този етап, ако няма външно устройство закачено на гърдите с два-три ластика и тежащо поне 300-400 грама допълнително.
Но за цената, часовника предлага много, сравнено с други по-скъпи модели на прехвалени производители.
[-] 1 потребител изказва благодарност на fotograd за това мнение:
  • go6071
Цитирай
#15

(2023-01-10, 12:33:10)emzo написа:  Иска ми се да ъпгрейдна, но май няма да получа нищо съществено и ще чакам 5цата :-)

Спрямо 3 про губиш малко от големината на дисплея,  но печелищ всичко останало. Включително много по -добро качество на разговор, нов зерр ос, батерия... Абе струва си отвсякъде
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • fotograd
Цитирай
#16

Някой успял ли е да добави клубна карта в Zepp, опитах няколко пъти но без резултат. Примерно lidl/kaufland

------------------------------

След доста ровичкане в приложението, нещата се оправиха, някой дребни неща са доста бъгави и се оправят след няколко рестарта на часовник, приложение и т.н.
Цитирай
#17

Да. Без никакъв проблем


Прикачени файлове Миниатюри
           
Цитирай
#18

Проблема може би беше в приложението Zepp, опитах да добавя карта като очаквах, че ще бъде видима в приложението на телефона, но резултата беше отрицателен и направих още пет-шест опита да добавям въпросната карта.
Но опит след опит за добавяне на карта, не ставаше видима в приложението и останах с впечатление, че не се получава нищо. Отворих приложението в часовника и въпросната карта беше видима там, но добавена многократно. Опитах да ги изтрия през часовника но няма такава опция, а в Zepp не се виждат, върнах заводската настройка на часовника, свързах го с приложението на телефона и отново опитах да добавя някаква карта и този път се получи от първия път, появи се в Zepp.
[-] 2 потребители изказват благодарност на fotograd за това мнение:
  • Be6i4, suffer
Цитирай
#19

Ако някой ти звъни по уатцап може ли да приемеш обаждането и да говорите?
Също така някой ако го ползва с AOD може ли да каже дали го кара 3-4 дена поне?

                       
              Xiaomi 13

                
               
                     
Цитирай
#20

За обаждане май само телефон поддържа, за второто - нямам идея. Но без aod ми прави 9-12 дни
Цитирай
#21

На този етап съм ползвал единствено телефонно обаждане. За другите варианти днес може да опитам.

"Что это" AOD?

До сега може да кажа само положителни неща за часовника, единствено с приложението на телефона съм имал дребни проблеми, който се оправят след рестарт на часовник, телефон.
Засича много много добре съня, дрямката след обяд.
Единствена забележка за един определен спорт - вдигане на тежести, там не винаги засича на 100% за коя мускулна група се тренира, но и за там ще се намери решение в близките дни.
На този етап този модел на Amazfit e най-сполучливия, който съм имал Smile
Цитирай
#22

AOD - Always on display
Постоянно включен екран (или както се превежда)
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • fotograd
Цитирай
#23

Така вече става ясно "AOD - Always on display"
За сега не съм се  възползвал от тази опция, но от опита които имам и времето през което съм ползвал подобен тип часовник - най много да дръпне под 10% от тока на батерията, че с две думи който ползва и има нужда от тази опция да е възползва, не губи нищо. Една батерия има стотици цикли на зареждане, че ще са нужни доста години до като сдаде багажа, освен ако не излезе нещо друго като повреда.
Но тук трябва да се има на предвид факта, че някой циферблати имат нужна от повече ток, което от само себе и говори, че заряда в батерията по-бързо ще спада. Най добрия вариант е да се ползват фабричните циферблати или такива с най-малко елементи и движещи се джиджавки в тях.
При мен зареждането става на почти десет дни, а съм активирал възможно всякакви варианти за измерване.
Часовника е перфектен и си заслужава парите, а това колко бързо ще се изтощава батерията, нека да е най-малкия проблем.

Една от причините за покупка на такъв тип часовник е спортната активност.
За мен най-важното беше да се справя добре със силовите спортове, на този етап не съм имал забележки към нито една от функциите на въпросния модел.
Но въпреки надеждността на устройството, забелязвам малки пропуски, който не са чак толкова фрапантни, а именно правилното отчитане на мускулните групи които се тренират.
Отчита тренировка на трицепс, но такава нямаше; не отчита тренировка за бицепс, която беше направена; вмъква и тренировка за трапец, такава също не е правена, но това са си бели кахъри. Интересно как би държал на следващата силова тренировка за гръб, трапец и трицепс.


   
[-] 1 потребител изказва благодарност на fotograd за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#24

След почти месец и половина ползване на часовника при силови тренировки, днес останах изненадан от отчетените резултати. Днес, тренировката беше единствено с Чифт дъмбели за рамене, гърди и бицепс, а резултатите са потресаващи. Има все още какво да се желае от страна на производителя, мислех, че техниката е доста по напред сравнено с по-старите модели от към сензори и цялостно за часовника. В предишните тренировки отчитаните резултати са били доста по точни, но там се тренираше предимно с Щанга и с един дъмбел. Явно при ползване на два дъмбела, часовника среща проблем.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#25

Може да пускаш функцията за самообучаване, за да знае какво правиш, макар че тя по-скоро е за да се избегне паразитно отчитане на крачки

Говоря за Profile - settings - behavior tagging
Друг вариант е да се пише на съпорта, ама не знам как ще обясниш проблема и как ще го подплатиш с доказателства Smile
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • fotograd
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)