Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Amazfit GTR 4 - първи впечатления (Zepp OS 2.0)

Ako няма туул в amazfitwatchfaces.com - нямам идея. Сигурно при руснаците от 4pda ще има нещо
Цитирай
Аксесоари

Вариант за вибрация на часовника, не успях да открия.
Единственото решение е символ на дисплея, както е на двете снимки. Някой циферблати предлагат такава екстра. Убеден съм, че има приложение, което да позволява вибрация и звук.


Прикачени файлове Миниатюри
       
[-] 1 потребител изказва благодарност на fotograd за това мнение:
  • suffer
Цитирай

Позачетете се тук:
https://4pda.to/forum/index.php?showtopic=1061115

има и официален online tool на Zepp ама не си помня акаунта:
https://watchface.zepp.com/


Прикачени файлове
.png support gtr.png Размер: 8.43 KB  Сваляния: 378
[-] 2 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • Be6i4, fotograd
Цитирай

(2023-10-17, 07:45:05)suffer написа:  Позачетете се тук:
https://4pda.to/forum/index.php?showtopic=1061115

има и официален online tool на Zepp ама не си помня акаунта:
https://watchface.zepp.com/

Това което разбрах е че вибрация и нотификация при загуба на bluetooth връзка между часовника е телефона е налична само ако е включен AOD или по време на дискънекта часовника е със светещ екран, (AOD функцията не е включена) към същия този момент, т.е. ако  дискънекта е в рамките на тези 5-10 секунди, когато е активиран екрана.
Друг начин няма.
[-] 2 потребители изказват благодарност на paffkata за това мнение:
  • fotograd, suffer
Цитирай

.png screenshot_167.png Размер: 176.27 KB  Сваляния: 351


за регион Китай, но може скоро да се появи и за други.


-------------------------
Псевдо превод с Google ot 4pda, мисля че ще е полезно да се качи и в пост 1:

Цитат:Какво не можете да правите с amazfit gtr 4

1) Седмицата започва в неделя, справете се с това, нищо не може да се направи.

2) Не е възможно да слушате аудио съобщение, не е възможно да гледате видео разговор.

3) Не можете да промените мелодията или тона за известяване

4) Не можете да покажете иконата за съобщение или известие. появява се само ако има няколко известия, това е, което сигнализира; ако е пристигнало едно известие, няма да има икона.

5) Не можете да промените източника на времето. (само чрез програми на трети страни и дори тогава не във всички).

6) не можете да включите вибрация за нещо или звук за нещо друго. всичко е свързано, тоест или звук, или вибрация.

7) в навигацията няма карти

8) Отговорите на съобщения (пълноценни, а не шаблони) са възможни само чрез външно приложение - Notifier

9) Тук не можете да изтеглите нищо на часовника, той не поддържа това. (Това означава, че не можете да използвате часовника като устройство за съхранение, да качвате файлове или снимки и т.н.)

10) Тук не можете да гледате снимки

11) Не можете да отговаряте с гласови съобщения.

12) Ако са ти изпратили снимка в месинджъра, няма да я видиш

13) Тук няма измерване на температура (само температура на околната среда в тренировката за плуване в открита вода)

14) Налягането не може да се измерва тук. (иде реч за артериално налягане и очевидно ще може скоро (надявам се))

15) не можете да видите заряда на телефона на часовника.

16) в часовника няма известие за прекъсване на връзката или нейното възстановяване

17) часовникът не измерва ЕКГ

18) в управлението на камерата не се показва изображението

19) когато часовника е свален от ръката, нотификации се получават,  единствения начин е да се прекъсне блутут връзката или DND режим

20) часовникът няма възможност за безконтактно плащане.

21) невъзможно е музиката, която се възпроизвежда на телефона, да звучи през високоговорителя на часовника.

Между другото успях да "sideload-на" приложението. Появява се в часовника:
[Изображение: IMG-20231206-172720.jpg] [Изображение: Screenshot-20231206-172135.jpg]
и стартира приложението в телефона, но при натискане на йероглиф бутона (CONFIRM) се затваря. Тия дни ще пробвам с китайски акаунт, ако ми позволи да си направя.

Btw, Notifier не е никак лошо приложение.

С последната версия, може да изпраща пропуснати нотификации, ако часовника се е дисконектнал от телефона, това се включва и изключва.
Махнали са Т9 клавиатурата и са сложили нормална, ноооооооооооооооо на руски и английски само. Езика се сменя със задържане на SHIFT бутона, препинателни знаци и емоджи-та със задържане на SPACE.

Схемата за ползване е следната:
Получавате си стандартно известия от Zepp, ако на някое искате да отгoворите - стартирате notifier swipe наляво на нотификацията и избирате клавиатурата. Изпращане (Send) е иконата на известието.
.jpg IMG_20231207_102131_edit_318847953982952.jpg Размер: 23.2 KB  Сваляния: 324
.jpg IMG_20231207_102142_edit_318831306766812.jpg Размер: 29.3 KB  Сваляния: 327
.jpg IMG_20231207_102153_edit_318820142330046.jpg Размер: 23.39 KB  Сваляния: 329


Примитивно, но върши работа Smile
[-] 4 потребители изказват благодарност на emzo за това мнение:
  • fotograd, gen.taco, paffkata, suffer
Цитирай

Gtr4 започва да получава zeppos 3
[-] 3 потребители изказват благодарност на emzo за това мнение:
  • Be6i4, kayovas, suffer
Цитирай

Някой получил ли е ъпдейта?

Cognosce te ipsum!
Цитирай

Снощи го анонсираха за регион Европа - провери.
[-] 1 потребител изказва благодарност на emzo за това мнение:
  • kayovas
Цитирай

(2024-01-22, 10:46:31)kayovas написа:  Някой получил ли е ъпдейта?

Да, Zepp 3.0 не виждам някаква разлика и кръвно не може да се мери


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

Свалям го, да видим...

Cognosce te ipsum!
Цитирай

(2024-01-30, 13:26:12)paffkata написа:  Да, Zepp 3.0 не виждам някаква разлика и кръвно не може да се мери


Кръвното е за определени региони. Няма как да очакваш да се появи.
Иначе може да видиш разликите между Zepp 2 и 3.0 като си разгледаш по-добре настройките.
Например менюто с приложенията.
Виж дали няма Readiness вече..

Виж това дали няма да ти светне някаква лампа
[-] 4 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • Be6i4, galev_90, kayovas, paffkata
Цитирай

Честно казано не виждам кой знае какво, което да мога да кажа, че е променило/подобрило използването на часовника заради новата версия. Радвам се, че получихме ъпдейт и дано занапред си поддържат часовниците, но няма някакъв WOW момент. Но то и аз си бях много доволен от часовника за това, за което го ползвам със старата версия.

Зарибих се по бягането, та, като почна да трамбовам повече навън, ще видя как е. Не очаквам чудеса, както казах, моите нужди са доста основни, затова и не посягам за момента към нещо скъпо. Не виждам смисъл.

Cognosce te ipsum!
[-] 1 потребител изказва благодарност на kayovas за това мнение:
  • paffkata
Цитирай

Баланс не бие толкова със Зеп 3.0, а с хардуер.
NFC
По-новите сензори
Много по-голям дисплей

Друго не се сещам в момента, ама на мен и нфц-то ми беше достатъчно
[-] 2 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • emzo, ronnie72
Цитирай

Плащането с часовника ми беше голям гъдел, когато масово касиерките по магазините не знаеха какво е. То и тогава си имаше проблеми с някои терминали и се стигаше до карта. Но беше забавно да гледам реакции. Сега и крак да вдигна да плащам, няма да направи впечатление.

А и телефонът винаги е с мен, а часовникът го забравям чат-пат. И пак се стига до карта. Затова NFC ми е Nice to have.
Сега чакам да излязат умните пръстени и, ако цената не е неоправдана, мога и да пробвам. Я на Амезфит, я на Самсунг. Стига да не се извратят и да искат месечна такса, за да ми продават собствените ми данни, както вече правят някои стартъпи. Тъпо.

Но и това не ме вълнува чак толкова. Явно остарявам и се кефя да чета за джаджите, отколкото да хвърлям една кола излишни пари. Насочвам към инвестиране, което ще харча като се пенсионирам. Смятам да съм заможен и много палав пенсионер, а джаджи - колкото да има. И чат пат за изживявания в момента, че не се знае ще доживея ли пенсия. Джаджите почнах да ги ползвам докато държат.

Cognosce te ipsum!
[-] 2 потребители изказват благодарност на kayovas за това мнение:
  • joring, suffer
Цитирай

След ъпдейта часовникът чувствително подобри работата си с едно зареждане. Не съм правил ресет и не съм променял нищо, ползвам го както преди, дори започнах да тичам по няколко км дневно, на пътека, за момента и, следователно, без GPS. Преди издържаше седмица. Освен при ъпдейта да е променил някакви настройки и да не съм забелязал?

Приятно съм изненадан![Изображение: 4213ab8ab845abc17aabce6b49fc3210.jpg]

Cognosce te ipsum!
[-] 2 потребители изказват благодарност на kayovas за това мнение:
  • emzo, suffer
Цитирай

Дано да е от Zepp 3.0
Да видите какво ни е Smile
Цитирай

Да споделя, че тия дни бягам навън за пръв път и ползвам часовника за проследяване на тренировката. За аматьор, като мен, часовникът е повече от достатъчен. Зареден е преди 3 дни и общо всеки ден, заедно загрявка и бягане са около 30 мин на ден с GPS, след това интензивно ходене - в момента е на 70%. Идеално проследява бягането и го визуализира на картата. Батерията е чук.

Спестявам едни пари за някакъв специализиран часовник. Повече от доволен!

Cognosce te ipsum!
[-] 1 потребител изказва благодарност на kayovas за това мнение:
  • suffer
Цитирай

Обмисляш ли cheetah или ще скачаш на Гармин?
Цитирай

Според мен го изтълкува грешно Wink
[-] 1 потребител изказва благодарност на emzo за това мнение:
  • suffer
Цитирай

Да. Прав си. Грешно съм те разбрал. Ами в такъв случай се радвам, че GTR 4 може да е актуален повече от година и половина
Цитирай

Часовниците за бягане са доста дълго актуални, тъй като няма кой знае какво ново да се добави. А предвид, че съм пълен аматьор, за мен си е идеален. А и аз не го ползвам за кой знае какви дейности, извън фитнес тракинг функционалностите.

Твърдо си оставам с часовника и ще си го ползвам, докато мога.

Cognosce te ipsum!
Цитирай

To идеята е, не че няма да става за нищо, а да не излезе някоя функция дето да те грабне.
Аз преди да взема GTR3 Pro търкалях доста дълго време Stratos 3
И след това започнах да ги сменям всяка година, защото новия винаги даваше нещо, което липсва в стария, но това не е тема за сравнения, така че спирам дотук.
GTR 4 си беше перфектен и ако не беше NFC на Balance.. вероятно още щях да съм си с него
Цитирай

Може да ме грабне часовник с изключително дълъг живот на батерията. С някаква горивна клетка или нещо подобно, да кажем за около година време. За останалото: от първия смарт, та до този, май ползвам все едно и също.

Ако се появи нещо, което да ме грабне, ще му мисля.

Cognosce te ipsum!
[-] 1 потребител изказва благодарност на kayovas за това мнение:
  • suffer
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)